Google uruchamia nową stronę internetową Scamspotter, aby pomóc uniknąć oszustw online

Firma Google niedawno zaprezentowała witrynę zaprojektowaną, aby pomóc użytkownikom Internetu nauczyć się identyfikować i unikać oszustw internetowych. W trakcie pandemii koronawirusa rośnie liczba oszustw cyfrowych. Strona internetowa o nazwie Scamspotter próbuje pokazać ludziom, jak rozpoznać fałszywe kontrole bodźców, fałszywe oferty szczepionek lub inne fałszywe informacje medyczne. Scamspotter podkreśla również pewne wzory, które są typowe dla mistyfikacji. Przykładem tego jest oszust romansowy, który prosi nieświadomego użytkownika o przelanie pieniędzy lub kupienie mu karty podarunkowej.

Google opracowało to narzędzie we współpracy z siecią wsparcia cyberprzestępczości. Jest to organizacja non-profit, która koncentruje się na pomocy ofiarom oszustw internetowych. Nowa witryna zawiera quiz, który przedstawia typowe scenariusze oszustw, takie jak: Na przykład wiadomość o wygraniu wycieczki na Hawaje, nawet jeśli odbiorca nie brał udziału w konkursie.

Scamspotter ma na celu raz na zawsze położyć kres oszustwom internetowym

Google uruchamia nową stronę internetową Scamspotter, aby uniknąć oszustw internetowych Google przeciwko oszustom i oszustwom

Jak uniknąć oszustw związanych z COVID-19?

Google uruchamia nową stronę internetową Scamspotter, aby uniknąć oszustw internetowych covid 19 oszustw związanych z koronawirusem

Scamspotter ma nadzieję, że w przyszłości zminimalizuje oszustwa internetowe

Znaczenie strony internetowej Scamspotter jest oczywiste. Według Google oszuści wykorzystują pandemię w „alarmującym tempie”. Według Federalnej Komisji Handlu sami Amerykanie stracili ponad 40 milionów dolarów na oszustwach związanych z COVID-19. Agencja przewiduje, że w tym roku stracimy ponad 2 miliardy dolarów.

Na początku tego miesiąca FTC ostrzegła opinię publiczną o oszustwach związanych z wiadomościami tekstowymi związanymi ze śledzeniem kontaktów, metodą zdrowia publicznego wykorzystywaną do śledzenia rozprzestrzeniania się wirusa. W przypadku oszustwa wymagane są dane osobowe, takie jak numer ubezpieczenia społecznego, numer konta bankowego lub karty kredytowej. Google i Apple mogły wydać własne narzędzia do śledzenia kontaktów. Są jednak obsługiwane przez aplikacje stworzone przez organy zdrowia publicznego.

Czy kiedykolwiek widziałeś lub byłeś ofiarą oszustw internetowych? To już koniec!

Google uruchamia nową witrynę Scamspotter, aby uniknąć oszustw internetowych Przydatne sms online oszustwa internetowe covid 19

Scamspotter jest szczególnie skierowany do seniorów

Google uruchamia nową witrynę internetową Scamspotter, aby uniknąć oszustw internetowych Quiz o oszustwach Covid 19

Witryna Scamspotter ma na celu w szczególności edukację seniorów, którzy w wyniku oszustwa tracą nieproporcjonalnie dużą sumę pieniędzy niż inne grupy ludności. Google zachęca młodych ludzi do dzielenia się informacjami ze strony Scamspotter ze starszymi osobami w ich życiu.

„To będzie wymagało wysiłku międzypokoleniowego” – powiedział w poście na blogu Vint Cerf, pionier rozwoju Internetu i wiceprezes Google. „Kiedy nauczymy się rozpoznawać złych, możemy skupić się na ważnych momentach”. 76-letni Cerf powiedział, że seniorzy powinni czuć się komfortowo korzystając z Internetu, ponieważ „wymyśliliśmy go”..

Vinton „Vint” Grey Cerf jest znany jako „Ojciec Internetu”

Google uruchamia nową stronę internetową Scamspotter, aby uniknąć oszustw internetowych vint cerf google wiceprezes internet

Google uruchamia nową stronę internetową Scamspotter, aby uniknąć oszustw internetowych google app online chrome

Thanks! You've already liked this