Czarna dziura w kosmosie – pojawiły się pierwsze zdjęcia!

Wczoraj 10 kwietnia 2019 roku był ważnym dniem dla ludzkości, dla nauki, a dokładniej dla eksploracji kosmosu. Po latach prac przygotowawczych międzynarodowego zespołu badawczego zaprezentowano publiczności pierwsze obrazy czarnej dziury w kosmosie. Światowa sieć radioteleskopów umożliwiła uzyskanie pierwszych obrazów czarnej dziury w kosmosie. Projekt naukowy sieci teleskopów „Event Horizon” dokonał fundamentalnego przełomu i pokazał ciemną plamę przed rozmytym świecącym pierścieniem. Tak widzisz to, co wcześniej było niewidoczne! To niezwykle masywna czarna dziura Messier 87, która znajduje się w centrum galaktyki odległej o 55 milionów lat świetlnych. To uczucie szybko obiegło świat. Wszędzie budzi szacunek i ekscytację jednocześnie.

 Rewelacyjny! Tak wygląda czarna dziura w kosmosie!

Czarna dziura w kosmosie pierwsze zdjęcia konferencje prasowe przełom naukowy

  • Po raz pierwszy sfotografowano czarną dziurę w kosmosie!

W ogromny projekt naukowy zaangażowani byli naukowcy i astronomowie z różnych krajów świata. Pracowali nad tym przez lata, aż wczoraj można było zaprezentować fundamentalne wyniki z pierwszymi zdjęciami czarnej dziury M87.

Światowa sieć radioteleskopów po raz pierwszy była w stanie sfotografować cień czarnej dziury. Konferencje prasowe organizowano jednocześnie w kilku większych miastach na całym świecie. Na przykład odbyły się w Brukseli i Waszyngtonie, ale także w Chile, Chinach, Tajwanie i Japonii. Co możemy krótko podsumować: Albert Einstein przewidział to prawie 100 lat temu. Naukowcy to obliczyli i teraz się udało! Pierwsze obrazy czarnej dziury w kosmosie są potwierdzeniem ogólnej teorii względności Alberta Einsteina w ekstremalnych warunkach wszechświata i otwierają nową erę w badaniach kosmicznych!

 Wszyscy są zaskoczeni obrazem czarnej dziury!

Czarna dziura w kosmosie pierwsze zdjęcia

  • Teraz wiemy, jak wygląda czarna dziura w kosmosie!

Do tej pory istniały tylko domysły, jak może wyglądać czarna dziura. Teraz wiemy na pewno, że rzeczywisty obraz M87 jest taki sam jak na wcześniejszych ilustracjach. Ale czym właściwie jest czarna dziura? Naukowcy twierdzą, że w centrum wielu, a nawet wszystkich galaktyk znajduje się czarna dziura. To ekstremalne miejsce, gdzie na bardzo małej przestrzeni skupia się dużo masy. Efekt grawitacyjny jest tak silny, że nawet światło nie może z niego uciec. Z tego powodu czarna dziura jest często nazywana potworem grawitacyjnym. Do tej pory jednak nikt nie mógł faktycznie zobaczyć takiego wydarzenia w kosmosie. Dlatego czarne dziury były praktycznie niewidoczne.

Wcześniej uważano, że czarne dziury są niewidoczne!

Czarna dziura w kosmosie pierwsze jak dotąd obrazy określane jako niewidzialne

Teraz to się zmieniło. W załączeniu relacje wideo z wielkiego wydarzenia i sensacji z prawdziwego świata!

Pierwsze zdjęcia z „Event Horizon Telescope” (EHT) pokazały coś ciekawego. Zanim materia zostanie wciągnięta do czarnej dziury, nagrzewa się bardzo mocno, a następnie świeci jasno, czyli właśnie to charakterystyczne czerwone świecenie, które widzimy na pierwszych obrazach czarnej dziury. Mógłbyś sfotografować masowego potwora! Od teraz zaczyna się nowa era, pełna niespodzianek!

 W centrum prawie wszystkich galaktyk znajdują się miejsca, w których w niezwykle wąskiej przestrzeni skupia się dużo masy.

Czarne dziury w kosmosie pierwsze zdjęcia w centrum galaktyki odległej o 55 milionów lat świetlnych

 Powstaje tam czarna dziura!

Czarna dziura w kosmosie pierwsze zdjęcia sfotografowanych potworów grawitacyjnych

Thanks! You've already liked this