Boston Dynamics Robot Dog Spot prezentuje swoje nowe umiejętności

Oto coś, czego mogłeś się nie spodziewać po psie robota Spot. Kochanie Boston Dynamics W swoim najnowszym filmie zajmuje się owcami na nierównym zboczu Nowej Zelandii. Nieco dziwaczna prezentacja jego nowych umiejętności jest częścią filmu promocyjnego pokazującego potencjał Spota w agrobiznesie. Zawiera dodatkowe nagranie pokazujące, jak pies-robot monitoruje pola z drzewami owocowymi, manewruje po nierównym terenie i wreszcie tarza się po trawie.

Film został skompilowany przez firmę Rocos zajmującą się oprogramowaniem do robotyki. Współpracuje z Boston Dynamics, aby zbadać, w jaki sposób można zdalnie sterować grupą droidów. Pomysł polega na wysyłaniu robotów takich jak Spot na misje, podczas gdy operator siedzi na drugim końcu świata.

Wszechstronny, inteligentny i uroczy – to jest Spot

Dla rolników może to oznaczać, że robot mógłby monitorować pola przez całą dobę i sprawdzać wzrost roślin lub dojrzałość owoców. I przez cały czas, gdy są na wakacjach. Boty takie jak ten mogą biegać, toczyć się, a nawet latać. Mogą być również wyposażone we wszelkiego rodzaju czujniki do oceny otoczenia.

„Łącząc roboty z chmurą, możemy pomóc im połączyć warstwę oprogramowania w chmurze z robotyką, aby osiągnąć fizyczną automatyzację na dużą skalę” – powiedział David Inggs, dyrektor generalny Rocos. „Nasi klienci powiększają liczbę swoich pracowników, aby zautomatyzować procesy fizyczne, które często są nudne, brudne lub niebezpieczne”.

Celem nie jest zastępowanie ludzi i owczarków, ale pomoc w trudnych zadaniach

Pies-robot Spot z Boston Dynamics pokazuje, że jego nowe umiejętności to miejsce siedzące w górach owiec

Spot, uroczy i sprytny psi robot z Boston Dynamics

Pies-robot Spot został wprowadzony przez Boston Dynamics w 2016 roku i od tego czasu dostarcza nam rozrywki. Ale co ważniejsze – staje się coraz potężniejsza i inteligentniejsza. Te urocze bestie sci-fi też mogą ze sobą współpracować, a zespół 10 spotów pokazuje, jak ciągną ciężarówkę!

Psy-roboty używają kamer i czujników na pokładzie, aby dowiedzieć się, gdzie dokładnie się znajdują i dokąd mają się udać. Instrukcje są wstępnie zaprogramowane przez operatorów.

Jedną ze szczególnych zalet Spota jest jego zwrotność. Cztery zginane nogi pozwalają mu pokonywać każdy rodzaj terenu, który pokonał robot na kołach. Spot jest również biegły w szybkim wstawianiu na nogi, jeśli się potknie i upadnie.

Spot pokazuje coraz więcej niesamowitych umiejętności z każdym kolejnym filmem

Pies-robot Spot z Boston Dynamics prezentuje swoje nowe umiejętności spot wspina się po wysokich górach

Pies zaprzęgowy, pies pasterski, pies ratowniczy, pies stróżujący i wiele więcej w jednym!

Te psy robotyczne Boston Dynamics mogą być używane do naprawdę przydatnych celów. Na przykład mogą być używane w obszarach katastrof, gdzie jest to zbyt niebezpieczne dla ratowników ludzkich. Są już wykorzystywane do monitorowania infrastruktury energetyki i szukania problemów i szkód, które w przeciwnym razie pozostałyby niewykryte.

W ciągu ostatnich kilku tygodni widzieliśmy również psa robota na patrolu w Singapurze, który radził ludziom ćwiczyć dystans społeczny i zachować bezpieczną odległość od siebie w parkach.

Spot przyciągał wzrok w Singapurze

Pies-robot Spot z Boston Dynamics prezentuje swoje nowe umiejętności w parku w Singapurze

Jeśli chodzi o wypasanie owiec, mamy tylko kilka sekund materiału filmowego. Wygląda na to, że Spot nie jest jeszcze w pełni wyszkolony. Może nie mieć jeszcze prędkości potrzebnej do całkowitego zastąpienia owczarka niemieckiego. Jednak w nadchodzących latach roboty takie jak Spot będą mogły być wykorzystywane na różne sposoby w rolnictwie i innych branżach.

W ciągu najbliższych kilku miesięcy zobaczymy coraz więcej spotów w różnych rejonach

Robot dog Spot z Boston Dynamics prezentuje swoje nowe umiejętności w fabryce

Pies-robot Spot z Boston Dynamics popisuje się swoimi nowymi umiejętnościami doglądając owiec

Thanks! You've already liked this