Kilka sprytnych porad i wskazówek dotyczących ręczników w domu

Wygodne meble i lśniące powierzchnie to nie to, co wyróżnia nowoczesne mieszkanie! Nowoczesny dom to dom czysty i uporządkowany. Mając to na uwadze, należy przestrzegać pewnych wskazówek i sztuczek, aby to zapewnić. Częścią tego jest właściwa pielęgnacja tekstyliów. A jeśli chodzi o chusteczki, możesz znaleźć kilka sprytnych pomysłów na przechowywanie chusteczek w domu! Utrzymanie świeżości i miękkości ręczników przez długi czas nie wydaje się łatwym zadaniem. Zbyt częste mycie sprawia, że ​​wcześnie wyglądają na zużyte. Jak możesz wtedy sprawić, by ręczniki wyglądały jak nowe? Zobaczmy!

Piękne wzory i rośliny sprawiają, że łazienka przyciąga wzrok

żywe pomysły na łazienkę piękne wzory jako dekoracja

Regularnie zmieniaj ubrania

Co 2-3 dni lub przynajmniej raz w tygodniu należy odświeżać ręczniki w mieszkaniu. Dotyczy to zwłaszcza osób w kuchni, ponieważ brudzą się znacznie szybciej. Oczywiście należy uważać, aby podczas prania ręczniki sortować według koloru.

Niezwykle ważne jest również, aby nie używać detergentów, które są zbyt agresywne dla kolorowych tkanin! Najprawdopodobniej białe ręczniki uzyskają nieprzyjemny odcień szarości, a ręczniki w pięknych nasyconych kolorach nieco zbledną.

Wnieś świeżość do pokoju za pomocą ręczników kąpielowych

żywe pomysły na łazienkę piękne wzorzyste ręczniki

I jeszcze jedna wskazówka: ręczników nie należy składać w pralce. W ten sposób są lepiej umyte!

Nie używaj zbyt dużo płynu do zmiękczania tkanin podczas prania

Częstym błędem podczas prania ręczników jest używanie zbyt dużej ilości zmiękczacza do tkanin. W rzeczywistości duża ilość zmiękczacza prowadzi do gromadzenia się cząsteczek między włóknami tkaniny, zamiast czynić tkaninę bardziej miękką i przyjemniejszą w dotyku. W ten sposób ubrania stają się oczywiście twarde i niewygodne. Dodatkowo na powierzchni tkaniny pozostaje cienka warstwa zmiękczacza. Dzięki temu ściereczka wchłania mniej wody.

Zadbaj o to, aby kolory pozostały piękne przez długi czas

żywe pomysły na kolorowe ręczniki łazienkowe jako piękną dekorację

Zadbaj o prawidłową temperaturę podczas prania

W przypadku odzieży i tekstyliów ważne jest, jaką temperaturę wybierzesz. Jest to dwa razy ważniejsze podczas prania ubrań. Ponieważ wszystkie bakterie i plamy powinny zniknąć! Dlatego najlepiej prać ubrania oddzielnie od ubrań. Ustaw w temperaturze co najmniej 40 ° C. Jeśli masz taką możliwość to wybierz płukanie zimną wodą. Włókna rozciągają się w ciepłej wodzie, dzięki czemu plamy są łatwiejsze do usunięcia. Z kolei w zimnej wodzie włókna ponownie zbierają się, a tkanina znów staje się miękka i piękna.

Białe ręczniki są klasyczne!

odpowiednio urządzić i urządzić łazienkę

Przechowuj chusteczki prawidłowo po praniu

Prawidłowe przechowywanie chusteczek ma wpływ na ich miękkość i żywotność. Istnieje wiele praktycznych rozwiązań dotyczących przechowywania ręczników, dzięki którym również w łazience można wprowadzić godny pozazdroszczenia porządek.

  • Najlepiej pozostawić szmatki do wyschnięcia na zewnątrz. Jeśli nie masz możliwości, korzystaj z suszarki właściwie: nie przepełniaj jej i susz ręczniki i ubrania osobno.

Połącz subtelne odcienie

pomysły na udekorowanie łazienki ręcznikami i kwiatami

  • Półka ścienna na przykład na ręczniki i akcesoria łazienkowe to doskonały pomysł na miejsce do przechowywania. Możesz też sam to zbudować. Nigdy nie wieszaj ręczników jeden na drugim. Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca w łazience, możesz być kreatywny i przekształcić stare schody w funkcjonalny system regałów.

Staraj się o ciepły wygląd

żywe pomysły do ​​łazienki kolorowe ręczniki jako dekoracja w łazience

  • Ułóż złożone ręczniki obok siebie, jeśli masz wystarczająco dużo miejsca. W przeciwnym razie ubrania nie będą wyglądały tak miękko i pięknie na dole.

Dodatkowa wskazówka: Sprytne i praktyczne pomysły z wykorzystaniem środków budżetowych

Możesz również sprawić, by ręczniki wyglądały miękko i pięknie z przedmiotami gospodarstwa domowego. Zmiękczacz może zastąpić pokrywka białego octu lub sody oczyszczonej podczas suszenia.

Ładnie podkreśl zasłonę odpowiednimi szmatkami

porady i wskazówki dotyczące ręczników w domu

Umyj i przechowuj ręczniki prawidłowo

porady i wskazówki piękne pomysły na życie na ręczniki w kuchni

Jeśli masz suszarkę bębnową, umieść piłkę tenisową między ręcznikami. O dziwo, ręczniki stają się o wiele bardziej miękkie?.

Płótna jako dekoracja

Ściereczki mogą być wspaniałą ozdobą kuchni i łazienki. Jeśli dobierzesz odpowiednie kolory i wzory, możesz zamienić małe pomieszczenie w inspirującą i ciekawą przestrzeń.

Wprowadź trochę koloru do kuchni

porady i wskazówki dotyczące kuchni zachowaj ręczniki

Funkcjonalne rozwiązanie na ręczniki kuchenne

porady i wskazówki żywe pomysły do ​​kuchni trzymaj ręczniki

Stwórz wesoły nastrój

żywe pomysły zaprojektowanie łazienki z prysznicem i ręcznikami

Pomysły na dekoracje z ręcznikami

porady i wskazówki projekt łazienki odpowiednio umyj i uporządkuj ręczniki

Pasiasta tkanina wysuwa inne elementy łazienki na pierwszy plan

żywe pomysły na ręczniki łazienkowe jako dekorację

Stylowe rozwiązanie do nowoczesnej łazienki

porady i wskazówki dbać o ręczniki łazienkowe

Utrzymuj ręczniki kąpielowe w porządku

porady i wskazówki dotyczące łazienki upewnij się, że masz miękkie ręczniki

Thanks! You've already liked this