Walcz z uzależnieniem od telefonów komórkowych – 7 prostych i skutecznych wskazówek!

Uzależnienie od telefonu komórkowego naprawdę istnieje i mówi się, że jest podobne do uzależnienia od alkoholu, narkotyków i hazardu. Oczywiście nie wpływa to na Twoje zdrowie tak jak alkohol, ale jego „toksyczność” ma ogromny wpływ na ludzką świadomość i relacje. Dzięki wszystkim zaletom technologii Twój smartfon nie powinien być Twoim jedynym przyjacielem i partnerem do rozmów na tym świecie. Badania pokazują, że około 160 razy dziennie obsesyjnie sprawdzamy telefony komórkowe. Większość ludzi spędza na telefonie średnio 6 godzin. Po prostu nie możemy na to poradzić. Dlaczego tak jest? Skąd bierze się niewidzialna moc tej technologii? Jest już dużo do czytania i dyskusji na ten temat. Wiele teorii i wyjaśnień psychologicznych. Co gorsza, negatywne konsekwencje są oczywiste i często zauważane przez nas wszystkich.

Uzależnienie od telefonu komórkowego jest wyraźnie jednym z najnowocześniejszych uzależnień naszych czasów 

uzależnienie od telefonów komórkowych wśród młodych ludzi

Skutki uzależnienia od telefonu komórkowego są przerażające

  • Pogorszy się jakość naszych rozmów.
  • Tak samo jest z naszą pamięcią krótkotrwałą.
  • Zaburzone jest również rozwiązywanie problemów i koncentracja.
  • Negatywnie wpływa to na nasze zachowanie podczas snu.
  • Więcej negatywności, stresu i mniej regeneracji emocjonalnej u małych dzieci i nastolatków.

  • Brak ruchu prowadzi do wzrostu otyłości.
  • Coraz częściej są z tym związane wewnętrzne niepokoje i depresja.
  • Jednostronne ruchy powodują ból szyi i kciuka.
  • Ciągle podświadomy stres związany z byciem dostępnym wszędzie.

Uzależnienie od telefonu komórkowego sprawia, że ​​jesteś coraz mniej wolny i zestresowany 

walcz ze wskazówkami dotyczącymi uzależnienia od telefonu komórkowego

Walcz z uzależnieniem od telefonów komórkowych i żyj ponownie bardziej zrównoważonym życiem

Oto siedem wskazówek, których możesz użyć, aby przezwyciężyć uzależnienie od telefonu komórkowego, odzyskać swoje miejsce w prawdziwym świecie, a nawet wyjść bez smartfona!

Weź jeden dzień w tygodniu bez telefonu komórkowego

Wybierz dzień tygodnia, zwykle sobotę i niedzielę, i odłóż telefon. To wszystko, zrób z tego nawyk. Nie zawsze musisz być dostępny.

W tym dniu najlepiej zrobić coś na łonie natury z bliskimi lub samemu

Walcz z uzależnieniem od telefonów komórkowych w przyrodzie

Skorzystaj z 30-dniowego okresu próbnego, aby zresetować użycie telefonu

Jest to prawdopodobnie jeden z najbardziej pomocnych sposobów na przełamanie nawyku korzystania z telefonu komórkowego. Ogranicz używanie smartfona do połączeń lub okazjonalnych wiadomości tekstowych przez miesiąc (nie zezwalaj na żadne inne aplikacje – nawet mapy i zdjęcia). W ten sposób możesz zresetować korzystanie z telefonu i skupić się na ważniejszych życiowych zajęciach.

Nie ładuj telefonu w pobliżu łóżka

Najlepszym sposobem, aby trzymać się z dala od telefonu, jest unikanie ładowania go w sypialni. Wiele negatywnych skutków nadużywania (zły sen, zaburzenia komunikacji i intymność) można wyeliminować, trzymając telefon komórkowy poza sypialnią.

W Twojej sypialni w zasadzie nie ma miejsca na urządzenia elektroniczne

Walcz z uzależnieniem od telefonu komórkowego

Wyłącz powiadomienia z aplikacji

Po prostu łapiesz smartfon, aby sprawdzić kolejne powiadomienie, a zamienia się to w półgodzinne przewijanie wiadomości. Ty też to wiesz? Dzieje się tak, ponieważ powiadomienia uzależniają i nawet nie zauważasz, jak bardzo do nich przyciągasz. Jeśli wyłączysz powiadomienia, nie będziesz mieć pokusy, aby sprawdzić kolejne. Jeśli boisz się przegapić coś ważnego, najpierw wyłącz dźwięk.

Zastąp zły nawyk dobrym

Jeśli jesteś znudzony i chcesz zabić czas, dlaczego nie wziąć książki zamiast telefonu? Psychologowie doradzają zastąpienie złego nawyku dobrym. Więc teraz, jeśli stoisz w kolejce lub masz wolną chwilę, możesz przeczytać kilka stron swojego ulubionego autora zamiast przewijać kanał wiadomości na smartfonie.

Nie zaniedbuj starych dobrych książek!

walcz z uzależnieniem od telefonu komórkowego czytaj książkę

Regularnie przeprowadzaj detoks z mediów społecznościowych

Media społecznościowe mają też swoją dobrą stronę. Jednak często są one ogromną stratą czasu i tylko bladą kopią prawdziwej komunikacji twarzą w twarz. Niektóre badania wykazały nawet, że nadmierne korzystanie z tych mediów nie tylko uzależnia, ale może również prowadzić do poczucia niższości i depresji. Spróbuj więc od czasu do czasu zrobić sobie przerwę na detoks i nie wchodź na Insta ani na Facebooka. Zamiast tego poświęć więcej czasu osobom, które naprawdę stoją przed tobą.

Korzystaj z mediów społecznościowych mądrze i przede wszystkim z umiarem 

Wskazówki dotyczące detoksykacji w mediach społecznościowych

Zwalczanie uzależnienia od telefonów komórkowych poprzez uważność

Zachowaj ostrożność podczas korzystania ze smartfona tak często, jak to możliwe. Zakwestionuj każdy uchwyt lub spójrz na telefon. Czy to naprawdę konieczne, czy robisz to z przyzwyczajenia? Mała sztuczka: zwłaszcza, gdy nie potrzebujesz telefonu komórkowego w interesach lub pilnie, zostaw go trochę dalej i poza zasięgiem wzroku. Jak oszukiwać się pozytywnie. Jeśli stanie się to nowym nawykiem, z czasem z pewnością zauważysz, że wewnętrzny pęd do telefonu komórkowego opadł. A kto wie, może nawet uda ci się całkowicie przezwyciężyć uzależnienie od telefonu komórkowego i znów poczuć się całkowicie zrelaksowanym.

Mając to na uwadze, trzymamy za Was kciuki i życzymy samych sukcesów!

Bądź silniejszy niż twoje uzależnienie!

walcz ze sztuczkami uzależnienia od telefonu komórkowego

Wyrzuć swój smartfon z łóżka!

zaburzenia snu uzależnienie od telefonu komórkowego

Trzymaj małe dzieci z dala od telefonów komórkowych tak bardzo, jak to możliwe 

Walcz z uzależnieniem od telefonów komórkowych u dzieci

Nie pozwól, aby Twój smartfon zakłócił Twój związek 

uzależnienie od telefonu komórkowego zagraża relacji

Umiarkowane korzystanie z telefonu komórkowego również zrelaksuje Twoje ciało 

uzależnienie od telefonu komórkowego kciuk ból szyi uzależnienie od telefonu komórkowego zagrożenie dla zdrowia uzależnienie od telefonu komórkowego zaburzona komunikacja rodzina Wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów z uzależnieniem od telefonu komórkowego zmniejszyć uzależnienie od telefonu komórkowego problem uzależnienia od telefonu komórkowego na całym świecie

Thanks! You've already liked this