Najlepsze programy kulinarne w telewizji i na Netflix 2020

Programy kulinarne są przeznaczone przede wszystkim dla rozrywki, ale z pewnością mogą stanowić wartość dodaną, jeśli chcesz odświeżyć swoje umiejętności kulinarne. Trudno jest śledzić liczbę programów kulinarnych, zwłaszcza że nowe programy kulinarne pojawiają się co kilka lat zarówno na antenach prywatnych, jak i publicznych. W ostatnich latach jednak coraz większą wartość dodaną kładzie się na rozrywkę, ale także nauczono się czegoś o gotowaniu. Programy edukacyjne, takie jak Szkoła Gotowania Poletto, są nieliczne, ale nadal istnieją – programy edukacyjne wśród pokazów kulinarnych.

Oboje gotują-&Pieczone programy reprezentują wiele, których obecnie nie ma w niemieckim serwisie Netflix. Oczywiście zapraszamy również do obejrzenia nowych odcinków „Zumbo’s Just Desserts”. Małym i ciekawym przysmakiem z kuchni Netflixa może być Oglądaj za pomocą VPN dla Netflix USA. Z jednej strony możesz sam zdecydować, który program chcesz oglądać, a z drugiej odkryć inne kulinarne przysmaki z Netflix.

pokazy gotowania na Netflixie

Proste i smaczne: gotowanie z Björnem Freitagiem

W sobotni wieczór Björn Freitag rozpieszcza swoich widzów SWR tradycyjnymi i nowoczesnymi daniami. Jako samotny wojownik (przynajmniej w większości) kucharz nie jest niczym rozpraszany i może w pełni skoncentrować się na swojej kuchni, dzięki czemu widz również otrzyma wiele informacji. Program istnieje od 2011 roku, a „Der Vorkoster” z Björnem Freitagiem również regularnie działa na WDR.

Kuchnia niemożliwa z Timem Mälzer

Program działa na VOX od 2014 roku i oferuje pokaz gotowania, w którym rywalizuje ze sobą dwóch szefów kuchni – jednym z nich jest zawsze Tim Mälzer. Efekt uczenia się jest nieco zmniejszony przez konkurencję, ale różne rodzaje gotowania i podejścia wciąż mogą odkryć wartość dodaną dla kucharzy. Tim Mälzer miał również kilka programów telewizyjnych, zarówno nadawanych przez nadawców publicznych, jak i prywatnych.

Schuhbecks i serdeczny & słodki z Alfonsem Schuhbeckiem

Alfons Schuhbeck od lat ma swój własny program kulinarny w Bayerischer Rundfunk, chociaż nie zawsze gotuje sam. Odcinki Schuhbecka zawsze pojawiają się w niedzielne wieczory, w tym kabaret Schuhbecka w kuchni lub sklepie dla smakoszy. Z obfitym & Miłośnicy pieczenia również mają swoje pieniądze: podczas gdy Alfons Schuhbeck gotuje, piecze & Angelika Schwalber gotuje pyszne desery i słodycze.

Obfite i amp; słodki z pokazami kulinarnymi Alfonsa Schuhbecka

Wymiana płyt

Wymiana płyt w ARD jest najnowszą atrakcją programów telewizyjnych, przy czym show jest tutaj na pierwszym planie. Niemniej jednak wgląd w garnki poszczególnych szefów kuchni oferuje pewną wartość dodaną, ponieważ możesz zbadać 4 różne podejścia do gotowania. Spektakl zawsze pojawia się w sobotni wieczór i jest moderowany przez Johanna Lafer.

Gotowanie z Martiną i Moritz

Ten program nadawany jest na WDR lub SWR od 1988 roku jako jedyny program lub jako część kulinarna w „Kawie czy herbacie?”. Para pokazuje von tradycyjna kuchnia niemiecka, regionalne przysmaki oraz przepisy z dalekiej i bliskiej zagranicy. Ta przyjazna para kucharzy wyraźnie koncentruje się na gotowaniu i nauce. Pokaz gotowania zawsze odbywa się w sobotnie wieczory na WDR i w niedzielne popołudnia na SWR.

Walka w kuchni

Kolejnym klasykiem w służbie publicznej jest walka w kuchni, która zawsze odbywa się w dni powszednie po południu na ZDF. Kucharz prowadzi program przez tydzień, podczas którego 6 kucharzy amatorów rywalizuje ze sobą, aż w piątek zostaje tylko jeden. W Championsweek to samo, dopóki szef kuchni-hobbysta roku nie wygra na koniec 20 000 euro. Wartość dodana w nauce jest głównie w pierwszych kilku tygodniach, ponieważ wciąż udziela się wielu wskazówek. W mistrzowskich tygodniach i półfinałach & W końcu to głównie czyste show cooking.

pokazy gotowania küchenschlacht zdf

Nawiasem mówiąc, liczba widzów od 2015 roku uległa stagnacji i jest coraz mniej osób, które lubią regularnie oglądać programy kulinarne. Może to być spowodowane zbyt dużą liczbą pokazów kulinarnych, a efekt uczenia się jest często zaniedbywany. Z drugiej strony, wiele programów opowiada o swoistej autoinscenizacji kucharzy i laików, która pojawia się w wielu reality show.

Netflix obiera inną ścieżkę ze swoją serią i wydaje się, że wyprzedza konkurencję, jeśli chodzi o programy kulinarne. Czy to „Somebody Feed Phil” czy „Nailed It!”, które można również zobaczyć na niemieckim Netflixie. Seria Netflix w umiejętny sposób łączy ducha czasu podróży, mediów społecznościowych i programów edukacyjnych. Najnowszą atrakcją Netflixa jest street food, którego nazwa mówi wszystko – street food głównie z regionu azjatyckiego, gdzie street food to wciąż street food.

Gotowanie pokazuje, że Netflix to przybił

Wielki brytyjski pokaz pieczenia

Ten pokaz pieczenia ma nie tylko specjalny efekt uczenia się, ale może również zapewnić świetną rozrywkę. Amatorzy walczą w 10-tygodniowym wyzwaniu, aby być najlepszym na koniec dnia. Brytyjski serial nie jest (jeszcze) emitowany w Niemczech, ale zdecydowanie warto go obejrzeć.

Avec Eric

Za serialem stoi Éric Frank Ripert, francuski szef kuchni, który zabiera widza w międzynarodową kulinarną podróż. Najważniejsze, że szef kuchni czerpie inspirację od międzynarodowych szefów kuchni. Ciekawym efektem uczenia się jest spróbowanie czegoś nowego i nieszablonowe myślenie, ponieważ kucharze hobbyści wciąż mogą wiele zabrać ze sobą z ekskluzywnej kuchni Erica.

avec eric pokazy gotowania

Thanks! You've already liked this