Papírový věnec pro nový rok: Jak ho můžete udělat dlouhý a krásný? 100+ snadných fotografií pro kutily krok za krokem

Krásný věnec

V tomto článku se naučíte, jak si sami vyrobit několik různých typů papírových girland. Výroba girlandy může být docela zábavná a snadná. Snad nejjednodušší nástroj v arzenálu řemeslníků, papír je plný možností a cílů. Můžete si z toho udělat, co chcete. Používám ho na vánoční výzdobu domů, letos je prioritou kolo se stehy. Můžete je použít jako dekoraci na večírek, událost nebo jen pokoj. Další podrobnosti dále v článku.

Výroba věnečku

Prvním krokem je připravit mnoho a mnoho papírových kruhů pro práci. Řezal jsem si kruhy pomocí scrapbookingového úderu (podle nás děrování). Ale pro tyto účely můžete najít více efektních gadgetů, kterých je na webu mnoho. Vybral jsem několik odstínů růžové, abych vytvořil romantický vzhled. Také jsem přidal nějaké zlaté medailonky, které zajímavě kontrastují a dělají z dekorace zábavu..

Nabídka z kruhů

Nabídka z kruhů

Nejprve jsem postupně položil všechny své kruhy za sebou v pořadí, v jakém jsem je viděl, a mým cílem bylo dosáhnout ombre efektu. Pak jsem začala šít.

Barvu kruhů lze zvolit podle stylu dovolené

Barvu kruhů lze zvolit podle stylu dovolené

Šijte ve středu prvního kruhu, poté vezměte další kruh před přítlačnou patku a šijte hned za prvním. Pokračujte v pohybu, dokud nebudete mít řetězec kruhů požadované délky. Na šicím stroji jsem použil jemný steh.

Dodržujte bezpečnostní opatření

Dodržujte bezpečnostní opatření

Vytvořte tolik řetězců pro kulatý věnec, kolik potřebujete. K ozdobení mého okna bylo potřeba asi 15 listů oboustranného tlustého barevného papíru o rozměrech 20 x 30 cm. Hotový výrobek jsem nainstaloval na běžnou oboustrannou lepicí pásku a pro slavnostní náladu přidal pár vláken ozdobných lamp, které byly přidržen na hřebíku a umístit baterie přímo na místo – v horní části parapetu, také s oboustrannou páskou.

Dokončená zajímavá práce pro dekoraci

Dokončená zajímavá práce pro dekoraci

Spotřební materiály
 • oboustranný silný papír několika barev;
 • kovový papír;
 • ponch o průměru 5 cm;
 • vlákno
 • šicí stroj
 • oboustranná páska;
 • dekorativní žárovky.

Jakmile toto všechno pověsíte, budete si muset jen užívat, protože samotný papír je ze své podstaty slavnostní. Umístěte jej v blízkosti jiných svátečních dekorací, jako je vánoční strom, pro slavnostní chuť..

Skvělá kombinace vedle novoroční krásy

Skvělá kombinace vedle novoroční krásy

Na oslavy narozenin budete také potřebovat věnec. Pokud máte děti, ocení tento přístup a budou vám vděční..

Užitečné pro každou příležitost

Užitečné pro každou příležitost

Světelné prvky dodávají zvláštní atmosféru, která je vlastní zimní dovolené. Opravdu miluji všechno lesklé, zářící a třpytivé, zvláště o prázdninách.

Zlatá barva pro milovníky třpytek

Zlatá barva pro milovníky třpytek

Někomu připadá kulatá možnost nudná, nebo možná nemáte po ruce všechny nástroje. Proto jsem pro vás připravil několik dalších způsobů, jak ozdobit váš domov papírovými girlandami. Začněme tedy.

Metoda 1

Geometrický

Vezměte barevný papír. Budete potřebovat asi 12 listů 15/15 cm. Oboustranné pro origami je pro to ideální..

Silný barevný papír

Silný barevný papír

Přeložte každý list do trojúhelníku. Začněte skládáním listu na polovinu. Poté složte trojúhelník na polovinu a vytvořte ještě menší trojúhelník..

Sklopte několikrát

Sklopte několikrát

Zvažte provedení malých řezů kolem okrajů, aby byl váš věnec zajímavější. Neořezávejte podél přeložených okrajů..

Neděláme škrty do konce

Neděláme škrty do konce

Sešijte dva trojúhelníky dohromady uprostřed sešívačkou. Totéž proveďte se zbytkem trojúhelníků, abyste získali šest trojúhelníkových tvarů držených pohromadě..

Vyřízněte požadované množství

Vyřízněte požadované množství

V rozích upevněte dva trojúhelníkové tvary k sobě. Vezměte dva trojúhelníky a překrývejte body 1/2 palce (1,27 cm). Šijte rohy dolů.

Všechny kruhy spojíme dohromady

Všechny kruhy spojíme dohromady

Spojte tvary dohromady, aby je držely. Pokud nechcete, aby byly sponky viditelné, můžete sešít pouze vnitřní vrstvy a horní vrstvy nechat volné..

Protahování výsledného věnce

Protahování výsledného věnce

Chcete -li vytvořit věnec z jednotlivých trojúhelníků, spojte kusy k sobě navzájem za okraje..

Papírový věnec je připraven

Papírový věnec je připraven

Po dokončení zajistěte věnec ke zdi pomocí tlačítek.

Metoda 2

A opět kulatý věnec (jsou tak zábavní). Tentokrát se jedná o metodu, která nevyžaduje šicí stroj. Děrovačka ve tvaru scrapbookingu funguje stejně jako běžné děrovačky, kromě toho, že první má různé tvary a velikosti. Může řezat kruhy, srdce, čtverce, hvězdy a dokonce i sněhové vločky. Scrapbooking Scrapbooking Punch si můžete koupit v jakémkoli papírnictví nebo obchodě s uměleckými potřebami. Můžete to také najít online.

Scrapbooking věnec

Scrapbooking věnec

Pokud nemáte kudrnatý děrovač, můžete použít běžný kompas. Trvá to trochu déle, ale jsem si jist, že vaše vytrvalost rutinu překoná..

Průvodce krok za krokem
 • Vezměte barevný papír. Nejlepší možností by bylo vybrat speciální pro scrapbooking nebo lepenku. Bude fungovat i řemeslný papír nebo papír origami, ale v tomto případě nebude hotový věnec trvat dlouho..
 • Zkuste použít dvě až tři různé barvy nebo odstíny. Zkuste například azurovou, modrou a tmavě modrou..

Výběr různých barev nebo odstínů

Výběr různých barev nebo odstínů

 • Vytvořte kruhy různých barev pomocí dostupné metody.
 • Pokud vyrábíte věnec do školky, použijte vzorované a jasné barvy. Například polovina vašich tvarů může být jasně modrá a druhá polovina vašich tvarů může být bílá s jasně zelenými puntíky nebo pruhy..

Předtištěný papír

Předtištěný papír

 • Můžete použít jeden úder a získat tak tvary stejné velikosti..

Kruhy se stejným průměrem

Kruhy se stejným průměrem

 • Nebo jděte svou cestou – vyrobil jsem dva oblé tvary v různých velikostech. Jeden má 5 cm a druhý má průměr 8,8 cm. Tento trik dal mému věnci určitou rozmanitost..

Kruhy dvou různých průměrů

Kruhy dvou různých průměrů

Pokud nemůžete najít úder, nakreslete kruhy pomocí kompasu.!
 • Vystřihněte své tvary. Pokud je váš papír dostatečně tenký, můžete odstřihnout dva až tři listy najednou. Karton však musí být děrován nebo řezán po jednom listu. Pokud se pokusíte prorazit příliš mnoho najednou, vytvoří se vám neostré hrany na tvarech a může dojít k poškození ostří..
 • Zarovnejte tvary v přímce. Pokud jsou použity různé velikosti, zkuste je střídat. Můžete je střídat náhodně nebo podle určitého vzoru..

Různé uspořádání kruhů

Různé uspořádání kruhů

 • Uprostřed nakreslete čáru lepidla. Ujistěte se, že prochází všemi formami nepřetržitě.
 • Na lepidlo naneste stužku. Ujistěte se, že cop má na konci ocas 30-50 cm. Tímto způsobem můžete věšet svůj věnec.

Striktně dodržujeme každý krok

Striktně dodržujeme každý krok

 • Na tvar pásky položte podobné kruhy lepidla a vytvořte sendvič každého tvaru se šňůrkou uprostřed. Náš věnec nyní vypadá jako pravda a získává vlastnosti oboustranného designu..
 • Opakujte postup se zbytkem tvarů. Mohou být oba ve vzájemné vzdálenosti a blízko sebe. Ujistěte se, že máte na konci věnce asi 30-50 cm volného lana, jinak jej později nebudete moci pověsit.

Získá hotovou dekoraci

Získá hotovou dekoraci

Před zavěšením věnce nechte lepidlo zaschnout. V závislosti na tom, kolik lepidla jste použili, to může trvat od dvou hodin do dne..

Metoda 3

Jak vyrobit vlajky věnce

Krok 1

Připravte si scrapbookingový papír 20/30 cm. Můžete použít libovolnou barvu nebo vzor. Aby byla políčka zajímavější, zvažte použití více barev, odstínů nebo vzorů. Například:

 • Pokud je věnec do dětského pokoje, použijte růžovo-modrý a bílý papír s růžovými / modrými puntíky.
 • Pokud je věnec pro večírek s oceánskou tématikou, zvažte použití světle modrých a modrých barevných schémat..
Krok 2

Přeložte na polovinu podélně. Pokud je papír vzorovaný nebo jednostranný, zkontrolujte, zda je vzor na vnější straně přehybu. Prázdná / bílá část musí být uvnitř.

Přeložte papír na polovinu

Přeložte papír na polovinu

Krok 3

Přeřízněte na polovinu uprostřed podél linie přehybu. Měli byste mít dvě kopie ze skládaného listu stejné velikosti..

Dostaneme trojúhelník

Dostaneme trojúhelník

Krok 4

Z každého listu vystřihněte trojúhelník. Chcete -li to provést, složte obdélník barevnou stranou nahoru dvakrát v pravém úhlu. Poté odřízněte roh a vytvořte na pomazánce diamant. V tomto případě by měl střed trojúhelníku spadnout pod úhlem dvou záhybů:

Na pomazánce se získá kosočtverec

Na pomazánce se získá kosočtverec

Krok 5

Změřte krajku, na které budou vlajky viset, kromě místa pro věnec by měla mít na každém konci okraj alespoň 30 cm na kravaty, aby bylo možné snadno zavěsit hotový výrobek, kdykoli je to požadováno.

Krok 6

Otevřete jeden trojúhelník a zakryjte jej lepidlem kolem okrajů a středu. Uprostřed trojúhelníku můžete také přidat lepidlo..

Krok 7

Umístěte lano podél záhybu a zavřete trojúhelník. Stisknutím okraje ruky přes vlajku se vyrovnáte a zalepíte.

Přilepte lano ohnutím kosočtverce

Přilepte lano ohnutím kosočtverce

Krok 8

Opakujte proces lepení pro zbytek trojúhelníků. Můžete je umístit co nejblíže k sobě nebo na vzdálenost od sebe. Nezapomeňte však mezi trojúhelníky nechat alespoň pár centimetrů mezery, aby věnec vypadal při zavěšení krásně..

Opakujte s každým diamantem

Opakujte s každým diamantem

Krok 9

Zvažte zanechání zprávy na svém banneru umístěním písmene na každý trojúhelník. Můžete vystřihnout písmena z barevných a přilepit je na jednu stranu každé vlajky. Písmena můžete také namalovat pomocí šablony nebo akrylových barev.

Vystřihněte písmena a ozdobte každou vlajku

Vystřihněte písmena a ozdobte každou vlajku

Bude to pro vás zajímavé:

Jak vyrobit papírové ozdoby na doma? (150+ fotografií). Krásně se setkáváme s Novým rokem psů 2018

Jednoduché a objemné sněhové vločky z papíru: 75+ fotografií s pokyny krok za krokem

Zdobení papírovými hračkami pro nový rok Psa 2018. Udělejte si dovolenou opravdu jasnou!

Řemesla z listu papíru vlastními rukama (7 podrobných pokynů) 140+ fotografií: začínáme nejjednodušším. Sbírka nejlepších mistrovských kurzů!

Věnec se střapci

Krok 1

Budete potřebovat krepový papír dlouhý 45 cm a široký asi 15 cm. Můžete použít jednu nebo různé barvy. Zde bude každá barva stačit k vytvoření několika štětců:

Věnec materiály

Věnec materiály

Budete také potřebovat nůžky a provázek..

Pro extra vizuální efekt jsem jako alternativu pro stříbrný štětec použil fólii..

Krok 2

Přeložte list podélně na polovinu. Nyní je připravena začít ji stříhat na proužky. Pro větší pohodlí list přeložte jednou nebo vícekrát na šířku podlahy, aby nůžky uchopily několik vrstev najednou..

Přeložíme na polovinu a nakrájíme doprostřed listu

Přeložíme na polovinu a nakrájíme doprostřed listu

Krok 3

Nakrájejte podélně na proužky široké 1 cm, zastavte asi 5 cm od horního záhybu. Snažte se udržovat stejnou vzdálenost mezi pruhy..

Krok 4

Rozviňte streamer tak, aby okraje byly na stejné úrovni. Měli byste mít třásně na obou stranách..

Krok 5

Srolujte středový díl do trubičky, začínající na jednom konci uprostřed mezi třásněmi. Střed pevně zaválejte bez řezu, abyste usnadnili další manipulaci.

Krok 6

Otočte středový kus do těsného svazku a zkroťte pouze nezkrácenou část. Nechte kartáče nezkroucené.

Otočte bambulí, jak je znázorněno na fotografii

Otočte bambulí, jak je znázorněno na fotografii

Krok 7

Umístěte zkroucený kus na prst nebo tužku a vytvořte smyčku, abyste jím mohli později provléknout provaz..

Krok 8

Knoflíkovou dírku můžete zajistit tenkou lepicí páskou omotáním obou stran lana kolem knoflíkové dírky. Snažte se držet pásku co nejblíže peru nebo tužce. Udržujte pásku mimo oblast s okraji.

Kartáč zajistěte dalším proužkem papíru a lepidlem

Kartáč zajistěte dalším proužkem papíru a lepidlem

Krok 9

Vysuňte štětec z prstu nebo tužky. Nyní můžete šňůrku protáhnout střapcem. Pokud váš střapec příliš klouže kolem provázku, můžete jej jednoduše přivázat k horní části smyčky.

Hotové očko. Nyní lze střapce navléknout na lano

Hotová smyčka. Nyní lze střapce navléknout na lano

Vytvořte co nejvíce štětců. Můžete jim vyrobit stejnou barvu nebo alternativní možnosti. Pokud chcete, můžete dokonce použít metalický papír..

Hotový věnec

Hotový věnec

Pokud nemáte krep, můžete použít běžný barevný pro řemesla, pro tiskárnu atd. Pamatujte však, že v tomto případě bude mít věnec trochu jiný vzhled, protože konce hustšího materiálu se chovají trochu jinak.

závěry

Můžete si vybrat věnec, který se vám nejvíce líbí a bude se hodit k jiným dekoracím. Hlavní je trocha trpělivosti a času.

VIDEO: Výroba nejkrásnější girlandy

Thanks! You've already liked this