Jak vyzdobit okno na Nový rok 2021? Výběr nápadů a jednoduchých mistrovských kurzů vlastníma rukama

Přilákáním dětí do výzdoby jim dodáte ještě více novoroční nálady

Zapojením dětí do výroby dekorů jim dodáte ještě úžasnější náladu

Někteří lidé se na Nový rok připravují téměř od léta. To platí zejména pro děti. Vždyť tak moc chtějí kouzla a pohádky! A když, když ne na Nový rok, můžete získat tolik emocí a dojmů najednou. Představme si tedy, že je stromek oblečený, karnevalový kostým ušitý, dárky pro rodinu a přátele byly vybrány, zbývá jen přemýšlet nad výzdobou okna. Tento kus nábytku skutečně vezme vás a vaše děti do skutečné finské pohádky.!

Malá pohádka ve vašem okně

Malá pohádka ve vašem okně

15

Jedlý a aromatický věnec z ovoce a perníku

Jedlý a aromatický věnec z ovoce a perníku

Obecná doporučení

Samozřejmě můžete jít do obchodu nebo na trh, koupit si hotovou sadu šperků, pověsit ji na okno a užívat si života. Ale nic nepřekoná možnost DIY dekorace. Nejprve získáte jedinečný výsledek. A za druhé, můžete ve svém dítěti probudit lásku ke kreativitě. Za třetí, strávíte nezapomenutelné hodiny se svou rodinou. Při výběru slavnostní výzdoby oken na příští rok mějte na paměti, že existuje mnoho zajímavých možností. A zvážíme nejoriginálnější mistrovské třídy a budeme tvořit společně!

15

Výroba sněhově bílých vloček

Nejjednodušší a nejdostupnější způsob, jak ozdobit okna, je použít sněhové vločky řezané papírem. Můžete nejen sledovat obecné schéma, ale také improvizovat. Hlavní věc je, že ukážete svým dětem princip provádění této jedinečné práce – a oni ji chytí za běhu a v blízké budoucnosti poskytnou úžasný výsledek. Zvažme tedy krok za krokem algoritmus pro výrobu:

Hlavní novoroční atribut, vyrobený ručně

Hlavní novoroční atribut, vyrobený ručně

Příprava inventáře

K provedení práce budete potřebovat následující nástroje:

 • bílé listy papíru
 • tužka
 • nůžky
 • mýdlo
 • vlákna
 • houba na mytí.
výkon práce
 1. Z listu papíru vystřihněte tvar sněhových vloček, které chcete získat. Může to být čtverec, obdélník, kruh, ovál..
 2. Dále musíte list několikrát složit na polovinu a začít do něj stříhat figurky. Opět je to jen otázka vaší fantazie. Může to být různé hvězdy, kruhy, srdce, čtverce a další jednoduché tvary..

Schéma řezání sněhové vločky

Schéma řezání sněhové vločky

Je důležité vědět! List je složen tak, že jakmile je vystřižený obrázek duplikován na několik jeho částí. Tím se zkrátí pracovní postup a vytvoří se opravdu krásné sněhové vločky..

Dekorativní dekorace na okno z papíru

Dekorativní dekorace na okno z papíru

 1. Poté, co jsou postavy vystřiženy po celé ploše sněhové vločky, můžete ji rozvinout a obdivovat výsledek. Pokud nestačí, můžete pokračovat ve stříhání a vymýšlet nové figury..
 2. Dále musíte tyto dekorace umístit na okno tak, aby harmonicky zapadaly do celkového designu. K tomuto úkolu budete potřebovat obyčejné mýdlo – to nejlepší pro miminko.
 3. Odebere se houba, navlhčí se a dobře se namydlí. Pak je nutné opatrně (ale ne hojně) potřít sněhovou vločku jejím obsahem. Pokud takovou dekoraci namydlenou stranou připevníte k oknu, určitě se bude lepit.

Novoroční dekorace vytvářejí kouzelnou atmosféru dlouho očekávané dovolené

Novoroční dekorace vytvářejí kouzelnou atmosféru dlouho očekávané dovolené

Na poznámku! Výhodou této metody je, že můžete produkt snadno odstranit, když se slaví Nový rok. Chcete -li to provést, stačí zatáhnout za okraj sněhové vločky a stopy, které na skle zbyly, smýt vodou. Po vytvoření několika takových sněhových vloček různých velikostí můžete na svém okně uspořádat novoroční kompozici.

Stylový vánoční stromeček z prolamovaných sněhových vloček

Stylový vánoční stromeček z prolamovaných sněhových vloček

Pomocí originálních šablon a návrhů

Určitě si mnozí z vás pamatovali tento způsob zdobení okna na Nový rok jako šablony a kresby. A to není překvapující, protože naši rodiče také používali tuto možnost dekorace jako nejjednodušší provedení, zajímavé a dostupné z finančního hlediska. K tomu je nutné provést několik přípravných opatření a poté přejít k hlavnímu výrobnímu procesu.

Kresba - jednoduchý a krásný způsob, jak ozdobit okno

Kresba – jednoduchý a krásný způsob, jak ozdobit okno

Potřebné materiály
 • Zubní pasta;
 • kousek pěnové gumy;
 • voda;
 • podšálek.

Šablona úkol ještě více zjednoduší

Šablona úkol ještě více zjednoduší

Algoritmus akcí

Chcete -li vytvořit takové jednoduché kresby na okně a přeměnit místnost na zimní pohádku, musíte udělat následující.

 1. Zmáčkněte kousek pěnové gumy do tuby a zajistěte ji páskou. V důsledku toho získáte originální štětec..
 2. Malé množství pasty se vytlačí na talířek, přidá se do něj trochu vody, aby získala tekutější konzistenci.
 3. Dále se improvizovaný kartáč ponoří do talíře a navlhčí se směsí vody a pasty..
 4. Když se špička potřená pastou opře o okno, zůstane na něm odpovídající stopa..
 5. Můžete nakreslit cokoli chcete – větve jedle, zvířata a jejich stopy, vánoční hračky atd. Aby byla kresba originální a přesnější, je nutné použít šablony, které nebude těžké koupit v žádném papírnictví..
 6. Poté, co pasta trochu zaschne, musíte vzít dřevěnou tyčinku nebo například párátko a nakreslit chybějící detaily. S pomocí takového kartáče mohou být hračky taženy strunami, ředěním jehel v jedlích atd..

Roztomilé dětské kresby vytvoří sváteční atmosféru

Roztomilé dětské kresby vytvoří sváteční atmosféru

Rada! Jako základ si můžete vzít nejen bílou pastu, ale také barevné zubní pasty. Naštěstí jsou dnes prezentovány v široké škále..

Světla na okně

V předvečer novoročních svátků jsou města pohřbena ve vzpouře jasných barev. Jsou všude – na hlavních náměstích měst, na oknech, na obyčejných stromech, na fasádách různých budov (nákupní centra, administrativní budovy) atd. Aby vaše okno zapadalo do celkového obrazu a potěšilo vás každý den a přinášelo báječnou náladu, musíte ozdoby promyslet, aby obsahovaly světla.

Světla vytvářejí zvláštní prázdninové kouzlo

Světla vytvářejí zvláštní prázdninové kouzlo

Existuje několik možností, jak zavěsit girlandy do okenního otvoru. Zvažme ty hlavní:

 1. rozvíjení obrysů vánočního stromku;
 2. táhnoucí se v rovnoběžných řadách;
 3. sestup shora dolů pomocí nerovných řetězů.

Na poznámku! Věnec ve formě mřížky vypadá originálně, což je pro takovou situaci jen zajištěno. Ale aby byla struktura kompletní, je nutné použít světla. Mohou to být obyčejné svíčky nebo elektrická světla z novoročních girland..

Zářící lampiony rozveselí nejen členy domácnosti, ale i náhodné kolemjdoucí

Zářící lampiony rozveselí nejen členy domácnosti, ale i náhodné kolemjdoucí

 1. Umístěte všechny prvky dekorace tak, jak je vidíte a cítíte. Můžete rozložit smrkové větve, zavěsit šišky na provázky, dát umělé nebo živé vánoční stromky malých velikostí (a je lepší je umístit do květináčů), uvázat stuhy do mašlí a pověsit je ve formě hraček.
 2. Dále po obrysu celé struktury je zavěšen věnec. Je důležité, aby barva světel na věnci byla podobná barvě hlavní struktury – v důsledku toho bude vytvořen ideální ucelený obraz..
 3. Svíčky lze umístit do volných výklenků, pokud zůstanou. Mohou to být jak jednoduché výrobky, tak aromatické voskové prvky v krásných svícnech. V tomto případě pocítíte novoroční atmosféru tím nejlepším možným způsobem a budete moci vytvořit skutečnou pohádku u vás doma..

Papírový les na parapetu osvětluje věnec a obrovské vícebarevné hvězdy

Papírový les na parapetu osvětluje věnec a obrovské vícebarevné hvězdy

Zdobení oken originálními světly vypadá jednoduše, ale mimořádně. Takové zajímavé okno lze navíc vytvořit během několika minut. A pokud do tohoto procesu zapojíte celou rodinu a ukážete trochu fantazie, výsledek předčí vaše očekávání a dodá spoustu pozitivních emocí..

Stylové papírové obrazy

Při rozhodování o tom, jak vyzdobit okna na Nový rok, byste měli určitě věnovat pozornost těmto prvkům. Ručně jsou vystřiženy a jako základ slouží obrázky s tematickou zápletkou. Hlavními postavami jsou postavy, které děti milují – Santa Claus a Snow Maiden. Tématem budou sněhuláci, domečky z pohádky, jedli se zasněženými větvemi.

Na poznámku! Nebude pro vás obtížné zakoupit speciální šablony na internetu a v obchodech. A dokonce můžete ušetřit peníze jejich tiskem na tiskárně.

Originální papírové příběhy můžete vytvářet vlastními rukama.

Originální papírové příběhy můžete vytvářet vlastními rukama

Důležité! Nezapomeňte, který rok k nám přichází. Centrální místo v celé této nádherě by proto mělo být dáno psovi. A vedle něj můžete nalepit čísla symbolizující nadcházející rok 2018.

Pohádkový les v okenním otvoru

Pohádkový les v okenním otvoru

Algoritmus akcí jako takový neexistuje. Stačí si koupit šablony nebo použít tištěnou verzi a udělat vše podle schématu. Ještě lépe je sledovat několik mistrovských kurzů videa a řídit se jejich doporučeními. To výrazně zjednoduší proces a umožní vám dosáhnout optimálních výsledků..

Samolepky na okno

Okna můžete také krásně a originálně ozdobit pomocí hotových samolepek zakoupených v obchodě. Pokud je zkombinujete s vlastními produkty, výsledek bude působivý. Protože nákupní centra nabízejí mnoho samolepek s různými tématy, měli byste si vybrat, co se vám líbí..

Obrázek vypadá takto: v jednom velkém rámu se prodává několik samolepek a pak se s jejich pomocí vytvářejí různé jednoduché kompozice. Díky tomu se vše ukáže rychle a originálně. Vzhledem k tomu, že se výrobky prodávají na lepidlové bázi, lze je snadno připevnit na sklo a odstranit..

13

Další nápady na výzdobu oken na dovolenou

 1. Můžete použít jakékoli položky, které jsou svým tématem blízké ztělesnění novoročních nápadů. Vlastně použít kresby, hračky a postavy psů, saní, Ježíška.
 2. Malby z barevného skla vám umožní nejen ozdobit okna, ale také ukázat svou představivost. Mohou být prováděny různými technikami a v konečném důsledku ozdobí vaše okno originálním způsobem..
 3. Vánoční věnec. Tato neobvyklá dekorace přinese do vašeho domova dotek tepla a magie. Každá taková kompozice vás posune o krok blíže ke skutečné pohádce..
 4. Pozlátko. Tato metoda dekorace je nejjednodušší a nejrychlejší. Umožňuje dosáhnout optimálních výsledků. Kupte si v obchodě jakékoli pozlátko a úhledně ho zavěste na okna.
 5. Polystyren. Tento materiál symbolizuje sníh, takže jej můžete použít jako napodobeninu, nebo můžete použít originální přístup a postavit z něj sněhuláka, strom nebo jiné figurky..

Krásný novoroční věnec ozdobí jakoukoli část domu a bude vám také sloužit déle než jeden rok

Krásný novoroční věnec ozdobí jakoukoli část domu a bude vám také sloužit déle než jeden rok.

Velkolepá kompozice oken pro nový rok

Velkolepá kompozice oken pro nový rok

Výstup

Dodržování daných doporučení a pravidel vám umožní vytvářet originální kompozice, které vás potěší každý den, nejen na Nový rok. Můžete také použít běžné šperky, například koupit několik dekorací a kreativním způsobem je spojit do jednoho celku..

Thanks! You've already liked this