Instalace rolet na plastová okna vlastními rukama: nuance kompetentního výběru modelů (130+ fotografií)

Montáž rolet na plastová okna

Pokud je obvyklá konfigurace záclon již unavená z objednávky, pak existuje univerzální možnost – to jsou rolety pro plastová okna. Záclony lze instalovat v jakémkoli stylu interiéru. Musíte je ale umět správně vybrat. Další podrobnosti dále v článku.

Design

Design je založen na samotném kusu látky společně s válečkem pro sběr látky a zvedacím prvkem. Roletám se také říká rolety nebo rolety.

Chcete -li otevřít okno, musíte zatáhnout za řetěz, aby se začal navíjet na hřídel..

Rolety pomohou zpestřit interiér

Rolety pomohou zpestřit interiér

Pohyb je poháněn zvedacím mechanismem. Zbytek se sbírá na roli. Design je nenáročný, takže se dostatečně rozpadá.

Klasifikace podle typu upevňovacího systému

Pokud mluvíme o otevřeném systému, pak je hřídel, kde bude navinut, připevněn k okennímu otvoru nebo k okennímu rámu. Řetězce fungují jako vodítka.

RadaAby si opona zachovala svůj tvar, je ke spodní části konstrukce připevněna lišta.

Uzavřený systém má hliníkový box, který skrývá část sestaveného před očima. Samotná opona se pohybuje po dvou hliníkových vodítkách.

Možnost dřeva

Možnost dřeva

Funkční rozdíly

V mechanismu zodpovědném za zvedání žaluzií jsou rozdíly.. Může být reprezentován jako:

 • šňůra;
 • pružiny;
 • řetězy.

Můžete si také zakoupit žaluzie s automatickým mechanismem. První tři možnosti lze spojit do jedné skupiny, protože ji budete muset zvednout ručně. Automatický pohon vše zjednodušuje. Strukturu lze ovládat dálkovým ovladačem.

Pro úpravu výšky plátna není třeba se zvedat z gauče.

Na přání lze do systému Smart Home integrovat rolety.

Samostatně je třeba říci o stávajících kategoriích:

 • Jedná se o takzvané minizávěsy. Designem připomínají otevřené. Pouze připevněné k křídlu okno. Mini závěsy budou stačit, pokud se hodláte obejít bez vrtání.
 • Také v prodeji je druh lásky. Musíte je použít na velká okna. Takové rolety se ovládají pouze pomocí dálkového ovladače.
 • Existují také typy den-noc s tkaninami s různým stupněm blokování světla. Umožňují vám vytvářet různé stupně osvětlení v místnosti v různých časech..

V interiéru kuchyně

V interiéru kuchyně

profesionálové

1 Na parapetu můžete uložit květiny, protože okenní parapet, stejně jako samotný okenní otvor, bude vždy otevřený. Rohlíky dávají volný výhled. 2 Stejně jako běžné žaluzie je lze jemně nastavit na výšku, pokud světelný tok zasáhne oči. Rolety vám umožní zcela zatemnit místnost, pokud si zdřímnete. To je zvláště výhodné, když má rodina malé dítě. Přítomnost rolet neznamená úplné odmítnutí záclon – pokud se vám líbí, můžete je opustit. 3 Plátno nevyžaduje neustálé čištění, protože plátno prochází speciální úpravou, která brání vstupu nečistot a částic prachu do místnosti. Plátno ale funguje jako reflexní bariéra, nikoli jako filtr, to znamená, že prachové částice na plátně nezůstanou. Plátno nepodléhá vyblednutí a je také schopné chránit před vyblednutím nábytek, umístěný v místnosti. 4 Mezi oknem a závěsem se vytváří vzduchová mezera, díky níž je v místnosti v létě chladno a v zimě teplo. Je téměř nemožné je zmačkat nebo fyzicky deformovat.. Pro velká okna v bílém tónu

Pro velká okna v bílém tónu

Stylová ochrana proti světlu

Stylová ochrana proti světlu

Jaký typ konstrukce je nejlepší?

Podstata typu roll open skutečnost, že jejich design je co nejjednodušší, ale to je také jeho minus. Otevřená šachta je připevněna k oknu pomocí rohů. Na šachtě visí plátno.

RadaAby se zabránilo zkosení, je konstrukce podepřena těžkou tyčí.

Otevřené jsou poháněny řetězem. Design vypadá jednoduše, ale není spolehlivý. Náklady na takové jsou však o něco levnější než u jejich hlavního konkurenta..

Model otevřeného typu

Model otevřeného typu

Zatažené rolety hřídel je skrytá pod kazetou nebo krabicemi. Díky tomu se ukázalo, že původní vzhled plátna je zachován mnohem déle, protože tam nepronikají nečistoty. Pro plynulý pohyb pásu slouží hliníková tyč a všitá vodítka – to umožňuje webu udržet si tvar. Dokonale rovný tvar zabraňuje pronikání světla zvenčí. To neovlivní kvalitu větrání místnosti..

Uzavřený model

Uzavřený model

Chcete-li kombinovat standardní a rolety v interiéru, stojí za to instalovat konstrukce uzavřeného typu. V této situaci bude možné najít optimální kombinaci barev a vzorů. Pokud jde o potenciální problémy s jejich instalací na okenní otvor, nebude to obtížnější než instalace běžných žaluzií..

Pokud plánujete použít rohlíky například v místnosti s vysokou vlhkostí, na kuchyni, pak je také lepší pobývat na uzavřené struktuře.

Výběr materiálu

Rolety mohou být vyrobeny z tkanin:

 • přírodní;
 • syntetický původ.

V prodeji najdete plátna od:

 • bavlna;
 • nylon;
 • polyester.

Vzhledově mohou vypadat takto:

 • kov;
 • mají sametová vlákna;
 • poutavé potisky.

Plátno může být zcela průhledné a pak bude hrát pouze dekorativní roli.

Solidní, diskrétní barevná možnost

Solidní, diskrétní barevná možnost

Na závěsy jsou také instalovány další dekorace, ať už jsou to střapce nebo třásně. Obecně se věří, že látkové rolety se vyznačují křehkostí, ale v praxi je situace přesně opačná..

Pokles teploty, prach a další faktory nijak neovlivňují vzhled plátna.

Můžete si vyzvednout materiál, který byl impregnován antibakteriální impregnací. UV reflexní vrstva udržuje místnost chladnou.

Světlé závěsy z průsvitného materiálu

Světlé závěsy z průsvitného materiálu

Můžete najít správnou texturu plátna pro každou místnost. Pro plastová okna se nejčastěji používají rolety, ale pro dřevěná okna existují i ​​závěsy. Volba vlastností plátna musí odpovídat podmínkám jejich použití..

Válcovaný bambus – proč jsou tak dobré?

Přírodní materiály v interiéru stále více nahrazují plast a další běžně používané materiály. Bambus se stal hitem. Materiál je šetrný k životnímu prostředí. Antistatické vlastnosti přitom zůstaly stejné.

Ekologický, přírodní materiál - bambus

Ekologický, přírodní materiál – bambus

Tento bambusový výrobek je tkanina. Plátno je vytvořeno pomocí pevných bambusových stonků. Vzhledem k tomu, že tyto pásy přilnou k sobě co nejtěsněji, umožní vám to získat téměř jednotné plátno v jeho struktuře. Náklady na výrobek jsou ovlivněny skutečností, že je tkaný ručně..

Protože je práce prováděna ručně, je stále nemožné dosáhnout úplné rovnoměrnosti struktury, totéž platí pro jednotnost odstínu a šířky stonků. Ale to je přesně to, co přitahuje, protože okamžitě vidíte, že závěsy jsou ručně vyráběné. Plátno je připevněno k rámu, ze spodní části je zpracováno ozdobnou tyčinkou.

Útulné a vkusné

Útulné a vkusné

Zvláštnosti

Výběr bambusu se liší od textilních výrobků, protože zde se do popředí dostává frekvence tkaní. Ze struktury musíte získat nejen dekorativní funkci, ale také funkci blokování slunečního světla. Čím menší jsou mezery na plátně, tím slabší světlo začne pronikat do místnosti. To je však považováno za látkový materiál, zatímco bambus je specifický materiál..

Dokonce i nejhustší tkaní bambusových záclon propustí světlo, ale ukáže se, že je rozptýlené, respektive jemně osvětlí místnost. V místnosti bude také výměna vzduchu. Pro přenos světla není třeba zvedat.

Perfektní kombinace s dřevěným nábytkem

Perfektní kombinace s dřevěným nábytkem

Pouze bambus je vlastní nejednoznačným ozdobám, které dodávají místnosti orientální nádech..

Mohou také dát místnosti starožitný pocit. Nejekologičtěji budou vypadat s dřevěnými podlahami a dřevěným nábytkem. Čím více je na plátně všech druhů nesrovnalostí spojených s ručním tkaním, tím lépe. Různé šířky pásů, těsnění a jiné drsnosti jsou jen plus, protože to dodá autentičnost samotnému produktu.

Nuance výběru typu připevnění a velikosti struktury

1 Ještě před výběrem barvy plátna nebo jeho konfigurace musíte vypočítat velikost, která závisí na místě připevnění. Pokud je okno instalováno ve výklenku v místnosti, pak by šířka měla přesáhnout šířku otvoru o 5 centimetrů na každé straně. Totéž platí pro výšku, protože by měla být s okrajem několika centimetrů.. Plná ochrana před světlem

Plná ochrana před světlem

2 Je třeba vycházet ze skutečnosti, že když je okno zvednuto, mělo by být snadné ho otevřít ve všech směrech. Přítomnost okna v místnosti umístěné ve stejné rovině se stěnou nutí vytvořit mezeru mezi strukturou a stěna. Šířka musí přesáhnout 20 cm, tj. 10 cm na každou stranu. Pokud jde o výšku, pak můžete dodržet pravidlo pro okna ve výklenku. Šířka byla zpravidla o něco větší než průhledná část, přibližně o 3 cm.

Okamžitě musíte určit typ přílohy. Celkem existují dvě možnosti – konstrukce bude instalována s vrtáním nebo bez vrtání.

Pro tlumené světlo

Pro tlumené světlo

3 Pokud mluvíme konkrétně o plastových oknech, pak je lepší tuto možnost zavrtat. K upevnění konstrukce budou použity samořezné šrouby. Právě na nich bude držák držen. Zřídka je připevněn k rámu okna, nejčastěji je vybrán strop a stěny. Celistvost zdi bude porušena, ale samotné upevnění bude spolehlivější.

4 Vrtání není vhodné pro plastová okna. Nízká hmotnost eliminuje nutnost upevnění na křídlo. Úloha zahrnuje zajištění držáků oboustrannou páskou. Hnědá je ideální pro béžový interiér

Hnědá je ideální pro béžový interiér

Problém pronikání světla do místnosti

Tato otázka také ovlivňuje designovou stránku procesu výběru rolet. Plně průhledné jsou považovány za čistě dekorativní, i když nejsou zbytečné. Jsou schopni částečně rozptýlit sluneční světlo. Dimoutové záclony mají jednu vlastnost – stejně jako průhledné propouštějí rozptýlené světlo, ale je zde jedno upozornění..

Dimout tkanina

Dimout tkanina

Za prvé bude přenášeno rozptýlené světlo a za druhé nebude teplo přenášeno vůbec, žádným směrem. Pro domov tato možnost na rozdíl od ní pravděpodobně nebude fungovat kanceláře a oblasti, kde je uloženo velké množství rostlin, například pro skleníky. Vystavení slunci je může nepříznivě ovlivnit, respektive se tam vejdou zatemňovací závěsy.

RadaPro domácí použití je blackout docela vhodný..

Jak název napovídá, zcela blokují sluneční světlo. Žádaná je úplná absence světla v dětských pokojích, v místnostech používaných ke sledování filmů. Jsou vhodné i do kanceláří, například do konferenční místnosti. Dříve zmíněné rolety den-noc vám umožňují měnit typ plátna. V určitou denní dobu můžete použít průhledné plátno, v určitý čas zatemňovací plátno.

Nestandardní řešení pro stylový interiér

Nestandardní řešení pro stylový interiér

Pokud jde o kresby, na plátno lze použít obrázek jakékoli struktury a složitosti. Aplikace obrázků se provádí pomocí tisku fotografií. Tisk fotografií se nebojí vyhoření.

Bude to pro vás zajímavé:

Moderní záclony v dětském pokoji pro chlapce a dívky: Krásné nové položky (více než 175 fotografií)

Záclony v obývacím pokoji (130+ fotografií): Moderní nápady, modely nových produktů roku 2017, na které se bude dlouho vzpomínat

Design lambrequinového závěsu pro kuchyň (145 + Fotografie): není snadný, ale proveditelný úkol dekorace

Jak ušít záclony do kuchyně vlastními rukama? 70+ stylových fotografických nápadů

Co je podstatou systému den-noc?

Typ kategorie rolí den-noc lze nalézt pod názvem zebra. Jejich zvláštností je, že neexistuje známé plátno vyrobené z husté tkaniny. Místo plátna se používají střídavé pruhy. Polovina těchto pruhů je zatemňovací tkanina. Druhá polovina pruhů je průhledná. Mohou existovat rozdíly v materiálech a barvách. Můžete si vybrat jak prostý, tak vzorovaný.

Typ závěsu den - noc

Typ závěsu den – noc

Stejně jako ostatní modely jsou podobné modely ošetřeny antistatickým a protiprachovým povlakem, což je zvláště důležité, pokud bude struktura použita v kuchyni. Pásy se pohybují řetězem podél válečku. Návrh má dva stavy. Když se stejné pruhy navzájem překrývají, začne do místnosti pronikat světlo..

Když jsou na sebe navrstveny různé pruhy, světlo přestane padat. Nastavením se dosáhne požadovaného stupně osvětlení.

Možnost světla den - noc

Možnost světla den – noc

Výhody takových rolet jsou vyjádřeny v praktičnosti, protože nezáleží na tom, jaký styl je použit. v interiéru. Umět kombajn látkové a rolety, použijte bílé barvy k vizuálnímu rozšíření prostoru. Roll-up pro nestandardní okna jsou prakticky nenahraditelné..

Problémy s designem

Technické vlastnosti struktury ovlivňují designovou stránku, proto by z nich měl být vybrán válec. Jakmile je vybrán typ konstrukce, typ spojovacího prvku a dveřního křídla, můžete začít s výběrem Barva. Nemá cenu dělat chybu s výběrem barvy, protože nesprávné barevné schéma může odhalit nedokonalosti místnosti..

Jasná a výrazná barva v interiéru

Jasná a výrazná barva v interiéru

Důležitým aspektem je orientace místnosti ve vztahu ke světovým stranám.. Když okna směřují na jih, pak je lepší zůstat na studených odstínech. Studené barvy mohou kompenzovat příliš mnoho slunečního světla, díky čemuž je místnost vizuálně chladnější..

Neutrální barvy

Každý barevný odstín má svůj vlastní účinek na psychiku, což přímo ovlivňuje vnímání místnosti. Pokud vezmeme v úvahu univerzální barvy, pak toto Bílý a béžová. Bílé budou vypadat organicky v každé místnosti, bez ohledu na to, zda je místnost prostorná nebo ne. Ale přesto má bílá účinek rozšíření prostoru, musíte s tím počítat. White na sebe nebude strhávat pozornost.

Béžová, neutrální barva - do malých prostor

Béžová, neutrální barva – pro malý prostor

Béžová barva je ve svých vlastnostech téměř úplnou kopií bílé. Často se volí béžová barva rolet. Pro kompaktní pokoje je žlutá také vhodná, zvláště pokud je místnost malá, ale trávíte v ní spoustu času. Barva dodává temným místnostem barvu, podle toho se nálada zlepšuje a existuje touha pracovat.

Jasné odstíny

Z jasných odstínů:

Jasný přízvuk ve vašem pokoji

Jasný přízvuk ve vašem pokoji

 • Oranžová přitahuje pozornost, takže pokud existuje touha soustředit se na rohlíky, pak je oranžová dobrá volba. Takové rolety je nutné používat v místnostech, kde je povrchová úprava neutrální. Tato místnost je ložnice.
 • V ložnici můžete také použít růžovou barvu plátna, jako barvu romantiky a snové nálady. V pokoji s dokončováním světlé pastelové barvy, tato barva bude vypadat docela vhodná.
 • V místnostech, kde plánujete strávit dovolenou, můžete použít modrou, protože dokáže uklidnit lidi v ní. Přinese atmosféru lehkosti. Kromě ložnice je pro tato kritéria vhodný také dětský pokoj..
 • Pokud jde o stejně populární zelenou barvu, pak musíte pochopit vlastnosti této barvy. Spočívají ve schopnosti dodat příliv energie, nabít za to, že něco děláme. Pracovníci odpovídají tomuto popisu zóny, jako je kuchyň nebo pracovna.
 • Univerzální barva, stejně jako bílá, je hnědá. Barva dodává tón klidu a stability. Nejméně vzácnou barvou je černá, i když tato možnost by také neměla být zavržena, protože může do atmosféry vnést intimitu a tajemství..

Světlá a relaxační barva

Světlá a relaxační barva

Nedoporučuje se kombinovat teplé a studené odstíny. Existuje nevyslovené pravidlo, podle kterého lze v interiéru organicky kombinovat odstíny pouze jedné kategorie. Měli byste se podívat na barevné kolečko a zjistit, které květiny jsou poblíž..

Zelená dává interiéru přirozený dojem

Zelená dává interiéru přirozený dojem

Můžete kombinovat zelenou a fialovou, nebo modrou a modrou. Nenechte si ujít schopnost barevného obsazení maskovat nevýhody místnosti..

Pokud je místnost kompaktní, musí být vizuálně oddělena. Chcete -li to provést, musíte nainstalovat role v bílé nebo béžové barvě. Pokud je problém v nízkých stropech, pak jej lze částečně vyřešit pomocí svislého pásu.

Volba ornamentu

Vždy je vybrána ozdoba plátna. Ozdoba by měla být sladěna s nábytkem a tapeta na zeď. Přítomnost obyčejné tapety v místnosti vyžaduje použití rolové tapety s ozdobou. Díky tomu bude místnost zajímavější. Pravidlo také funguje v opačném směru – pokud je na tapetě nějaký vzor, ​​pak by žaluzie měly být jednobarevné.

Díky ornamentu bude interiér zajímavější

Díky ornamentu bude interiér zajímavější

Existuje klasická technika, kdy materiál závěsů odpovídá materiálu ubrusu resp přehozy. To umožní, aby byla místnost udržována v jednotném designovém stylu. Pokud ve vaší hlavě nejsou žádné konkrétní nápady, můžete si vybrat něco univerzálního, například kombinaci béžových odstínů.

Existuje nevyslovené pravidlo, na základě kterého by se měly lišit v sytosti barev od stěn – měly by být buď tmavší nebo světlejší.

Nejúspěšnější konfigurace rolet

Světlý materiál pro zředění šedého interiéru

Světlý materiál pro zředění šedého interiéru

 1. Je důležité, ve které místnosti budou instalovány. Klasická verze vybavení pokojů naznačuje, že okna budou odlišena od barvy stěn jasnými odstíny plátna nebo nápadného ornamentu. V této situaci je vhodný jakýkoli typ ornamentu – od abstraktních kreseb po dnes populární čínské motivy..
 2. Přísné motivy vytvoří v místnosti poměrně přísnou atmosféru, která pomáhá naladit správnou náladu. Přísný typ bude v kanceláři vypadat lépe..
 3. V poslední době jsou obzvláště oblíbené rohlíky, které mají síťovinu. K výrobě takové látky se používá metalizovaná nit – získává se poměrně originální a praktický výrobek. Síťové závěsy lze použít také v dětském pokoji, protože zcela blokují tok slunečního světla do místnosti – dítě je klidně uvnitř.

Síťovina je jednou z nejpraktičtějších

Síťovina je jednou z nejpraktičtějších

Důležitost volby pro určité prostory

Výběr konfigurace rolet bude nepřesný, pokud předem nevíte, ve které místnosti budou použity. Kazetu lze považovat za všestranný předmět. Existuje však vývoj, který je použitelný pouze pro konkrétní místnost..

Dětský pokoj byl již dříve vytříděn. Jako barvu si podle tradice musíte vybrat něco veselého a veselého, aby bylo příjemné být v místnosti nejen pro dítě, ale i pro rodiče.

RadaZatemňovací závěsy lze použít v dětském pokoji, ale určité množství světla tam musí stále směřovat..

Kompromisem je použití pláten den-noc.

Modré tóny jsou uklidňující - aktuální model pro školku

Modré tóny jsou uklidňující – aktuální model pro školku

Všechny možnosti jsou také použity v ložnici. Pokud je místnost umístěna na slunné straně domu, pak potřebujete závěs, který může rozptýlit světlo. Jinak se určitě dostatečně nevyspíte..

Obvykle prohlížení televize nebo filmy na velké obrazovce v obývacím pokoji. Samozřejmě, závěsy v obývacím pokoji by neměly být bez tváře, ale pokud plátno projde oslněním, bude to narušovat normální sledování televize.

Rolety jsou dobré i do koupelny

Rolety jsou dobré i do koupelny

Vztahující se k toaleta, i zde lze instalovat kazetové role. A důvodem instalace nemusí být přítomnost okna – závěsy budou fungovat jako dekorativní prvek, zakrývající potrubí nebo jiná nevzhledná místa.

Je vhodné použít při tisku fotografií??

Tento typ se objevil nedávno, ale už se mu podařilo získat část popularity. Klasické rohlíky se nepřestaly zlepšovat a nyní to není jen plátno, které chrání pokoj před sluncem, které se kupuje domů – povlak je antialergenní a antibakteriální. Sympatické je, že na povrch plátna lze aplikovat kresbu.

Tisk fotografií - model pro amatéra

Tisk fotografií – model pro amatéra

Princip tisku fotografií spočívá v tom, že vzor je aplikován pod vysokým tlakem. Samotná kresba se aplikuje krok za krokem, barva nepoškodí, proto ji lze použít k tisku fotografií i v dětském pokoji – v tomto případě můžete použít kresbu kreslené postavičky nebo nějakého druhu zvířete.

Kresba zůstává dlouhou dobu naživu, slunce s ní nic nedělá, a proto ani pobyt na přímém slunci nepovede k vyblednutí plátna. Existuje jeden trik, jak oživit nudnou místnost – k tomu můžete použít 3D kresba. Pokud jde o kompaktní místnosti, lze je vizuálně zvětšit pomocí tisku ve formě vodorovných čar.

Vtipný potisk do koupelny

Vtipný potisk do koupelny

Také v této kategorii lze připsat plátna, jejichž tisk byl aplikován pomocí UV tisku. Kresba je aplikována inkoustovou metodou a je zachycena ultrafialovým zářením. Metoda tisku je univerzální v tom smyslu, že ji lze použít nejen na látku, ale i na dřevo, kov nebo sklolaminát.

Výrobky s takovými potisky obvykle vyrábějí společnosti, jejichž směr souvisí s aplikací potisků na oděvy a předměty..

Takové firmy mají galerie s příklady nejúspěšnějších prací. Najdete zde abstraktní postavy, kopie slavných obrazů, nádherné krajiny a dokonce i dětské kresby přenesené do látky. Podstatou tisku je, že specialisté jsou schopni přeložit kresbu jakékoli složitosti na obyčejné plátno..

Originální řešení

Originální řešení

Vlastnosti kombinace barev u tisků

Pro minimalistický pokoj

Pro minimalistický pokoj

 • Tato technologie má jednu zvláštnost spojenou s uspořádáním jasných barev. V souladu s touto technologií se nejsytější tóny nemohou navzájem kontaktovat, a pokud jsou na výkresu takové oblasti, pak na tisku zůstanou sotva znatelné mezery. Nejsou příliš nápadné, pokud se samozřejmě záměrně nepodíváte zblízka. Další věc je, že se sníží kvalita přenosu obrazu ve srovnání se zdrojem. Zpočátku není možné pochopit, jaký bude konečný tisk na závěsech, a proto se doporučuje tisknout zkušebním tiskem, abyste pochopili, co očekávat.
 • Záclony s potiskem fotografií vám umožní získat jedinečný interiér a tisk fotografií je vhodný zejména do dětských pokojů, kde je jedním z řešení instalace s potiskem kreslené postavičky.

Samotné potištěné rolety mohou být odolné proti vlhkosti, což umožňuje jejich použití v kuchyni.

Vlastnosti barev již byly popsány. Nezapomeňte, že špatná barva může mít negativní dopad..

Klidné tóny pomohou vašemu interiéru vypadat jako rekreant

Klidné tóny pomohou vašemu interiéru vypadat jako rekreant

Vliv barev

 • Červená barva je patogenem pro psychiku.
 • Zelené odstíny mohou způsobovat pocity melancholie, proto tyto odstíny používejte moudře..
 • Modro-modré barvy nijak nepřispívají k pracovní náladě, spíše mohou způsobovat pocity lenivosti..
 • Pro duševní aktivitu je lepší zvolit záclony se vzorem ze žlutooranžové řady, tato řada také stimuluje chuť k jídlu.

Kromě úspěšné kombinace barev má smysl kombinovat lehké a těžké látky hustšího formátu. Není nutné nechat římsu otevřenou, protože ji lze zavřít závěs na okno. Je důležité, aby tento lambrequin nebyl příliš široký, jinak budou vyřazeni ze svého lakonického stylu..

Jedním z nejúspěšnějších míst pro takové závěsy je kuchyně.

Jedním z nejúspěšnějších míst pro takové závěsy je kuchyně.

Mohou být rolety použity v kuchyni?

Například v kuchyni V koupelně, vaše požadavky na nábytek a dokončovací materiály.

Pohodlné a praktické

Pohodlné a praktické

 • Neměli by se bát vysoké vlhkosti, rychle se špinit a zasahovat do normálního vaření. Rolety splňují všechna tato kritéria..
 • Tradiční záclony a závěsy postupně mizí v pozadí, protože v mnoha ohledech jsou stále horší než rolety.
 • Ve výškových budovách je kuchyně často tak malá, že musíte využít každou příležitost a ušetřit další metry. Jednou z možností, jak ušetřit volné místo, je instalace rolet v kuchyni. Vstávají a uvolňují parapet.
 • Sluneční paprsky nebudou zasahovat do procesu vaření. Můžete si vybrat model, který pouze rozptyluje paprsky, můžete si také vybrat zatemňovací závěsy, ačkoli první možnost je pro kuchyň výhodnější. Pokud jde o proces čištění, samotný proces netrvá dlouho, což je obzvláště příjemné, protože problém znečištění je v kuchyni neustále přítomen. stropy, stěny, nábytek.
 • Čištění záclon zahrnuje stírání vlhkým hadříkem a někdy stačí suché čištění vysavačem. Typ konstrukce v zásadě nezáleží, protože rolety otevřeného typu jsou také vhodné pro kuchyň stejným způsobem jako závěsy uzavřeného typu..

V kombinaci s konvenčními závěsy

V kombinaci s konvenčními závěsy

Jak používat rolety – ve formě záclon nebo tylu?

Vzhledem k tomu, že je zde dostatek modelové rozmanitosti, není problém vložit rolety do již vytvořeného interiéru. Záclony mohou být tylové. Poté budete muset nainstalovat další látkové závěsy. Můžete si také vybrat plátno s hustou tkaninou, ale pak budete muset dodatečně zavěsit průhledný tyl. Silné látkové rolety jsou vyrobeny z bavlny nebo syntetiky.

Minimalistický styl

Minimalistický styl

RadaTěm lidem, kteří v interiéru upřednostňují stručnost a minimalismus, přijdou vhod rolety..

Na každé křídlo můžete nainstalovat různé druhy plátna, respektive hustá tkanina zakryje pouze okna – to je velmi vhodné, zejména pokud jde o podkroví. Tyl může být také průsvitnou roletou, zatímco klasické závěsy z hustého materiálu instalované na římse mohou chránit místnost před slunečními paprsky a zvědavýma očima.

Látkové rolety jsou také dobré v tom, že pro ně není vyžadována zvláštní péče, protože jsou zpočátku impregnovány speciální kompozicí, která chrání nejen před vyhořením, ale také před znečištěním. Pokud se na plátně objeví skvrna, můžete ji odstranit sami pomocí přípravku na péči o nábytek.

Látkové rolety

Látkové rolety

Kromě svých dekorativních vlastností mají rolety strukturu, která eliminuje deformaci.

Jednoduše řečeno, je téměř nemožné je rozdrtit. Typické problémy klasických látkových závěsů, jako je blednutí na slunci nebo hromadění prachu, se na rolety nevztahují..

Optimální místo pro instalaci rolet

 • Je vhodné zvolit způsob instalace, který zajišťuje instalaci závěsů přímo na okno. To ušetří místo, zejména pokud samotné závěsy na balkon. Struktura by se zjevně měla otevírat volně a zároveň by neměla zasahovat do otevírání oken..
 • Konstrukci je možné namontovat na celé okno s přesahem, do okenního otvoru nebo na křídla. Odborníci doporučují instalaci na okenní křídla, protože toto řešení je kompromisem, ale neméně praktické. Pro tento způsob instalace jsou vhodné modely jako Mini nebo Uni1..
 • Za úvahu stojí záclony ze slámy. Interiér nebude přetížen, ale zároveň bude stále útulný. Vazba se liší barvou a hustotou. Hustota tkaní přímo závisí na tom, kolik světla vstoupí do místnosti. V tomto smyslu je materiál podobný bambusu, který byl popsán dříve..

Podobné modely lze použít i pro velká panoramatická okna

Podobné modely lze použít i pro velká panoramatická okna

Jak prodloužit životnost konstrukce?

Skvrny na plátně lze snadno odstranit, ale při čištění existují určitá omezení.

Stylová kombinace

Stylová kombinace

 • Neperte látky v pračce, protože ždímání tkaninu trvale poškodí a bude nutné ji vyhodit. Je lepší vysušit navlhčenou látku v již narovnané formě. Tím se zabrání tomu, aby záhyby a záhyby zůstaly na tkanině..
 • Utěrku není nutné žehlit, ale pokud po vysušení zůstanou záhyby, pak stojí za to použít žehličku. Žehlete pouze při nejnižší teplotě a pouze přes vlhký hadřík. Plastové okno se také může zašpinit – postup praní není obtížný, ale záclony by měly být skryty pod krytem. V opačném případě se mohou během čištění zašpinit..
 • V blízkosti závěsů se nesmí kouřit. To může nejen vést ke vzniku popelových děr. Vůně tabáku může silně prostupovat materiálem. Po každém kouření musíte místnost vyvětrat otevřením okna do místnosti..
 • Aby zvedací mechanismus fungoval bez omezení, měl by být namazán olejem..

Tyto závěsy můžete použít v jakékoli místnosti vašeho domova.

Tyto závěsy můžete použít v jakékoli místnosti vašeho domova.

závěry

Univerzální rolety. S jejich zavedením do již vytvořeného interiéru by neměly být žádné problémy. Rolety jsou drahé, zvláště pokud je zakoupen model s dálkovým ovládáním. Částečně můžete ušetřit na zvedacím mechanismu a na materiálu – to nijak zvlášť neovlivní funkčnost výrobku, například ochranu před světlem a prachem.

VIDEO: Nejkrásnější možnosti pro rolety

 

Thanks! You've already liked this