DIY zahradní nábytek – úspěšné domácí výrobky (58 fotografií)

Správně vybraný dřevěný nábytek organicky zapadá do designu webu

Správně vybraný dřevěný nábytek organicky zapadá do designu webu

Na jaře a v létě se stává populární otázka, jak vyrobit zahradní nábytek vlastními rukama. Úspěšné domácí výrobky mohou být nejdůležitější ozdobou každé zahrady. Než přemýšlíte o tom, jak správně vyrobit zahradní nábytek vlastními rukama, stojí za to určit, z čeho může být vyroben. Nejběžnějším materiálem pro venkovský nábytek je dřevo, které dokonale zapadá do krajiny, ale používají se i jiné materiály. Ujistěte se, že se blíže podíváte, zda ve vašem venkovském domě nebo ve venkovském domě přežily zdánlivě nepotřebné věci. Poměrně často se mistrovská díla získávají z nejjednodušších předmětů..

Útulná pergola se sedačkou

Útulná pergola se sedačkou

Krásná kombinace textur a materiálů v celkovém souboru

Krásná kombinace textur a materiálů v celkovém souboru

Lehátko udělejte si sami z měkkých polštářů

Lehátko udělejte si sami z měkkých polštářů

Pohodlná židle z plastových nádob

Pohodlná židle z plastových nádob

DIY zahradní nábytek. Nejoblíbenějším trendem je dřevěný nábytek

Dřevěný nábytek je šetrný k životnímu prostředí, krásný, lakonický a relativně snadno se vyrábí. Někdy k práci se dřevem není potřeba ani hrubá mužská síla. Zahradní nábytek vyrobený ze dřeva se provádí různými způsoby v závislosti na použitých materiálech:

 • Nejjednodušší je pracovat s hotovými deskami, tyčemi, lamelami – již zpracovaným materiálem. Existuje mnoho jednoduchých a složitějších způsobů, jak vyrobit nábytek pro letní sídlo vlastními rukama. Lavičky se zády jsou pohodlné pro odpočinek, celá sada je nepostradatelná pro pořádání hostiny a houpačka se ukáže z lavičky bez nohou – stačí jen pár dovedností tesaře, prkna a bohatá představivost.

Proces výroby zahradní lavičky

Proces výroby zahradní lavičky

Rada! Pro vytváření nábytku je lepší nevybírat jehličnaté kulatiny. Vydávají dehet, který obarví oblečení sedícím. Pokud není jiný materiál, je nutné dřevo nejprve odgumovat..

 • Mnohem monumentálnější lavice a stoly jsou vyrobeny z kulatiny. Někdy můžete jen položit velkou kládu a hodit na ni pár polštářů, abyste vytvořili pohodlné posezení, ale je lepší zapracovat na vytvoření zajímavějšího projektu. Někteří řemeslníci se obejdou bez jediného hřebíku a vytvoří mobilní strukturu protokolu.

Konferenční stolek v ekologickém stylu

Konferenční stolek v ekologickém stylu

 • Skvělé pro výrobu konopného zahradního nábytku. Samostatné malé pařezy lze upravit pro stoličky a větší pařez pro stůl. Pařezy je důležité zajistit pouze tak, aby nespadly nebo se nepotácely, za což je lze vykopat do země nebo položit na rovnou plochu – podstavec na terasu nebo malou plochu na trávník. Aby se vám pohodlně sedělo, můžete jim ušít světlé polštáře..

Závěsná houpačka

Závěsná houpačka

 • Pokud k vytvoření zahradního nábytku použijete větve a naplavené dříví z lesa, můžete se dostat do skutečné pohádky. Příroda sama někdy diktuje původní obrysy budoucích mistrovských děl. Zahradní lavice vyrobená z větví harmonicky zapadne do designu jakéhokoli místa, pro jehož rám je lepší vzít odolnější materiál (kulatina, tyče atd.). Naplavené dříví nebo větve se někdy dokonce používají jako nohy, ale pro pevnost struktury je lepší použít je pouze na záda a područky.

Elegantní křeslo z kulatiny

Elegantní křeslo z kulatiny

 • Řezy stromů můžete použít k vytvoření nebo ozdobě zahradního nábytku. Tyto řezy lze použít na desku stolu, židle nebo stoličku. Jsou připevněny k sobě a k podkladu pomocí vodotěsného lepidla.

Pařez židle

Pařez židle

Zahradní houpačka z prken

Zahradní houpačka z prken

Sada nábytku z baru

Sada nábytku z baru

Konferenční stolek ze dřeva

Konferenční stolek ze dřeva

Propracovanost proutěného nábytku

Proutěný nábytek na zahradě vypadá velmi elegantně, ale bez řádné přípravy nebude vytvoření mistrovských děl „z obchodu“ fungovat. Tkaní z vinné révy nebo ratanu je namáhavá práce. Nejprve byste se měli pokusit tkát alespoň prvek nábytku – stolní desku nebo kulaté sedadlo pro stoličku.

Ratanová zahradní houpačka

Ratanová zahradní houpačka

Lavička z plastových nádob

Lavička z plastových nádob

Spolehlivost kovu v zahradním nábytku

Kov má oproti dřevu určité výhody. V první řadě je to pevnost konstrukce a její trvanlivost. Práce s kovem je však mnohem obtížnější. K výrobě zahradního nábytku se používají silnostěnné trubky z oceli nebo duralu. Kovové části mohou být navzájem spojeny šrouby nebo maticemi nebo mohou být navzájem svařeny.

Světlá metalická vazba

Světlá metalická vazba

Železná barová židle a konferenční stolek

Železná barová židle a konferenční stolek

Rada! Jako doporučení pro tvorbu kovového zahradního nábytku můžete navrhnout způsob ohýbání jednotlivých částí. Obvykle k tomu slouží speciální zařízení, ale obejdete se bez nich. Trubka je naplněna prosátým pískem a do konců jsou vloženy dřevěné zátky. Poté označte ohyb a upevněte trubku do svěráku. Ohyb se zahřívá foukačkou, načež se trubka začne „vzdávat“. Po ohnutí vyjměte zátky a vysypte písek.

Stylové křeslo a pohovka na kovovém rámu

Stylové křeslo a pohovka na kovovém rámu

Prolamovaný nábytek z kovových sudů

Prolamovaný nábytek z kovových sudů

Chytré využití nepotřebných věcí

Určitě v každé kůlně nebo garáži je spousta věcí, pomocí kterých si můžete vyrobit zahradní nábytek. Krásné zajímavé nápady pro zahradu se někdy rodí z těch nejreprezentativnějších věcí:

 • Dřevěný naviják (buben) na kabel je považován za jedinečný nález pro zahradníka. Z dřevěné cívky nemusíte ani vyrábět zahradní stůl, je sám o sobě stabilní. Musíte jen ukázat trochu originality a správně rozeznat desku stolu a nohu. Pro větší pohodlí můžete doprostřed cívky připevnit slunečník. Také židle, pohovky, stoličky a další kreativní věci jsou vytvořeny z cívek..
 • Vyhozené pneumatiky nevyhazujte. Pryž je velmi odolný materiál, ideální pro zahradu. Mimochodem, pneumatiky dělají ideální houpačky nebo závěsné židle pro dospělé a děti. Zvažte jednoduchý způsob, jak vytvořit originální sedadla z pneumatik automobilu:
 1. Nejprve musíte důkladně vyčistit tři pneumatiky, které se brzy stanou židlí, a připravit několik budoucích podpěr – větve nebo úzké kulatiny.
 2. Na dvou pneumatikách, z nichž se jedna stane sedačkou a druhou opěradlem, vytvoříme otvory ve středu nebo mírně blíže k vnitřnímu okraji pneumatiky.
 3. Těmito otvory protáhneme silné lanové lano, abychom vytvořili mříž. Pro větší pevnost samotného sedadla můžete udělat uzly v blízkosti každého otvoru: pokud se lano přetrhne na jednom místě, sedadlo zůstane stále silné. Je lepší utáhnout lano celou cestu, protože se během používání mírně natáhne..
 4. Dále jsme položili jednu pneumatiku s „mřížkou“ na běžnou a upevnili je šrouby s maticemi nebo držáky zevnitř pro pevnost. Ukazuje se jakýsi otoman nebo stolice.
 5. Přidejte záda. Chcete -li to provést, musíte vyzvednout silné podpůrné větve. K nim je připevněna poslední pneumatika s lanovou sítí. Místo odpočinku je připraveno.

Zahradní houpačka pneumatik

Houpačka zahradních pneumatik

Originální obchod vyrobený z automobilových pneumatik

Originální obchod vyrobený z automobilových pneumatik

Konferenční stolek z pneumatik a skla

Konferenční stolek z pneumatik a skla

Cívkové stoly

Cívkové stoly

Cívka Romantický jídelní stůl

Cívka Romantický jídelní stůl

 • Dalším nálezem pro milovníky rekreace mimo město budou dřevěné palety nebo palety, které zbyly při přepravě stavebního materiálu nebo se nacházejí poblíž velkých obchodů. Zahradní nábytek vyrobený z dřevěných palet je rychlý a snadný: skládejte je jeden na druhý a vytvořte čtvercový konferenční stolek a několik malých židlí. Pokud existuje mnoho palet, můžete uspořádat skutečnou rohovou pohovku pro velkou společnost:
 1. Vezmeme 6 nebo 8 palet a důkladně je vyčistíme, abychom se chránili před tím, co by se dříve mohlo na paletě rozlít nebo probudit. Pokud jsou palety příliš staré, zkontrolujeme jejich pevnost a v případě potřeby je opravíme. Dále palety obrousíme a pokryjeme lakem nebo natřeme požadovanou barvou..

  Zahradní sedačka z palet. Foto 1

  Zahradní sedačka z palet. Foto 1

 2. Vybereme místo pro odpočinkový kout. Je lepší, když je toto místo v kóji nebo v rohu nějaké budovy. Pak bude možné nevyrobit záda. Pokud zvolíte otevřený prostor, budete muset vzít další 3 nebo 4 palety, abyste vytvořili záda.

  Zahradní sedačka z palet. Foto 2

  Zahradní sedačka z palet. Foto 2

 3. Palety s písmenem G dáme blízko sebe do dvou řad (jedna na druhou). Pro pevnost je lepší bezpečně upevnit součásti hřebíky nebo šrouby. V některých případech bude vhodnější mobilní struktura, která přinese palety do místnosti v případě deště nebo v zimě..

  Zahradní sedačka z palet. Foto 3

  Zahradní sedačka z palet. Foto 3

 4. Pokud je nutné vyrobit opěradlo, část základny je odříznuta z dalších palet, abyste je mohli přibít, nebo jsou k upevnění použity kovové profily.

  Zahradní sedačka z palet. Foto 4

  Zahradní sedačka z palet. Foto 4

 5. Pro pohodlí ušijeme polštáře tak, aby odpovídaly výsledné sedací ploše. Vyrábíme stejné polštáře se smyčkami pro upevnění na záda. Pro snadné čištění je lepší připravit několik vyměnitelných potahů, které zabrání znečištění samotných polštářů..

  Zahradní sedačka z palet. Foto 5

  Zahradní sedačka z palet. Foto 5

 6. Uprostřed takového rohu stojí za to umístit další dvě palety na sebe jako zahradní stůl. Zdobení je omezeno pouze touhou a schopnostmi autora.

  Zahradní sedačka z palet. Foto 6

  Zahradní sedačka z palet. Foto 6

Staré sudy, koše nebo kbelíky lze použít jako samostatné prvky zahradního nábytku. Můžete si uspořádat skutečnou dřevěnou lenošku z rámu staré dětské postýlky, krásný stůl na kolečkách z rozbitého trakaře atd. – je jen důležité dát volný průchod své představivosti.

Thanks! You've already liked this