80+ návrhů interiéru bílého obývacího pokoje: Ve kterých stylech je to vhodné?

Luxusní obývací pokoj v bílých tónech

Luxusní obývací pokoj v bílých tónech

Pro ty, kteří chtějí na svůj domov maximálně upozornit, byste měli věnovat pozornost interiérovému designu bílého obývacího pokoje. Taková místnost rozhodně nenechá lhostejného žádného návštěvníka. Je však třeba si uvědomit, že bílá, jako kombinace šedo-bílé nebo bílo-béžové, nic neskrývá, ale pouze zdůrazňuje všechny nedostatky stavitelů. Proto dáváte přednost tak radikálnímu stylu, musíte vše promyslet do nejmenších detailů a prohlédnout si fotografii možností kombinace bílé s jinými odstíny.

Béžová, zlatá a bílá jsou v dokonalé harmonii

Béžová, zlatá a bílá jsou v dokonalé harmonii

Světlý obraz, pohovka a koberec zředí umírněný šedobílý interiér

Světlý obraz, pohovka a koberec zředí umírněný šedobílý interiér

Interiér útulného obývacího pokoje v klasickém stylu

Interiér útulného obývacího pokoje v klasickém stylu

V jakých stylech jsou sněhově bílé povrchy nejvhodnější?

Při zdobení obývacího pokoje v minimalistickém stylu se designéři často uchýlí k bílé. Zvláště pokud je místnost malá. Díky bílým a šedým odstínům je prostor volnější. Správně zvolený nábytek vytvoří harmonickou a útulnou atmosféru i v minimalistickém interiéru. V tomto stylu jsou stěny obvykle ponechány co nejprázdnější, ale můžete je ozdobit černobílými fotografiemi v monochromatických rámečcích. Takovým rozhodnutím design rozhodně neutrpí..

V klasickém interiéru mohou být také bílé stěny a strop. Hlavními rysy tohoto designu budou krásné obrazy, tlusté závěsy a luxusní nábytek. Krb obložený bílými cihlami se perfektně hodí do klasického obývacího pokoje, který místnosti dodá trochu romantismu. Zde budou vhodné dřevěné povrchy, gobelínové závěsy a bílý tyl, čalouněný nábytek v hnědých nebo šedočerných odstínech..

Na fotografii z katalogů jsou ultramoderní obývací pokoje často vyzdobeny šedými a bílými tóny. Bílá tapeta se dobře hodí k šedému nábytku a doplňkům. Někteří lidé si myslí, že takový obývací pokoj bude vypadat šedě a bezútěšně, ale zářivé barvy můžete přidat pomocí závěsů nebo barevného potisku na zeď. Například nad pohovku nastavte koláž z fotografií příbuzných nebo oblíbených míst..

Obývací pokoj s jídelnou, zařízený ve skandinávském stylu

Obývací pokoj s jídelnou, zařízený ve skandinávském stylu

Šedobílý rozsah v interiéru vytváří pocit relaxace

Šedobílý rozsah v interiéru vytváří pocit relaxace

Jaké materiály je lepší použít?

Bílé stropy jsou v mnoha místnostech běžným jevem. Může být naprosto rovnoměrný a hladký, natřený bílou barvou nebo může být texturován pomocí natíratelné tapety. Stretch stropy jsou velmi populární. Lesklý bílý povrch krásně odráží světlo a s matným efektem vypadá elegantněji.

Stěny mohou být také dokončeny jakýmkoli materiálem. Tapeta je nejrychlejší a nejdostupnější způsob zdobení stěn. Skrývají drobné vady a dobře ladí s jinými materiály (dřevo, cihla, plast, kámen atd.). Tapeta pro obývací pokoj je vybrána v monochromatických nebo bez různorodých vzorů, pruhů a abstrakce. Část zdi může být ozdobena cihlami. Toto řešení je nejvhodnější v interiéru ve stylu podkroví..

3D panely v interiéru moderního obývacího pokoje

3D panely v interiéru moderního obývacího pokoje

Tmavě modrý nábytek vypadá na bílém pozadí velmi působivě

Tmavě modrý nábytek vypadá na bílém pozadí velmi působivě

Ale pokud chcete udělat podlahu v bílé barvě, musíte trochu zapracovat, a to jak ve fázi výběru materiálu, tak potom při úklidu místnosti. Pokud je v obývacím pokoji velký provoz, koberec nebo koberec ve světlých barvách rychle ztrácí svůj původní vzhled. Ale na druhou stranu takové materiály dávají pohodlí domova, bez ohledu na jejich barevné schéma. Mimochodem, bílý povrch přitahuje méně prachu..

Praktičtější budou parkety nebo laminátová podlaha. Moderní podlahové krytiny mají dobrou odolnost proti opotřebení a širokou škálu barev. Nyní je nepravděpodobné, že by bylo nalezení laminátu v bílé barvě velkým problémem, ale i když se požadovaný odstín neobjeví, mnoho výrobců se zabývá výrobou takových povlaků na zakázku..

Jaký druh čalouněného nábytku dát do bílého obývacího pokoje

Výběr množství nábytku přímo závisí na velikosti místnosti. Ve velkém obývacím pokoji, kde je zvykem shromažďovat se ve velké společnosti, bude vhodná rohová sedačka, pár křesel a dokonce i několik židlí. Malá místnost by ale neměla být zcela zařízena nábytkem. Postačí malá pohovka nebo pár pohodlných židlí.

Pohovka a pár pohodlných křesel - optimální sada nábytku pro obývací pokoj

Pohovka a pár pohodlných křesel – optimální sada nábytku pro obývací pokoj

V prostorném obývacím pokoji bude kromě prostorných pohovek harmonicky vypadat také knihovna

V prostorném obývacím pokoji bude kromě prostorných pohovek harmonicky vypadat také knihovna

Útulný nábytek v malém mořském obývacím pokoji vyrobený v bílých tónech

Útulný nábytek v malém mořském obývacím pokoji vyrobený v bílých barvách

Ale co když je místnost malá a je tu hodně hostů? Zde přijdou na pomoc malé pufy, které, jako zbytečné, lze odložit ke zdi nebo odstranit pod stůl. Pokud mají židle nebo pufy originální design, budou skvělou ozdobou každého interiéru. A pak je nebudete chtít skrývat.

Design čalouněného nábytku by měl být vybrán podle obecného stylu. Chcete -li to provést, sestavte předběžný návrh a vytiskněte jeho barevnou fotografii. Co projekt předběžného návrhu dává?

  1. Fotografie okamžitě ukazuje, jak je vybraná tapeta kombinována s nábytkem a dalšími prvky..
  2. V počáteční fázi můžete určit, které příslušenství je vhodné v bílé místnosti..
  3. Všechny nesrovnalosti budou viditelné i ve fázi návrhu..
  4. S nábytkem nebudou žádné problémy, pokud jej předem umístíte do počítačového programu.

Čalouněný nábytek v uklidňujících barvách bude očím známější. Světlá pohovka, přestože dodá interiéru šťávu, se může rychle nudit. Ale nábytek v hnědé barvě jakéhokoli odstínu ladí s bílou tapetou. Totéž lze říci o dřevěných plochách skříňového nábytku..

Co si vybrat ze skříňového nábytku?

Protože je obývací pokoj primárně určen pro setkání s příbuznými a přáteli u čaje nebo jiných aktivit, hraje stůl důležitou roli. Stejně jako veškerý nábytek v místnosti by měl být kombinován s tapetami, podlahou a dalšími interiérovými prvky. Navíc, aby velké společnosti měly dostatečnou velikost nebo expandovaly. Materiálem stolu je nejčastěji dřevo nebo MDF. Ale pro moderní design jsou odolné plastové, kovové nebo nárazuvzdorné skla perfektní..

Prostorný obývací pokoj s designem ve stylu art deco

Prostorný obývací pokoj s designem ve stylu art deco

Bílý konferenční stolek harmonicky splývá s celým interiérem

Bílý konferenční stolek harmonicky splývá s celým interiérem

Rada! Pokud je váš obývací pokoj malý, rozhodněte se pro konferenční stolek se skleněnou deskou. Zabírá mnohem méně místa, snadno se pohybuje a skupinu přátel lze umístit přímo na podlahu. Malé polštáře jsou ideální jako židle..

Pokud je obývací pokoj propojen s kuchyní, měl by být styl těchto zón podobný. To znamená, že kuchyně se může lišit od obývacího pokoje barevně, ale je lepší nechat design nábytku stejný. Kombinovaná kuchyň s obývacím pokojem je běžným jevem studiových bytů. Dokončovací materiály (cihla, kámen, tapeta) pomohou vizuálně rozdělit jídelní kout s pracovní částí..

Například zástěru nad deskou lze vyložit cihlami a zbytek stěn lze přelepit tapetou. Fotografie interiéru pro místnosti, kde je kuchyň kombinována s obývacím pokojem, lze zobrazit v globální síti nebo v portfoliu návrhářů.

Co lze použít jako jasné akcenty?

Zcela bílý pokoj bude připomínat nemocniční pokoj a rychle se začne nudit. Můžete zvýraznit určitou oblast a diverzifikovat interiér šedobílého obývacího pokoje dokončovacími materiály. Zvýrazněte například zeď nad stolem jinou tapetou nebo nechte cihlovou zeď s krbem. Také kuchyně v kombinovaném obývacím pokoji může mít podlahu vyrobenou v jiných barvách než v obývacím pokoji nebo stejnou dekoraci z cihel.

Barevný nábytek je velkým akcentem v prostém interiéru

Barevný nábytek je skvělým akcentem v prostém interiéru

Křičící jasné obrázky je třeba do takového interiéru umístit velmi kompetentně, dávkovat

Křičící jasné obrázky je třeba do takového interiéru umístit velmi kompetentně, dávkovat

Vhodné pro výzdobu místnosti:

  • fotografie blízkých, oblíbených nebo krásných míst;
  • obrazy a panely;
  • figurky, vázy;
  • ruční práce.

V interiéru bílého obývacího pokoje je podporována přítomnost krásných jídel. Kuchyň může být ozdobena pytli koření nebo kávy. Bílá tapeta vypadá skvěle s černým nábytkem, hnědými závěsy a světlou podlahou.

Bílý nábytek krásně vytváří tmavou tapetu. Stín tapety lze měnit: od klidných šedočerných kombinací po červené, žluté, zelené barvy. Takový design potěší lidi, kteří dávají přednost jasným barvám v interiéru před šedobílými povrchy..

Thanks! You've already liked this