Z čeho stavět garáž? Fáze výstavby a přehled nejlepších materiálů

Konstrukce auta přímo sousedící s domem

Struktura automobilu přímo sousedící s domem

Jednou z nejdůležitějších otázek pro majitele automobilů je uspořádání garáže. Pro obyvatele městských oblastí lze tento problém vyřešit zakoupením hotové stavby poblíž domu. Ale v soukromém sektoru si ho můžete postavit sami. Podívejme se, jak to udělat po etapách..

Kapitálová struktura z cihel

Kapitálová struktura z cihel

15

Opláštění garáže kovovým profilem

Opláštění garáže kovovým profilem

Jak určit oblast?

Vývoj plánu začíná stanovením velikosti garáže, která závisí na funkčnosti budovy. Garáž může být pro jedno vozidlo nebo několik. Současně tam může být umístěn jak stejný typ, tak různé druhy dopravy..

Rada! V garáži můžete vybavit speciální regály pro skladování náhradních dílů, nářadí, oleje a dalších věcí. Pokud si kontrolujete a opravujete auto sami, můžete pokoj vybavit vyhlídkovým otvorem.

Před stavbou ze dřeva musí být pečlivě zpracován.

Před stavbou garáže ze dřeva musí být materiál pečlivě zpracován.

Důležité! Všechny tyto otázky je třeba promyslet přesně ve fázi plánování..

To vám umožní vybrat si vhodnou oblast, po které, když jsou umístěny všechny objekty, se můžete volně pohybovat a budete mít prostor k provádění určitých akcí. S ohledem na funkčnost je také určen materiál pro stavbu – závisí na tom možnost využití garáže v různých obdobích roku..

Rozpočet, ale pěkná volba pro fasádní obklady

Pěkná možnost rozpočtu pro fasádní obklady

Cihlový

Taková struktura je spolehlivá, pohodlná a teplá. Může fungovat jako místo pro skladování a práci současně, může být vybaveno vším, co potřebujete. Kromě toho má taková budova velmi atraktivní vzhled, pokud je cihla při pokládce správně navržena.

  • Nevýhody takové budovy zahrnují vysoké náklady ve srovnání s jinými materiály..
  • Rovněž je třeba předběžných přípravných prací, včetně vytvoření nadace.

čtrnáct

Cinder block

Další možnost pro konstrukci struktury pro celoroční použití. Má stejné pozitivní aspekty jako cihla. Taková struktura je zpravidla o něco levnější než předchozí možnost. Současně je však pro stavbu také nutné zakoupit cement, písek a vodu, ze kterých se vytvoří lepicí řešení..

Rada! Pod ním je nutné vyplnit kompaktnější, nejlépe vyztužený základ, protože při stejných rozměrech bude mít konstrukce větší váhu.

Funkčnost a vzhled závisí na materiálu, ze kterého je konstrukce postavena

Funkčnost a vzhled závisí na materiálu, ze kterého je konstrukce postavena

Pěnobeton

Pěnobeton je dnes modernější. Snadno se používá, podporuje rychlou stavbu zdí a má další funkci tepelné izolace. Ale zároveň má také nevýhodu – vysoké náklady. Pokud mluvíme o přípravných postupech, pak bude pro takové stěny vyžadován základ, a to navzdory skutečnosti, že materiál má o něco nižší hmotnost.

Díky demokratickým nákladům je produkt oblíbenější

Pěnový beton má nižší hmotnost, ale také vyžaduje základ

Dřevo

Na stavbu obytných prostor se zpravidla používá dřevo, protože je šetrnější k životnímu prostředí a bezpečnější. Ale v některých regionech naší země může být tato možnost nejlevnější. Současně taková struktura získá atraktivní vzhled. Vzhledem k tomu, že místnost není vytápěna, může být materiál vystaven vlhkosti, což přispívá ke vzniku plísní a dalším negativním důsledkům. Proto při přípravě stavby kulatiny musí být desky a další prvky ošetřeny protiplísňovými činidly..

13

Poznámka! Dřevo má vysokou úroveň absorpce vlhkosti, a proto stěny uvnitř místnosti mohou rychle vonět jako benzín, olej nebo jiné prostředky. Mezi nevýhody patří také složitost montáže konstrukce..

Pro rustikální dekoraci se častěji používají přírodní materiály.

Pro rustikální dekoraci se častěji používají přírodní materiály.

Drátový model

Pro konstrukci takových struktur se používají rámy, obvykle sestavené z kovových trubek nebo rohů. Rámy jsou opláštěny kovem. Mohou to být jen listy železa, vlnité lepenky. Nepotřebují masivní základ, stačí udělat malý cementový potěr. Tato možnost je nejlevnější a nejpohodlnější. Využití těchto budov je však možné pouze pro skladování dopravy nebo provádění prací v teplém období..

Lehký design s minimální dobou instalace

Lehký design s minimální dobou instalace

Typy střech

Střešní přístřešky se zpravidla staví nejčastěji na hospodářských budovách. Spotřebovávají méně materiálu a jsou velmi praktické. V některých případech však lze pod nimi postavit podkrovní pokoje, v takovém případě může být střecha štítová. Volba závisí především na základu. U masivnějších budov lze použít všechny typy.

Rada! Nejlevnější jsou břidlice, můžete také použít vlnitou lepenku a dokonce nainstalovat šindele a ondulin. Ale to není vždy vhodné.

Pokud vytváříte rámovou konstrukci, střecha je obvykle vyrobena ze stejného materiálu..

15

Brány

Důležitým prvkem v projektu garáže je brána. Hlavní věcí je správně vypočítat jejich velikost, která závisí na velikosti vozidla. Mohou být vyrobeny ze dřeva, které je nacpané na stejnou základnu nebo vloženo do železného rámu. Mohou být vyrobeny ze železa. Také vlnité brány jsou stále oblíbenější..

Existují také různé mechanismy otevírání dveří. Mohou to být standardní markýzy. Pokud je jejich hmotnost malá, mohou existovat posuvné systémy..

Rada! Rolety se zvedacím systémem jsou považovány za pohodlné a spolehlivé..

Volba závisí na vašich preferencích a finančních možnostech.

Brána je částečně uvnitř místnosti nebo tvoří baldachýn nad plošinou pro auto

Brána je částečně v místnosti nebo tvoří baldachýn nad plošinou pro auto

Poznámka! Garáž může být vybavena nejen branou, ale také dveřmi a dokonce i okny. Tím se zvýší pohodlí a použitelnost..

Moderní ručně ovládaný mechanismus horní brány

Moderní ručně ovládaný mechanismus horní brány

Podlaha

Podlaha je nedílnou součástí každé místnosti, včetně garáže. Základem je cementová zálivka, na kterou není vždy položena další podlaha. To je ale velká chyba. Podlaha vydrží mnohem déle, pokud má další ochrannou vrstvu. Mohou to být dlažební desky, PVC gumové podlahy, dřevěné palubky nebo alespoň natření předem připraveného podkladu. Všechno má své výhody. Dlaždice je odolnější a odolá velkému zatížení, přičemž se snadno čistí.

Rada! PVC desky nebo role jsou vhodné pro dílny, které provádějí opravy vozidel.

Odolná a spolehlivá podlaha vydrží mnoho let

Odolná a spolehlivá podlaha vydrží mnoho let

Fáze výstavby garáže

Výstavbu skladovacího prostoru pro přepravu lze rozdělit do následujících etap:

  1. Design – volba umístění, určení plochy, vypracování výkresů a výpočtů, volba prostředků;
  2. Přípravné práce – místo pro budovu by mělo být ploché, čisté, bez pařezů, trávy a dokonce i trosek;
  3. Nadace – jeho hodnota závisí na velikosti a hmotnosti stěn; v některých případech je vhodné použít výztuž. Pro řešení se používá cement, písek a voda, stejně jako drcený kámen;
  4. Zdi – proces jejich výstavby závisí na výběru projektu;
  5. Střecha skládá se z krokví a základního materiálu, může být štítový nebo jednostranný. V tomto případě není vhodné používat jiné typy..
  6. Brány instalovány ve fázi výstavby, dveře a okna jsou také instalovány v případě potřeby;
  7. Podlaha – nalije se roztok písku, cementu a drceného kamene, vytvoří se potěr a poté se položí hlavní vrstva, ve stejné fázi se vytvoří kontrolní otvor.

Samostatně stojící garáž pro několik aut

Samostatně stojící garáž pro několik aut

Samozřejmě je důležité vybavit ho elektrickými rozvody, alespoň tak, abyste se mohli v noci volně dostat z auta. Pokud se v místnosti předpokládají opravy, je důležité umístit zásuvky pro připojení elektrického nářadí na vhodné místo..

Thanks! You've already liked this