Najlepsza golarka elektryczna — rzeczy do rozważenia przed zakupem

Golenie to jedna z codziennych czynności, które są obowiązkowe dla większości mężczyzn. W związku z tym mężczyźni zawsze szukają najmądrzejszych rozwiązań, aby skrócić czas przebywania, ale oczywiście także poprawić jakość i komfort w tym czasie. Niezależnie od tego, czy kupujesz swoją pierwszą golarkę elektryczną, czy wymieniasz przestarzały model, szeroka gama modeli dostępnych na rynku może Cię zmylić. Brzytwa rotacyjna lub maszynka do golenia, tania czy droga, z kablem lub baterią? Jaka jest najlepsza golarka elektryczna? Dzisiejszy artykuł poświęciliśmy temu dylematowi i odpowiemy na wszystkie pytania poniżej.

Najlepsza golarka elektryczna przed zakupem najpopularniejszych modeli na rynku

Najlepsza elektryczna maszynka do golenia według typu

Dwa główne typy maszynek do golenia to maszynka rotacyjna i maszynka do golenia z folią. Są najbardziej popularne i najczęściej spotykane na rynku, ale różnią się od siebie ogromnie. Więc teraz przyjrzymy się bliżej ich funkcjom.

Obrotowa maszynka do golenia

Ten typ maszynki do golenia ma od jednej do pięciu okrągłych i płaskich głowic golących z kilkoma ostrzami ze stali nierdzewnej, które obracają się pod specjalną siatką zabezpieczającą.

Nie tylko dłużej utrzymuje ostre noże, ale także chroni skórę przed skaleczeniami. Głowice golące są również elastyczne i dopasowują się do konturów twarzy. W celu uzyskania najlepszych rezultatów zalecany jest tutaj ruch golący okrężny. Elektryczne maszynki do golenia tego typu to doskonały wybór dla mężczyzn z grubszym zarostem, którzy preferują pełne golenie.

Maszynka do golenia z folii

Ten typ maszynki do golenia ma oscylujące na boki ostrza tnące, które są ukryte pod drobno siatkową folią. Włosy brody są w ten sposób karmione i obcinane. Ruchy okrężne są tutaj bezużyteczne. Zamiast tego narysuj brzytwę z folii prostymi liniami na twarzy. Elektryczne maszynki do golenia tego typu są szczególnie odpowiednie dla mężczyzn o wrażliwej skórze i cienkich włosach na brodzie.

Najlepsza golarka elektryczna - co powinieneś wiedzieć przed zakupem maszynki do golenia z folią z wieloma ostrzami

Inne ważne czynniki przy wyborze golarki elektrycznej

Rodzaj maszynki do golenia nie jest jedynym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę. Oto kilka innych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy dokonywaniu ostatecznego wyboru.

Marki

Na rynku istnieje kilka dużych marek, które są znane na całym świecie z produkcji naprawdę dobrej jakości golarek elektrycznych i akcesoriów. Są to Philips, Remington, Panasonic i Braun. Golarki Philips w teście porównawczym zwykle robią najlepiej.

ekwipunek

Czy golarka elektryczna jest dostarczana z osobnymi akcesoriami, które trzeba kupić osobno, czy są one zawarte w zestawie? Oczywiście ta druga opcja jest lepsza, ponieważ pozwoli Ci zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy. Upewnij się jednak, że zestaw zawiera również torbę transportową, akcesoria do konturowania oraz szczoteczkę do czyszczenia, które znacznie ułatwią Ci codzienne życie.

Wymiana żyletek

Nawet najbardziej niezawodne golarki elektryczne wymagają wymiany ostrzy w pewnym momencie, najlepiej raz w roku. Częstotliwość zależy oczywiście od tego, jak często się golisz i jak dobrze czyścisz urządzenie. Sprawdź, czy wybrany model maszynki do golenia ma w zestawie zapasowe ostrza, a jeśli nie, dowiedz się wcześniej, gdzie je znaleźć. Jedną z wielu wspaniałych cech dużych marek jest to, że nie musisz się martwić o dostępność zapasowych ostrzy.

Najlepsza elektryczna maszynka do golenia – co warto rozważyć przed zakupem maszynki z folią wodoodporna golenie na sucho lub na mokro

czyszczenie

Większość wysypek i urazów wynika z brudnych lub zużytych żyletek. Niektóre z nich można łatwo czyścić ręcznie, ale wiele nowoczesnych maszynek do golenia ma nawet funkcje samoczyszczenia i samoostrzenia.

projekt

Aby golić się wygodnie i szybko, musisz dobrze trzymać maszynkę do golenia. Uchwyt powinien odpowiednio mieć ergonomiczny kształt z antypoślizgowymi elementami. Na rynku dostępne są maszynki do golenia w różnych rozmiarach i kształtach, także dla osób leworęcznych. Najlepszym sposobem na ich wypróbowanie jest w sklepie.

Wyświetlacz

Elektryczne maszynki do golenia stają się coraz bardziej zaawansowane wraz z rozwojem technologii. Wiele modeli posiada już wyświetlacze informujące o stanie baterii i czyszczeniu.

Najlepsza elektryczna maszynka do golenia - warto wziąć to pod uwagę przed zakupem golarki rotacyjnej Philips w teście

Zasilacz

Baterie: Golarki tego typu działają po włożeniu jednej, dwóch lub więcej baterii. To dobra opcja, jeśli często podróżujesz i potrzebujesz małego, mobilnego urządzenia. Upewnij się jednak, że zawsze masz pod ręką zapasowe baterie.

kabel: Stosunkowo niewygodne, chyba że golisz się tylko w domu i masz wodoodporne gniazdko elektryczne. Przewód może przeszkadzać podczas golenia, ale przynajmniej nie musisz się martwić o stan baterii.

Akumulatory: Jak sama nazwa wskazuje, te maszynki do golenia mają wbudowaną baterię, którą można wielokrotnie ładować. Po goleniu po prostu umieść urządzenie na stacji ładującej. Gwarantuje to, że zawsze będziesz mieć pełne naładowanie, gdy tego potrzebujesz.

Cena £

Im więcej funkcji chcesz i im bardziej niezawodna jest marka, tym więcej musisz za nie zapłacić. Ta zasada dotyczy większości urządzeń elektrycznych. W zależności od budżetu możesz kupić tanią golarkę elektryczną, którą prawdopodobnie będziesz musiał wkrótce wymienić, lub zainwestować więcej i uzyskać dobrą golarkę, która będzie Ci służyć przez długi czas.

Jak widać, przy wyborze maszynki do golenia należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Dlatego dobrze się zastanów i wybierz odpowiedni model, który w pełni odpowiada Twoim osobistym potrzebom i preferencjom.

Najlepsza elektryczna maszynka do golenia – na co zwrócić uwagę przed zakupem maszynki do golenia z folią do skóry wrażliwej

Thanks! You've already liked this