Projekty finských domů z laminovaného dýhovaného řeziva: Proč jsou dobré a jak je zařídit? (180+ fotografií)

Projekty finských domů z laminovaného dýhovaného řeziva: Proč jsou dobré a jak je zařídit? (180+ fotografií)

Finské dřevěné domy se v Rusku objevily poměrně nedávno, ale již si získávají popularitu. Jsou podobné modulárním rámovým domům, které lze postavit od nuly za dva týdny. Pouze pokud je modulární struktura postavena na kovovém rámu, který je poté opláštěn panely, izolován a dokončen, pak je finský vyroben ze speciálního lepeného paprsku – ne z přírodního dřeva, ale velmi podobného. Další podrobnosti dále v článku.

Obsah tohoto článku:

Jak se vyrábí dřevo a konstrukce?

Moderní technologie jsou poněkud komplikovanější než to, co se kdysi používalo k „kácení stromu, pily, broušení“.

Finské moderní domy

Finské moderní domy

Lepené laminované dřevo se vyrábí v několika fázích:
 • První je řezání. Většina finských domácích společností má vlastní lesnictví nebo smlouvu s renomovanými dodavateli. Dřevo zásobování z nich, vyberte normální a řezejte pomocí speciálního vybavení, které je řízeno počítačem. Získávají se lamely – tenké pásy dřeva.
 • Druhým je sušení. Strom, který byl právě pokácen, je příliš mokrý, aby se z něj dalo něco stavět. Výsledné lamely se proto nejprve suší v měkkém režimu, poté se podrobí kondicionování, v důsledku kterého se uvolní veškerá vlhkost.
 • Třetí je lepení. Lamely jsou k sobě přilepeny tak, aby byly získány tyče standardních velikostí, které budou následně použity ke stavbě. Jejich výhodou je, že jsou pevnější než běžné dřevo a jejich výkonnostní charakteristiky jsou vyšší..
 • Za čtvrté – profilování. Na strojích jsou výsledné tyče nařezány tak, aby se navzájem jasně spojily, a navíc jsou v nich vytvořena speciální vybrání, do kterých bude připevněna izolace. Navíc jsou navíc impregnovány speciálními směsmi, které je činí odolnějšími vůči vnějším vlivům.
 • Za páté – ovládání. Dřevo se kontroluje na pevnost, odolnost proti vlhkosti, na absenci továrních vad – praskliny, třísky, promáčknutí a další vady, které kazí vzhled.

Oblíbené možnosti pro domy z laminovaného dýhovaného řeziva

Oblíbené možnosti pro domy z laminovaného dýhovaného řeziva

Hotové dřevo lze okamžitě použít ve stavebnictví a zde vstupujete.

Stavba také probíhá ve fázích, postupně:
 • Hledání společnosti. Můžete si samozřejmě koupit bar a postavit si z něj dům sami, ale většina lidí raději důvěřuje profesionálům, kteří své podnikání určitě znají. Jen je musíte najít. Nejlepší ze všeho – prostřednictvím přátel, ale můžete také prostřednictvím internetu. Hlavní věcí je pečlivě si přečíst recenze..
 • Výběr společnosti. Pokud máte ve svém regionu na výběr několik společností, musíte si vybrat tu, která je vám bližší, nebo tu, která má nejlepší recenze. Neváhejte volat na všechna čísla za sebou a pokládat otázky.
 • Uzavření smlouvy. V této fázi jste v úzkém kontaktu se specialistou společnosti a společně s ním vytvoříte projekt, ve kterém bude vyobrazen váš budoucí domov. Nezapomeňte se ujistit, že je možné s vámi komunikovat, že okna v domě jsou na svém místě a že sanitární jednotka není kombinována s kuchyní. Poté můžete uzavřít dohodu – stačí si ji pozorně přečíst.
 • Očekávání. Pak nezbývá než čekat. Za prvé, základy se budou nalévat dva měsíce – na rozdíl od modulárních struktur nelze finský dům postavit na zem. Během této doby bude dřevo připraveno. A pak dalších pár týdnů bude věnováno montáži..
 • Závěr. Na konci pracovníci položí komunikaci a protože finský dům nesedí, můžete okamžitě začít s dokončováním.

Elitní dřevěná verze

Elitní dřevěná verze

RadaPokud se neradi účastníte stavby, stačí si objednat dům na klíč a obratem jej obdržet s dokončením.

Klady a zápory tohoto designu

Samozřejmě, že dům, který v důsledku toho obdržíte, a samotný materiál, ze kterého bude postaven, mají nevýhody:

 • Pravděpodobnost podvádění. Dřevo může mít nedostatečnou kvalitu, pokud se výrobce rozhodne ušetřit na jeho výrobě. Pokud je špatně vysušený, deformuje se poměrně rychle. Pokud nebyl impregnován speciálními směsmi – nebo špatně impregnován – nabobtná od vlhkosti nebo bude sežrán hmyzem.
 • Vysoká cena. Jakýkoli přírodní materiál je drahý a dřevo také vyžaduje komplexní zpracování – není divu, že má vysokou cenu..
 • Možné problémy s tepelnou izolací. Strom dobře udržuje teplo i bez další vrstvy izolace, ale pokud se o tuto záležitost předem nepostará, nepočítejte vše a nepřipojujte dům k ústřednímu vytápění, může v něm být zima.

Tyto domy mají vysoké náklady.

Tyto domy mají vysoké náklady.

Ale jsou více než kompenzovány plusy:
 • Ulehčit. Dřevo je lehký materiál, což znamená, že nepotřebuje příliš hluboký základ. A čím méně hluboký základ bude, tím méně času a peněz zabere vykopat pod něj jámu a poté ji naplnit.
 • Dech“. Říká se, že existují „prodyšné“ materiály – je to pravda. Paprsek umožňuje průchod určitého množství vzduchu v obou směrech, což má pozitivní vliv na úroveň vlhkosti v domě a na teplotu uvnitř. V dřevěném domě je v létě chladno, v zimě teplo.
 • Žádné alergie. Ani alergici nemají reakce na dřevo, což se nedá říci o syntetických materiálech, ve kterých je plast. Ze dřeva navíc vychází slabá příjemná vůně..
 • Rychlost výroby. Svůj dům obdržíte z baru pouhých šest měsíců po podpisu smlouvy a schválení projektu – pokud ovšem nevyberete příliš složitou strukturu. Tyče se snadno skládají, jako u konstruktéra. Přímá stavba domu (bez nalévání základů a pokládání komunikací) nebude trvat déle než dva týdny.
 • Žádná deformace. Vzhledem k tomu, že je dřevo lepené z lamel, v průběhu času prakticky nemění tvar. Mírně se zmenšuje, ale tak neznatelně, že můžete vstoupit ihned po dokončení dokončování.
 • Udržitelnost. Dřevěné stěny se nebojí vlhkosti, škůdců ani ohně. Snadné čištění.
 • krása. Ve skutečnosti může být hotový dům ponechán bez povrchové úpravy – samotné leštěné dřevo vypadá dostatečně dobře a může dokonale doplnit alespoň několik stylů..

Lehkost materiálu přitahuje

Lehkost materiálu přitahuje

Dům z laminovaného dýhovaného řeziva nevyžaduje žádnou zvláštní údržbu. Bez větších oprav vydrží desítky let..

RadaPokud máte rádi klasické styly, finský srub je rozhodně pro vás. Ale s moderním přírodním dřevem vychází mnohem hůře..

Klasika finského domu a možné doplňky

Klasický finský dům existuje – vyznačuje se následujícími vlastnostmi:

 • Podlaha – jedna. V severních zemích, kde vždy fouká studený vítr, velký počet podlaží obvykle jednoduše není potřeba a dům kvůli tomu bude jen hůře skladovat teplo..
 • Střecha – plochý, štítový. Pod střechou je obvykle podkroví, jehož strop opakuje svůj tvar.
 • Nedostatek technických místností přímo v domě. Všechno je odvezeno ven, do samostatné budovy, protože i spíž v domě je živnou půdou pro prach.
 • Nízký stropy. Vytápění místnosti s vysokými stropy je nákladné.
 • Okna jsou velmi velká, často panoramatická. V severních zemích je každé slunce vzácné, protože čím více světla se do domu dostane, tím lépe..
 • Jsou zde dva vchody, přední a černý. Vstupní hala má samostatnou, izolovanou od ostatních místností, která pomáhá udržovat teplo.
 • Krb. Topení ve Finsku se obvykle vyrábělo s jeho pomocí, proto je ve většině finských domů z baru instalováno jako pocta tradici.

Klasické finské domy nemají druhé patro

Klasické finské domy nemají druhé patro

Tradiční finský dům si samozřejmě nemusíte stavět sami, zvláště pokud žijete někde na jihu Ruska, kde prostě nejsou tak kruté zimy jako ve Finsku..

Dům si můžete vyrobit zcela sami a použít k tomu další prvky:
 • Více pater. Trám vám umožní postavit dům až do tří, čtyř pater a ještě výše. Pokud tedy chcete pěstovat dům na výšku, a ne na šířku, nic vás nezastaví..
 • Terasa. Také tradiční doplněk pro finské domy – v létě na něj můžete položit houpací křeslo nebo kávové křeslo malý stůl a tiše sedět s výhledem na výhledy. S jistou dávkou fantazie ji můžete dokonce umístit do druhého patra a pak bude připomínat obrovskou balkón.
 • Podkroví. Není to nutné, ale můžete na něm žít i ukládat věci. Možná, pokud je v domě dítě, bude se mu opravdu líbit malá místnost se šikmými stropy – zvláště pokud ji vhodně zařídíte.
 • Garáž. Pokud máte auto, pak samozřejmě budete potřebovat garáž. Ale neměli byste jej připevňovat k domu – nebude to vypadat příliš dobře..
 • Krb. Udělat krb v domě nebo ne, je opět na vás. Na jedné straně je to krásné – živý oheň zvyšuje pohodlí v místnosti a nastavuje ji pro romantickou náladu. Na druhou stranu je třeba ohřívat krb, vyčistit komín a navíc jeho samotná konstrukce přidává položku do výdajů. Je docela možné dělat s elektrickým nebo dokonce bez něj..
 • Sloupce. Velmi často je součástí podpory střechy – ani ne tak z praktických důvodů, jako z estetických.

Rozšíření prostoru - vybavení verandy

Rozšíření prostoru – vybavení verandy

Vše můžete kombinovat společně s pomocí architekta nebo dokonce sami – nezapomeňte pouze koordinovat, co se ukáže se specialistou, aby se ve výsledku nic nerozpadlo.

V důsledku toho si při objednávání domu musíte pamatovat na následující věci:
 • silnice – dřevo je třeba nějak vynést, a pokud k vám vůbec nic nevede, může být pro vozidlo obtížné projet;
 • komunikace – pro jejich pokládku je potřeba povolení, je lepší, aby se o ně postarali předem;
 • obecný projekt – měl by být krásný i pohodlný, architekt může a měl by klást otázky, diskutovat s ním nejen o umístění pokojů, ale také o tom, jak bude dům vypadat zvenčí;
 • velikost pozemku – čím menší pozemek, tím menší dům, jinak bude výsledek vypadat směšně.

Na malém pozemku - malý dům

Na malém pozemku – malý dům

Když je dům postaven, zůstává nejzajímavější a nejpříjemnější část, ve které je obtížnější udělat chybu, což je přímá stavba. Tato část je výzdoba interiéru.

Bude to pro vás zajímavé:

265+ fotografií stylů domu – fasády, na které se bude pamatovat

Návrh domu s podkrovím (170+ fotografií) – Možnosti pro dokončení interiéru místnosti

Interiér domu ve stylu horské chaty: Jak vytvořit alpskou pohádku? 210+ fotografií designu uvnitř i vně

175+ fotografií projektů domů z pěnových bloků aneb Jak si rychle postavit sen?

Projekty jednopatrových domů z baru: pravidla návrhu, výhody a nevýhody

Vhodné styly

Dřevěný dům – a finský dům z lepeného řeziva vypadá jako nejpřirozenější dřevěný dům – skutečný nález pro osobu, která chce vyzdobit svůj domov v jednom z klasických stylů.

Výběr správného stylu

Výběr správného stylu

Finština

Je zřejmé, že dům navržený ve Finsku je nejjednodušší vyzdobit ve finském stylu. V tomto případě si můžete vybrat buď zcela tradiční, nebo moderní způsob..

Tradiční finský styl se vyznačuje následujícími charakteristikami:

 • Podlaha. Dřevěné, nejčastěji z tmavého dřeva. Žádný laminát.
 • Zdi. Také dřevěný, bez barvy nahoře, výhradně přírodní.
 • Strop. Bělené nebo pokryté krémovou sádrou. Stín by měl dobře ladit s odstínem přírodního dřeva.
 • Nábytek. Také dřevěný, můžete si vzít i poněkud drsný. Nemělo by toho být mnoho – jen tolik, aby to uspokojilo základní potřeby obyvatel..
 • Osvětlení. Přírodní – zdůrazněno, aby bylo co nejvíce světla. Obvykle používají krátké závěsy, které zcela nezakrývají okna, vyrobené v teplých barvách, odstínech bílé a oranžové. Umělé – nepříliš nápadné. Malé svícny, roztomilé svícny na stůl lampy. Světlo je trochu tlumené, rozptýlené.
 • Výzdoba. Finský styl nemá rád drobnosti, ale můžete si vzít textil s tradičními vzory – polštáře na pohovka, koberec na podlahu můžete jako jasný přízvuk položit na stůl vázu s květinami.

Finský styl má mnoho vlastností

Finský styl má mnoho vlastností

V tradičním finském stylu by měla být věnována velká pozornost kuchyně. Měl by být prostorný, pohodlný (styl nemá rád drobnosti, ale snadno přijímá jakékoli užitečné předměty, jako jsou naběračky a poháry), velmi žádaný je v něm krb a měkká křesla, ve kterých se může celá rodina scházet u ohně.

RadaHlavní myšlenkou tradičního finského stylu je pohodlí a teplo. Nepřeplňujte jej akcenty a doplňky, udržujte to jednoduché.

Nepřetěžujte interiér jasnými akcenty

Nepřetěžujte interiér jasnými akcenty

V moderním finském stylu jsou věci trochu jiné:
 • Podlaha. Dřevo – buď zpočátku velmi světlé, nebo natřené bílou barvou.
 • Zdi. Také dřevo a také světlo.
 • Strop. Nabílený, omítnutý nebo dokonce napnutý strop.
 • Nábytek. Jednoduché, na minimum. Mělo by být snadné se mezi ním pohybovat..
 • Osvětlení. Přirozený – jasný, často na oknech můžete vidět Romana Závěsy, rolety nebo vůbec nic. Umělé – rozptýlené, tlumené, teplé, nejlépe stolní a venkovní.
 • Výzdoba. Minimalistické, čerstvé květiny, nějaký textil.

Podlaha a stěny jsou dřevěné

Podlaha a stěny jsou dřevěné

Pokud tradiční finský styl zahrnuje použití teplých barev, pak v moderním se doporučuje kombinovat studené odstíny – bílá s modrou, zelená, modrý.

RadaHlavní myšlenkou moderního finského stylu je minimalismus. Místnosti v něm často najdete v katalozích Ikea.

Koloniální

Tento styl vznikl v sedmnáctém století, v éře velkých objevů a migrací. Lidé, kteří šli ze Starého světa do Nového světa, se tam usadili a přetvořili obvyklá kánony novým způsobem.. Výsledkem je bizarní směsice spleti evropských stylů se styly dobytých a navštívených států..

Koloniální styl

Koloniální styl

 • Podlaha. Dřevo. V kuchyni můžete použít dlaždice – diskrétní barvy, nejlépe imitující přirozené kámen.
 • Zdi. Dřevěné, většinou ponechané nenatřené.
 • Strop. Buď malujte světlými barvami, nebo nechte dřevěný a přidejte paprsky.
 • Zbývající úprava. Dveře je lepší ji úplně odstranit, ponechat pouze klenuté půlkruhové otvory, které jsou zakryty závěsy.
 • Nábytek. Dřevěný, může být proutěný. Mělo by to vypadat a hlavně být spolehlivé. Může být ozdoben vzory země, jejíž styl je nejvýraznější – pokud je to Afrika, nechte to být například žirafy a tradiční geometrické vzory. Ratanové židle vypadají dobře.
 • Osvětlení. Spousta jasného světla, umělé zdroje světla se nejlépe zakládají na stěnách a na podlaze a předstírají je pod světelnými zdroji země, do které styl patří.
 • Výzdoba. Proutěné podložky, ručně vyráběné koberce, měkké polštáře, zábavné figurky – představte si, že jste v cizí zemi, ve stejné Africe, a vneste do svého domu vše, co s tím souvisí, a vše, co v tom chcete vidět. Lehké závěsy v základních barvách. V obloucích můžete zavěsit nejen látku, ale také korálky klepající při pohybu..

Barvy se mohou lišit.

Projekty finských domů z laminovaného dýhovaného řeziva: Proč jsou dobré a jak je zařídit? (180+ fotografií) Projekty finských domů z laminovaného dýhovaného řeziva: Proč jsou dobré a jak je zařídit? (180+ fotografií) Projekty finských domů z laminovaného dýhovaného řeziva: Proč jsou dobré a jak je zařídit? (180+ fotografií)

Projekty finských domů z laminovaného dýhovaného řeziva: Proč jsou dobré a jak je zařídit? (180+ fotografií) Projekty finských domů z laminovaného dýhovaného řeziva: Proč jsou dobré a jak je zařídit? (180+ fotografií)

První způsob, jak namalovat dům, je světlé barvy..

Pokud podle koncepce interiéru kolonizujete Afriku, budete je v domě potřebovat, protože bílá, broskvová, krémová, béžový pomáhá psychologicky zmírnit pocit dusna.

Druhá metoda je jasná, honosná, ale současně kombinovaná..

Představte si, že jste všichni ve stejné Africe a uvidíte, jak se místní lidé oblékají a jaká je zde barevná příroda. Přesně stejný účinek je třeba provést doma. Přetékající barvy, které se dobře mísí a vypadají krásně. Cinnabar, azurová, žlutá, Barva Červené stromy jsou vaši nejlepší pomocníci.

RadaHlavní myšlenkou koloniálního stylu je řízené zpestření a radost z nového. Zde prostě přijímá obrovské množství doplňků a bylo by dobré zavěsit na přední dveře šklebící se africkou masku..

Navrhujeme podle vašeho vkusu

Navrhujeme podle vašeho vkusu

Angličtina

Pokud finský styl inklinuje k minimalismu a koloniální k pestrosti, pak anglický – ke strohosti a ztuhlosti. Vznikl v dobách krále Jiřího, ale od té doby v něm došlo k určitým změnám, zejména byl zředěn evropskými a asijskými motivy..

 • Podlaha. Dřevo. V kuchyni, abyste ji nepoškodili, můžete dát koberec. PROTI koupelna, kde je vlhkost neustále vysoká a dokonce i dřevo se může mírně deformovat, můžete na něj položit keramické dlaždice, které budou vypadat jako přírodní kámen.
 • Zdi. Dřevěné panely, můžete k nim přidat tapetu, pokud chcete.
 • Strop. Lehké, se štukovými prvky. Nebo naopak dřevěné s trámy charakteristickými pro klasické styly.
 • Zbývající úprava. Přítomnost druhého patra je charakteristická pro anglický styl. Pokud tedy chcete jen zvýšit svůj finský domov, bude vám vyhovovat anglický styl.. Žebřík musí být krásná, s madlem přísného tvaru je povolena i žádoucí řezba.
 • Nábytek. Masivní, dřevěný, čalouněný nábytek je obvykle potažen kůží nebo obyčejnou přírodní tkaninou. V kuchyni musí být velký obdélníkový jídelní stůl a in ložnice – velká postel s nebesy.
 • Osvětlení. Povinným prvkem v každé místnosti je velký lustr, je to možné s mědí a krystalem. Doplňují ji stojací lampy a klasické stolní lampy. Světlo by mělo být rozptýlené, mírně tlumené. Okna jsou vyrobena v dřevěných rámech, závěsy na nich musí být těžké, se záhyby a lambrequins.
 • Dekorativní prvky. Nezbytně starý a dokonce zdánlivě drahý. Obrazy, portréty, čtení knih, figurovaný popelník, krásná služba, zrcadlo v masivním dřevěném rámu, sběratelská zbraň.

Přítomnost velkého počtu dekorativních prvků

Přítomnost velkého počtu dekorativních prvků

Barevná škála je tmavá – vínová, okrová, tmavé dřevité odstíny, tmavě zelená. Abyste zabránili příliš ponurému interiéru, musíte přemýšlet o tom, kam směřují okna. Nejlepší na jihu.

V domě v anglickém stylu nesmí chybět krb a knihovna, dokonce je můžete spojit do jedné místnosti.

RadaPoužijte tmavý pruh. V domě postavte dvě patra. Zkuste, aby to vypadalo jako tradiční anglické domy.

Projekty finských domů z laminovaného dýhovaného řeziva: Proč jsou dobré a jak je zařídit? (180+ fotografií) Projekty finských domů z laminovaného dýhovaného řeziva: Proč jsou dobré a jak je zařídit? (180+ fotografií) Projekty finských domů z laminovaného dýhovaného řeziva: Proč jsou dobré a jak je zařídit? (180+ fotografií)

Projekty finských domů z laminovaného dýhovaného řeziva: Proč jsou dobré a jak je zařídit? (180+ fotografií) Projekty finských domů z laminovaného dýhovaného řeziva: Proč jsou dobré a jak je zařídit? (180+ fotografií)

VIDEO: Interiér domu z baru

závěry

Finský dům je také skutečným dárkem, pokud jste dlouho snili o domě v klasickém stylu. Může být zařízen podle chuti a přeměněn na ideál, pokud investujete dostatečné množství úsilí, peněz a trpělivosti..

Thanks! You've already liked this