Interiér městského domu v moderním stylu: 155+ (foto) projektů pro obývací pokoj, kuchyň, dvůr

Interiér městského domu v moderním stylu: 155+ (foto) projektů pro obývací pokoj, kuchyň, dvůr

Design řadových domů se zásadně liší od designu ostatních domů. To logicky vyplývá z dispozice – městský dům není jen chata, ale chata, která se nachází v chatové vesnici a jejíž dvě stěny sousedí se zdmi ostatních chat. O vlastnostech rozvržení, designu nejen chaty, ale i nádvoří dále v našem článku.

Obsah tohoto článku:

Vlastnosti volby – proč takové rozhodnutí?

Říká se, že takové neobvyklé uspořádání pochází ze středověké Anglie, kde ve městech nebylo příliš místa a kde domy rostly samy, bez jasného plánu. V té době, kdy děti vyrostly a přivedly si manžele, nezůstaly žít s rodiči, ale přidaly do svého domu dalšího – zeď na zeď.

Každý tedy dostal osobní prostor, ale mladá rodina se mohla kdykoli přijít poradit se staršími..

Design městského domu můžete vyvinout od nuly sami

Design městského domu můžete vyvinout od nuly sami

Nyní nikdo nestaví stejnou metodou, ale princip zůstal a používá se, protože jej lze použít k úspoře místa a snížení stavebních nákladů.

Samotná myšlenka městského domu vypadá poněkud neobvykle – obvykle, když se řekne venkovský dům, si každý představí odlehlé panství.

Má ale určité výhody, díky kterým v poslední době přibývá městských domů. To:
 • Cena. Chcete předměstské Dům, ale nemůžete si to dovolit? Pak je pro vás městský dům dobrým řešením. Získáte všechny výhody soukromého domu – vlastní pozemek, garáž, schopnost uspořádat oddíly, jak se vám líbí – a toto bohatství bude stát méně než samostatný soukromý dům.
 • Přítomnost správcovské společnosti. Chcete soukromý dům, ale děsí vás potřeba vyrovnat se se všemi problémy, od unikající nádrže až po zmizelý internet na vlastní pěst? Nechcete mít psa, ale potřebujete ochranu? Pak je pro vás městský dům vynikajícím řešením – je spravován správcovskou společností a území vesnice je střeženo..
 • Skvělé ubytování. Řadové domy se zpravidla nacházejí mimo hranice města, kde je čerstvější vzduch a méně lidí. Pokud si vyberete správné místo, v blízkosti může být dokonce les nebo řeka..

Tento design se zásadně liší od designu ostatních domů.

Tento design se zásadně liší od designu ostatních domů.

V přízemí navíc budete mít vlastní pozemek a garáž.. A pokud chcete dům naplánovat sami – udělat určitý počet pokojů, přidělit druhé patro nebo na to úplně zapomenout – budete mít takovou příležitost.

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Je snadné vybrat si design chaty pro sebe? (225+ fotografií) Kombinace nekompatibilní

Výzdoba městského domu

Hotový městský dům vypadá jako krabice betonových desek – má dveře, okna, střecha a oplocený areál. O zbytek se musíte postarat sami.. A to je mnohem zajímavější než hotový dům, který nemusí být přizpůsoben vašim potřebám..

Moderní styl

Moderní styl

Rozložení

První věc, o kterou se budete muset starat, je rozložení.. Městský dům má obvykle dvě patra:

 • Na prvním jsou pokoje, které jsou využívány neustále a do kterých mohou být vpuštěni všichni hosté. to kuchyně, obývací pokoj a koupelnu.
 • Na druhém je více soukromých místností, do kterých vstupují pouze ti hosté, kterým důvěřujete. Jedná se o soukromé ložnice rodinných příslušníků..
 • Na podkroví Lze umístit ložnice, pokud máte člena rodiny, který rád spí pod střechou, nebo můžete použít něco z hobby místnosti: kulečník, knihovna, kreativní studio nebo dokonce pracovna.

Dekorace v béžových tónech

Dekorace v béžových tónech

Dále se rozhodne, jaké bude rozložení na podlahách:
 • Soukromé pokoje. Oddělená kuchyně, oddělený obývací pokoj, oddělené ložnice – klasické řešení pro vás, pokud chcete klasický venkovský dům v kterémkoli z tradičních stylů.
 • Částečný zónování. Samostatná kuchyně, oddělený obývací pokoj, propojené vysokou oblouk nebo jakýmkoli jiným způsobem, který nechává oči otevřenější než běžné dveře. Dobré řešení pro některé styly, které vyžadují místo – například pro skandinávský nebo minimalismus.
 • Vizuální zónování. V zásadě neexistují žádné oddělené místnosti, ale existuje vizuální zónování, které se provádí pomocí jedné z mnoha technik. Dobré řešení pro moderní styly, které vyžadují velkou ozvěnu, ve které v zásadě nejsou žádné oddíly – pro podkroví, například.

Hi-tech styl

Hi-tech styl

RadaJedinou místností, která by rozhodně měla mít všechny stěny, je koupelna. U zbytku můžete propojit fantasy.

Zónové techniky

V případě soukromých pokojů budete muset vybrat správné dveře a postarat se o slušné odhlučnění..

Interiér městského domu v moderním stylu: 155+ (foto) projektů pro obývací pokoj, kuchyň, dvůr Interiér městského domu v moderním stylu: 155+ (foto) projektů pro obývací pokoj, kuchyň, dvůr Interiér městského domu v moderním stylu: 155+ (foto) projektů pro obývací pokoj, kuchyň, dvůr

Interiér městského domu v moderním stylu: 155+ (foto) projektů pro obývací pokoj, kuchyň, dvůr Interiér městského domu v moderním stylu: 155+ (foto) projektů pro obývací pokoj, kuchyň, dvůr

V případě částečného a úplného zónování si můžete vybrat širokou škálu oddílů, které od vás nebudou vyžadovat složité opravy:

 • Nábytek. Může být banálně umístěn uprostřed místnosti skříňka, který jej rozdělí na dvě poloviny, nebo možná na něco složitějšího – od knihovny po dvouúrovňový stůl, jehož jednou částí bude pracovní kuchyňská plocha a druhou – jídelní plocha.

Krb, který slouží jako oddíl

Krb, který slouží jako oddíl

 • Závěsy. Pokud máte rádi orientální styly, tato metoda zónování je pro vás ideální. Vytvořte robustní římsu, zavěste na ni závěsy a když potřebujete kombinovat místnosti, jednoduše je stáhněte zpět. Je zajímavé, že takové řešení je dokonce vhodné pro zónování ložnice – pokud ovšem oba jeho obyvatelé nebudou obtěžováni zvuky přítomnosti někoho jiného..
 • Stacionární obrazovky. Říká se jim obrazovky spíše tradičně – vůbec nevypadají jako skládací klasické obrazovky. Mají vodítka na stropě a na podlaze, stejně jako plátno, které lze podle potřeby přesouvat. Plátno ze silného papíru vypadá dobře japonský styl a skleněné matné plátno v hi-tech.
 • Pohyblivé obrazovky. Klasický design – lze složit a přenášet z místa na místo. Velká místnost není vhodná pro zónování, ale pokud potřebujete v ložnici přidělit malý roh – například pro dítě nebo pro rekreační oblast – je ideální.

Design malého obývacího pokoje v bílé barvě

Design malého obývacího pokoje v bílé barvě

Kromě oddílů mohou zóny zvýrazňovat čistě vizuální techniky:
 • Osvětlení. Samostatná lampa pro každou zónu – a teď se nemůžete pokazit, kde je jídelní kout a kde je práce.
 • Barva. Jedna zóna v jedné barvě, druhá v druhé – a efekt je dosažen. Hlavní věcí je správně vybrat barvy: mohou to být buď odstíny stejného tónu, nebo mohou být navzájem kontrastní..
 • Víceúrovňové strop. Řešení je nejen zajímavé, ale také velmi krásné. Lze kombinovat sádrokarton a napínací strop, příp omítka a sádrokarton. Může mít různé tvary, různé barvy. Obvykle nad jednou zónou se provádí níže, nad druhou výše. Kombinujte v jiném osvětlení.
 • Víceúrovňové podlaha. Jedna část podlahy by měla být vyšší, druhá nižší – a teď už se nemůžete pokazit, kde je vaše spací část a kde je kancelářská část.

Interiér řadového domu v moderním stylu: 155+ (foto) projektů pro obývací pokoj, kuchyň, dvůr Interiér městského domu v moderním stylu: 155+ (foto) projektů pro obývací pokoj, kuchyň, dvůr Interiér městského domu v moderním stylu: 155+ (foto) projektů pro obývací pokoj, kuchyň, dvůr

Interiér městského domu v moderním stylu: 155+ (foto) projektů pro obývací pokoj, kuchyň, dvůr Interiér městského domu v moderním stylu: 155+ (foto) projektů pro obývací pokoj, kuchyň, dvůr

Obvykle jsou kombinovány techniky zónování-víceúrovňová podlaha s víceúrovňovým stropem, plus jiná barva, plus osvětlení. Výsledek obvykle vypadá zajímavě..

RadaAbyste nebyli zmateni, kde co, sedněte si a nakreslete plán městského domu. Uveďte, kde bude která zóna, nakreslete několik nápadů – se stěnami i bez nich, s různými druhy osvětlení. Podívejte se, který výsledek se vám líbí nejvíce.

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Projekty jednopatrových domů z baru: Pravidla návrhu, výhody a nevýhody

Zdobení a nábytek – styly

Po dokončení rozvržení můžete přejít k dokončení. V tomto procesu vás může vést vaše vlastní představivost, nebo můžete – styly. Hlavní věcí je vybrat si ten, který vám vyhovuje..

Stylový pokoj

Stylový pokoj

Pokud nemáte oddíly, ale máte zónování, bude vám vyhovovat následující:
 • Skandinávský styl. Tento styl pochází ze severu a miluje prostornost a světlé barvy. Proveďte to v bílý, světle modré, béžové odstíny. Stěny jsou pokryty barvou nebo omítkou, na podlahu je umístěn strom, strop je omítnut. Okna jsou provedena co největší, nábytek je dřevěný, masivní. Mělo by být málo příslušenství – koberec na podlaze závěsy z přírodních tkanin. Je dobré, když máte krb.
 • Podkroví. Tento styl pochází z Ameriky a je ideální pro velké prostory s vysokými stropy. Jeho barvy jsou bílé, Černá, cihlová barva a barva betonu. Stěny jsou vyzděny zdivem a částečně omítnuty, omítnut je také strop a jsou na něm provedeny trámy. Podlaha je dokončena tak, aby vypadala jako beton. Nábytek v podkroví by měl být kancelářský nábytek z kovu a kůže, povinný v kuchyni barový pult. Příslušenství – související s koníčkem majitelů. Povinné graffiti na zdi.

Anglická klasika

Anglická klasika

Pokud máte oddělené místnosti, bude pro vás fungovat následující:
 • Anglická klasika. Styl, který pocházel ze staré dobré Anglie, lze nazvat nativním pro městský dům. Barvy – měď, tmavé dřevo, ušlechtilé přírodní odstíny, od jemného medu po olivu. Na stěnách jsou dřevěné panely a tapety, na podlaze parkety, na stropě omítka. Nábytek je dřevěný, elegantní, plyšová sedačka nejdůležitějšího druhu. Hodně textilu – závěsy, koberce, ubrousky. Nezbytně portréty majitelů a obecně malby na stěnách.
 • Minimalismus. Ve velkých prostorách to vypadá příliš prázdné, ale v některých místnostech je to dobré. Barvy – bílá, Šedá, Černá. Stěny jsou omítnuty nebo natřeny, strop je omítnut, podlaha je pokryta linoleem nebo laminátem. Nábytek je co nejjednodušší, dřevěný nebo kovový. Prakticky neexistují žádné doplňky – výjimkou může být květina na parapetu nebo jasný obraz moderního umělce na zdi..

Přísný minimalismus

Přísný minimalismus

Pro absenci oddílů se hodí také špína, kýč nebo klasický skandinávský styl..

Pro pokoje – japonské, čínské a jiné ekologické, koloniální a provence, shabby chic a další klasické styly.

RadaStyly nejsou povinným průvodcem k akci, ale spíše sbírkou tipů. Vždy si jej můžete přidat podle libosti..

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: 210+ fotografií krásných cihlových domů (jednopatrové / dvoupatrové). Fasádní obklady svépomocí

Výzdoba dvora

Dvůr městského domu je relativně malý, takže je třeba obsah vybírat moudře.. Tohle by mohlo být:

 • Zahrada. Pokud se vám líbí myšlenka sbírání vlastní zeleniny, můžete si část zahrady odložit na zahradní záhony. Nebudou vypadat tak nádherně jako květinové záhony, ale můžete nejen trávit čas na záhonech, ale také to dělat užitečně.

Dvůr městského domu

Dvůr městského domu

 • Zahrada. I když nechcete pro svou zahradu vyčlenit spoustu místa, výsadba ovocných stromů na dvoře je vždy dobrý nápad. Poskytnou stín a na jaře budou kvést – z okna bude cítit jemná vůně třešní, jabloní a meruněk.
 • Záhony a keře. Vezměte zemi pod květiny Je to také dobrý nápad. Budou zdobit místo, budou vonět a vyžadují mnohem menší údržbu než zelenina nebo ovocné stromy. Hlavní věcí je vybrat odrůdy, které se ve vašem klimatu dobře zakoření..
 • Výklenek. Pokud rádi trávíte čas venku, altán vám určitě přijde vhod. Ozdobí web, půjde dobře s květinami a vedle ní můžete zaujmout místo na grilování a pozvat přátele na grilování.

Altán může být otevřený, zavřený, pootevřený a vyrobený v jakémkoli stylu.

Útulné místo k pobytu

Útulné místo k pobytu

 • Dětské hřiště. Pokud máte děti, může pro ně být vybaven dvůr. Vyrobte si pískoviště, domeček na hraní, skluzavku, po které můžete sklouznout dolů, dýmky a prsteny, na které můžete skočit a do kterých můžete lézt. Připravte se ale na to, že se u vás shromáždí všechny okolní děti..
 • Bazén. Pokud žijete v jižních oblastech Ruska, bazén vám rozhodně neublíží. Vypadá to nejen dobře, ale také vám to umožňuje zajistit si koupání v létě – a kvůli tomu nemusíte chodit k moři ani k řece.
 • Umělý rybník. Lze osadit rybami a lekníny.

A pokud nechcete ztrácet čas a energii, můžete dvůr jednoduše vysít trávou pro trávník a pravidelně ho sekat.. Výsledek bude vypadat docela reprezentativně..

Interiér řadového domu v moderním stylu: 155+ (foto) projektů pro obývací pokoj, kuchyň, dvůr Interiér řadového domu v moderním stylu: 155+ (foto) projektů pro obývací pokoj, kuchyň, dvůr Interiér řadového domu v moderním stylu: 155+ (foto) projektů pro obývací pokoj, kuchyň, dvůr

Interiér řadového domu v moderním stylu: 155+ (foto) projektů pro obývací pokoj, kuchyň, dvůr Interiér řadového domu v moderním stylu: 155+ (foto) projektů pro obývací pokoj, kuchyň, dvůr

Obývací pokoj ve stylu podkroví

Obývací pokoj ve stylu podkroví

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Krásný jednopatrový dům s podkrovím (100+ fotografických projektů). Proč je to stylové a levné zároveň??

VIDEO: Městský dům – všechny nuance, které si můžete vybrat

závěry

Pokud chcete své vlastní uspořádání a jste připraveni do něj investovat, městský dům vám rozhodně bude slušet více než byt v bytovém domě..

Pokud chcete soukromý dům, ale nemáte na něj dostatek peněz, městský dům je také perfektní..

A pokud chcete jen žít na příjemném místě, ale nedaleko velkého města, je to pro vás řešení..

Thanks! You've already liked this