Przeprowadzka w grudniu: tak to działa bez stresu!

Jest już grudzień, a Boże Narodzenie jest tuż za rogiem. Ale czy zamierzasz teraz poruszać się w kontemplacyjnym, a jednocześnie akcentowanym okresie przedświątecznym? Niemniej jednak pozostań tak zrelaksowany, jak to możliwe i wykonuj ten ważny projekt bez paniki. Dobre planowanie i poniższe wskazówki z pewnością pomogą Ci perfekcyjnie i bezstresowo zarządzać grudniową przeprowadzką.

przeprowadzka w grudniowych przeprowadzkach

Poruszanie się przy wietrze i pogodzie może mieć z jednej strony zalety, ale z drugiej może być prawdziwym wyzwaniem. Dlatego właściwe przygotowanie należy rozpocząć jak najwcześniej. Praktyczna ruchoma lista kontrolna z pewnością odgrywa bardzo ważną rolę i służy jako chronologiczna czerwona nić. Obejmuje to każdy pojedynczy punkt, który należy zrobić z wyprzedzeniem, taki jak wypowiedzenie umowy najmu, uregulowanie nowego dostawcy Internetu, czyszczenie i sprzątanie starego mieszkania itp. Najlepiej taką listę kontrolną pobrać z profesjonalnej strony internetowej i zawiesić w dobrze widocznym miejscu.

Zapakuj i rozpakuj poprawnie

Trudno zacząć wystarczająco wcześnie. Zwłaszcza jeśli masz duże gospodarstwo domowe, powinieneś otrzymać dużą liczbę przeprowadzek z co najmniej 2-3 tygodniowym wyprzedzeniem Zacząć się pakować. Wskazane jest, aby najpierw spakować te przedmioty, które są najmniej potrzebne w życiu codziennym. Tuż przed przeprowadzką pakujesz najbardziej potrzebne rzeczy do specjalnego schowka. Pamiętaj o oznaczeniu ruchomych pudeł numerami i zawartością, aby móc je później posortować i rozpakować. Zwróć szczególną uwagę na urządzenia elektroniczne i delikatne meble, a także delikatne przedmioty i rośliny doniczkowe. Owiń je kocami i ręcznikami lub folią bąbelkową. Dzięki temu są dobrze chronione przed uderzeniami, zimnem i wilgocią.

Dodatkowa wskazówka: W zimie szczególnie ważne jest jak najszybsze rozpakowanie pudełek do przeprowadzki. W przeciwnym razie na wielu znajdujących się w nich przedmiotach może osadzać się wilgoć i powodować uszkodzenia.

łatwa przeprowadzka w grudniu

Przeprowadzki ciężarówek lub furgonetek?

Jeśli masz za dużo pudełek do przeprowadzek i mebli, a także budżet, najrozsądniej byłoby zatrudnić dobrą firmę przeprowadzkową. Możliwe, że płaci to Twój pracodawca lub że Ty ubiegasz się o zwrot kosztów relokacji dla celów podatkowych. Alternatywnie możesz znaleźć furgonetkę w dobrej cenie i ewentualnie jeździć nią samodzielnie. Nie zapomnij w odpowiednim czasie wystąpić do władz ruchu drogowego o wprowadzenie stref zakazu parkowania. Dzięki temu masz wystarczająco dużo miejsca podczas ładowania i rozładowywania ruchomych przedmiotów.

Podaj swój nowy adres

Zdecydowanie nie możesz się doczekać swojego nowego domu. Jej adres jest mało znany nikomu. Oprócz oficjalnego Ponowna rejestracja w Urzędzie Rejestracyjnym Mieszkańców powinieneś również poinformować wiele urzędów, a także towarzystwa ubezpieczeniowe, stowarzyszenia, własnego pracodawcę itp., że od teraz możesz skontaktować się z Tobą gdzie indziej. Aby było to o wiele łatwiejsze i bezstresowe, możesz to zrobić dzięki bezpłatnemu powiadomieniu o przeprowadzce z Deutsche Post. Oznacza to, że Twoja ważna poczta będzie nadal do Ciebie docierać.

Ale jest też jeszcze ładniejszy i przede wszystkim ładniejszy pomysł na podarowanie znajomym, bliskim i rodzinie nowego adresu. W tej chwili, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, możesz tworzyć nastrojowe kartki świąteczne do poruszania się w Internecie i wszędzie wysyłaj łatwo i wygodnie.

Przeprowadzka-kartki-swiatecznej z-ciężarą-i-choinką

Rozgrzej swój nowy dom!

Przeprowadzka w grudniu może być dość zimną propozycją, jeśli nie ogrzejesz swojego nowego mieszkania. To bardzo ważny punkt, zwłaszcza jeśli masz dzieci lub sam jesteś wrażliwy na przeziębienie. Dlatego upewnij się wcześniej, że ogrzewanie zostało odpowiednio wentylowane i włącz je co najmniej 2 dni przed faktyczną przeprowadzką. Przy wejściu przywita Cię komfortowy klimat pokoju i od razu poczujesz się jak w domu.

Nie zapomnij o ruchomych pomocnikach

To prawie tradycja, że ​​przygotowujesz małe podziękowania za swoich poruszających się pomocników. Zimą nadają się do tego ciepłe napoje, drobne przekąski, a także kawa i ciasto zamiast zwykłej sałatki z piwa i ziemniaków. Ale możesz też zdecydować się na inne napoje lub pizzę. Wybór należy wyłącznie do Ciebie.

Dodatkowa wskazówka: Zapewnij również ciepłe rękawice robocze dla wszystkich, aby Twoi pracownicy w ruchu nie zamarzli, a ich ręce nie zostały zranione na kanciastych ruchomych skrzyniach.

przeprowadzka w grudniu

Zawsze z Tranquility…

Zawsze staraj się być zrelaksowany podczas ruchu i nie pozwól nikomu niepotrzebnie Cię poganiać. Skoncentruj się w pełni na tym bardzo ważnym zadaniu. Zyskaj trochę więcej czasu w dniu przeprowadzki, rozpoczynając właściwą przeprowadzkę odpowiednio wcześnie. Teraz w grudniu słońce dość szybko zachodzi. Około 16:30 jest już prawie ciemno. Sprawdzaj również prognozę pogody, aby odpowiednio wcześnie zareagować na możliwą burzę śnieżną lub śliskość.

Po przybyciu do nowego domu możesz najpierw zrobić sobie przerwę, a nawet nagrodzić się ciepłym grzanym winem lub spędzić miły wieczór z partnerem lub rodziną. W tym celu wskazane jest, aby najpierw umeblować tylko jeden pokój i uczynić go nieco wygodniejszym. A jeśli masz na to ochotę, możesz od razu rozpakować ozdoby świąteczne. Mając to na uwadze, życzymy udanej przeprowadzki w grudniu oraz dużo zabawy i radości w nowym domu!

przeprowadzka w grudniu bez stresu

Thanks! You've already liked this