Prowadnica łóżka ze sprężynami skrzynkowymi: struktura, zalety i wady tego systemu łóżek

Optymalny komfort snu, królewski wygląd i za rozsądną cenę? Tak, to możliwe: z wysokiej jakości łóżkami z materacem sprężynowym! Chociaż ten rodzaj łóżka od stosunkowo niedawna przeniósł się do naszych niemieckich sypialni, to od ponad wieku jest w trendzie, zwłaszcza w USA i krajach skandynawskich. Nie bez powodu łóżko z materacem sprężynowym nazywane jest również łóżkiem amerykańskim lub łóżkiem kontynentalnym. Ale czym właściwie jest łóżko z materacem sprężynowym? Z czego to jest zrobione? Czy powinieneś wybrać takie łóżko i dlaczego? Wszystkie te pytania omówiono poniżej…

Jak właściwie zbudowane są łóżka z materacem sprężynowym??

Zasadniczo istnieje główna różnica między łóżkiem sprężynowym a konwencjonalnym, "normalna" Łóżko w tym pierwszym brakuje stelaża z listew. Łóżka z materacem sprężynowym mają zupełnie inną konstrukcję. Są zbudowane z trzech warstw. Na samym dole znajduje się tak zwana sprężyna skrzynkowa z odpowiednim zawieszeniem. Rzeczywisty materac, znany również jako materac wierzchni, leży na wierzchu. A górna warstwa to zwykle materac nawierzchniowy lub w skrócie nakładka. Jest to bardziej charakterystyczne dla skandynawskiego wariantu łóżka z materacem sprężynowym. Dlaczego potrzebujesz nawet trzech zmian? A co należy wziąć pod uwagę kupując łóżka z materacem sprężynowym?

materac z materacem sprężynowym, ergonomiczny materac

Sprężyna skrzynkowa: rama łóżka ze sprężynami skrzynkowymi

W najlepszym przypadku sprężyna skrzynkowa wykonana jest z litego drewna, a rzeczywiste zawieszenie składa się ze sprężyn typu Bonell lub sprężyn kieszeniowych. Oba zawieszenia mają dość dobrą elastyczność punktową i zapewniają optymalny komfort. Niemniej jednak sprężyny kieszeniowe beczkowe są szczególnie polecane dla osób cięższych lub dla tych, którzy często zmieniają pozycję do spania. Ponadto w przypadku tego typu zawieszenia cyrkulacja powietrza i wyrównanie temperatury są znacznie lepsze, co zapewnia wygodne i zdrowe środowisko do spania w łóżku. Kupując łóżko z materacem sprężynowym, należy zatem zawsze starać się oddzielić pszenicę od plew i otrzymać łóżko z zawieszeniem sprężynowym. Bo niestety czasami na rynku pojawiają się takie imitacje łóżek z materacem sprężynowym, które są zbudowane tylko z takim wyglądem.

Materac skrzynkowy

Podobnie jak w przypadku większości konwencjonalnych materacy, rzeczywiste materace są wykonane ze sprężyny wewnętrznej. Są one również nazywane materacami kieszeniowymi. Warto zdecydować się na zawieszenie wykonane ze sprężyn kieszeniowych lufy. Posiada wymienione wyżej zalety, a także jest bardziej wytrzymały w porównaniu do innych zawieszeń. Oczywiście, w materacu skrzynkowym łóżkowe ma fundamentalne znaczenie liczba sprężyn metalowych. Im jest wyższy, tym lepiej. W średnim segmencie cenowym liczba sprężyn około 450 jest absolutnie w porządku, a w przypadku materacy bardzo wysokiej jakości należy spodziewać się około 1000 lub więcej sprężyn kieszeniowych baryłkowych. Rdzeń sprężyny pokryty jest również pianką polieterową lub zimną. Materace typu box spring z pokryciem z zimnej pianki, które mają również 7-strefowy rdzeń kieszeniowy, należą do najlepszych i najwygodniejszych w tej dziedzinie.

Łóżko velda z materacem sprężynowym kontra model w kolorze szarym

Nakładka

Do tego dochodzi materac nawierzchniowy. Zwykle ma grubość od ośmiu do dziesięciu centymetrów i składa się z zimnej lub wiskozowej pianki. Niektórzy producenci lubią również używać wysokiej jakości lateksu. Nakładka powinna być dokładnie dopasowana do materaca wierzchniego, aby zapewnić jeszcze lepszy komfort leżenia. Ten trzeci materac skrzynkowy ma już wiele zalet. Jest łagodny dla materaca sprężynowego, poprawia warunki do spania i ukrywa niewygodne pęknięcie, które powstaje między dwoma pojedynczymi materacami w podwójnym łóżku.

Dodatkowa wskazówka:

Istotną cechą oryginalnych, dobrej jakości, oryginalnych łóżek skrzynkowych są nóżki. Powinny tam być, aby zapewnić optymalną wentylację łóżka. Obowiązuje tu następująca zasada: łóżko z materacem sprężynowym bez nóżek nie jest prawdziwym łóżkiem z materacem sprężynowym!

Zalety i wady łóżka z materacem sprężynowym

Co jeszcze powinieneś zrobić? przy wyborze odpowiedniego łóżka z materacem sprężynowym obawy? Co przemawia za, a co przeciwko zakupowi? Przyjrzyjmy się temu bliżej razem!

Zalety

  • Specjalna wysokość wejścia 60-70 cm (idealna również dla seniorów i osób z problemami z kręgosłupem)
  • Efekt pompowania w materacu sprężynowym (jest to spowodowane ruchami ciała osoby leżącej i zapewnia regularną wymianę powietrza)
  • Dobra regulacja ciepła (tworzy przytulne, ciepłe środowisko do spania)
  • Dostojny wygląd (królewski przepych w sypialni)

niekorzyść

  • Rozmiar łóżka sprawia, że ​​jest nieporęczne i stosunkowo trudne do przenoszenia podczas transportu
  • W przypadku niektórych modeli materace są trudniejsze do wymiany
  • Materace należy przewracać częściej niż w przypadku konwencjonalnych łóżek, ponieważ są zbyt blisko siebie

luksusowe łóżko z materacem sprężynowym biały dywan z głębokim włosiem w sypialni

Wniosek:

Łóżka z materacem sprężynowym należą do najmodniejszych i najpopularniejszych systemów spania na świecie i zdecydowanie są godne polecenia. Przy zakupie należy wziąć pod uwagę kilka aspektów i zdecydowanie poświęcić im wystarczająco dużo czasu. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych łóżek, nie trzeba dodawać, że leżenie na próbę jest absolutną koniecznością – podobnie jak obszerne porady ekspertów.

Zanurz się w różnorodnym świecie ekskluzywnego luksusu snu, na przykład z Łóżka z materacem sprężynowym od Betten-Anthon. I przekonaj się sam, które łóżko z materacem sprężynowym jest dla Ciebie idealne!

     velda metropolitalne łóżko z materacem sprężynowym dla optymalnego komfortu snu

 

Thanks! You've already liked this