Současný styl v interiéru (100+ fotografií): přehled stručných a pohodlných trendů pro domácnost

Interiér malého obývacího pokoje v současném stylu

Interiér malého obývacího pokoje v moderním stylu

Současný styl v interiéru je novým designovým směrem, který má kořeny v architektuře. Je charakterizována racionálním využíváním obytných prostor se zavedením multifunkčního zařízení. Moderní klasika je ohromena designovými řešeními pro domácí úpravy pomocí trendových interiérových předmětů.

Tento žánr interiéru je odvozen od konceptu skandinávského designu, který vítá maximální prostornost v obytných prostorech bohatým přirozeným světlem, lakonickými formami nábytku a přírodními barvami. V polovině dvacátého století používali interiéroví designéři nábytek a dokončovací materiály bez ozdobných volánů za dostupnou cenu k vybavení bydlení zástupců dělnické třídy..

Současné interiéry se vyznačují přírodními tóny

Současné interiéry se vyznačují přírodními tóny

Útulný interiér jídelny vyzdobený v pastelových barvách

Útulný interiér jídelny vyzdobený v pastelových barvách

Kánony současného stylu

Originální jednoduchost sedacích souprav, skříní, postelí, stolů a dalších interiérových předmětů s přímočarými detaily, decentní barvy tapet a koberců, absence rámů na zrcadlech a obrazech vytvořily v dobře osvětlených místnostech pocit prostornosti, ideální pro relaxaci a práci doma..

Současné tipy a trendová vlákna od návrhářky Laury Kirar:

Laura Kirar je americká návrhářka, znalkyně amerického luxusního trendu a vyznavačka současného luxusu. Spolupracuje s holdingy Kohler (Baker, McGuire, Kallista, Ann Saks)

 1. Laconicismus je všude. To platí pro nábytek, instalatérské práce, textil, topení a osvětlovací zařízení..
 2. Omezení při dokončování podlahy a stropu, obložení stěn, okenních a dveřních otvorů.
 3. Skrytí úložných systémů, ložního prádla a dalších předmětů pro domácnost před zvědavými pohledy. čtrnáct
 4. Zónování prostoru a využití otevřených dispozic v procesu vytváření designových projektů pro malé byty.
 5. Kombinace koupelny a toalety s využitím multifunkčních sprchových kabin s rámem z průhledného nebo matného plexiskla.
 6. Použití vestavěných domácích spotřebičů, nábytku a osvětlovacího zařízení.
 7. Instalace systému komunikačních zařízení „chytrý domov“, který vám umožní vytvořit optimální mikroklima v bytě s minimálními časovými náklady.

Po současném interiérovém designu je velká poptávka mezi mladší generací, která vede aktivní životní styl s nabitým programem. Abychom ušetřili čas při provádění různých domácích úkolů, je důležité naplnit dům multifunkčními kuchyňskými spotřebiči pro přípravu rychlého občerstvení, přeměnou nábytku, který se může okamžitě změnit ze sedačky na postel, ze skříně nebo barového pultu na jídelní stůl.

Panoramatické zasklení v designu obývacího pokoje

Panoramatické zasklení v designu obývacího pokoje

Kuchyně-jídelna se nachází v přízemí soukromého domu

Kuchyně-jídelna se nachází v přízemí soukromého domu

Pro ty, kteří plánují organizaci domácí kanceláře, je důležité znovu vybavit lodžii nebo skladovací místnost pohodlnou kanceláří. K tomu můžete použít stoly se skládacími deskami stolu, vestavěné regály, rozkládací skříňky s prostornými zásuvkami. Pokud máte příležitost přemýšlet o panoramatu města na balkoně v takové útulné domácí kanceláři, můžete si duševně odpočinout od práce a nechat se inspirovat k produktivnímu plnění úkolů..

Rada! Hlavním pravidlem současnosti je vytvořit ucelenou interiérovou kompozici ze stylového nábytku, který plní specifické funkce. Bydlení by měl dominovat prostor, nábytek by neměl rušit místnosti a věci by měly být v zóně pohodlného dosahu. Proto při navrhování interiéru bytu nebo domu musíte přidělit prostor pro uspořádání šatny, používat nábytkové moduly s možností transformace.

čtrnáct

Jemnosti kuchyňského designu

Současný styl v interiéru kuchyně je snadno rozpoznatelný podle stylu dekorace místnosti, uspořádání nábytku a řešení plánování. Kombinace jídelny s varnou částí a kuchyně s obývacím pokojem je vítěznou volbou pro uspořádání místa k jídlu a vytváření kulinářských mistrovských děl v domě, kde dominuje estetika současníka milujícího svobodu.

Podle pravidel tohoto stylu musí být kuchyňský prostor naplněn inovativními součástmi:

 1. Kuchyňské linky s hladkými čely, vybavené průhlednými nebo průsvitnými držadly, tvarovanými profily, tlačítky nebo zapuštěnými kováním, na obecném pozadí sotva viditelné.
 2. Náhlavní soupravy a jídelní stoly s originálními deskami z umělého kamene nebo porcelánového kameniny, dokonale kopírující texturu přírodních materiálů.
 3. Nábytek s vestavěným osvětlovacím systémem integrovaný nejen ve spodní části nástěnných skříněk, ale také do podstavců závěsného typu, desek stolu a barových nástaveb. Podlahové osvětlení vizuálně rozšíří stísněný prostor a vytvoří fascinující vizuální efekt.
 4. Skleněná kuchyňská zástěra zobrazující abstrakce, texturu přírodního kamene – onyx, žula, travertin, mramor, břidlice nebo jiné materiály.
 5. Nástěnné panely zdobené obrysy různých geometrických tvarů a abstrakcí.
 6. Plejády kuchyňských lamp s kompaktními odstíny z poniklované oceli nebo průhledného plastu, umístěné nízko nad jídelním stolem.

čtrnáct

Současný styl v interiéru bytu ve způsobu dekorace má podobné rysy s moderními designovými trendy: moderní, hi-tech, minimalismus. Proto v kuchyních, které zosobňují tento nový žánr interiéru, lze vysledovat zdrženlivou povahu stylu kvůli absenci zobrazených dekorativních předmětů, domácích spotřebičů a různých kuchyňských potřeb zavěšených na mřížích zábradlí..

Rada! Zvažte multifunkční vnitřní plnění náhlavních souprav vestavěnými prkénky, odpadkovými koši, mísami pro domácí zvířata, držáky talířů, víčky, dózami určenými pro skladování sypkých potravin-obilovin nebo koření.

Nejlepší současné interiéry jsou příjemným prostorem pro pohodlný život, kde atmosféra přispívá k jídlu a všechny kuchyňské atributy jsou v docházkové vzdálenosti, což zkracuje čas strávený vařením.

Typické uspořádání kuchyně je možné znovu vytvořit instalací oboustranné kuchyňské soupravy ostrovního typu se skládací nebo stacionární deskou stolu. Díky blízkému umístění varné zóny a místa na snídani nebo oběd můžete výrazně ušetřit čas na prostírání stolu a podávání pokrmů. Designové barové židle netriviálního tvaru z barevných nebo průhledných polymerů budou v kuchyni organicky vypadat a odrážejí styl zařizování interiéru v současném stylu.

Polymerní dekorativní nátěry s perleťovým perleťovým efektem, používané pro výrobu nábytkových modulů a nástěnných panelů, vytvoří v prostoru kuchyně úžasnou atmosféru simulací povrchu pokrytého mrazem nebo ledem. Monochromatická paleta barev je relevantní pro interiéry vyrobené ve stylu současnosti.

Rada! Současný styl je ohromen všemi druhy designových experimentů. Proto je pro výzdobu akcentních stěn v různých místnostech domu důležité použít neformální tapety s LED podsvícením, digitální tisk, fluorescenční nebo metalizované stříkání, jedinečné modely zobrazující scény ze slavných filmů.

čtrnáct

Vlastnosti uspořádání koupelny

Moderní koupelna, odrážející charakteristické rysy současnosti, vyžaduje naplnění interiérových předmětů správnými konstruktivními liniemi. Instalatérství a zařízení by měly zabírat minimum místa, aby vytvořily relaxační prostředí. Návrháři proto praktikují zkrášlování koupelen pomocí kompaktních komponent:

 1. Skříňka na umyvadlo, bidet a závěsné WC ušetří lví podíl na ploše malé místnosti.
 2. Sprchové kouty bez palety s posuvnými dveřmi – optimální alternativa k velkým vanám. čtrnáct
 3. V prostorných místnostech je vhodné instalovat objemné vany. Aby bylo možné skrýt četné příslušenství do vany před zvědavými pohledy, může být záchodová zástěna vybavena integrovaným úložným systémem se sklopnými zásuvkami.
 4. Ohřívače ručníků, dávkovače tekutého mýdla, držáky na zubní kartáčky a pasty, držáky na toaletní papír, sušičky rukou a další asymetrické doplňky z glazované keramiky, barevného plastu nebo chromované oceli – současné estetické zásady.

Moderní faucety s neonovým osvětlením nebo kaskádovým výtokem, který napodobuje princip vodopádu, mohou fungovat jako ústřední body v interiéru interiéru koupelny a odrážejí rysy tohoto originálního designového konceptu..

Pro obklady stojí za to použít velkoformátové porcelánové kameninové desky nebo keramické dlaždice v klidných tónech barev: šedá, bílá, písková, světle modrá nebo mléčná. Na prostém pozadí je snazší zvýraznit základní součásti stylu, které usnadňují rozpoznávání znaků módního směru designu.

Současný styl v interiéru obývacího pokoje

Abyste získali racionální interiér navržený v současném stylu a útulný domácí vzhled, musíte vzít v úvahu hlavní kritérium tohoto směru – útulné komfortní zóny pro každého nájemníka. Mohou být umístěny v různých částech domu, v závislosti na koníčcích domácnosti: v kuchyni, která vytváří pohodlí pro různé kulinářské experimenty, v obývacím pokoji se soukromým a reprezentativním prostorem, v domácí knihovně nebo ve sportu roh.

čtrnáct

Bez ohledu na typ zón osobního pohodlí musí mít dům nutně pohodlný prostor pro společné rodinné trávení volného času a setkání s hosty. Proto je důležité věnovat velkou pozornost uspořádání epicentra domu nebo bytu – obývacího pokoje. Moderní zařízení zdůrazňuje principy estetiky a pohodlí. K vybavení reprezentativní oblasti v hale je třeba splnit následující konstrukční úkoly:

 1. Vyberte si vícemístný nábytek čalouněný umírněnými barvami nebo ozdobený decentními ornamenty a uspořádejte pohodlnou sedací soupravu, která by měla být umístěna ve střední části prostorné haly nebo podél obvodu stěny v malém obývacím pokoji naproti kompaktnímu elektrickému krb.
 2. Vedle skupiny pohovek by měl být kompaktní konferenční stolek s netriviálním designem. Modely z dřevěných palet nebo tvrzeného skla dokonale zapadnou do interiérové ​​kompozice v současném stylu..
 3. Okna s panoramatickým zasklením jsou nedílnou součástí objemově-prostorové struktury obývacího pokoje, která charakterizuje současný styl v interiéru. Fotografie ultramoderních interiérových kompozic na způsob tohoto směru designu ukazují živý příklad modelování prostoru kombinací lodžií s obývacím pokojem a instalací velkoformátových oken s dvojitým zasklením. Jako dekoraci oken musíte zvolit praktické jednobarevné římské rolety nebo žaluzie, harmonicky kombinované s čalouněním nábytku, koberci a jinými textiliemi.
 4. Otevřené police s neobvyklými dekorativními předměty (asymetrické vázy, elektronické fotorámečky, stolní hodiny s LED osvětlením, USB akvária s vestavěným organizérem a dalším příslušenstvím) jsou charakteristickým znakem současného stylu. Zajímavá vnitřní výplň polic přinese do obývacího pokoje tóny pozitivní a jasné výstřednosti s povrchovou úpravou v neutrálních nebo studených tónech.

Rada! Chcete-li uspořádat rekreační oblast v obývacím pokoji, bude důležité uspořádat fytowall, doplněný smaragdově zbarveným kobercem, který napodobuje trávník. Můžete také nainstalovat plynový krb a vedle něj položit na podlahu kůži zebry, tygra nebo jiného divokého zvířete. V takovém klidném prostředí bude vždy relaxační atmosféra, která vám umožní odpočinout si od intenzivního životního tempa..

čtrnáct

Tento žánr interiéru vítá domácí dekoraci barevnými kolážemi, rohožemi, panely, plakáty a dalšími dekorativními předměty vytvořenými moderními designéry a malíři. Současná umělecká porucha byla povýšena do hodnosti důstojnosti. Proto je důležité naplnit dům barevnými dekorativními předměty, které neodporují zásadám estetiky a pohodlí. Pokud v interiéru bytu používáte současný styl, je možné harmonicky spojit racionalismus interiéru s estetikou útulného domova..

Fotografie ultramoderních uměleckých předmětů vytvořených ikonickými designéry pomohou učinit váš domov funkční a pohodlný.

Díky nástěnné malbě bude váš interiér jedinečnější

Díky nástěnné malbě bude váš interiér jedinečnější

Stylový prstencový LED lustr

Stylový LED kruhový lustr

Dnes je současný styl na vrcholu interiérové ​​módy. Sledujte trendy, které upravují kánony moderní klasiky, a pravidelně upravujte známý vzhled domu pomocí nábytku, osvětlení, textilu a dalších dekorativních novinek.

Thanks! You've already liked this