Odzież ekologiczna: Materiały organiczne, z których wykonane są ubrania

Odzież ekologiczna: jakie materiały są ekologiczne?

W pierwszej części wyjaśniliśmy, jakie warunki powinny spełniać tzw. zrównoważone materiały. Teraz zilustrujemy to, co właśnie zostało powiedziane, na kilku konkretnych przykładach.

Odzież ekologiczna jest zdrowa i modna

odzież ekologiczna bawełna organiczna biała sukienka braintreeclothing

Odzież ekologiczna – zrównoważona moda dla kobiet

bio-odzież tkaniny organiczne

Bawełna organiczna

Bawełna ma ogromny potencjał jako produkt przyjazny dla środowiska. Jest dobry dla zdrowia i można go uzyskać w sposób zrównoważony. Dzieje się tak jednak tylko pod warunkiem, że kupowane ilości są drogie, a zużycie rozsądne.

Odzież z bawełny organicznej jest droga

odzież ekologiczna bawełna ekologiczna zdrowy styl życia

Nowoczesna dzianinowa odzież z bawełny organicznej w subtelnych kolorach

odzież ekologiczna odzież z dzianiny bawełna organiczna

Z reguły szkodniki szybko atakują bawełnę i z tego powodu stosuje się wiele pestycydów. Z tego powodu giną nie tylko owady, ale także wiele zwierząt i ludzi, którzy są zmuszeni do kontaktu z nimi.

Bawełna organiczna, również organiczna i eko, unika tego niebezpieczeństwa. W ekologicznych pejzażach powstają niewielkie ilości bawełny. Do ich produkcji nie są używane żadne chemikalia.

Bawełna ekologiczna nazywana jest również bawełną organiczną

Ekologiczne korzyści z bawełny organicznej

Najlepiej byłoby, gdyby produkcja była kupowana po wyższej cenie, aby osoby pracujące w polu otrzymywały godziwą zapłatę i nie musiały narażać swojego zdrowia w innym miejscu.

Etyka to tylko jeden z argumentów przemawiających za kupowaniem ubrań wykonanych z bawełny organicznej. Chronisz nie tylko ludzi z trzeciego świata (lub tych z uboższych warstw społecznych w Europie), ale także siebie – swoje środowisko i własne zdrowie.

Włókna konopne

Konopie mogą być wykorzystywane w branży modowej. W przeciwieństwie do bawełny, na przykład, jest stosunkowo łatwa w uprawie i prawie nie potrzebuje pestycydów. Co więcej: nawet produkcja konopi, która nie jest uznawana za ekologiczną, wykorzystuje niewiele środków chemicznych przeciwko szkodnikom, a same korzenie rośliny mają właściwość wzbogacania ziemi, czyniąc ją bardziej żyzną, a tym samym przywracają równowagę przyjazną dla środowiska.

Tkanina konopna w odcieniach błękitu

odzież ekologiczna tkanina konopna styl życia zdrowy tryb życia

Codzienna odzież wykonana z konopi

ubrania ekologiczne ubrania konopne trendy stylu życia

bambus

Bambus odgrywa niezwykle ważną rolę w rozwoju przyjaznym dla środowiska we wszystkich obszarach mody i designu. Można go uzyskać w sposób zrównoważony w dużych ilościach i jest również bardzo zdrowy dla ludzi. Bambus jest hipoalergiczny, chłonny, szybko schnie i ma całkowicie naturalne właściwości antybakteryjne. Bambus bardzo szybko odrasta i do jego pielęgnacji nie potrzeba prawie żadnych pestycydów.

Bambus ma wiele dobrych właściwości

odzież ekologiczna tkanina bambusowa organiczna

Jednak ze względu na wysoki poziom konsumpcji istnieje ryzyko, że lasy bambusowe zostaną samowolnie zniszczone. Ze względu na zysk, pestycydy są konsumowane, więc ich wzrost jest jeszcze większy.

Często zdarza się, że bambus jest zrównoważony, ale nie zawsze tak jest. Materiał powinien pochodzić ze specjalnie wyznaczonych lasów, a producenci powinni unikać chemikaliów. Przez większość czasu targowi producenci dostarczają informacji o tym, skąd pochodzi bambus i jak jest przetwarzany. Pozostałe ukrywają historię produktów. Radzimy nie kupować tego drugiego.

bielizna

To kolejna roślina z naturalnych włókien, która wymaga mniej chemikaliów i wody do produkcji niż bawełna. W tym przypadku również postawilibyśmy na produkcję ekologiczną.

Modne lniane szorty w wyblakłym różu

odzież organiczna szorty len organic scoutmob

Wełna organiczna

Wełna organiczna staje się coraz bardziej dostępna dla zwykłego konsumenta. Pochodzi z regionalnych gospodarstw ekologicznych i może być produkowana lokalnie.

Używaj wełny organicznej do produkcji odzieży ekologicznej

odzież organiczna czarna spódnica z wełny organicznej

Poliester z recyklingu

Na rynku znajdujemy coraz więcej fajnych kurtek i spodni, które są wykonane z przetworzonych plastikowych butelek. To nie sprawia, że ​​poliester jest trwałym materiałem. Ale przynajmniej zmniejsza się ilość odpadów, które trafiają do natury.

Ponowne użycie poliestru i tworzenie ubrań

organiczna sukienka odzieżowa z poliestru ponownie użyta;

Thanks! You've already liked this