Jaký je nejlepší strop v bytě? Technologie, značky, cena

Zavěšený strop a tapeta ve světlém interiéru

Zavěšený strop a tapeta ve světlém interiéru

Při zahájení oprav v bytě je třeba pečlivě zvážit každý detail. Je důležité, aby interiér vytvořený po dokončení byl praktický a zároveň vypadal harmonicky. Jedna část, kterou je důležité projít, je strop. Jeho správný design vám umožní zdůraznit vlastnosti místnosti a zaměřit se na zvolený styl. Volbou typu stropu můžete skrýt nedokonalosti místnosti a změnit vnímání prostoru. Podívej se sám!

Interiér v klasickém směru

Interiér v klasickém směru

Typy stropů

Strop je vnitřní kryt horní části budovy. Dnes existuje několik hlavních odrůd:

 1. jednoduché materiály se nanášejí přímo na základnu;
 2. zavěšené mají speciálně opláštěnou konstrukci;
 3. napínací stropy se skládají z plátna, které se táhne přes určenou oblast.

Každý typ má své vlastní vlastnosti, výhody a nevýhody. Zvažme je podrobněji – to vám umožní udělat správnou volbu..

Skvělá volba pro trojúhelníkový strop

Skvělá volba pro trojúhelníkový strop

Jednoduché materiály

Tento typ je považován za tradiční, přestože jsou pro něj použity moderní materiály a techniky. Pro vytvoření klasického stropu je letadlo nejprve vyrovnáno tmelem. Poté se zbrousí a poté se na rovný a hladký povrch nanese povrchová úprava..

Úspěšná kombinace barev

Úspěšná kombinace barev

Malování nebo bělení

Klasickým způsobem zpracování je bělení. K tomu se používá směs vody a křídy, mohou tam být vápenné nečistoty. Tato technika neztratila svou popularitu kvůli několika bodům:

 1. dostupnost materiálů;
 2. jednoduchá pracovní technika.

Při použití vápna se provádí další antifungální ošetření. Ale má to i nevýhody. Hlavní nevýhodou je, že i když se aplikuje podle všech pravidel, postupem času se postupně odlupuje a stává se dodatečným zdrojem prachu. Tento typ zpracování také nemá další barvy, kromě bílé, protože roztok se dobře nemísí s barvivy..

Důležité! Vybílení není odolné vůči vlhkosti. Proto není nejlepší volbou pro pokoje, kuchyně a koupelny. Současně je šetrný k životnímu prostředí, což mu umožňuje zdobit obytné budovy.

Klasická verze - bílý strop

Klasická verze – bílý strop

Pro ty, kteří chtějí udělat místnost originálnější a přidat barvy, je vhodné malování. Technologie nanášení směsi je podobná bělení. Ale má to své výhody. Barva dobře přilne k povrchu a současně k ní můžete přidat různé barevné plniva, což vám umožní rozšířit škálu barev.

 • Pro malování se používá pouze speciální barva na vodní bázi. Je o něco dražší než materiály pro předchozí technologii, ale jeho spotřeba je mnohem nižší..

Rada! Pomocí několika barviv a vlastní fantazie můžete vytvořit skutečné umělecké dílo použitím vybrané kresby. Může to být buď jednoduchý vzor, ​​nebo skutečný obraz. Styl závisí na celkovém vzhledu bytu..

Originální způsob nanášení barvy

Originální způsob nanášení barvy

Tapeta na zeď

Tapeta se již dlouho používá pro interiér bytu. Dnes je na trhu velký výběr. Jsou různých typů:

 1. papír;
 2. vinyl;
 3. textil;
 4. netkané textilie;
 5. akryl;
 6. laminát;
 7. kapalina;
 8. přírodní tapeta z korku nebo dřeva.

Kuchyně ve venkovském stylu

Kuchyně ve venkovském stylu

V tomto seznamu jsou příklady seřazeny vzestupně podle nákladů – od nejdostupnějších po nejdražší. Liší se svým složením, vlastnostmi, bezpečností pro životní prostředí, trvanlivostí atd. Podle toho mohou být umístěny v různých místnostech obydlí..

čtrnáct

Lepený strop

Ze všech výše uvedených způsobů zpracování se pěnové prvky objevily na trhu ne tak dávno, ale díky své dostupnosti a estetickému vzhledu si rychle získaly popularitu. Technologie pokládky takových desek je velmi jednoduchá. Musíte si koupit položky a lepidlo na ně. Pomocí špachtle se na prvek nanese lepidlo, které se následně nalepí na připravenou rovinu.

Důležité! Aby byl takto vytvořený strop atraktivní, musí být rovina dokonale rovná..

Stropní obklady vypadají dobře v moderním designu

Stropní obklady vypadají dobře v moderním designu

Výrobci nabízejí výrobky, které se liší velikostí talířů, vzory na nich a barvami, což vám umožňuje vybrat možnost pro jakýkoli styl.

Důležité! Protože se však polystyren snadno zašpiní, ale nelze ho vyčistit, neměli byste je umisťovat do kuchyně a koupelny. Nejlepší ze všeho je, že tyto tapety jsou vhodné pro chodbu a obývací pokoj..

Klasický anglický styl

Klasický anglický styl

Sazba vzorů

Zavěšené stropy se vyznačují svou originalitou. K jejich vytvoření jsou potřeba různé druhy kovových profilů, ze kterých je rám vytvořen. Dále je k němu připojen vybraný materiál. Můžete tedy vytvářet struktury různých tvarů..

Rada! Pomocí reflektorů můžete zvýraznit určité oblasti, které konstrukci vybavují. Mohou být umístěny ve stejné rovině nebo mohou být víceúrovňové. Záleží na velikosti místnosti.

Pro podání se rozlišují následující typy:

 1. Sádrokartonové desky.
 2. Dřevěné panely.
 3. Panely plastové.

Strop se může snadno stát hlavním vrcholem.

Strop se může snadno stát hlavním „vrcholem“ místnosti

Při vybavování osvětlení lze zaznamenat výhody struktur, protože umožňují pohodlně skrýt elektrické vedení procházející v této oblasti.

Skutečnost! Pokud má povrch vady, není nutné se jich vůbec zbavovat, také zůstávají skryty pod konstrukcí..

V kuchyni je také vhodný zavěšený strop.

V kuchyni je také vhodný zavěšený strop.

Pokud používáte sádrokarton, pak jsou pro dekoraci vhodné stejné metody jako pro jednoduché. Ale nejvhodnější je použít barvu. Má následující vlastnosti:

 1. není toxický;
 2. rychle schne;
 3. snadná aplikace;
 4. trvá dlouho;
 5. různé barvy díky barvivům.

Můžete také použít možnost tapety. V prvním případě, aby byl povrch připraven, je nutné na něj nanést vrstvu tmelu a ve druhém jej natřít speciální směsí.

Na poznámku! V tomto případě se nedoporučuje používat bělící nebo lepicí panely. Lemování jinými způsoby při zpracování nemusí být nutné.

15

Možnosti napětí

Není to tak dávno, co se na trhu objevily strečové PVC fólie. Rychle si získaly popularitu díky svým výhodám:

 1. Síla.
 2. Bezpečnostní.
 3. Velký výběr barev.
 4. Atraktivní, estetický vzhled.
 5. Snadná a rychlá instalace.

Lesklý napínací design dodává luxus

Lesklý strečový design dodává místnosti luxus

Jsou to plátno, které se táhne přes požadovanou oblast a drží se pomocí speciálních spojovacích prostředků. Chcete -li jej nainstalovat, nemusíte provádět přípravnou fázi. Nepotřebuje další design a zároveň vám umožňuje skrýt všechny nedostatky základny. Díky odolnosti materiálu proti vlhkosti může být umístěn v jakékoli místnosti.

Důležité! Mezi nedostatky můžeme zaznamenat vysokou cenu, která se výrazně liší od výše uvedených možností..

čtrnáct

Kombinované stropy

Při zdobení interiéru můžete použít několik odrůd současně. To vám umožní efektivně a efektivně provádět zónování. Obvykle se používají následující kombinace:

 1. jednoduchý strop se zavěšenými prvky;
 2. napětí se zavěšenými prvky;
 3. jednoduché a napnuté, oddělené visícími.

Skvělá kombinace do jemné ložnice

Skvělá kombinace do ložnice

V tomto případě je důležité vybrat správnou možnost návrhu. Je třeba myslet na barevné akcenty a plynulý přechod z jednoho typu na druhý. Celá kompozice jako celek by měla odpovídat stylu samotné místnosti..

Rada! Při zónování tímto způsobem se zpravidla používá řada osvětlovacích zařízení, což zase umožňuje dosáhnout udržitelnějšího účinku..

Zajímavé řešení v moderním interiéru

Kreativní řešení v moderním interiéru

Vizuální změna prostoru

Strop vám umožňuje vizuálně změnit rozměry prostoru. Pro své optické rozšíření jsou v poslední době stále oblíbenější zrcadlové panely, které ale samozřejmě nejsou vhodné do všech prostor. Proto je lepší použít následující metody:

 1. Sazba návrhů různých úrovní.
 2. Lesklé PVC fólie.
 3. Zbarvení všech částí do jednoho, nejlépe světlého tónu.

Takový prvek vytváří báječnou atmosféru.

Takový prvek vytváří báječnou atmosféru.

Důležité! Pokud je třeba vizuálně snížit výšku místnosti, pak je nutné použít matný povrch a zdůraznit rozdíl mezi rovinami. Chcete -li to provést, můžete použít kontrastní ohraničení. Barva kompozice by měla mít tmavé tóny..

Skleněný strop - dekorace rekreační oblasti

Skleněný strop – dekorace rekreační oblasti

Sladění barev

Pomocí odstínů můžete vytvořit zvláštní atmosféru. Při výběru odstínů pro dokončení stropu proto věnujte pozornost následujícímu:

 • tmavé tóny jsou vhodné pro elegantnější a strohější prostředí, proto se nedoporučují pro zdobení školky; v tomto případě jsou vhodnější klidné matné barvy se světlými odstíny;
 • teplé tóny dodávají atmosféře útulnost, takže se nejlépe používají pro obývací pokoj nebo jídelnu;
 • v ložnici nepoužívejte studené odstíny – je lepší s nimi vyzdobit chodbu nebo domácí pracovní prostor, což vám umožní soustředit se na vykonávanou práci.

15

Doufáme, že s našimi radami a s využitím vlastní fantazie se vám podaří vytvořit interiér vašich snů.!

Thanks! You've already liked this