Černý strop v bytě: 80 nestandardních a stylových designů

Černý strop v bytě vypadá stylově a neobvykle

Černý strop v bytě vypadá stylově a neobvykle

Černý strop je poměrně odvážná a nestandardní možnost pro dokončení bytu, a proto se ne každý rozhodne jej oživit. Každý, kdo začíná s rekonstrukcí, má touhu vytvořit jedinečný a nenapodobitelný vzhled bydlení. Než se rozhodnete pro takovou techniku ​​návrhu, měli byste důkladně zjistit, co kombinovat s tak neobvyklým nápadem a možnostmi jeho implementace..

Černý strop v bílé kuchyni

Černý strop v bílé kuchyni

Černý natřený dřevěný strop v ložnici

Černý natřený dřevěný strop v ložnici

Černý strop v obývacím pokoji s bílým nábytkem: správný kontrast

Černý strop v obývacím pokoji s bílým nábytkem: správný kontrast

Barevné vlastnosti

Černá je spojena se strohostí, zároveň je to nejvšestrannější barva, není v ní ani náznak přebytků. Jeho vzhled je stylový, elegantní a drahý, je to on, kdo vytváří atmosféru prezentace.

Vezměte prosím na vědomí: černá by měla být používána střídmě, teprve pak může přinést do interiéru propracovanost a být pro ni užitečná..

Je to černá, kterou používají jako stropní dekoraci designéři, kteří se snaží vytvořit jedinečný, exkluzivní interiér. Organicky se mísí s mléčnými odstíny, jasnými skvrnami v nábytku a povrchových úpravách..

Kombinace bílých stěn a černého stropu a podlahy

Kombinace bílých stěn a černého stropu a podlahy

Existuje poměrně silný názor, že takový design přinese do interiéru šero, rozdrtí, ale to je obrovská chyba, protože jeho použitím výhradně na strop můžete dosáhnout útulnosti, pocitu bezpečí.

Vezměte prosím na vědomí: černá v interiéru bude vhodná pouze v místnostech s vysokými stropy, protože navzdory struktuře má tendenci přibližovat objekty a vytvářet pocit omezeného objemu. Minimální výška by měla být 3 metry.

Vysoké černé stropy se štukovými lištami vypadají v interiéru kanceláře vznešeně a sofistikovaně

Vysoké černé stropy se štukovými lištami vypadají v interiéru kanceláře vznešeně a sofistikovaně

11 faktů pro

 1. Bude zdůrazňovat veselost jasných barev, jako je žlutá, oranžová, doplní květinový potisk.
 2. Právě na něm bude projekce hvězdné oblohy vypadat skvěle, což vás může okamžitě přenést do vesmíru..
 3. Pomůže opravit příliš vysokou výšku a kvůli tomu nepříjemné stropy.
 4. Dokonale se vyrovná s úkolem zdůraznit štukové lití a hrát si s jakoukoli jinou texturou.
 5. Kupodivu díky šikovné hře s barvami dokáže zvednout výšku stropu. Můžete to udělat takto: na bílé stěny umístěte svislý černý vzor, ​​který plynule přechází do tmavého povrchu stropu, v důsledku čehož jsou hranice rozmazané a není jasné, kde stěny končí a strop začíná.
 6. Tato možnost dokonale zdůrazňuje minimalistický černobílý design..
 7. Bude to nejlepší řešení při zdobení místnosti obrovskými panoramatickými okny..
 8. Po vydání kontrastního stropu můžete dobře zonovat jednu místnost. V tomto případě je nejlepší použít kombinaci černé a bílé zóny..
 9. Černý matný napínací strop v interiéru (fotografie) podlouhlé místnosti v kombinaci s panoramatickým oknem a vynikajícím výhledem z něj (panoráma města nebo svěží zahrada) pomůže několikanásobně zvýšit panoramatický efekt. Při takovém řešení stojí za to opustit standardní textilie pro okna. Rolety budou vypadat lépe.
 10. Lesklý strop bude odrážet vše v místnosti, takže by měl být používán opatrně a stále vypadá velmi působivě..
 11. Bodová světla a další osvětlovací prvky pomohou odlehčit černý strop. Navíc čím více jich bude, tím lépe..

Černobílá studentská ložnice: světlá podlaha, nábytek a velká záclonová okna vytvářejí kontrasty

Černobílá studentská ložnice: světlá podlaha, nábytek a velká záclonová okna vytvářejí kontrasty

Aplikace v různých místnostech

Černý strop může být stejně univerzální jako bílý strop, lze jej také vyrobit v jakékoli místnosti v domě, ale pro každý existují jemnosti.

Koupelna

Každý den budete chodit do koupelny na koupelové procedury, váš den tím začíná a často to také končí. Zvláštní pozornost by proto měla být věnována designu. Hlavním cílem je útulnost a pohodlí. K navození pocitu pobytu v příjemném hotelu pomůže dokončení koupelny černými obklady. Černý lesklý strečový strop v tomto interiéru bude organický jako nikde jinde (viz foto). Dokonale odolává vlhkosti, snadno se čistí, jeho lesk je kombinován s instalací a obecně je jeho vzhled docela atraktivní.

Lesklý strop s bodovými světly v koupelně

Lesklý strop s bodovými světly v koupelně

Existují také další možnosti:

 • zavěšený strop – kov nebo stojan;
 • obklady odolné proti vlhkosti. Pro ni je nutné strop dokonale sladit, protože celý reliéf bude touto úpravou zdůrazněn..

Rada: tento typ povrchové úpravy se stále nevyplatí používat v typických koupelnách bytu, tato místnost je příliš malá, hodí se pro ni tradičnější řešení. Pokud je čtverec koupelny pevný, pak neváhejte experimentovat.

Mramorová koupelna s černým stropem

Mramorová koupelna s černým stropem

Kuchyně

Tento typ povrchové úpravy v kuchyni zahrnuje použití jednoduchého, minimalistického nábytku bez ozdůbek. Možnost – kuchyňská sada ze světlého dřeva, přírodní odstín. Takovou kuchyň nepřetěžujte dekorem, protože by měla být lehká a volná. V kuchyni můžete ztělesnit černou barvu pomocí napínacího stropu, tmavé tapety, černých dřevotřískových panelů nebo sádrokartonových konstrukcí.

Černý strop v obývacím pokoji v kuchyni v industriálním stylu

Černý strop v obývacím pokoji v kuchyni v industriálním stylu

Ložnice

Kupodivu, ale v interiéru ložnice je vhodný i černý strop. Dodává luxus, eleganci a mimořádný vzhled. Všechno v ložnici by mělo dýchat klidem, vyrovnaností a relaxací. Zajímavé je, že černá tomu jen pomáhá. Výběr dokončovacích materiálů je široký: barva, panely, tapety. Dobrou volbou je také napínací strop v ložnici. Abyste necítili nepohodlí a neodráželi se ve snu v lesklém „zrcadle“, je stále lepší zvolit verzi v matném formátu. Vyzdobením stropu ve stylu hvězdné oblohy můžete ložnici dát zvláštní romantiku.

Černý lesklý strop v ložnici

Černý lesklý strop v ložnici

Harmonii a integritu zaručí doplnění interiéru o textil nebo černý nábytek. Originální kombinace jsou získány s bílou, žlutou, zlatou, oranžovou, stejně jako růžovou a modrou.

Černý strop s tmavě lakovanými deskami v teplém světle vypadá trochu lehčí a romantičtěji

Černý strop s tmavě lakovanými deskami v teplém světle vypadá trochu lehčí a romantičtěji

Obývací pokoj

Lesklý černý strop v obývacím pokoji je skutečný dar z nebes. Vytvoří útulnou atmosféru a vnese do místnosti nádech milosti. Vynikající kombinace pro obývací pokoj je považována za černobílou. Tyto barvy se navzájem dokonale zjemňují a doplňují. Závažnost můžete zředit jasným příslušenstvím, například červeným nebo kyselým zeleným lustrem.

Tip: černá tlumí jiné odstíny, takže místnost se stropem této barvy lze bezpečně doplnit dostatečně jasným příslušenstvím a dekorací na zeď. Je kontraindikováno používat pastelové barvy s černým stropem.

Strop z černého dřeva s kontrastními světlými stropy v interiéru ve stylu podkroví

Strop z černého dřeva s kontrastními světlými stropy v interiéru ve stylu podkroví

Materiály

Chcete -li vytvořit černý strop v interiéru (fotografie), můžete použít různé materiály. Liší se cenou, instalací a vytvořenými efekty..

Matný strečový strop v ložnicích

Matný strečový strop v ložnicích

 1. Stretch strop. Může být lesklý nebo matný. Výhodou jeho instalace bude absence předběžné přípravy povrchu včetně vyrovnání. Matný je vhodný téměř do každé místnosti, ale lesklý by měl být používán s opatrností, protože má tendenci odrážet všechny předměty a lidi, což v některých místnostech bude nevhodné.
 2. Zavěšené sádrokartonové konstrukce. Také nevyžadují předběžnou přípravu povrchu. Je nepravděpodobné, že by fungovalo, kdybyste je namontovali sami bez dovednosti práce s materiálem, kromě toho není sádrování příliš pohodlné.
 3. Dlaždice. Tato možnost vypadá atraktivně, s instalací nebudou žádné potíže. Stropní dlaždice se ale často vyrábějí v bílé barvě, což znamená, že strop bude muset být natřen..
 4. Použití tapety. Tato technika se používá jen zřídka, kvůli složitosti lepení tapet na strop..
 5. Panely MDF. Vypadají dobře, jsou odolné. Ačkoli jejich instalace je obtížná kvůli masivnosti a hmotnosti materiálu.

Tip: Neobvyklým řešením by bylo použít na strop černý laminát. Je dostatečně snadné ho namontovat. Jedinečnost tohoto řešení překvapí vaše hosty.

Můžete kombinovat několik navrhovaných možností. Například zavěšené a zavěšené stropy a použití různých struktur vytvoří hloubku.

Strop s černou texturou, zdobený mnoha lampami

Strop s černou texturou, zdobený mnoha lampami

Černý strop v různých interiérových stylech

Ne všechny styly jsou vhodné pro tmavý, a tím spíše černý strop, pokud si vytvoříte design sami, je důležité styl zachovat, a proto zjistěte, ve kterých provedeních bude vypadat nejorganičtěji.

 • Minimalismus. Černá a minimalismus jsou v myslích designérů synonymem. Samozřejmě je jeho nejlepším podporovatelem. A klasická kombinace s bílou bude nejlepším řešením. Je obtížné vytvořit útulnost pouhými dvěma barvami, ale je to možné. Současně je použito minimum nábytku, mělo by být umístěno po obvodu místnosti, textil udržovaný v barvách.

Černý zavěšený strop v minimalistické výzdobě obývacího pokoje

Černý zavěšený strop v minimalistické výzdobě obývacího pokoje

 • Avantgarda a pop art. Tento styl nepřijímá obyčejné. Kontrast je v něm nutností, což je nejlépe ztělesněno v černém stropu. Budete jim moci ukázat nestandardní myšlení. Vynikající řešení by bylo dokončit podlahu nebo stěny červenou barvou..
 • Moderní. Vyznačuje se tmavými barvami, ale zároveň neakceptuje eklekticismus a neúplnost. Čáry by měly plynout hladce, vizuální zónování je vítáno – černý strop se s tím vyrovná s třeskem.
 • Art Deco. Jedná se o přísné linie, eklekticismus, jasnost, uvažování. Nejčastěji se zde nachází lehký nábytek, bronzové detaily, odvážné barevné kombinace. Lesklá černá (viz foto) v tomto interiéru bude, jako nikde jinde. Je třeba jej doplnit bílým stropním obrubníkem..

Černý strop v interiéru: foto - strohá ložnice v duchu art deco s černým stropem

Strohá ložnice ve stylu Art Deco s černým stropem

Černý strop v interiéru: fotografické efekty na stropě

Černé plátno na stropě je ideální pro vytvoření romantické a krásné hvězdné oblohy přímo v domě. Navíc „nebe“ může být statické nebo odrážet dynamické procesy. První možnost lze vytvořit pomocí dobře provedeného osvětlení. Druhý je výsledkem práce speciálního projektoru.

Další technikou, která bude zdobit a vytvářet útulnost v domě, jsou bodová světla, zejména pokud jsou umístěny tak, aby se jejich světlo odráželo od lesklého stropu. Lustr je také velmi důležitý – musí být dostatečně masivní a jasný. Oslnění z něj vytvoří neobvyklý a tajemný vzor..

Texturovaný černý strop s reflektory v interiéru kuchyně

Texturovaný černý strop s reflektory v interiéru kuchyně

Jak se dostat z temnoty?

Hlavní věcí je používat černou bez fanatismu. Stěny a podlahy by neměly opakovat barvu stropu, nejlepším řešením pro ně jsou světlé barvy, ale ne pastelové barvy. Tón stropu lze v textiliích opakovat.

Tip: tmavá podlaha a černý strop v kombinaci se sněhově bílými stěnami mohou vizuálně rozšířit objem místnosti a zvětšit prostor.

Černý strop s obklady stěn a podlah v kontrastních barvách bude vypadat harmonicky. Není nutné jej úplně zdobit černou barvou, může být zředěn světlými nebo jasnými barvami, obzvláště dobře vypadají bílé štukové lišty a stejné stropní podstavce.

Černý strop s bílými lištami v interiéru klasické koupelny

Černý strop s bílou podlahovou lištou v interiéru klasické koupelny

Zvláštnosti

 1. V malých místnostech nedělejte černý strop. Bude to vypadat ponuré a zmenší již malé rozměry místnosti. Pokud přesto existuje velká touha dokončit to černou barvou, musíte zvýšit počet zrcadel a zrcadlových ploch..
 2. Také by neměl být používán v místnostech s malými okny – bude existovat dojem izolace.
 3. Po namontování sádrokartonové konstrukce a její natření na bílou barvu můžete bezpečně nainstalovat systém napínacího stropu dovnitř.
 4. Velká okna a černý strop jsou přátelskou kombinací, protože černá barva neabsorbuje přirozené světlo, ale dělá ho tajemným.

Fakt: Nejčastěji se černý strop používá k ozdobení stropu v kuchyni, obývacím pokoji, koupelně a na chodbě.

Černý strop v koupelně

Černý strop v koupelně

Výstup

Černý strop bude schopen vyzdobit různé místnosti se správnou volbou osvětlení a dekorací stěn, doplňků. Ujistěte se, že používáte jasné barvy, i když samostatně se zdají příliš jasné, v kombinaci s černou budou vypadat organicky. Nezapomeňte, že stojí za to udělat černý strop pouze v místnostech, kde je jeho výška nejméně 3 metry. Černá může sloužit jako skvělá kulisa pro experimentování..

Thanks! You've already liked this