Originální projekty domu s vanou pod jednou střechou: vše o implementaci a 65+ praktických a spolehlivých možností

Lázeňský dům připojený vlevo vypadá harmonicky s jednopatrovým penzionem

Lázeňský dům připojený vlevo vypadá velmi harmonicky s jednopatrovým penzionem.

Projekt lázeňského domu s domem pod jednou střechou je jedním z nejpopulárnějších stavebních projektů současnosti. Je to dáno funkčností samotné struktury, protože kdo si nechce po náročném dni užívat a relaxovat ve vlastní lázni, cítit něhu páry a vůni bylin. Lázeňský dům je zpravidla postaven odděleně od obytné budovy, protože potřebuje individuální komunikační systém. Ale velmi často se stává, že opravdu chcete mít lázeňský dům, ale pozemek to neumožňuje. Východiskem z této situace bude výstavba lázeňského domu s domem pod jednou střechou..

Sauna, vybavená v podkroví saunového domu

Sauna, vybavená v podkroví saunového domu

Dřevěný nástavec do vany bez základu

Dřevěný nástavec do vany bez základu

Krásná vnitřní dekorace vany v černé barvě

Krásná vnitřní výzdoba lázeňského domu v tmavých barvách

Komplex malých domů pod jednou střechou

Komplex malých domů pod jednou střechou

Tento přístup má také ekonomické výhody, protože na takovém projektu můžete ušetřit na stavebním materiálu. Řádně vyvinutý projekt jediného komplexu vám umožní žít v domě se zvýšeným komfortem a zároveň si užívat wellness procedury v lázních. Takový dům má speciální design, který dokonale zapadá do krajiny. Je také plný pohodlí. Pouze skuteční profesionálové mohou vytvořit integrální komplex, který bude brát v úvahu všechny požadavky majitele stránek..

Závěsná přístavba k lázeňskému domu, ke koupeli

Závěsná přístavba lázeňského domu

Možnosti domova a sauny pod jednou střechou

Dům s lázeňským domem pod jednou střechou lze postavit dvěma způsoby: při počáteční výstavbě celého komplexu a jako rozšíření stávající budovy.

Druhá možnost je běžnější, protože zpravidla mnoho lidí nejprve postaví dům a teprve poté se rozhodne pro koupel. U tohoto designu by měla být věnována zvláštní pozornost:

Malý saunový dům s parní lázní u vchodu

Malý saunový dům s parní lázní u vchodu

 • ventilační systém. Lázeňský dům je vysoká vlhkost, která přispívá ke zničení stavebního objektu. Správný design vám pomůže vyhnout se těmto potížím;
 • hydroizolace. Místnost musí být schopna vyschnout a větrat. To je třeba vzít v úvahu, protože v budoucnu může být vysoká vlhkost vzduchu skutečnou katastrofou;
 • na jaké místo postavit rozšíření. Odborníci k tomu doporučují použít kuchyňskou zeď. S tímto přístupem můžete nainstalovat jeden sporák a lázeň vyschne mnohem rychleji;
 • návrh elektroinstalačních a kanalizačních systémů.

Panoramatická místnost pro parní lázeň se vstupem na terasu společnou s domem

Panoramatická místnost pro parní lázeň se vstupem na terasu společnou s domem

Při stavbě jediného komplexu je nutné vytvořit jednotnou komunikaci. Součástí stavby budou také elektrické a větrací šachty..

Typy kombinace vany s domem

Lázeňský dům s obytnou budovou lze kombinovat různými způsoby. Při vytváření počátečního projektu mnozí počítají s vybudováním lázeňského komplexu v přízemí. Toto je nejjednodušší rozhodnutí, ale mělo by být učiněno ve fázi návrhu budovy. Možné je také rozšíření hotové budovy. Vana je jednoduše připevněna k domu. Samotný komplex má své vlastní čtyři stěny, ale střecha je prodloužená.

Venkovská budova ze srubu s lázeňským domem pod jednou střechou

Venkovská budova ze srubu s lázeňským domem pod jednou střechou

A nejjednodušší a nejoblíbenější možnost rozšíření – lázeňský dům s domem má společnou zeď a střechu. Toto řešení je z hlediska instalace nejoptimálnější. Hlavním problémem takové stavby je přítomnost různých vchodů do domu a vany. V létě je úplně neviditelný, ale v zimě se pro mnohé stává skutečnou katastrofou. Řešení tohoto problému je velmi jednoduché. Ke vchodu do lázně stačí připojit altán, který se stane spojovacím článkem mezi oběma místnostmi..

Krytá stříška mezi vchodem do lázní a domem

Krytá stříška mezi vchodem do lázní a domem

Náklady na takový projekt budou poněkud odlišné, ale pohodlí a pohodlí, které přinese, ocení každý. Existují standardní projekty pro výstavbu jediného komplexu. Můžete však také vytvořit projekt s dodržením individuálních požadavků vlastníka webu. Typické projekty jsou dnes populárnější, protože tvorba individuálního plánu vyžaduje čas a další finanční prostředky.

Moderní dekorace vany s kontrastní šindelem

Moderní dekorace vany s kontrastní šindelem

Počáteční stavba lázně a domu pod jednou střechou

Při stavbě lázní a domu je třeba k výběru projektu přistupovat s plnou odpovědností. Skvělým řešením tohoto problému by bylo plánování důvěry se skutečnými profesionály, protože:

 • zkontrolovat místo, na kterém je stavba plánována, provést všechna potřebná měření a průzkum;

Malá část terasy je věnována lázeňskému domu, který je oddělen panoramatickou zdí

Malá část terasy je věnována lázeňskému domu, který je oddělen panoramatickou zdí

 • vypracovat projekt, dodržující jak technické normy, tak přání majitele budoucí struktury;
 • provést všechny potřebné výpočty a pomoci určit náklady na projekt;
 • vybere nejpřijatelnější verzi projektu a provede v ní úpravy. Komplex se ideálně vejde do krajiny webu, stane se jeho ozdobou;
 • bude provádět stavební práce na vysoké úrovni, přičemž bude přísně dodržovat regulační požadavky.

Dispozice první úrovně saunového domu

Dispozice první úrovně saunového domu

Vytvoření projektu pro lázeňský dům a dům pod jednou střechou probíhá týmově. Na takové práci se podílejí plánovači, projektanti a stavební inženýři. Pouze tento přístup vám umožňuje vytvářet kompetentní projekty, které vás příjemně překvapí svým pohodlím a útulností po mnoho let. Přesné výkresy vám umožní rychle a efektivně postavit dům jakékoli složitosti a pro jakýkoli požadavek. Profesionálně postavený komplex bude trvat více než jedno desetiletí, aniž by ztratil svou nedotčenou krásu a funkčnost k radosti všech obyvatel.

Útulná malá sauna z přírodního dřeva

Útulná malá sauna z přírodního dřeva

První věcí ve stavebnictví je základ

V době stavby jakékoli struktury, a ještě více plnohodnotného komplexu, by měla být věnována zvláštní pozornost nadaci. Právě na něm závisí veškerá spolehlivost a životnost budoucí stavby. Při stavbě lázně a domu jako jednoho komplexu existují některé funkce, protože parní místnost má vysokou vlhkost. Při takové události je základ domu a lázně položen samostatně..

Projekt domu s vanou se společným základem

Projekt domu s vanou na společném základu

Parametry samotného základu závisí na konstrukci stěn, na typu stavebního materiálu a nosném zatížení. Při práci na základech stojí za to přemýšlet o budoucím kanalizačním systému. Všechny plány a výpočty musí být provedeny před zahájením stavby. Profesionálně vytvořený projekt zohledňuje všechny tyto nuance, což vám umožňuje vybudovat silnou strukturu.

Připojená vana se samostatným základem

Připojená vana se samostatným základem

Stěny jsou dalším stavebním prvkem

Princip stavby zdí přímo závisí na druhu materiálu. Při použití dřevěné tyče jako stavebního materiálu je nutné pamatovat na její smrštění. Pokud je lázeňský dům připojen k hlavní budově, stojí za to pamatovat na správné ukotvení. Špatný přístup povede k tomu, že se vana časem „odstěhuje“ z domu a bude nejen vypadat neesteticky, ale také způsobí mnoho problémů. Při stavbě stěn stojí za to pamatovat na potřebu oken, protože jsou zdrojem světla a pohodlí. Vyžaduje se také přítomnost větracích otvorů. Při instalaci zdí je velmi důležité znát všechna tajemství. Tím bude zajištěna kvalita práce a rychlost postupu stavby..

Sauna z baru, spojená s obytnou budovou

Sauna z baru, spojená s obytnou budovou

Střecha je velmi důležitým aspektem

Při vytváření komplexu musí být střecha kompletní. Nedodržení těchto požadavků povede k rychlé destrukci celé konstrukce. Je nutné vytvořit střešní projekt s velkou pozorností, protože jeho povrch bude velký a je nutné zajistit všechny nuance. Při instalaci střechy je velmi důležité vypočítat její výšku, správně navrhnout systém odlivu, digestoří a komínů.

Společná střecha pro obytnou budovu a lázeňský dům

Společná střecha pro obytnou budovu a lázeňský dům

Zateplení vany a vnitřní práce

Moderní technologie umožňují vytápět místnost vysokou kvalitou a krásně. Mnoho stavitelů používá pro takové účely minerální vlnu. Tento materiál je oblíbený díky svým vlastnostem:

Minerální vlna-praktická a snadno instalovatelná izolace pro střechy

Minerální vlna-praktická a snadno instalovatelná izolace pro střechy

 • odolná vůči ohni. Je velmi důležité vytvořit požární bezpečnost uvnitř;
 • materiál šetrný k životnímu prostředí, který nereaguje s vysokou vlhkostí;
 • dostupné náklady;
 • lehká instalace.

Sněhobílá lázeň s parním dřevěným lemováním

Sněhobílá lázeň s parním dřevěným lemováním

Stěny jsou chráněny izolací uvnitř i venku. To výrazně snižuje tepelné ztráty. Při zdobení vany by měly být použity pouze přírodní materiály. Zpravidla je to dřevo. Za nejlepší se pro takové účely považuje borovice nebo dub, ale hodí se i jiné druhy..

Vnější izolace stěn vany dřevěnou deskou

Vnější izolace stěn vany dřevěnou deskou

Dům se saunou a garáží pod jednou střechou je další velmi oblíbenou variantou stavby. Tento přístup má stejné výhody jako výstavba jednoho obytného komplexu..

Vizualizace projektu domu s garáží a saunou na protilehlých stranách

Vizualizace projektu domu s garáží a saunou na protilehlých stranách

Vana – přístavba domu

Při stavbě vany jako přístavby je třeba dodržovat také všechny stavební předpisy, ale obložení je při takové práci také důležitým bodem. Lázeňský dům by měl splynout s domem, být jeho pokračováním. Nejlepší možností by bylo pokrýt dům i vanu stejným materiálem, ale můžete k tomu přistoupit úplně jiným způsobem. Moderní designéři mohou vytvořit úžasný projekt, ve kterém bude komplex mít holistický vzhled. Budou se také starat o komunikaci. Budování kanalizačního systému vyžaduje znalosti a dovednosti. Pouze s profesionálním přístupem k řešení problému můžete dosáhnout požadovaného výsledku.

Malá parní místnost spojená s koupelnou na terase

Malá parní místnost spojená s koupelnou na terase

Dřevěný srub a sauna pod jednou střechou

Nejpřijatelnější možností pro venkovský dům je srub z přírodního dřeva, protože má zvláštní atmosféru a je naplněn přírodní energií. Chci se do takového domu vrátit. Umožňuje vám uniknout z rušného města a užívat si soukromí. Vynikající možností je dům a lázeňský dům pod jednou střechou. Projekt takto hotového domu lze zakoupit na klíč. Vybavení konstrukce může být velmi odlišné, ale zpravidla se jedná o zcela dokončený srub, který je třeba pouze nainstalovat.

Útulný a kompaktní lesní dům se saunou pro příjemný pobyt

Útulný a kompaktní lesní dům se saunou pro příjemný pobyt

Pořízení projektu pro dům se srubovou lázní je dnes nejziskovější stavební možností. Tým profesionálů vám pomůže rychle a efektivně vyřešit problém se stavbou venkovského domu. Během několika týdnů bude dům sestaven na nejvyšší úrovni. A brzy si šťastný majitel dvoupatrové budovy bude moci užívat pohodlí svého domova a užívat si parní lázeň ve vlastní lázni. Funkční a racionální jsou i projekty jednopatrových domů s vanou. Umožňují vám získat pohodlné podmínky pro jakékoli konstrukční řešení..

Malý komplex srubových domů, který se skládá z penzionu se saunou a garáže s hlavní, připojené k hlavní budově

Malý komplex srubových domů, který se skládá z penzionu se saunou a garáže s hlavní, připojené k hlavní budově

Kombinace vany a penzionu

Dokončený projekt lázeňského domu pro penzion vám umožní rychle postavit požadovanou budovu. Takový dům bude naplněn zvláštním komfortem. I ve vzduchu ucítíte dech matky přírody a přidání ve formě koupele vám pomůže získat pohádkový pocit. Takový dům je navržen tak, aby příjemně překvapil hosty. Stane se chloubou majitelů stránek, překvapí pohodlím.

V malém penzionu může být lázeňský dům uspořádán jak v prvním, tak ve druhém patře.

V malém penzionu může být lázeňský dům uspořádán jak v prvním, tak ve druhém patře.

Saunový projekt s domem pod jednou střechou: výhody

Stavba jednoho komplexu má mnoho výhod:

 • racionální využívání půdy. Takový projekt umožňuje ekonomičtější využití vzácné půdy. Komplex lze postavit i na malém pozemku;

Malá parní místnost, která zabírá minimum místa na staveništi

Malá parní místnost, která zabírá minimum místa na staveništi

 • úspora nákladů. Při stavbě jediného komplexu se výrazně ušetří stavební materiál, zvláště pokud se jedná o počáteční stavbu, a to je pro mnoho lidí velmi důležité;
 • méně času stráveného na stavbě. Konstrukce jediného komplexu vám umožňuje zkrátit čas potřebný k dokončení práce;
 • možnost vytvoření jediné komunikační linky, topení;
 • pohodlnější podmínky, zejména v zimě.

Pohodlné umístění parní místnosti se sprchou uvnitř domu

Pohodlné umístění parní místnosti se sprchou uvnitř domu

Lázeňský dům a dům pod jednou střechou pro mnohé je jediným řešením. Moderní projekty umožňují rychle a efektivně vybudovat nádherný komplex. Promyšlené řešení přispívá k pohodlí a pohodlí. Projekty a ceny za výstavbu komplexu se výrazně liší v závislosti na složitosti a individualitě. Profesionálové vytvoří nejpřijatelnější verzi plánu a převedou ji do reality.

Saunový projekt s domem pod jednou střechou: secesní saunová parní místnost umístěná v koupelně obytného domu

Saunová parní místnost v secesním stylu, umístěná v koupelně obytného domu

Projekty na klíč jsou tím pravým řešením pro ty, kteří chtějí rychle a efektivně získat vlastní pohodlné bydlení. Moderní přístup k výstavbě budov zajišťuje rychlou výstavbu, pomáhá výrazně ušetřit peníze. Mnozí se již stali šťastnými majiteli vlastního holistického komplexu a užívají si jeho pohodlí. O soukromém vlastnictví už není třeba snít. Je čas jednat. Tým profesionálů vám pomůže splnit si jakýkoli sen, rychle a efektivně postavit dům na klíč při dodržení všech technických norem a požadavků zákazníků.

Podkroví, na kterém je saunová kabina s parní lázní

Podkroví, kde je umístěna saunová kabina s parní lázní

Thanks! You've already liked this