Zbuduj samodzielnie podniesione łóżko z drewnianych palet: tak to działa!

Czy chciałbyś sam zbudować łóżko na poddaszu? Do wyboru jest kilka różnych materiałów. Możesz zbudować taką konstrukcję z metalu, plastiku, kamienia lub drewna. Dwie pierwsze opcje są łatwiejsze do zainstalowania. W tym przypadku masz do czynienia z gotowymi częściami. Możesz je zainstalować bez specjalnych umiejętności manualnych. W sieci można znaleźć projekty DIY dla podniesionych łóżek wykonanych z kamienia lub drewna. Częściej są preferowane ze względu na efekt estetyczny. Ponadto projektowanie ogrodów jest bardziej przyjazne dla środowiska i zdrowsze.

Więc chcesz podwyższone łóżko wykonane z drewna, ale trudno ci je zbudować samodzielnie? Mamy dla Ciebie rozwiązanie: projekt DIY z drewnianymi paletami byłby o wiele łatwiejszy. Ponadto materiał ten jest bardzo wytrzymały i odporny na warunki atmosferyczne! Kolejny duży plus.

Z europalet możesz łatwo stworzyć kilka drewnianych łóżek podniesionych

łatwo osiągnąć większość

Zbuduj drewniane palety podniesione łóżko – określ rozmiar

Oczywiście pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wziąć odpowiednie drewniane palety. W tym przypadku kształt jest z góry określony. Z drewnianych palet możesz tworzyć tylko prostokątne drewniane łóżka.

Masz swobodę pod względem wielkości. Łóżko podniesione można złożyć tylko z pięciu palet.

Umieściłeś cztery po bokach i piątą jako obramowanie. Ale możesz też samodzielnie zbudować większe drewniane łóżko, dołączając dodatkowe palety z boku i łącząc je ze sobą. Wtedy w każdym przypadku potrzebujesz większej ilości palet drewnianych.

Podnoszone łóżka wykonane z drewna są ważnym elementem miejskiego ogrodnictwa

palety kwietnikowe

Skręć drewniane palety razem i zainstaluj obramowanie

Przede wszystkim drewniane palety muszą być ustawione i przymocowane jedną śrubą. Teraz możesz dołączyć do konstrukcji więcej takich elementów. Śruby powinny być przymocowane do wszystkich interfejsów, w których mogą się ześlizgnąć. Lepiej dodać trochę za dużo niż za mało. Bo właśnie od tego zależy stabilność całego projektu.

Podnoszone łóżka z drewnianych palet mogą mieć również różne wysokości

różne poziomy

Uszczelnienie boczne

Jeśli sam zbudujesz drewniane łóżko z podniesioną paletą, masz również różne opcje uszczelnienia boków. Możesz dołączyć więcej desek z boku. To jest droższa opcja. Inną możliwością byłoby wepchnięcie cienkich desek prosto we wnęki palet.

Podniesione łóżko trzeba uszczelnić od wewnątrz odpowiednią folią

różne formy podniesionego drewna łóżkowego

Folia i siatka druciana

Następnym krokiem jest folia. Będziesz musiał dostosować je do swojego podwyższonego łóżka. Następnie systematycznie układaj folię przed każdą stroną i zabezpieczaj ją zszywaczem. Oczywiście musiałbyś również przymocować obowiązkową siatkę drucianą do podłoża. Przymocuj to również do drewnianych desek za pomocą zszywacza.

Podnoszone łóżka z palet są łatwe w montażu

Każdy może zrobić łóżka ogrodowe z palet

Obrzeża i deski końcowe

Po zamocowaniu i zaplombowaniu bocznych palet mocowana jest piąta paleta. Powinna pojawić się jako granica na górze. Ta część projektu DIY jest trochę bardziej zaangażowana. Musisz teraz usunąć drewniane deski z boku, aby pozostała tylko rama. Najlepszym sposobem na to jest łom lub inny instrument o podobnej funkcji. Teraz umieść deski końcowe na granicy. Spowoduje to uszczelnienie szczelin, które tworzą się między pionowo przymocowanymi, poprzecznymi deskami drewnianych palet.

W niektórych projektach DIY deski końcowe są przymocowane do spodu. Dzięki temu po bokach powstają mniejsze drewniane grządki, które można wykorzystać również do sadzenia małych roślin. Trzecią możliwością byłoby ustawienie desek i wolnych przestrzeni w szeregu.

balkon kwietnikowy

Samodzielne budowanie drewnianych palet podnoszonych łóżek – sprawa twórcza

Choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że mamy ograniczone możliwości budowania łóżek podnoszonych z drewnianych palet, w praktyce okazuje się inaczej. Masz tutaj różne opcje optymalizacji procesu. Podnoszone łóżka mogą być nie tylko kwadratowe i prostokątne. Zamiast tego możesz go użyć do zestawienia różnych figur geometrycznych.

Ponadto z jednej palety można nawet ustawić rodzaj pionowej ściany. Wkładając deski końcowe od dołu, tworzysz małe rabaty kwiatowe lub rabaty ziołowe.

W poniższym filmie znajdziesz szczególnie praktyczny przewodnik!

możliwe są również różne kolory

palety do łóżek ogrodowych

Zbuduj własne podniesione łóżko z drewna

podniesione łóżko w kolorze zielonym

podniesione palety łóżkowe

łatwo osiągnąć większość

soczyste palety

różne poziomy

Thanks! You've already liked this