Xeriscaping krajobrazu wodnego ogrodu to hit

Stwórz kserograficzny krajobraz ogrodu wodnego

Krajobraz ogrodowy xeriscaping frontal

Coraz więcej osób stara się oszczędzać wodę w swoich ogrodach. Nic dziwnego: w czasach zwiększonej świadomości ekologicznej ciągle słyszymy o różnych praktykach związanych z wodą io tym, jak możemy zmniejszyć nasze życie na ziemi – bez wystarczającej ilości wody. Xericaping to alternatywa krajobrazowa, którą możesz wykorzystać na własnym podwórku.

Co to jest xeriscaping?

Xeriscaping oznacza budowanie w krajobrazie oszczędzającym wodę. Po raz pierwszy stała się popularna na obszarach południowo-zachodnich iw górach na zachodzie, a później rozprzestrzeniła się na całą Amerykę Północną. Oszczędza czas i pieniądze na dłuższą metę, wymaga nieco więcej planowania w fazie przygotowawczej.

Jednym z największych wyzwań stojących przed ogrodnikami przy kserikarstwie jest wybór rodzaju roślin, które chcą uprawiać w swoim ogrodzie. Jeśli zawsze chciałeś mieć ogród pełen kwiatów, plan Xeriscape da ci możliwość spełnienia tego pragnienia teraz.

xeriscaping ogrodowy krajobraz na patio

Krajobraz ogrodowy Xeriscaping patio

Wybierz rodzime rośliny

Kluczem do kseriscapingu są rodzime rośliny. Są najlepiej przystosowane do Twojego klimatu i mogą wytrzymać ekstremalne warunki pogodowe.

Jeśli mieszkasz w typowo suchym obszarze klimatycznym, takim jak Arizona lub Nowy Meksyk, rodzime rośliny, takie jak kaktusy, juka i penstemon, są jednymi z najlepszych wyborów. Ale to nie znaczy, że są to jedyne rodzaje roślin, które możesz uprawiać w Xeriscape. Niezależnie od tego, czy mieszkasz na południowym zachodzie, czy u wyższych bliźnich, rodzime rośliny, w tym Eryngium, Echinacea i Solidago, są właśnie tym, czego potrzebujesz, aby stworzyć bujny, kolorowo zaprojektowany xeriscape.

Tylko dlatego, że te rośliny mogą dobrze się rozwijać bez wody przez długi czas, nie oznacza to, że są gatunkami jałowymi. Cierpią także podczas najgorszej suszy. Dlatego ważne jest, abyś nie wykluczał całkowicie wody z kserifikacji. W okresach suszy może być nawet konieczne częstsze podlewanie nasadzeń.

Kseryfikowanie krajobrazu ogrodu z rodzimymi roślinami

Kwiaty ogrodowe pejzaż xeriscaping

Dowiedz się również o innych rodzajach roślin

Miej oko na inne rośliny, które są dobrze przystosowane do Twojego regionu. Może być wiele innych roślin, które mogą dostosować się do twoich warunków klimatycznych. Na przykład na obszarach o ciepłych, suchych okresach letnich wiele roślin śródziemnomorskich jest bardziej komfortowych.

Jedną z technik, którą możesz wypróbować, jest kseryfikacja krajobrazu ogrodowego hydrozonowanie. Oznacza to zorganizowanie roślin w Twoim krajobrazie w celu zaspokojenia ich potrzeb nawadniania. Czy petunie mogą żyć bez innych roślin rabatowych? Nie martw się. Zgrupuj te rośliny bardzo blisko domu (lub źródła wody) na ich własnym obszarze, aby nie trzeba było na próżno zwiększać wysiłków nawadniania.

Rośliny znajdujące się z dala od źródła wody powinny wtedy poradzić sobie z mniejszą ilością wody. Dzięki hydrozonowaniu zarządzasz wykorzystaniem wody w całym projektowaniu swojego krajobrazu.

Unikalna ściółka

Mulcz zatrzymuje wilgoć w glebie i umożliwia roślinom bardziej efektywne jej wykorzystanie. Istnieje ściółka dla każdego stylu krajobrazu. Od żwiru po ściółkę z kory, ściółka ogranicza również chwasty. Dla ciebie jeszcze jedna praca jest poza listą – pielenie.

Pomysły na trawnik

Hydrostrefowanie nie musi ograniczać się do roślin ozdobnych. Możesz również zaplanować go na suchy trawnik. Wybierz odmiany odporne na ciepło i suszę, takie jak rodzima trawa bawole.

Nie martw się, jeśli nie możesz znaleźć traw odpornych na suszę w swojej okolicy. Możesz również mieć tradycyjny trawnik, zwłaszcza jeśli w okolicy masz dzieci lub zwierzęta do zabawy. Musisz go podlewać: Planując trawnik, pamiętaj o następujących kwestiach: wąskie pasy lub obszary trawnika o nietypowych kształtach są w zasadzie trudne do podlewania. Wybierz większe, blokowe kształty.

Nie zdziw się, jeśli kseriscaping ogrodnictwa wodnego zmniejszy Twoje obowiązki na zewnątrz o połowę. Spędzasz mniej czasu na koszeniu i podlewaniu. Ponadto oszczędzasz na kosztach gazu, oleju i konserwacji.

Xerispingowe krajobrazy przyciągają również więcej zwierząt, ponieważ można tam znaleźć wiele roślin z twojego regionu. Twój ogród stanie się rajem dla motyli i pszczół.

Jeśli uważasz, że kseryfikacja krajobrazu ogrodowego jest dla Ciebie odpowiednia, skorzystaj z tej listy kontrolnej, aby upewnić się, że wykonałeś wszystkie kroki:

Rolnik uprawiający ogród krajobrazowy

1. Zaplanuj to dobrze! Poświęć trochę czasu na ocenę swojego krajobrazu. Zrób test gleby, zwłaszcza na nowo zagospodarowanych obszarach, aby wiedzieć, co robić. Pomyśl o zaletach Twojej nieruchomości i o tym, gdzie znajdują się różne hydrostrefy.

2. Pozostań lokalny! Rodzime rośliny są ważną strategią tworzenia xericaping. Sprawdź nasze rekomendacje dotyczące dobrych rodzimych roślin do Twojego ogrodu.

3. To sprawa regionalna. Zastanów się, gdzie mieszkasz i jak Twój region wpływa na Twój styl ogrodniczy.

4. Nie zapomnij o trawie. Twój trawnik może również oszczędzać wodę! Zaplanuj obszary trawnika, które są przyjazne dla wody lub użyj traw, które wymagają mniej wody.

5. Chochoł jest gotowy! Ściółka jest idealna do oszczędzania wody. Wybierz rodzaj ściółki, który będzie dobrze komponował się z roślinami w Twoim krajobrazie.

6. Zrelaksuj się i ciesz się. Twoje inwestycje wkrótce się zwrócą. Ciesz się ekologiczną scenerią i naucz znajomych i sąsiadów o korzyściach.

Thanks! You've already liked this