Stół do zlewu na zewnątrz: kreatywne pomysły i przydatne wskazówki

Styczeń dobiega końca i powoli możemy wejść w wiosenny nastrój. A lato nadejdzie bardzo szybko i niezauważone. Jest to jakoś zawsze za krótkie i dlatego najlepiej zacząć od jego przygotowania już teraz. Więc potem możemy tylko poświęcić się cieszeniu się gorącym sezonem. Czy uważasz to ustawienie za przydatne? Wtedy możemy zacząć od czegoś małego: pięknego i funkcjonalnego zlewozmywaka do kuchni na świeżym powietrzu!

Zlewozmywak jest często integralną częścią kuchni na świeżym powietrzu

ustaw umywalkę na oknie

Dlaczego zlew na zewnątrz ma sens??

W kilku artykułach z zeszłego roku podkreślaliśmy, że coraz częściej poszerzasz swoją przestrzeń mieszkalną na zewnątrz. Latem pozwala to intensywniej cieszyć się pięknymi, ciepłymi godzinami. Przy odpowiednim zadaszeniu i ogrzewaniu można tam spędzić więcej czasu, nawet w chłodniejszych porach roku.

Wygodne meble, a nawet zewnętrzna kuchnia mają sens, jeśli intensywnie z nich korzystasz i spędzasz tam więcej czasu z przyjaciółmi i rodziną. Ale nie każdy może sobie na to pozwolić od razu. Minimum potrzebne do posiłku na zewnątrz to jednak wygodny stół, a także wygodna i praktyczna przestrzeń do przechowywania. Tak, i zlew, żebyś nie biegał tam iz powrotem z brudnymi naczyniami. To psuje pragnienie każdej kolacji?!

Możesz spuścić wodę ze zlewu za pomocą węża do kanalizacji

antyczna biała umywalka

Znajdź odpowiednie miejsce na zlew zewnętrzny

Gdzie właściwie jest zlew? Jeśli masz kuchnię na świeżym powietrzu, zlew powinien być tam oczywiście rozsądnie zintegrowany. We wszystkich innych przypadkach obowiązują następujące zasady: Z pewnością musi znajdować się w pobliżu stołu jadalnego. Jeśli nie jest to możliwe, to przynajmniej powinien być stamtąd łatwo dostępny. Droga do kuchni również powinna przebiegać bez wielu zaplątań.

Oprócz zlewu potrzebujesz wygodnego miejsca do przechowywania. Nie musi tam być specjalnie po to. W niektórych przypadkach umywalka jest przymocowana do okna. Są też inne świetne kreatywne rozwiązania zilustrowane na naszych zdjęciach.

Styl industrialny świetnie nadaje się do zlewu na zewnątrz

DIY umywalka w kolorze zielonym i białym

Połączenie z linią

Wiele osób przed zainstalowaniem zlewu kuchennego zniechęcają się trudnościami technicznymi. Po prostu wydaje się, że połączenie tego z linią jest zbyt trudne. Właściwie nie zawsze musisz przewiercać się przez ściany i sprawić, by cała sprawa była bardzo skomplikowana. Spójrz na nasze zdjęcia, a odkryjesz wiele pomysłów, które obejmują tylko wąż i wiadro. Świetnie, czyż nie??

Takie zlewozmywaki DIY nadają ogrodowi oryginalny wygląd

metalowa wiejska umywalka

Materiały i styl

Niezależnie od tego, czy używamy zlewozmywaka w ramach większej koncepcji kuchni na świeżym powietrzu, czy też indywidualnie, materiały i wygląd stylistyczny należy dobierać bardzo starannie. Pierwszy musi być dostosowany do warunków panujących na zewnątrz. Powinny być odporne na wilgoć i wodę. Jeśli chcesz zlew metalowy, powinieneś go mieć nierdzewna powierzchnia funkcja. Drewno musi być wysokiej jakości i odpowiednio obrobione, aby nie spleśniało lub nie pękało z innych powodów. Oczywiście te umywalki, które są pod dachem, są znacznie lepiej zabezpieczone.

Świetna drewniana umywalka uszlachetni teren ogrodu

zlewozmywak w stylu rustykalnym

Zlew jako akcent na zewnątrz

W końcu umywalka powinna stylistycznie wzbogacać przestrzeń zewnętrzną. To niekoniecznie oznacza, że ​​musi wyglądać na bardzo drogie. Dużą popularnością cieszą się również pomysły vintage i te w wiejskim stylu. Projekty domowe cieszą się dużą popularnością! Rzuć okiem na nasze świetne pomysły, a może zainspirują Cię do wybrania idealnego zlewozmywaka zewnętrznego!

Wiele różnych mebli można przekształcić w świetne zlewozmywaki do ogrodu

domowy plastikowy zlew

Zlewozmywaki do majsterkowania i inne meble są często wykonane z palet

Zlew z drewna i metalu

Świetny projekt zlewu sprawia, że ​​to trudne miejsce jest małą oazą

Umywalka w stylu etnicznym

Nowoczesne zlewozmywaki zewnętrzne są często integrowane z obiektami wielofunkcyjnymi

zlew metalowy i kamienny

Zlew jest tutaj częścią super oryginalnej koncepcji 

umywalka o oryginalnym designie

Zlewozmywaki muszą mieć wbudowaną lub znajdującą się w pobliżu przestrzeń do przechowywania

zlew z czerwono-białym wzorem

Szczególnie praktyczne są zlewozmywaki, które można przenosić

zlewozmywak o prostym i funkcjonalnym designie

Kamień i marmur są nie tylko piękne do kuchni na świeżym powietrzu, ale także bardzo praktyczne

umywalka o świetnej fakturze drewna

Z tak prostym pomysłem możesz szerzyć prowansalski klimat

zlewozmywak w stylu prowansalskim

Zlew może stanowić świetny akcent w pomieszczeniu!

Pokój zadaszony zlewem

Kolejny uroczy i łatwy projekt DIY

tonąć jak stół na ścianie

Idealny dla fanów stylu rustykalnego!

zlew dwa metalowe wiadra

Thanks! You've already liked this