Jak możesz walczyć z przędziorkami? – kilka przydatnych porad i wskazówek

Czy masz przędziorki w swoim ogrodzie lub na swoich roślinach domowych i szukasz sposobów na ich zwalczanie? Przędziorki należą do najczęstszych szkodników występujących w ogrodach. Jednak infekują nie tylko rośliny na zewnątrz i w ogrodach, ale także rośliny domowe. Małe szkodniki mogą być bardzo destrukcyjne, zwłaszcza w szklarni. Tak więc przędziorki mogą szybko spowodować wiele szkód, o czym być może już wiesz z własnego doświadczenia. Walka z przędziorkami może odnieść sukces, jeśli odkryjesz je tak wcześnie, jak to możliwe, rozpoznasz je i zneutralizujesz odpowiednim domowym lekarstwem. Przydatne informacje na ten temat można znaleźć w następującym …

Zwalczanie przędziorków – przydatne wskazówki i triki

Walcz z przędziorkami Odkryj pajęczyny

Jak rozpoznać przędziorków??

Przędziorki w rzeczywistości nie są owadami, ale pajęczakami należącymi do tej samej rodziny co kleszcze i skorpiony. Roztocza tworzą kolonie na spodniej stronie liści. Wdzierają się w roślinę, nakłuwając liście i wysysając soki, aż liście żółkną lub całkowicie opadną.

Przędziorki rozwijają się na gorących, suchych obszarach i mogą szybko atakować rośliny. Mogą być tak destrukcyjne i szybko się rozprzestrzeniać, że małe plamy mogą bardzo szybko przekształcić się w duże populacje.

Przędziorki to tak naprawdę pajęczaki

Zwalczanie przędziorków Jak wyglądają przędziorki

Jeśli chcesz pozbyć się przędziorków, musisz je najpierw zidentyfikować. Jeśli przyjrzysz się uważnie zaatakowanym roślinom, zobaczysz małe czerwone lub białe plamki na poruszającej się roślinie. Są to same roztocza, jeśli spojrzysz na nie pod lupą, przędziorków wydaje się czerwonawo-brązowy lub może być żółty i zielony. Podczas inwazji przędziorków na spodniej stronie liści rośliny pojawiają się sieci. Tkanina ta jest biała i ma strukturę przypominającą bawełnę. Po zidentyfikowaniu inwazji należy natychmiast odizolować zarażone rośliny i kontrolować przędziorki.

Przędziorki znajdują się na dolnej stronie liści rośliny

jak walczyć z przędziorkami porady i pomysły

Wyraźnie widać białą tkaninę przypominającą bawełnę

Przędziorki zwalczają odpowiednie środki

Interesujące fakty na temat przędziorków

Przędziorki zimują jako jaja, które przyczepiają się do liści lub kory zaatakowanej rośliny. Wiosną sześcionożne larwy zaczynają się wylęgać i żerować. Dobrze rozwinięte znajdują schronienie przez linienie. Następnie zamieniają się w dorosłe roztocza. Proces przekształcania larwy przędziorka w dorosłego roztocza może zająć nawet pięć dni. W gorących i suchych warunkach samice roztoczy mogą wyprodukować ponad 300 jaj dziennie po kryciu.

Przędziorki mogą atakować zarówno liście, jak i kwiaty

Przędziorki zwalczają pajęczynę roślin

Przędziorki ślizgają się na wietrze z rośliny na roślinę. Używają swojej sieci (podobnego do bawełny materiału na spodzie liści), aby jeździć na wietrze. Ten rodzaj lokomocji umożliwia przędziorkom rozszerzanie swojego terytorium w celu dotarcia dosyć daleko.

Przędziorki są malutkie i prawie niewidoczne gołym okiem

Przędziorki walczą spodem liści

Ponieważ przędziorki są ledwie na tyle duże, aby można je było zobaczyć gołym okiem, mogą zaatakować ogród, nie zauważając na czas. Dlatego sprawdzaj spód liści rośliny pod kątem małych białych lub czerwonawych plam i szukaj uszkodzeń liści. Jeśli znajdziesz przędziorków, natychmiast podejmij niezbędne kroki, aby je wcześnie opanować.

Tak może wyglądać infestacja przędziorków

Przędziorki zwalczają pajęczynę naturalnymi środkami

Jak możesz walczyć z przędziorkami??

Radzenie sobie z inwazją przędziorków wymaga trochę wysiłku i cierpliwości. Jeśli jednak zauważysz go odpowiednio wcześnie, możesz walczyć z małymi pająkami za pomocą naturalnych lub chemicznych rozwiązań.

Jakich domowych środków możesz użyć do walki z przędziorkami??

Naturalnym sposobem zwalczania przędziorków w ogrodzie jest odizolowanie zainfekowanych roślin i spryskanie ich wodą, aby dosłownie zrzucić roztocza z rośliny i utopić ją. Aby powstrzymać inwazję roztoczy za pomocą tej metody, konieczne jest kilka rund leczenia, ponieważ niektóre roztocza zawsze przeżywają. Innym naturalnym sposobem zwalczania inwazji przędziorków jest kupowanie biedronek w centrum ogrodniczym, a następnie wypuszczanie ich w pobliżu zainfekowanej rośliny lub roślin.

Biedronki są naturalnym przeciwnikiem przędziorków na wolności

Przędziorki zwalczają biedronki naturalnymi środkami

Zaatakowane liście rośliny należy kilkakrotnie spryskać wodą

Przędziorki zwalczają naturalne środki wodne

Zwalczaj przędziorków olejem neem

Niektóre z powszechnych metod leczenia zabijają wszystkie owady, nie tylko przędziorków. Istnieje jednak kilka metod leczenia, które są szczególnie skuteczne w przypadku przędziorków. Olejek neem (organiczny środek owadobójczy wytwarzany z indyjskiego drzewa neem), olej owadobójczy i roztoczobójczy są szczególnie skuteczne w zwalczaniu przędziorków.

Aby użyć oleju z miodli indyjskiej lub innego oleju owadobójczego do leczenia przędziorków, najpierw usuń pajęczynę pajęczyny ze spodu liści, ponieważ mogą one chronić maleńkie roztocza przed olejem.

Olejek neem – organiczny środek owadobójczy wytwarzany z indyjskiego drzewa neem

Przędziorki walczą z olejkiem neem naturalnymi środkami

Instrukcje użycia znajdują się na etykiecie swojego olejku owadobójczego. Aby użyć oleju neem przeciwko przędziorkom, wymieszaj płyn złożony z jednej łyżeczki oleju neem na litr wody lub cokolwiek jest napisane na etykiecie butelki. Użyj ciepłej wody, a następnie pozwól miksturze ostygnąć w temperaturze pokojowej. Upewnij się jednak, że woda jest naprawdę ciepła, a nie gorąca, ponieważ zbyt wysokie temperatury mogą zmniejszyć skuteczność olejku neem. Aby olejek neem naprawdę zmieszał się z wodą, musisz dodać środek powierzchniowo czynny. Najczęstszym środkiem powierzchniowo czynnym, który masz pod ręką, jest mydło do naczyń. Użyj tylko czterech lub pięciu kropli na litr swojej mieszanki.

Przędziorki widziane pod szmatą

jak zwalczać przędziorki domowe środki zaradcze

Po przygotowaniu mieszanki użyj atomizera do spryskania dotkniętych roślin. Upewnij się, że płyn dociera do górnej i dolnej części liści.

Powtarzaj powyższy zabieg raz na 10 dni, aby chronić swoje rośliny przed przędziorkami. Przestań jednak używać oleju neem, jeśli pozostały trzy tygodnie do zbioru (jeśli twoje rośliny są jadalne). Olejek neem jest tak silny, że może faktycznie wpłynąć na smak twoich roślin.

W ten sposób możesz kontrolować przędziorki na roślinach ogrodowych lub domowych. Bądź jednak cierpliwy. Niezależnie od wybranej metody leczenia odniesiesz sukces!

Kiedy przędziorki zaatakują twoje rośliny…

jak walczyć z przędziorkami pomysły na domowe środki zaradcze

Thanks! You've already liked this