Dlaczego żywopłot z wawrzynu wiśniowego jest korzystny dla Twojego ogrodu – 10 powodów dlaczego

Żywopłot z wawrzynu czereśniowego, znany również jako wawrzyn pospolity, jest bardzo popularnym rodzajem żywopłotu, który jest dziś w centrum uwagi. Któregoś dnia pisaliśmy ogólnie o wiecznie zielonych żywopłotach, a teraz zwracamy uwagę na wawrzyn czereśniowy. Trzymaj się tego i dowiedz się więcej o tej wspaniałej roślinie żywopłotowej, która może dobrze się rozwijać również w Twoim ogrodzie.

Wiśniowy żywopłot laurowy – szybko rosnący i wiecznie zielony żywopłot

Wiśniowy wawrzyn Prunus laurocerasus żywopłot ogrodowy do basenu ogrodowego

Wiśniowy laur jako żywy ekran prywatności 

Wawrzyn czereśniowy Prunus laurocerasus szybko rosnące wiecznie zielone żywopłoty

Żywopłot wawrzynowy (Prunus laurocerasus)

Wiśniowy wawrzyn jest okazałym, wiecznie zielonym krzewem, który toleruje cień i wiosną wytwarza delikatne, białe, pachnące kwiaty. Szybko rośnie i przyciąga ptaki swoimi wiśniowymi czerwonymi owocami, które stają się czarne, gdy dojrzeją.

Jasne, ta roślina może stanowić atrakcyjny i użyteczny dodatek do Twojego ogrodu, ale zanim zdobędziesz żywopłot z wawrzynu wiśniowego, dowiedz się więcej o jego właściwościach i pielęgnacji.

Wiśniowy wawrzyn rośnie bardzo szybko, ale jest dość łatwy w pielęgnacji

Wawrzyn czereśniowy Prunus laurocerasus wiecznie zielone żywopłoty

Istnieje kilka rodzajów wawrzynu, w tym wawrzyn pospolity (Prunus laurocerasus), wawrzyn portugalski (Prunus lusitanica) i wawrzynek (Laurus nobilis).

Istnieją żywopłoty laurowe, które pozostają małe i takie, które dorastają do 7 m wysokości. Ich liście mogą być zarówno ciemnozielone, jak i jasnozielone, zarówno duże, jak i małe.

Tak kwitnie wiśniowy wawrzyn

Wiśniowy wawrzyn Prunus laurocerasus kwiaty wiecznie zielonych żywopłotów

A to są jego owoce

Wawrzyn czereśniowy Prunus laurocerasus owoce rośliny żywopłotowe

Dziś mówimy o laurocerasus Prunus – dość wszechstronnej roślinie żywopłotowej. Poniżej przedstawiamy 10 powodów, dla których warto posadzić w swoim ogrodzie żywopłot z wawrzynu:

  • Żywopłot wawrzynowy to szybko rosnący i wiecznie zielony żywopłot, który zapewnia stałą ochronę prywatności w Twoim ogrodzie.
  • Prunus laurocerasus to bardzo przystosowująca się roślina, która może wytrzymać pełne słońce, a także dużo cienia i dobrze się rozwija na wszystkich glebach z wyjątkiem podmokłych i wapna.
  • Wawrzyn pospolity toleruje nie tylko różne miejsca, ale także bardzo niskie temperatury, co sprawia, że ​​ten wytrzymały, wiecznie zielony żywopłot jest idealny dla naszej strefy klimatycznej.
  • Jasnozielone liście tego żywopłotu są nie tylko wspaniałym elementem estetycznym w Twoim ogrodzie, ale mają również bardzo praktyczne zastosowanie, ponieważ odbijają słońce, a tym samym zwiększają ilość światła w Twoim ogrodzie.
  • Prunus laurocerasus wyrasta na gęsty, krzaczasty żywopłot. Nie musisz się jednak martwić, że wzrost wymknie się spod kontroli, ponieważ ten gatunek jest dość łatwy w pielęgnacji i wystarczy przycinać go tylko raz w roku. Łatwo jest uzyskać schludny żywopłot o długości około 1,5 do 2,0 metrów.
  • Wiśniowy laur jest dostępny we wszystkich typach korzeni, w tym w kulturze komórkowej, kulturze doniczkowej, nagich korzeniach i kuli korzeniowej.
  • Żywopłoty z wawrzynu wiśniowego mogą osiągnąć wysokość do 5 metrów, gdy są w pełni dojrzałe, dlatego są wysoce zalecane jako osłona prywatności.
  • Wiśniowy wawrzyn ma wiele różnych zastosowań i może być posadzony jako ozdobny żywopłot, osłona prywatności lub wiatrochron.
  • Kremowo-białe winogrona, które pojawiają się na wiosnę, mają delikatny słodki zapach i są popularne wśród pszczół. Jagody, które pojawiają się jesienią i zmieniają kolor z czerwonych na czarne w miarę upływu sezonu, są również cenne dla dzikich zwierząt, ponieważ są bardzo popularne wśród głodnych ptaków.
  • Żywopłot z wiśniowego lauru bardzo skutecznie zmniejsza zanieczyszczenie hałasem, dzięki czemu idealnie nadaje się do ogrodów graniczących z ruchliwymi drogami.

Chciałbyś posadzić żywopłot wawrzynowy we własnym ogrodzie??

Wawrzyn czereśniowy Prunus laurocerasus gatunek żywopłotu

Ważna uwaga: Należy jednak wiedzieć, że żywopłot wawrzynowy zawiera cyjanowodór. Jest to jednak trucizna. Przyjmowany w dużych ilościach kwas cyjanowodorowy może pozbawić układ nerwowy tlenu, a w rzadkich przypadkach nawet doprowadzić do śmierci.

Szybko rosnąca roślina żywopłotowa

Wawrzyn czereśniowy Prunus laurocerasus Rośliny żywopłotowe

Posadź żywopłot z wawrzynu czereśniowego

Posadź wawrzyn czereśniowy w wilgotnej glebie bogatej w materię organiczną. Dobry drenaż jest ważny dla przetrwania tej rośliny. Toleruje wszystkie rodzaje światła, od pełnego słońca do pełnego cienia, preferując więcej słońca w chłodnym klimacie i więcej cienia w cieplejszych obszarach. Podlewaj wawrzyn na tyle, aby gleba była wilgotna, ale nie mokra. Przycinaj tę roślinę późną wiosną lub wczesnym latem po kwitnieniu.

Żywopłot z wawrzynu zapewnia dodatkową świeżość w ogrodzie przez cały rok. Ciesz się tym wiecznie zielonym żywopłotem!

Solidny rodzaj żywopłotu z zielonymi liśćmi nawet zimą

Wiśniowy wawrzyn Prunus laurocerasus pozostawia wiecznie zielone żywopłoty

Ze względu na czerwone jagody laur jest typowym symbolem świątecznym

Wawrzyn czereśniowy Prunus laurocerasus owoce wiecznie zielone żywopłoty

Thanks! You've already liked this