Bromeliada wnosi egzotyczny urok do twoich czterech ścian

Chcesz kupić atrakcyjny kwiat, który emanuje egzotycznym urokiem? Chętnie Ci pomożemy i udzielimy dobrych rad: wybierz bromeliad! Egzotyczne piękno od dawna nie było w modzie, ale teraz powraca! Od jakiegoś czasu bromeliada wraca do mody i jest często oferowana w sklepach. Ta dziwnie wyglądająca roślina doniczkowa zdobi wiele wnętrz w całym kraju i intensywnie przyciąga uwagę przede wszystkim efektownymi kwiatami w jasnych kolorach. Nie tylko ma egzotyczny wygląd, ale pielęgnacja tego kwiatu jest również nieco osobliwa. Ale jeśli chcesz mieć tę egzotykę we własnych czterech ścianach, musisz szczegółowo zapoznać się z odpowiednimi wskazówkami pielęgnacyjnymi. Jeśli nie wiesz zbyt wiele o bromeliad, to dobrze trafiłeś. Poniżej chcemy o tym poinformować i zmotywować Cię do zakupu bromeliady.

 Ta dziwna piękność wprowadzi do Twojego wnętrza egzotyczny akcent

bromeliad zdobi jadalnię i dodaje egzotycznego akcentu

Interesujące fakty na temat Bromelii

Bromeliada (bromelia) to typowa roślina tropikalna. Pierwotnie pochodzi z lasów deszczowych południowych regionów USA. Tam liczne gatunki bromeliad rosną bezpośrednio w koronach drzew, na gałęziach i pniach drzew. Są to tak zwane epifity. Istnieją również inne gatunki, które zakorzeniają się w ziemi, zwane bromeliadami lądowymi.

W swoim naturalnym środowisku te egzotyczne gatunki nie pobierają składników odżywczych i wilgoci bezpośrednio przez korzenie, ale przez liście. Ta osobliwość utrzymuje się i odgrywa ważną rolę w pielęgnacji tych roślin. Od obszarów tropikalnych i subtropikalnych roślina rozprzestrzeniła się przez Karaiby po Amerykę Południową i wkrótce podbiła serca milionów miłośników kwiatów na całym świecie. Botanicy twierdzą, że istnieje 2500 do 3000 gatunków bromeliad i cały czas odkrywane są nowe.

 Co sprawia, że ​​bromeliada jest tak egzotyczna??

bromeliad w spektakularny sposób upiększa łazienkę

Rośliny naturalnie mają inny wygląd, chociaż wszystkie należą do dużego rodzaju rodziny ananasów. Poszczególne gatunki z tej rodziny różnią się kształtem i wielkością, ale mają ze sobą wiele wspólnego. Wszystkie bromeliady nie mają pnia, ich liście mają kształt miecza, są zakrzywione i tworzą rozetę. Powyżej pojawia się kwiat, który zawsze jest pięknie ubarwiony. Ich przylistki świecą od czerwonawego do pomarańczowego i są bardzo widoczne. Ze względu na ten wyjątkowy wygląd bromeliady są również u nas popularnymi roślinami domowymi. Guzmania, Vriesea i Tillandsia są popularne w całym kraju, ale odmiany o niemieckich nazwach, takich jak Lanzenrosette (Aechmea), Zimmerhafer (Billbergia) i Erdsterne (Chryptanthus), stanowią silną konkurencję..

Dziwne kwiaty tych roślin doniczkowych można było podziwiać miesiącami

rośliny domowe z pięknymi kwiatami bromelii

Ważne wskazówki dotyczące pielęgnacji bromeliad

Nie tylko wygląd bromeliady jest egzotyczny, ale również utrzymanie tej rośliny doniczkowej jest nieco dziwne. Tutaj nie musisz jak zwykle nalewać ani napełniać spodka wodą. Bromeliada nie wchłania wilgoci i składników odżywczych przez korzenie, lecz liście bezpośrednio z powietrza. Trzeba go wylać, ale przelewa się przez lejek utworzony między liśćmi. Jeśli chcesz mieć w domu zdrową i kwitnącą roślinę, podczas pielęgnacji tej egzotycznej rośliny musisz przestrzegać tych podstawowych zasad:

Bromeliada podziękuje Ci za odpowiednią pielęgnację swoim wspaniałym rozkwitem

rośliny domowe bromeliady jako piękne przyciągające wzrok we wnętrzu

– Znajdź ciepłe miejsce na bromeliad z dużą ilością światła. Należy jednak unikać oślepiającego południowego słońca.

– Bromeliady o bardzo cienkich liściach muszą być chronione przed słońcem, te o twardych, skórzastych liściach mogą wytrzymać więcej promieni słonecznych.

– Aby bromeliada pięknie i długo kwitła potrzebuje dużo światła słonecznego.

 Spektakularny rozkwit bromeliady cieszy oko

rośliny domowe bromeliady przyciągają wzrok w nowoczesnych domach

– Jeśli to możliwe, wlej wodę bez wapna, wypełniając rozetę wodą.

– Przy następnym podlewaniu poczekaj, aż gleba wyschnie.

– Jeśli latem robi się za gorąco, spryskaj liście wodą.

– Możesz wzmocnić tę roślinę doniczkową płynnym nawozem raz na trzy tygodnie

– Zimą nie ma już nawożenia, ale bromeliada musi być wilgotna

W temperaturze powyżej 14 stopni C bromeliady można wynieść na zewnątrz

wskazówki bromeliad do podlewania i nawożenia

– Małe donice są idealne do bromeliad, ich kulki muszą być jak najmniejsze

– Te egzotyczne kwiaty rzadko są przesadzane.

– Wzrost następuje dzięki Kindel

Jeśli będziesz pamiętać o tych wskazówkach dotyczących pielęgnacji, będziesz cieszyć się bromeliadą i poczuć egzotykę z bliska we własnych czterech ścianach!

bromeliad do wnętrza z niezwykłymi liśćmi i pięknymi kwiatami

bromeliada z wieloma kwiatami

rośliny domowe do dekoracji czerwonej bromeliad

bromeliad do wnętrz tworzy piękny egzotyczny wygląd

bromeliad w salonie sprawia, że ​​atmosfera jest świeższa

bromeliad sprawia, że ​​każdy dom jest piękniejszy

Thanks! You've already liked this