Angielskie róże: dodaj królewskiego blasku swojemu ogrodowi

Róże angielskie należą do najwspanialszych roślin ogrodowych. Swoje istnienie zawdzięczamy hodowcy pochodzenia angielskiego Davidowi Austinowi. Dobrze komponują się z innymi odmianami róż. W ich gatunkach znajdziesz również dużą różnorodność. Są tu róże angielskie krzewiaste, pnące, łodygowe, pnące i doniczkowe.

Odmiana ta jest sadzona praktycznie przez cały rok. Wyjątkiem są pory roku z głębokim mrozem lub nieznośnym upałem. Poniżej przedstawiamy wgląd w najpiękniejsze odmiany angielskiej róży. Następnie kończymy kilkoma wskazówkami dotyczącymi pielęgnacji i hodowli.

boscobel róża

Róże angielskie typu Boscobel

Róże angielskie z gatunku Boscobel są bardzo zwarte. Rozróżniasz je według łososiowego koloru. Te róże mają długi okres kwitnienia. Rozciąga się od wiosny do pierwszych przymrozków. Boscobel jest bardzo często używany do ozdabiania drzwi wejściowych lub ogrodzeń.

Róża pnąca Hojny Ogrodnik o łukowatym kształcie

Hojny ogrodnik

Ta angielska róża jest również różowa, ale jej niuanse są znacznie jaśniejsze. Ma kwiat w kształcie miseczki i urzeka niezwykle delikatnym aromatem. Hojny Ogrodnik może osiągnąć nawet 3 metry wysokości. To tworzy łukowate krzaki.

Emma Hamilton z pomarańczowymi kwiatami

Lady Emma Hamilton

Inną bardzo popularną różą angielską jest gatunek Lady Emma Hamilton. Zewnętrzne liście kwiatu są ciemnoczerwone. Wewnątrz bardzo często pojawiają się one w kolorze pomarańczowym. Aromat jest mocny i owocowy. Bardzo dobrze rosną w doniczkach.

Claire Austin kwitnie

Claire Austin

Uważa się, że angielskie róże w stylu Claire Austin są jednymi z najbardziej eleganckich. Pąki mają bardzo jasny cytrynowy kolor. Kiedy rosną, stają się kremowobiałe. Kwiaty są bardzo duże, a aromat to mieszanka mirry i wanilii.

złota uroczystość grupy kwiatów

Złote Święto

Jedną z najważniejszych cech Złotego Święta są duże kwiaty. Mają średnicę od 8 do 14 cm. Kolor jest bardzo nasycony i przypomina żółtka jaj. Dzięki temu odcieniu odmiana wspaniale wpisuje się w bardzo nowoczesne konteksty. W okresie kwitnienia może wykazywać różne inne odcienie. Są to bardzo często różowe, brzoskwiniowe, miedziane.

Gertrude jekyll kwiaty z bliska

Gertruda Jekyll

Większość kwiatów ma nasycony róż. Końcówki są znacznie jaśniejsze, a środek ma blado malinowy kolor. Aromat Gertrude Jekyll jest bardzo silny. Jest używany do wielu zapachów i perfum. Nadaje się również do świątecznych bukietów.

Księżniczka Aleksandra z Kentu kilka kwiatów

Księżniczka Aleksandra z Kentu

Również przesadnie duży i o ciepłym różowym kolorze. Księżniczka Aleksandra z Kentu pokazuje szlachetny splendor par excellence. Czasami wygląda na to, że świecą z nich kwiaty. Róże mają przyjemny i świeży aromat herbaty. Im bardziej więdną, tym wyraźniej jest w nich cytrynowy akcent.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji angielskich róż

Jak już podkreślono na początku, podczas sadzenia należy unikać mroźnej i gorącej pory roku. W przeciwnym razie możesz czuć się całkowicie wolny pod tym względem. Powinien być na wiosnę cofnij angielskie róże Wola. Różne gatunki potrzebują różnych ilości wody. Zawsze powinieneś się o tym dowiedzieć podczas zakupów. Orientacyjnie podczas podlewania potrzebujesz od pół litra do pełnego litra. Rośliny należy podlewać od marca do maja. Należy to robić dwa lub trzy razy w tygodniu dla młodych i raz w tygodniu dla już wrośniętych.

Ważna jest również odległość. Idealnie powinno to być około pół metra między różnymi roślinami. Róże angielskie potrzebują regularnego nawożenia dla optymalnego rozwoju. Najlepiej zrobić to wiosną, a potem pod koniec lipca.

W zakresie projektowania ogrodu mają bardzo dużą swobodę ze względu na różnorodność rozmiarów i rodzaju wzrostu. Użyj tego, aby stworzyć bardzo indywidualną koncepcję.

Dowiedz się więcej o pielęgnacji angielskich róż w doniczce z poniższego filmu.

Boscobel

boscobel kilka kwiatów

Hojny ogrodnik

Hojny Ogrodnik pnący róża wspinaczkowa

świetna fasada z angielskimi różami

Hojny ogrodnik wspinaczkowy ma różne zastosowania

Kwitnąca róża Hojny Ogrodnik

Lady Emma Hamilton

Emma Hamilton urozmaici fasadę domu?

Jasny akcent Emmy Hamilton

Emma Hamilton z pomarańczowymi kwiatami

Claire Austin

Claire Austin na ścianie

Claire Austin kwitnie

Claire Austin z innymi różami

Złote Święto

Złote święto wspaniałe ugrupowanie

Gertruda Jekyll

gertrude jekyll w rogu

Księżniczka Aleksandra z Kentu

księżniczka aleksandra z kent blossom

księżniczka aleksandra kent kwiat 2

księżniczka aleksandra z krzaków kent

księżniczka aleksandra z kent na tle naturalnego ogrodu

Thanks! You've already liked this