Afrykańska lilia afrykańska – imponujący letni gafa

Jak można wywnioskować z nazwy rośliny, lilie ozdobne pochodzą z Afryki Południowej. Afrykańska lilia afrykańska jest imponującą rośliną ogrodową i pojemnikową i nadal jest znana jako lilia miłosna lub kwiat. Lubisz je mieć nie tylko ze względu na ich niezwykły wygląd. Jest również uważana za łatwą w pielęgnacji roślinę ogrodową i tarasową. Dowiedz się więcej na temat tego popularnego letniego bloomera poniżej. Podpowiadamy również, jak właściwie dbać o lilię afrykańską.

Afrykańska lilia afrykańska – wieloletnia roślina wieloletnia

Afrykańska lilia ozdobna niezwykły letni czas kwitnienia kwiatów

Przegląd afrykańskiej lilii afrykańskiej

Afrykańska lilia afrykańska to wiecznie zielona roślina ogrodowa. Przyciąga wzrok również zimą. Cebula ma imponujący wzrost i ogromne, piękne kule kwiatowe. Tworzy gęste kłącza w ziemi i może szybko stać się krzaczastą rośliną. Dzięki temu możesz stworzyć gęsty żywopłot z tych roślin w ogrodzie.

Ci, którzy chcą wprowadzić do atmosfery śródziemnomorski klimat, będą strzałem w dziesiątkę ozdobną lilią. Ponieważ jako roślina doniczkowa doskonale nadaje się do urozmaicenia miejsca do siedzenia.

Lilia afrykańska nadal szybko się rozmnaża

afrykańska lilia ozdobna świeżość kolor pomysłów na projektowanie ogrodu

Afrykańska lilia afrykańska ma botaniczną nazwę Agapanthus. Ma długi okres kwitnienia od lipca do września. Roślina ma niezwykły wygląd. Ma mocne łodygi kwiatowe, które stają się bardzo wysokie. Średnica kul kwiatowych może z kolei sięgać nawet 30 cm. Ze względu na intensywny zapach miłosne lilie przyciągają wiele owadów. Jeśli więc wybrałeś lilie ozdobne do swojego ogrodu, miłosne lilie nie tylko ucieszą oko, ale także rozpieszczą zmysły właściciela ogrodu. Z reguły kwiaty lilii afrykańskiej występują w kolorze ciemnoniebieskim, ale często można je również zobaczyć w innych odcieniach niebieskiego i bieli. Liście rozwijają się bezpośrednio z korzenia i mogą mieć do 150 cm długości. A więc naprawdę duża roślina!

Dzięki ozdobnym liliom możesz sprawić, że część wypoczynkowa w ogrodzie będzie jeszcze bardziej zachęcająca

Afrykańska lilia ozdobna do siedzenia urozmaica drewniane meble

Wskazówki dotyczące pielęgnacji lilii afrykańskiej

Afrykańska lilia afrykańska lubi ciepłe i pełne słońca miejsca. Obfitość kwiatów jest mniejsza w półcieniu. Suchy i dobrze osuszony piętro jest preferowany przez roślinę.

Afrykańska lilia afrykańska jest wytrzymała i łatwa w pielęgnacji, co czyni ją jeszcze bardziej popularną wśród ogrodników. Musi być regularna woda, ale może również przez długi czas obejść się bez wody. Powodem tego jest to, że lilie ozdobne mogą magazynować wodę w swoich mięsistych korzeniach i kłączach. Z drugiej strony nasiąkanie wodą może powodować więcej uszkodzeń rośliny, takich jak gnicie korzeni.

Lilia miłosna nie musi być regularna skaleczenie stać się nawet, jeśli szybko rośnie. Ważne jest jednak, aby usunąć zwiędłe części nożyczkami. Jeśli są martwe liście, należy je wyrwać, a nie ciąć.

Afrykańska lilia afrykańska to wieloletnia roślina zielna

Afrykańska lilia ozdobna biała delikatne kwiaty ogrodowe lato

Lilia afrykańska jest jedna wrażliwa na mróz bylina i jako taki musi hibernować w chłodnym i jasnym miejscu. Idealna temperatura to od 1 do 5 stopni Celsjusza. Jeśli warunki zimowania są zbyt ciepłe, liście stają się miękkie i podatne na szkodniki. Aby ułatwić zimowanie afrykańskiej lilii afrykańskiej, preferuje się ją uprawiać jako roślinę doniczkową. Zimowanie bez mrozu gwarantuje długie życie lilii afrykańskiej.

Lilie ozdobne kwitną lepiej, gdy mają mocne korzenie. Dlatego wskazane jest używanie wyłącznie roślin doniczkowych przesadzać, kiedy jest to absolutnie konieczne. Na przykład, jeśli wiadro jest zbyt wąskie dla korzeni lub jeśli ziemia jest całkowicie osuszona. Wiosną przesadzone lilie miłosne prawie nie kwitną. Dlatego zaleca się, aby nowa doniczka była niewiele większa od starej. W ten sposób wiadro jest szybciej zakorzenione.

Jeśli nie ma wystarczającej ilości słońca i ciepła, roślina nie zakwitnie. Jeśli będzie mało wody i nawozu, kwiaty również przepadną.

Lilie miłosne zachwycają swoim niezwykłym urokiem

afrykańska lilia ozdobna świeże pomysły na ogród lato

Rośliny doniczkowe są nawożone płynnym nawozem

Afrykański taras z liliami ozdobnymi ozdobi donicę

Kwiaty lilii afrykańskiej są duże i okrągłe 

Afrykańska lilia ozdobna agapanthus lils kwiaty

Kule kwiatowe afrykańskiej lilii afrykańskiej przypominają ozdobną cebulę

afrykańska lilia ozdobna kolory fioletowe pomysły na projektowanie ogrodu

Lilia afrykańska ma pokrój przypominający kępy

Afrykańskie lilie ozdobne w kształcie ogrodu letnie rośliny ogrodowe

Dzięki imponującym baldaszkowatym kwiatom lilie ozdobne pięknie prezentują się w nowoczesnym ogrodzie

Afrykańska afrykańska lilia White Fresh Garden Pomysły na lato

Wiele owadów wykorzystuje tę roślinę jako źródło pożywienia

Afrykańskie pomysły na ozdobne lilie ogrodowe

Kwiaty lilii afrykańskiej zachwycają bielą!

afrykańskie ozdobne lilie ogrodowe pomysły na letnie projekty

Wysiane osobniki wiosną nawozi się pełnym nawozem

Afrykańska lilia ozdobna duże rozmiary piękne kwiaty

Chroń kwiat miłości przed zimnem w odpowiednim czasie

Afrykańskie lilie ozdobne na podwórku tworzą duże kwiaty ogrodowe

Afrykańskie porady dotyczące pielęgnacji lilii ozdobnych balkon ogrodowy

Wskazówki dotyczące właściwej pielęgnacji lilii afrykańskiej

afrykańska lilia ozdobna piękne kwiaty ogrodowe drobne kwiaty

afrykańska lilia ozdobna piękne rośliny ozdobne kształt ogrodu lato

Afrykańskie lilie ozdobne stylowe kwietniki ogrodowe

Thanks! You've already liked this