Salon na planie otwartym – co warto wiedzieć przed zburzeniem ściany w domu

salon na otwartym planie wyburzyć ścianę kuchnię z jadalnią

Otwarta przestrzeń dzienna – Ułatw poruszanie się po domu

Czy planujesz bardziej otwarte życie na 2014 rok? W takim razie burzenie muru jest prawdopodobnie na twojej liście. Czasem wygląda to tak prosto: odrywasz ścianę i masz dużo większą przestrzeń.

W zależności od tego, gdzie jest ściana i z jakiego materiału się tam znajduje, to wyzwanie również może okazać się dość duże.

Oto kilka rzeczy do rozważenia.

Dlaczego miałbyś dokonać takiej zmiany w architekturze?

W większości przypadków chcesz stworzyć bardziej otwarty plan i bardziej nowoczesny plan piętra. Poruszanie się po mieszkaniu mogłoby być łatwiejsze i jaśniejsze.

Powód, który również występuje często. jest stworzenie przejścia i więcej miejsc do siedzenia.

Tutaj widzimy przykład z LA, gdzie zburzono ścianę, aby otworzyć kuchnię na jadalnię. Półwysep zapewnia więcej miejsca do siedzenia i pracy.

Odrywasz ścianę i masz dużo szerszą przestrzeń

Otwarta przestrzeń dzienna wyburzyć ścianę kuchnię ze stołkiem barowym w jadalni

Kogo powinieneś zatrudnić

Zależy to od struktury ściany i wszystkich rzeczy, które się w niej znajdują. Musisz sprawdzić, czy biegną tam rury wodne lub kable elektryczne.

Prawdopodobnie musisz zwrócić się do architekta, aby uniknąć ryzyka. Inwestując w ekspertyzę zaoszczędzisz pieniądze. Tak mówi architekt Jeffrey Veffer. W większości przypadków usunięcie całej ściany całkowicie zmieni charakter pomieszczenia. Często dobrym pomysłem jest utrzymywanie niektórych części ściany w pozycji pionowej.

Dowiadywać się Zobacz specjalistę 

otwarta część dzienna rozebrana ściana kuchnia z jadalnią powiększ

Inne rzeczy do rozważenia

Zburzenie ścian w pomieszczeniach na jednej kondygnacji jest znacznie łatwiejsze niż w pokojach na dwóch piętrach. Koszty również będą bardzo różne, w trakcie odbudowy lub w późniejszym czasie.

Co więcej, we wszystkich przypadkach musisz zasięgnąć eksperta, niezależnie od tego, czy jest to ściana nośna, czy nie.

Specjalista powie Ci, co stanie się z sufitem i podłogą po wyburzeniu ściany. Na przykład trudno będzie przeciągnąć przyzwoitą drewnianą podłogę na całym obszarze.

Połącz kuchnię z jadalnią

Otwarta część dzienna wyburza ściany kuchni z jadalnią na wyspie

W niektórych przypadkach można uzyskać dobre wyniki, dostosowując elementy, ale nigdy nie są one idealne. Musisz więc mieć świadomość, że po tym dywan może być jedynym perfekcyjnie wyglądającym rozwiązaniem.

Oderwanie przegrody – zalety i wady

Otwarta ściana salonu wyburzyć kuchnię z jadalnią na podłodze

Treść architektury murów

To podstawowy problem z burzeniem murów. Musisz zbudować nowe linie wodociągowe, gazowe lub energetyczne i zwykle wiąże się to z wieloma pracami eksperckimi. Czasem jest tam też sporo niespodzianek. Veffer miał sprawę z budynkiem z lat 20., w którym odkrył nieużywaną rurę gazową. Profesjonalista musiał go wtedy usunąć.

Podstawowe problemy z burzeniem muru

Otwarta część dzienna z rozebraną ścianą kuchni z planami pięter jadalni

Jak długo trwa taki projekt

Takie zmiany w architekturze Twojego domu mogą zająć nawet dwa tygodnie. Nie obejmuje to jednak prac na podłodze i suficie, które będą wykonywane później.

Poświęć wystarczająco dużo czasu

otwarta część dzienna zburzona ściana łącząca kuchnię z jadalniąpozwolenie

Z pewnością musisz go zdobyć, ponieważ burzenie ścian może być bardzo szkodliwe dla całej konstrukcji. Skontaktuj się z odpowiednimi władzami.

Najlepszy czas na realizację takiego projektu

Najlepiej zburzyć ściany wraz z przeprojektowaniem podłóg. Całość wiąże się też z dużą ilością kurzu i hałasu. Latem łatwiej uciec na zewnątrz! W przeciwnym razie musisz również rozważyć pobyt w hotelu?.

W końcu jednak będziesz zadowolony, bo cały wysiłek jest tego wart

Otwarta przestrzeń dzienna wyburzyć ścianę kuchnia jadalnia bez przegrody

Thanks! You've already liked this