Wypełnianie szkolnego stożka: praktyczne i kreatywne wskazówki i pomysły na ostatnią chwilę!

Rok szkolny rozpoczął się już w prawie wszystkich krajach związkowych. Jednak w niektórych miejscach rozpocznie się to w przyszłym tygodniu, na przykład w Bawarii i Badenii-Wirtembergii. Dzieci i rodzice w tych krajach związkowych mają niewiele czasu na zapełnienie kreatywnych i świetnie wyglądających rożków szkolnych, jeśli jeszcze się do tego nie zabrali. Mamy kilka praktycznych wskazówek i kreatywnych pomysłów, jak poradzić sobie z tym zadaniem nawet w ostatniej chwili.

Szyszki szkolne z osobistymi imionami pomagają uczniom, którzy nie znają się zbyt dobrze, zbliżyć się do siebie 

Pomysł na majsterkowanie dla dzieci z imieniem szyszek szkolny

Połóż nacisk na opakowanie!

Jeśli musisz ukończyć szkolny pachołek w ostatniej chwili, jesteś pod presją. Wyjściem z tej sytuacji byłoby poleganie na projektowaniu szczególnie oryginalnych i pięknych opakowań. W tym przypadku treść może być nieco prostsza. W końcu szyszki szkolne można też traktować jako rodzaj dekoracji.

Dzięki wesołej kolorystyce i wzornictwu wprowadzają świąteczny nastrój i dobry nastrój. Tutaj znajdziesz ponad 30 pomysłów, które możesz wykonać samodzielnie. W tym artykule jest również więcej inspiracji dla tematów i odmian projektowych.

 Motyle i inne motywy przyrodnicze są jednocześnie stylowe i przyjazne dzieciom

Pomysły na majsterkowanie - wzory - pomysły na dekoracje - stożek szkolny

Popularne tematy

Ze względu na swoją popularność niektóre tematy stały się już czymś w rodzaju klasyki. Najpopularniejszymi wariantami są jednorożce, syreny lub szkolne pachołki. Ale to na pewno nie jest nudne! Tematyka dekoracji stożka szkolnego powinna zdecydowanie odzwierciedlać indywidualne życzenia i hobby dzieci. W ten sposób cudownie manifestujesz swoją osobowość. Ale szczególnie przy pięknych projektach tematycznych należy włożyć dużo wysiłku w prawidłowe wypełnienie szkolnego stożka. W przeciwnym razie pomysł sam się nie spełni.

Jednorożec to klasyk w projektowaniu szyszek szkolnych

Pomysł na przytulną torbę z jednorożca

Prosta treść ułatwia wypełnienie szkolnego stożka

Jak już wspomniano, pomysły na stożek szkolny w ostatniej chwili wymagają prostszej treści. Słodycze, takie jak czekoladki i ciasteczka, to świetna wskazówka. Wypełnianie nimi będzie łatwiejsze, jeśli są okrągłe lub owalne. Ułatwia to równomierne wypełnienie stożka szkolnego. Kiedy tylko masz taką możliwość, wybieraj słodycze wykonane ze zdrowych składników i o niskiej zawartości cukru. Domowe ciasteczka z pełnego ziarna lub innej zdrowej mąki lub ciemna wegańska czekolada ze zdrowymi substytutami cukru to dwie z wielu możliwych zdrowych alternatyw. Oznacza to, że inni rodzice raczej nie będą na ciebie źli, jeśli ich dzieci dostaną zbyt dużo zawartości torby z prezentami!

Królowa lodu – świetna inspiracja również dla szyszek szkolnych

Mrożony stożek szkolny z pomysłem na majsterkowanie

Właściwy rozmiar dla szyszka szkolnego last minute

Słodycze i smaczne potrawy w dużych ilościach!

Jeśli chodzi o wielkość szyszek szkolnych, należy zacząć od zawartości. Jeśli wypełnisz to cukierkami, to należy je dostosować do ilości smakołyków.

Pojedynczy, szczególnie interesujący przedmiot

Jeśli wybierzesz jako treść pojedynczy, ale szczególnie interesujący przedmiot, powinieneś dostosować stożek szkolny do jego kształtu i wielkości. Większe zabawki, piłki i przytulanki są szczególnie przydatne w szkolnych szyszkach na ostatnią chwilę. Wystarczy jeden kawałek, a rozpakowywanie takich przedmiotów jest zawsze emocjonujące i efektowne.

Możesz nawet samemu zrobić świetne szkolne rożki w ostatniej chwili

Twórz pomysły samemu - piękne szyszki szkolne

Inne świetne pomysły na ostatnią chwilę

Możesz również wypełnić szkolny stożek wieloma innymi przedmiotami. Popularne pomysły to kredki, artykuły sportowe takie jak skakanki czy piłki, butelki do picia, pudełka śniadaniowe o ciekawym wzornictwie. Przydatne artykuły, takie jak portfele lub praktyczne woreczki na szyję, linijki i wszystko inne, czego możesz potrzebować w późniejszym życiu szkolnym, to kolejne opcje.Tego rodzaju artykuły będą następnie określać rozmiar szkolnego stożka. Możesz też oczywiście skomponować mieszankę różnych przedmiotów.

Szyszki szkolne sprawiają, że pierwszy dzień w szkole jest szczególnie szczęśliwy

Stożek szkolny - pomysły na majsterkowanie syreny

Jak ciężki może być stożek szkolny?

Jak ciężki powinien być twój szkolny pachołek? Z jednej strony na pewno zależy to od tego, jak długo dziecko ma je nosić. Istnieje również praktyczna kwestia materiału. Możesz zrobić tornister z tkaniny o wiele pełniejszy. Te z papieru mogły pękać szybciej. Na pewno chcesz uratować siebie i swoje dziecko przed tym nieprzyjemnym doświadczeniem? W końcu włożyłeś tyle wysiłku w przygotowania!

Miś panda to także wspaniały motyw na szyszkę szkolną 

Pomysł na tornister DIY zrób własny tornister

Unikaj ostrych i delikatnych przedmiotów

Jeśli wypełniasz rożek szkolny, możesz puścić wodze fantazji. Pozostań praktyczny! Zwłaszcza w przypadku projektów DIY na ostatnią chwilę zapominasz o ważnych rzeczach. Ostre i delikatne przedmioty mogą być niebezpieczne. Mogą zranić ciebie i inne dzieci. Lepiej tego nie rób!

Cienki materiał i kolorowy papier można również wykorzystać do zaprojektowania szkolnego stożka

Stożek szkolny pomysły Einhirn - samemu pomysły na majsterkowanie

Zachowany kształt stożka szkolnego

Słodycze i czekoladki może wystarczyć, aby uzyskać kształt szyszek szkolnych. Byłyby też trudniejsze do odkształcenia, gdyby były wykonane z naprawdę mocnej tektury. We wszystkich innych przypadkach do obicia będzie potrzebny papier lub tkanina. Należy je rozłożyć wokół wybranej głównej zawartości w taki sposób, aby worek był wystarczająco i równomiernie wypełniony. Wskazówka: do wypełnienia użyj kolorowego papieru lub kolorowej tkaniny. Po prostu fajniej jest się rozpakować!

Teraz spójrz na nasze pomysły na projekty szyszek szkolnych!

Instrukcje dla majsterkowiczów dla domowych szyszek szkolnych

Jeśli wymyślisz świetny projekt stożka szkolnego, treść może być nieco prostsza 

Pomysł na rzeźbę w kształcie stożka szkolnego

Ważne pytania życiowe i motto równie często pojawiają się na szyszkach szkolnych

Twórz samodzielnie pomysły na szyszek szkolny

Malowanie długopisów i ołówków to świetny pomysł na wypełnienie szyszek szkolnych

Świetne ołówki z motywem marynistycznym w kształcie szyszki

Najlepiej wybrać motyw na rożek szkolny, który odpowiada hobby dzieci

świetny pomysł na majsterkowanie wykonany z papierowego stożka szkolnego

Ogromne szyszki szkolne, takie jak ten, są szczególnie skuteczne

Świetny stożek szkolny na pomysły DIY

Być może dziecko uważa, że ​​ciała niebieskie są ekscytujące?

Świetny pomysł na szkolny stożek szkolny

Pomysł na projekt luksusowego stożka szkolnego, który możesz również wykonać samodzielnie

Różne fajne pomysły - stożek szkolny

Thanks! You've already liked this