Zelená kuchyně v interiéru – svěžest a bezpečnost zeleně v dekoraci (130+ fotografií). Co dává tato přirozená barva?

Zelená kuchyně v interiéru - svěžest a bezpečnost zeleně v dekoraci (130+ fotografií). Co dává tato přirozená barva?

Příroda poskytuje různé odstíny zelené pro pohodlí a klid. Ztělesňují bezpečí a svěžest, hřejí čistotou, pomáhají relaxovat a odvádět pozornost od okolních problémů. Může funkčnost a přitažlivost místnosti záviset na barvě? Zjistěte, jak zelená kuchyně mění život.

Rohová kuchyně – funkčnost a pohodlí

Tato forma umístění pracovní plochy nebo celé kuchyňské linky pomáhá uspořádat atraktivní místnost. Proč je to důležité? Kuchyně je jediná místnost, bez které se neobejdete. Nemusíte organizovat samostatný ložnice, školka, kancelář nebo zimní zahrada, ale bez kuchyňského bloku není možné připravit jídlo nezbytné pro život.

Možnost ve tvaru L.

Možnost ve tvaru L.

Potřebujeme však zorganizovat pracoviště bez zámečníka. K vyzdobení celého bytu nebo domu potřebujete pohodlný nábytek, moderní dekoraci.

Několik funkcí náhlavních souprav ve tvaru písmene L:

 • Do rohů skříně musíte nainstalovat “Magic Corner”.
 • Používejte výsuvné boxy, koše.
 • Nepoužívejte houpačku dveře v rozích, aby se při otevírání navzájem neblokovaly.

Pohodlný nábytek

Pohodlný nábytek

RadaOdstraňte parapety a nainstalujte pracovníka stůl u okno. Přírodní barva rozveseluje, pomáhá šetřit energii. Místnost získává exkluzivní vzhled.

Abyste co nejvíce využili plochu místnosti, nainstalujte do stropu v jednom rohu poblíž okna pouzdro na tužky. Výška objednávky police, aby se vešlo do kuchyňského vybavení. Bude pro vás snazší jej dostat ven, než ze stolů nebo závěsných boxů.

Při nákupu nebo objednávce podle individuálního projektu je nutné vzít v úvahu velikost místnosti tak, aby všechna připojení vestavěného nábytku byla hermeticky uzavřena..

Na stěny určitě použijte ozdobné soklové lišty. Mají gumové části, dobře přilnou ke zdi, pracovní deska a zabraňte vniknutí vody a nečistot do nábytku.

Přírodní barva zvedne náladu

Přírodní barva zvedne náladu

V závislosti na oblasti rozhodují, kam instalovat hlavní kuchyňské spotřebiče. Pohodlná možnost: umístit do rohů dlaždice – dřez – lednička, a mezi nimi pracovní plochy. V tomto případě se ztrácí méně času na vaření, mytí nádobí. Chladnička není vystavena vysokým teplotám kamen a voda tyto přístroje nestříká.

A co dělat, když je kuchyňský kout miniaturní?

RadaMezi chladničku a troubu nainstalujte tepelně izolovanou sádrokartonovou stěnu nebo kombinujte vaření a mytí dohromady. V takovém případě zvolte dřez s odkapávačem nádobí: kamna nemusí být často setřena od stříkající vody..

Použijte dekorativní nástěnné lišty

Použijte dekorativní nástěnné lišty

Výhoda takového nábytku je zřejmá. Je možné uspořádat úplné mini zóna na hody, a nemačkejte to mezi vchodem do kuchyně a lednicí, jak tomu často ve standardních bytech bývá. Pro malé místnosti zajímavá možnost pro jídelní stůl: poniklované nohy a skleněná deska se zelenkavým odstínem.

Vybírejte ze zásuvek, polic, otočného vnitřního vybavení stolů, dveří s vratným mechanismem. Moderní tvarovky jsou v našem dynamickém světě dokonalé. Šetří čas, zvyšuje pohodlí a funkčnost.

Toto uspořádání je přijatelné nejen pro miniatury Chruščov. V domech a chaty je také přijatelné. V tomto případě jsou přijatelné neoklasické možnosti se zlacenými vyřezávanými prvky, kováním, skleněným vázáním polic..

Využijte co nejvíce podlahové plochy

Využijte co nejvíce podlahové plochy

V interiérech s volným plánováním oddělují ostrovní prvky kuchyňský prostor od obývací pokoj. Tento prvek funguje nejen jako okraj, ale jsou vhodné pro kuchyňské práce..

RadaZajistěte bezpečnost: nastavte rohové závěsné police a stoly s půlkruhovými. Poskytuje pohodlný průchod a zjemňuje linie. Místnost se stává bezpečnou a ztrácí svou skutečnou velikost, což je důležité pro malé oblasti.

Kombinace zelené a doprovodných květin

Zelenou lze jen stěží nazvat statickou. Představte si, jak se odstíny listů a trávy, ovoce mění, získávají hloubku nebo něhu.

Zelená kuchyně v interiéru

Zelená kuchyně v interiéru

Takové funkce lze použít při výzdobě interiéru.. Barva má zajímavé nuance, z nichž mnohé jsou spojeny s přírodními protějšky:

 • Exotické vápno.
 • Máta, dávající svěžest.
 • Lesklá šťavnatá jablečná slupka.
 • Sofistikovanost středomořských oliv.
 • Čerstvé kiwi.
 • Lehkost salátu.
 • Pistáciová elegance.
 • Tajemná bažina.
 • Nádherný malachit.

Barva znamená bezpečnost a svěžest

Barva znamená bezpečnost a svěžest

Taková rozmanitost vám umožňuje vybrat si exkluzivní design, který uklidňuje, uklidňuje nebo zdůrazňuje vysoké náklady na bydlení..

Použijte základní princip: nábytek je zelený, zdi další barva a naopak stěny zeleného odstínu, nábytek další barvy.

Spárujte základní barvu s doprovodnými odstíny:

 • Fialová (více či méně intenzivní) s kiwi nebo limetkou.
 • Máta s hnědou: světlá, tmavá, béžový.
 • Červená: fialová, vínová s tlumenou zelenou.
 • Široký sortiment růží a zlata s pistácií.
 • Plněno do oranžové, žluté.
 • Různé nuance bílé se zeleným hráškem.

Barva má mnoho odstínů

Barva má mnoho odstínů

Psychologický rys barvy: tlumí chuť k jídlu. V takové kuchyni můžete zhubnout bez diety a namáhavého cvičení..

Veselá nálada ve žlutozelené barvě

Žlutá je nejjasnější spektrální barva. Není divu, že je symbolem slunce. Místnosti orientované na sever zjemňují žluté a klidné zelené. Místnost se zahřívá a dává jasné poznámky. Zahřejete si auru pohodlí.

Ve žlutozelených tónech

Ve žlutozelených tónech

Kuchyně orientovaná na jih je dobře osvětlená. To ale neznamená, že v interiéru nelze použít žlutou.. Náhlavní soupravy v lahvích s pozlaceným kováním pro klasický neoklasicistní styl pomohou tlumit jasné sluneční paprsky..

Moderní trendy rytmu a designu podpoří žluté doplňky, Závěsy. Pár dveří závěsných polic, zásuvek, vyrobte citron. Hlavní barvou fasád je pistácie – exkluzivní a zaručený jas.

Tyto přírodní barvy a jejich odstíny fungují dobře. Citron, zlato zvyšuje tonizační účinek zelené na nervový systém. Kiwi a jablko zelená – nový trend pro lesklé fasády.

Žlutá je nejjasnější spektrální barva

Žlutá je nejjasnější spektrální barva

V trendu jsou lesklá skleněná dvířka v citronové a mátové barvě. Chcete zpestřit svůj interiér. Vyberte si model náhlavní soupravy s asymetrickým uspořádáním dveří v různých barvách. Barevné skvrny rozptýlené po místnosti tedy mění proporce a maskují malé rozměry..

Tento druh spojení se stává skvělou volbou pro rodiny. Co je výhodnější pro ženy, muži nemusí brát.

Teplý žlutý odstín je dobrý k chuti k jídlu a vyvažuje zelenou, která tlumí hlad.

RadaKuchyně ve žlutozelené barvě dává pohostinnost. Pokud chcete klid a pohodu, přidejte do zeleného interiéru citrón, žluté doplňky. Jasné sluneční světlo osvětluje šedý každodenní život a zelená poskytuje pocit klidu.

Takové přirozené barvy a jejich odstíny se dobře kombinují

Takové přirozené barvy a jejich odstíny se dobře kombinují

Na neoklasicistní desky naneste malachitový nebo mramorový vzor. Tento vzor nepoužívejte na dveře.. Fasády nechte obyčejné barvy. Například šedozelené odstíny a zlaté masivní kliky.

Nádherný barevný tandem pro společenské veselé lidi. Víte, jak si užívat života, pocity někdy zvítězí nad rozumem, máte nadbytek energie a sdílejte ji se svými blízkými. Jdi do toho, tohle je pro tebe.

Elegantní bílý a zelený interiér

Design kuchyně v bílé a zelené barvě pomůže zdůraznit vytříbený obraz bydlení. Bílá je hlavní barvou palety a odpovídá klasickým designovým trendům. Poskytuje pocit klidu a čistoty.

V bílých a zelených tónech

V bílých a zelených tónech

Na poznámkuZajímavá možnost pro malou kuchyň: dvířka skříněk a stolů mají mátovou barvu a zástěra a pracovní deska jsou bílé. Tato technika pomáhá vizuálně rozpustit prostor. Místnost získává objem a zbavuje se hlavní nevýhody: malé plochy.

Salátové stěny, obklady pro zástěra s bílým potiskem nepřetěžuje interiér. Nábytek může být olivová nebo pečená mléčná barva. Možnost pro moderní lakonické interiéry.

Zajímavá možnost pro malou kuchyň

Zajímavá možnost pro malou kuchyň

Využijte triky návrhářů a použijte vlastní připojení:
 • Šedá pistácie strop.
 • Keramika s malými klasickými vzory.
 • Široký strop bílý vlys.
 • Bílé stěny s lakonickým lehkým pistáciovým vzorem.
 • Pistáciové obrazové rámečky.
 • Bílý nábytek s dřevěným kováním a deskou stolu.

Vlys vizuálně zvedá strop, obrazně se vznáší nad místností. Pistáciové tóny zdůrazňují velikost klasického dekoru.

Tato kombinace poskytuje pocit klidu a čistoty.

Tato kombinace poskytuje pocit klidu a čistoty.

Takové spojení nevyžaduje přísné proporce. Bílá barva udělá své a vyrovná i nasycenou láhev nebo malachit. Chcete -li zabránit tomu, aby byl interiér strohý nebo chladný, zadejte fragmentární bledě růžovou nebo lila.

RadaVaše kuchyně se nachází na severní straně nebo váš byt je ve spodních patrech domu, což znamená, že není dostatek světla. Použijte bílou a zelenou dekoraci. Světlá paleta vás zbaví aury temné místnosti.

Oranžová zelená rozjasňuje život

Chcete změnit svět kolem sebe? Tato kombinace je neobvyklá. Různé odstíny těchto dvou barev ve velkých místnostech vytvářejí zářivou paletu. V omezené oblasti šalvěj (stoly) a oranžová (závěsné police) – spojují měkkost a sluneční jas.

V odstínech oranžové a zelené

V odstínech oranžové a zelené

Směr dekorace pro mládež. Šatní skříně s lesklými povrchy oranžové, matné pistáciové stoly ve stylu pop art, kýč. Podlahy neutrální: hnědá s texturou dřeva nebo abstraktní vzor.

Nebojte se vybočit ze šablony. Ozdobte svou kuchyni zemitými tóny: mandarínkový nábytek s olivovým topem. Nainstalujte neobvyklé barový pult: deska je mandarinka a police nebo regál olivový. Rohové kuchyňské sedací soupravy s úložnými zásuvkami s barevným čalouněním z gobelínu.

V malých volte potisk dlaždic, aby nepřetěžoval interiér. Ve velkých si můžete dovolit velkou, poutavou kresbu.. Nápadný detail: uspořádejte vlys netradičním způsobem – vertikálně.

Různé odstíny dvou barev ve velkých místnostech vytvářejí zářivou paletu

Různé odstíny dvou barev ve velkých místnostech vytvářejí zářivou paletu

Vytvořte lahodnou pomerančovo-mandarínkovou útulnost s mátovými tóny. V místnosti se usadí jarní nálada. Barevné motivy dobře ředí závažnost interiérů obývacích pokojů ve stylu minimalismu..

Tapeta na zeď s tmavě zeleným pozadím a šedým vzorem doplňují oranžovou svěžest doplňků, odstínů lampy, rámy na obrazy, kuchyňské nádoby. Ozdobte podlahy šedou dlažbou s oranžovým vlysem.

Zeleno -černá barva – vynikající ušlechtilost

Chci zdůraznit, že se jedná o složitou kombinaci. Aby místnost nevypadala ponurě, je zapotřebí jemná kombinace těchto dvou barev. PROTI Černá-zelený interiér potřebuje fragmentární jasné akcenty, které zředí bohatost barev. V této kapacitě jsou stříbrné, zlaté, bronzové kování, desky z bílého mramoru

V zelených a černých tónech

V zelené a černé barvě

Je žádoucí, aby okna směřovala na jih nebo jihovýchod a nebyla zastíněna velkými stromy. Zelený kuchyňský nábytek, bílé dlaždice s černými spárami a černé podlahy působí ohromujícím dojmem.

Podrobnosti jsou velmi důležité: kliky dveří a další kování. V závislosti na vybraném stylu vyberte:

Styly stylů Hardwarové funkce
moderní hi-tech, Japonci poniklované, matné
ekologický dřevěné nebo imitace
provence, země vinobraní
klasický barokní se zlacením
říše, klasika kovové složité tvary
archaický starý kov
Egyptský hladké, stručné
řecký kulatý tvar s trojrozměrným vzorem

V černo-zeleném interiéru jsou zapotřebí fragmentované jasné akcenty

V černo-zeleném interiéru jsou zapotřebí fragmentované jasné akcenty

Modely s poniklovanými nohami stoupají nad podlahu a mění parametry místnosti vyzdobené v těchto barvách.

Přírodní hnědozelená kombinace

Příroda dává spoustu nápadů. Dřevo různých odstínů a textur, od světle zeleného po tmavý mech, se používá k vytvoření vnitřního světa bydlení. Takový interiér neobtěžuje, nedráždí, zůstává v trendu po dlouhou dobu. Ozdobte malými dekorativními předměty nebo pestrobarevnými kuchyňskými potřebami.

V hnědozelených tónech

V hnědozelených tónech

Základem jsou světle béžové stěny: tapety bez vzoru, malování stěn. Nejlepším doplňkem je hnědá nábytková sestava s malachitovou pracovní deskou a hnědou varnou deskou. Interiér kombinuje závažnost stěn a krásu nábytku. Vítězná volba pro milovníky neoklasického principu designu.

Světlý top, tmavý spodek – klasika žánru zůstává v trendu. Ale s malými nuancemi. Například hnědé podlahy, stoly v lahvi a police z pistácií. Pro klasické pokoje: malachitové podlahy, tmavě hnědé stoly s malachitovými deskami a béžové zásuvky.

Takový interiér neobtěžuje, nedráždí, zůstává v trendu po dlouhou dobu

Takový interiér neobtěžuje, nedráždí, zůstává v trendu po dlouhou dobu

Pocta historii. Zkombinujte klasická kánony a inovativní nápady na plnění kuchyně.

Poskytnout funkčnost:
 • vlákno;
 • cenné dřeviny;
 • pozlacení;
 • letité prvky;
 • zatahovací mechanismy;

Secesní styl umožňuje kombinovat různé směry. Měli byste však použít klasickou paletu. Dřevěný kuchyňský kout se zeleným čalouněním, prosklené dveře, starožitné kování dodává historické kouzlo.

Interiér kombinuje přísnost stěn a nábytku

Interiér kombinuje přísnost stěn a nábytku

Světle hnědá je důležitá pro Provence a zemi. Přijatelné: béžové a hnědé syté barvy, olivové. Světlá podlaha, stěny, stropy a tmavý nábytek, stropní trámy vypadají skvěle. Stačí namalovat dekorativní kámen zástěry pracovní stěny olivou, uspořádat dřevěný nábytek, vyzdobit místnost chintzovými závěsy a venkovský styl je připraven.

RadaStejně jako u černé je potřeba úhlednost. Ve velkých místnostech kombinujte hnědou, zelenou a béžovou. V malých dávejte přednost světlým odstínům.

Bude to pro vás zajímavé:

Jak krásné viset Tulle v kuchyni? Krátký nebo dlouhý? 145+ fotografií z novinek v oblasti interiérového textilu

Kam umístit ledničku, pokud je kuchyň malá? Naučte se šetřit místem: 120+ rozvržení fotografií v designu

Jak dát malou pohovku do kuchyně? 200+ (Foto) Útulné interiéry kuchyní

Rozložení kuchyně v soukromém domě: 175+ fotografií z různých stylů, barev a útulnosti

Klasické tóny v šedozeleném tónu

Klasické interiéry jsou spojeny s historickým kouzlem, nádechem starověku. Zavedení šedozeleného odstínu do interiéru pomáhá dodat interiéru stoletou chuť..

Tlumené, zaprášené tóny jsou vhodné pro přísné designérské trendy: moderní, mužské, minimalistické a pro tvorbu historických interiérů. Na rozdíl od kyselých barev se klidný povrch nenudí.

V šedozeleném tónu

V šedozeleném tónu

Venkovských oblastí: provence, country hudba zahrnuje odstíny šedé. Texturovaný nábytek. Stěny s malými květinovými a květinovými motivy. Vyhněte se zlatému a jasně žlutému.

Výrazný znak industriálu podkroví: stěny se zdivem nebo pomocí tapety, která jej napodobuje. Navrhuji neobvyklou techniku: šedé cihly, nábytek se zeleným čalouněním a poniklovanými nohami, područky. Doplňte interiér černými lampami a matnou stojací lampou. Hrajte s barevnými nuancemi. Položte šedou dlažbu s jiným odstínem diagonálně a místnost získá nové parametry..

Tlumené, zaprášené tóny vyhovují silným designovým směrům

Tlumené, zaprášené tóny vyhovují silným designovým směrům

V lakonických interiérech se vzdejte kreslení a vlysu. Tyto detaily jsou však v klasickém designu zásadní pro vytvoření velkoleposti paláce..

Jak závěsy mění interiér?

Zelené závěsy různých odstínů a textur harmonicky zdobí kuchyň. Hodí se téměř ke každé základní barvě interiéru:

 • béžový;
 • hnědý;
 • modrý;
 • Černá;
 • bílý;
 • šedá.

Zelené závěsy harmonicky zdobí kuchyň

Zelené závěsy harmonicky zdobí kuchyň

V domech a chatách s velkými kuchyněmi jsou docela vhodné následující:
 • samet;
 • gobelín;
 • taft;
 • texturované kliknutí.

Ve standardních bytech: prádlo, chintz a imitace těchto tkanin. Nevybírejte v malých tmavších odstínech, i když jsou orientovány na jih. Rolety budou lépe chránit před slunečním zářením.

RadaNa severní straně vyberte hlavní závěsy – olivový nebo mátový a závěsy s oranžově žlutým vzorem. Místnost získá teplo a kompenzuje nedostatek přirozených barev.

Klasické interiéry získávají propracovanost díky hedvábným modelům s texturovanými matnými vzory. Použijte stahovací pásky, stříbrné nebo zlaté šňůry. Ve velkých místnostech možnosti s lambrequins.

Vhodný pro téměř jakoukoli základní barvu dekorace interiéru

Vhodný pro téměř jakoukoli základní barvu dekorace interiéru

Venkovské styly, ekologické, provensálské, archaické doplňují přírodní závěsy s květinovým vzorem. Pokud jsou stěny jasně zdobené, lněné nebo obyčejné chintz vyvažuje vzpouru barev. Textil je pro zelený interiér každopádně nezbytný..

Vlastnosti použití zelené

Kuchyně by měla být atraktivní a neměla by být náročná na čištění. Pro milovníky vaření gurmánských pokrmů potřebujete spoustu úložných systémů na nádobí a vybavení.

RadaMísto standardní náhlavní soupravy se stoly a závěsnými policemi si objednejte jednu skříňku od stropu k podlaze s otevřenými policemi na úrovni stolů, do kterých můžete umístit volitelnou mikrovlnnou troubu, multivark, kávovar, pekárnu nebo toustovač.

Kuchyně by měla být atraktivní, ne náročná na čištění

Kuchyně by měla být atraktivní, ne náročná na čištění

Před výběrem dekorace byste měli zvážit:
 • Místnost je oddělená nebo kombinovaná s obývacím pokojem popř chodba.
 • Velikost pokoje.
 • Formulář.
 • Výška stropu.

Rozdělte funkční oblasti barvami různé sytosti. Stejným typem jsou však dekorativní prvky a doplňky.. Použijte funkční plnění skříní a interiérových předmětů:

 • Držáky lahví.
 • Rozkládací police a koše.
 • Držák s háčky na kuchyňské potřeby.
 • Svislé a vodorovné dveře se zavíračem dveří.

Rozdělte funkční oblasti různými barvami

Rozdělte funkční oblasti různými barvami

VIDEO: Nejlepší interiéry zelené kuchyně

závěry

Jak se ukazuje, zelená je barvou mnoha tandemů. A záleží jen na vás, co to bude. Doufáme, že vám náš článek pomohl rozhodnout o vašem budoucím designu..

Thanks! You've already liked this