Rohové ložnice s výplní (více než 110 návrhů fotografií)

Rohové ložnice - udělejte si interiér sami

K ergonomické výzdobě vaší rohové ložnice budete potřebovat trpělivost, víru ve vítězství a naše rady. Rohy jsou ta osamělá místa v našich domovech, díky nimž se cítíme ohromeni jejich zbytečností. Rozložení ložnice se všemi druhy „výklenků“ a rohů je pro majitele domů velkou záhadou a vlastně k čemu jsou? Protože mohou být tak obtížné vyplnit nebo vyzdobit, aby odpovídaly tématu místnosti, takže se nesmíte smířit se současným stavem a nechat věci tak, jak jsou, změňte přitažlivost vaší rohové ložnice přidáním malé dekorace nebo použitím inovativní nápad do těchto rohů. Dovolte mi tedy, abych vám řekl trochu o tom, jak používat chytré způsoby, jak ozdobit rohy. Další podrobnosti dále v článku.

Ergonomie rohových ložnic

Aby bylo možné úspěšně distribuovat interiérové ​​položky v malé rohové ložnici, je třeba vzít v úvahu každý detail.. Vybraná barva stěny a způsob použití této barvy hraje důležitou roli při vytváření relaxačního a příjemného prostoru.. Několik dalších komponent jako nábytek, příslušenství a osvětlení, pomůže vytvořit z malé nepohodlné ložnice prostorný a pohodlný.

Využití každého rohu volného místa

Využití každého rohu volného místa

Malba a barva

Barvy, které si vyberete pro svou ložnici, a způsob, jakým je použijete, určí, zda bude místnost působit prostorně nebo stísněně..

RadaPokud chcete na stěny použít výraznou barvu, namalujte všechny stěny kromě říms a kromě čáry blízko stropu..

Světlá, ale bohatá barva v ložnici

Světlá, ale bohatá barva v ložnici

Světlá barva pokrývající stěny a strop činí místnost prostornější a jasnější. To také dává iluzi vizuální výšky. Nikdy nepoužívejte tmavou barvu v kombinaci se světlou barvou v rozích a strop. Tím se zvýrazní nerovnosti. rozložení a vizuálně ji zmenšit.

Nábytek

Velikost a umístění nábytku v ložnici nejvíce ovlivňuje to, jak se v ní cítíte stísněně nebo prostorně. Čím méně kusů nábytku ve své ložnici máte, tím více se místnost otevře. Menší prvky, které budou použity pro více účelů, vám zaručí maximální užitek.

Zdi převisy nebo šikmé plochy často zůstávají prázdné, ale můžete je vyplnit nábytkem, na kterém sedíte nebo ležíte, a ve zbytku místnosti tak vytvoříte místo pro vyšší prvky.

Prostor vpředu okno také by se nemělo plýtvat. Malý stůl, židle nebo lavice pod oknem vytváří útulnou oblast pro čtení.

Vestavěné knihovny nebo nástěnné police vám umožní použít svislý prostor, ale odolejte nutkání uspořádat všechny stěny něčím užitečným. Jinak budete opět zdůrazňovat rohy, stejně jako malou velikost místnosti..

Pokoj se šikmým stropem

Pokoj se šikmým stropem

Osvětlení

Rohová místnost vypadá tmavší, proto pečlivě vybírejte osvětlení.

RadaVyhněte se těžkým látkám na okenní krytiny, protože zde nejlépe funguje přirozené světlo. Vyberte si světlé nebo čiré okenní krytiny, které poskytují přirozené světlo.

Zapuštěné nebo nástěnné osvětlení eliminuje potřebu lamp, které mohou zabírat cenný prostor. Zrcadla vedle nebo naproti oknům také odrážejí světlo a pomáhají rozjasnit prostor..

Bohaté, jasné osvětlení místnosti

Bohaté, jasné osvětlení místnosti

Příslušenství

Mít ložnici plnou příslušenství zdůrazňuje malou velikost místnosti, takže místo výběru mnoha drobností použijte několik větších. Například místo pověšení obrazové koláže na zeď zavěste jedno velké umělecké dílo..

Kolo koberce a stoly vizuálně kolem místnosti, aby se nezaměřovaly na rohy. Pomocí příslušenství vneste do prostoru barvu. Výrazné barvy v povlečení, Závěsy, umění a další prvky celkově dodávají texturu a výraz navrhněte svou ložnici, odtrhl jsem oči od rohových stěn.

Důraz na závěsy a koberec

Důraz na závěsy a koberec

9 tipů na uspořádání nábytku v rohové ložnici

Každá místnost, která není čtvercem nebo obdélníkem, vám nedává symetrii k vyvážení nastavení, což může být velkým problémem i pro profesionální dekoratéry interiérů. Dobrou zprávou je, že můžete vytvořit krásné interiéry i v neobvyklých místnostech..

Tyto obecné pokyny můžete použít k vyzdobení vaší ložnice neobvyklým tvarem..

Vytváření zón

Nastavte všechny funkce, které mají být v místnosti vykonávány. Například pro hlavní ložnici by to bylo:

 • odpočinková zóna;
 • šatna;
 • prostor pro sledování televize nebo čtení.

Poté rozdělte prostor na základě těchto potřeb. Pokud je tvar místnosti nepohodlný, možná budete muset uznat, že ne všechny funkce mohou fungovat v každé části místnosti, například nebudete moci sledovat televizi z postele..

Rozdělení ložnice na oddělené zóny

Rozdělení ložnice na oddělené zóny

Pokud je místnost dostatečně velká pro oddělené posezení a pracovní prostor, uspořádejte podle toho nábytek.. Můžete umístit počítač stůl a kniha police v jedné části místnosti a televize ve druhé. Rohové prostory lze maskovat umístěním kulatého nábytku, který odstraní ohnisko od nepotřebných rohů. Zvažte umístění stojanů, váz s květinami nebo židle do rohu jako dekorativního akcentu.

Simulace symetrie

Máte nepříjemné okno, které vám nedovoluje nic dělat s prostorem? Umístění záclon po celé délce stěny, od sex ke stropu, můžete vytvořit vzhled symetrických oken a vyvážit prostor.

Ekvivalentní asymetrie

V případě, že předstírání symetrie není možné, použijte realitu, která je ve vašem pokoji, k hraní, přidejte několik kusů nábytku poblíž nepohodlného okna, vytvořte rovnováhu se stolem a jiným stylem lampy na druhé straně problémová oblast..

Prostor kolem okna

Prostor kolem okna

Definujte a ukotvěte prostor

K výzdobě prostoru aktivně používejte koberce, které ohraničí oblasti – i když jsou položeny přes hlavní koberec. Pomáhá ukotvit a definovat prostor a také vytvářet zóny.

Přesuňte nábytek ze stěn

Z nějakého důvodu chtějí lidé zarovnat veškerý nábytek po obvodu svého pokoje, ale žádný návrhář vám tuto metodu nedoporučí. Naopak, pro ně je to jako špatný vkus.

RadaNejlepší způsob, jak se vypořádat s nepravidelnými stěnami, je přesunout od nich nábytek a použít jejich detaily k vytvoření příček a zón..

Pomocí křesel nastavte rohovou oblast jako samostatnou oblast s útulným výklenkem pro sezení.

Volný prostor kolem postele

Volný prostor kolem postele

Ohnisko

Skvělý nápad uspořádat nábytek a doplňky kolem hlavního konceptu místnosti. Pusťte si například svoji ložnici postel dominuje dekoru. Li ložnice je spojena s obývacím pokojem, může to být televize nebo pohovka. Poté ozdobte zbytek prostoru kolem ohniska. Přitom se soustředíte na hlavní aspekty života, což vám dává potřebnou orientaci pro umístění zbývajícího nábytku a doplňků..

Nechte funkci diktovat dekor

Jako účinné rozdělovače místností používejte volně stojící regály a jiný vysoký nábytek. Rozdělení místnosti s nepravidelným tvarem je skvělý způsob, jak organizovat pohyb v místnosti..

Například na čtyřstranné stojany na knihy lze přistupovat ze všech směrů. Tím se automaticky sníží možnosti pro pohovky a křesla u zdí. Kromě toho, že v asymetrické místnosti vytvoříte rovnováhu, můžete libovolně přemisťovat volně stojící nábytek a nezdržovat se u zdi. Je to také dobrý nápad koberec uprostřed podlahy upoutat pozornost na střed místnosti a ne na rohy.

Stojací lampa jako dekor

Stojací lampa jako dekor

Udržujte konzistenci dekoru

Opakující se designové prvky v celém interiéru činí místnost vyváženější. Je důležité mít namontované okenní kryty. Nábytek musí být sladěn a dekorace na zeď také musí být konzistentní. To znamená, že nemůžete mít tematickou zeď v rozporu s celkovým designem místnosti, pokud nechcete, aby tato stěna byla ústředním bodem místnosti..

Harmonické designové prvky

Výběr správných barev kompenzuje nepravidelný tvar místnosti.

Nejlepší je vyhnout se jasným barvám, protože zvýrazní tvar místnosti..

Správná barva může míchat stěny tím, že je ponecháte na pozadí. Pokud jsou vaše stěny šikmé, namalujte svahy jasně bílou barvou, která vizuálně otevírá místnost. A pro zbytek designu použijte doplňkové barvy. Zapamatujte si posloupnost, o které jsme hovořili výše.

Světle bílá místnost

Světle bílá místnost

Je zajímavé poznamenat, že místnost s neobvyklým tvarem se může stát vrcholem v domácnosti, pokud je vyzdobena moudře. Podivnost místnosti můžete přeložit ke svému prospěchu tím, že ji interpretujete jako nový designový vzor, ​​přičemž se na tvar místnosti budete dívat spíše jako na výhodu než na neatraktivní a nevyhnutelnou opravu..

Šatní skříně v rohové ložnici

Vybavit rohovou ložnici vestavěnou skříní je nejlepší řešení, pokud to prostor dovolí. Toto stylistické řešení je vhodné pro hlavní ložnici, která kombinuje dobrý odpočinek a je funkčně optimalizována..

Umístění skříně do nepříjemného rohu se může stát prostorným úložným prostorem a efektivně využít zapomenutou část místnosti.. Zdálo by se, že je snazší umístit skříň do připraveného výklenku, ale stále musíte problém vyřešit v souladu se všemi potřebami a tak, aby hotový výrobek organicky zapadl do prostoru, vypadal jako přirozená součást místnosti.

Transformace slepé ložnice na funkční oblast je doprovázena vhodnými materiály a dokončovacími efekty. Jedním z chytřejších řešení je polička vhodná pro uložení obuvi: police lze zavřít dveřmi nebo otevřít, pokud potřebujete uložit něco jiného než boty. Pro snazší přístup do zadní části skříně použijte posuvné dveře na jednu stranu.

Rohová skříňka s výklenkem

Rohová skříňka s výklenkem

RadaPro stylový šatník vytvořte rohovou nebo plochou izolovanou sloupkovou skříňku, která vypadá kompaktně a přitom vám umožní uložit cokoli, co se vám líbí.

Takové modely se nacházejí ve všech obchodech s nábytkem, které prodávají sekční nábytek. Toto řešení je také navrženo pro rohy mezi okny nebo dveřmi, takže můžete použít každý metr vaší místnosti, aniž byste zastínili světlo nebo narušili symetrii struktury..

Posuvné dveře jsou řešením pro ty, kteří chtějí zachovat čistý design a ušetřit ještě více místa, protože při otevření nezabírají místo. Posuvné dveře lze instalovat na rohové skříně a vytvořit úhlednou úložnou jednotku, když se obě dveře setkají v rohu.

Existuje mnoho možností, jak zvolit dokončovací efekty na dveřích:

 • neprůhledný;
 • zrcadlené;
 • dřevo;
 • barevné sklo.

Chcete-li maximalizovat prostor, zvolte řešení od podlahy ke stropu a přidejte části, které odpovídají velikosti místnosti.

Šatník

Pokud bojujete s prostorovými omezeními a vždy cítíte nepořádek, vytvořte samostatnou budoárovou oblast uspořádáním skříňové struktury, která dokáže zaplnit celý výklenek v rohu a zároveň se snaží využít co nejvíce prostoru. Ať už chcete uspořádat svůj šatník nebo přidat více prostoru do stísněné oblasti, existuje mnoho možností.

Vestavěná skříň pro větší prostor pro zavěšení oblečení. Nebo vytvořte nyní oblíbenou lehčí a menší verzi tradičních designů šatníků, které se budou hodit do stísněných prostor. Poté vyrobte obložení ze světlého dřeva, aby ladilo se sadou do ložnice.

Vestavěná šatna v asymetrické ložnici

Vestavěná šatna v asymetrické ložnici

Nebo postavte šatní skříň s P, která vyplní celou oblast dalšími rohy. Poté se rozhodněte, kolik místa potřebujete a které sekce nainstalovat. Jedná se o velmi pohodlný tvar, který lze porazit zrcadly na dveřích a okolních zdech a vytvořit tak 360stupňovou pozorovací oblast pro pohodlné oblékání..

Pokud jde o dveře skříně – nemusí vůbec existovat, tento styl se nazývá „Boutique“ a je také velmi populární. Nebo si vyberte praktické provedení, jako jsou dvoukřídlé, křídlové nebo jednokřídlé dveře. Druhá metoda je méně pohodlná, ale odolnější..

Oblíbený styl

Oblíbený styl „Boutique“

Nezapomeňte na police jako způsob, jak se zbavit nepořádku ve svém pokoji, aniž byste utratili spoustu peněz. Skříň se dodává v různých velikostech a stylech, které jsou individuálně přizpůsobeny tak, aby vyhovovaly vašemu prostoru a potřebám. Lze je použít k uložení složeného oblečení, obuvi a dalších předmětů, které zaplňují domácnost..

3 nápady na šatník pro rohovou ložnici

Někteří šťastlivci mají dostatek prostoru pro masivní vestavěné skříně, zatímco většina má místo pouze pro malý koutek v ložnici. Je načase využít prostor, který máte, na maximum. Podívejte se na tyto nápady na šatník, které se ergonomicky vejdou do nepravidelné ložnice..

Ve tvaru L.

Chcete-li využít mrtvý prostor, zkuste vytvořit anglickou skříň ve tvaru písmene L, aby odpovídala vašim záznamům. Postavte skrytou skříň přímo ve výklenku a přidejte skládací dveře, aby byla vaše ložnice přeplněná a přeplněná. Takový šatník bude navržen tak, aby vyhovoval nejspecifičtějším druhům oblečení a doplňků..

Šatní skříň na všechny druhy oblečení

Šatní skříň na všechny druhy oblečení

Lineární stejná barva se stěnami

Jedinečnou kvalitou takové skříně je to, že využívá kombinaci stejného barevného schématu se stěnami, které vizuálně rozšiřuje místnost a „skrývá“ nadměrnou hranatost. Použití kombinace přírodního dřeva a barevných panelů k dalšímu vizuálnímu rozšíření je oblíbeným designovým trikem poslední doby.. Postavte ho přímo ke stropu, abyste vytvořili soudržný vzhled a přizpůsobili se různým úložným prostorům.

Lineární skříň ke stropu

Lineární skříň ke stropu

Roh se zrcadlil po obvodu

Nainstalujte velké zrcadlové panely, které budou odrážet světlo v celé místnosti. To minimalizuje dopad velkého úložného prostoru a design doplňují posuvné dveře. Tuto šatní skříň lze nainstalovat i na nejviditelnější místo – například za postel, protože její kapacita bude skrytá a prostor nebude zatěžován.

Šatní skříň se zrcadlem

Šatní skříň se zrcadlem

12 chytrých způsobů, jak umístit prostor

Rohy v ložnicích mají velký potenciál, který čeká na objevení. Se správným dekorem a trochou kreativity můžete snadno zvýraznit svoji ložnici v rozích. Použijte tyto nápady, abyste podnítili svou představivost a našli základ pro své vlastní projekty..

Rohová postel

Postel je hlavním zaměřením vaší ložnice a měla by zůstat středem pozornosti bez ohledu na její polohu. Ostatně, i když má hlavní roli ve scénáři, neznamená to, že by měla být vždy v centru symetricky..

Rohové postele se v minulosti používaly poměrně často a dnes si pomalu začínají znovu získávat na oblibě.. Používají se hlavně proto, že šetří místo a používají úhel, který obvykle zůstává neplodný a sbírá prach.

Nové trendy v designu postelí

Nové trendy v designu postelí

Dvojité pohodlí

Podívejte se znovu na to, co může být rohová postel – pokud nepotřebujete dvojitou velikost, umístěte obě postele pod úhlem tak, aby jejich čela byla u sebe, čímž vytvoříte pocit větší jistoty. Největší výhoda však spočívá v dětské ložnice, kde palandy jsou velmi prostorově efektivní, což umožňuje, aby byl zbytek místnosti uspořádán jako hřiště pro malé blízké.

Neobvyklé řešení pro celou rodinu

Neobvyklé řešení pro celou rodinu

Horký kout s krbem

Pokud nechcete předělat celý pokoj a přesunout postel do rohu, existují další způsoby, jak rohy vylepšit. Nechte postel uprostřed, protože tam vypadá tak elegantně a zvláštně a stává se srdcem místnosti. Místo toho si myslete, že roh by byl dobrým místem krb: moderní model se skleněnou přední částí nebo dokonce klasický kamenný krb. Zvažte použití volně stojícího krbu, který vám ušetří hluk způsobený únavnými opravami..

Krb v interiéru ložnice

Krb v interiéru ložnice

Oblíbený čtecí koutek

Aktuální způsob, jak vyzdobit ložnici: čtecí koutek. Tím se uvolníte a ponoříte se do ústraní, než začnete číst svou oblíbenou knihu.. Ať už je to plyšový puf a zajímavý otoman se stolem a stolní lampou, nebo nejdražší židle Patchwork, malý prostor s knihou vám poskytne nevšední zážitek intelektuálního potěšení..

Čtecí koutek v rohové ložnici

Čtecí koutek v rohové ložnici

Dejte prostor zvláštním okamžikům

To se týká hlavně mladých párů a rodičů, kteří obvykle tráví dopoledne v tichém úkrytu intimní ložnice. Výměna čtecího koutu za jednoduchý konferenční stolek a dvě židle nebo dokonce plyšový gauč u okna by atmosféru velmi slušela..

Na poznámkuMalá snídaně, ranní káva nebo jen čtení prvních novin v ranních hodinách tiše v ložnici vám pomůže užít si malé radosti života..

Útulný čtecí koutek na parapetu

Útulný čtecí koutek na parapetu

Ergonomická pracovní oblast pro workoholiky

Všichni jsme šťastní, protože jsme každý jiný. Pokud jste spíše workoholik než romantik, zvažte správně pragmatičtější rozhodnutí. Víte, kolik času jste doma strávili před notebookem nebo stolním počítačem, a myslíte si, že pracoviště by mělo být v rozích domu..

V podstatě vše, co potřebujete, je stůl, který lze namontovat na zeď, a židle. Můžete si vybrat desku stolu, která se dá sklopit, a skládací židli pro zvětšení prostoru..

Zkuste také použít svislý prostor pro knihy, časopisy, CD, abyste nezatěžovali paměť, použijte svislý prostor správně.

Studujte interiér v ložnici

Interiér pracovny v ložnici

Univerzální police na knihy

Pokud se vám čtenářský koutek zdál jako dobrý nápad, pak se vám stejně bude líbit nápad s rohovou poličkou. Polička zjevně také doplňuje estetiku s řadou místností, které lze každou sezónu měnit tak, aby odpovídaly směru interiérového designu..

Tematická rohová polička

Tematická rohová polička

Relaxujte stylově

Útulný gauč nebo krásně zdobené křeslo je dalším relaxačním odpočinkem, obzvlášť dobře funguje s efektním rohovým oknem, které oživí váš oblíbený kout. Neobvyklá kombinace dodá ložnici pohádkovou atmosféru, zejména v zimě, spolu s vaším oblíbeným nápojem, milovanou osobou a prvním sněhem. Rohové okno může zlepšit vnitřní cirkulaci vzduchu přirozeným větráním.

Relaxace s rohovou židlí

Relaxace s rohovou židlí

Úspěšný noční stolek

Pokud je vaše postel velmi blízko rohu a do malého prostoru se vejde noční stolek, zvažte speciální, možná jedinečný noční stolek, který vytvoří dokonalý obraz.. Přidáním dvou nočních stolků na každé straně bude možné dát místnosti geometricky správnou kompozici a vizuální rovnováhu.. Jednoduchý, nadčasový a praktický noční stolek vždy stojí za zvážení.

Vizuální rovnováha s nočním stolkem

Vizuální rovnováha s nočním stolkem

Přidejte zeleň

Interiérový design ložnice je mnohem víc než výzdoba a doplňky. Můžete si koupit, co chcete, ale nebudete se cítit jako doma. Možná budete potřebovat něco zvláštního, možná to bude rostlina, trocha zeleně, abyste našli svou podstatu.

Ložnice mohou vypadat skvěle s tropickými rostlinami, které jsou dnes tak populární, že se šíří jako požár..

Přivedená příroda je jedním z hlavních způsobů, jak dosáhnout odolného designu vaší ložnice..

Pokojové rostliny v rohovém interiéru

Pokojové rostliny v rohovém interiéru

Fotografie vnějšího světa

Ložnice s výhledem na idylické hory nebo pěnivé vlny na pláži. Vytvořte si vlastní malou oázu v rohu s fototapetou v plné velikosti a přemýšlejte o kompetentním osvětlení, abyste správně vyjádřili přirozenost 3-D grafiky.

A pokud si můžete dovolit otevřít prostor pomocí skleněných stěn, pak vytvoříte velmi důležité spojení mezi vnějším a vnitřním světem. Moderní sídlo si nedokážeme představit bez výhledu do přírody, vytvořte si proto tento přírodní luxus sami.

Okouzlující přirozené ústraní

Okouzlující přirozené ústraní

Používejte a živte svou představivost

Zde je pro vás nejdůležitější tip: čtěte více, představujte si a živte svou fantazii neobvyklými nápady.. Poslouží vám jako zážitek, a když budete chtít provést rekonstrukci, umožní vám představit si místo podle vašich představ a poskytne vám více možností, jak si vybrat..

Nemusíte znovu vytvářet interiérový design z obrázku, abyste získali to, co chcete: jednoduchá vana v rohu nebo obraz osvětlený jedinečným způsobem, který zvýrazní vaši perspektivu, jednoduchá váza nebo židle, kterou jste někde viděli, mohou úplně proměňte svůj prostor. Buďte kreativní a neváhejte změnit svůj dekor, kdykoli se vám zachce..

Prvky neobvyklé výzdoby místnosti

Prvky neobvyklé výzdoby místnosti

Závěr

Děláme vše pro to, abychom zajistili, že každý jeden centimetr bude v našich domácnostech dobře využit. Chcete -li to provést, musíte k problému s plánováním, chytrou organizací a využíváním prostoru přistoupit správným čištěním zbytečných položek. Existují určité triky, které pomáhají uvolnit místnost, a teď o nich víte. Nevyhraďte prostor v ložnici pro své oblíbené aktivity a odstraňte odtud vše, co se na tuto místnost nevztahuje:

 • Vzhledem k tomu, že ložnice je váš soukromý koutek, vaše komfortní zóna, udělejte z ní místo, kde si můžete dovolit vyzdobit prázdné rohy bez obav, zda budou přitahovat ostatní nebo ne..
 • Pokud milujete čtení, přidejte police na knihy.
 • Vložení postele do rohu je skvělý způsob, jak využít výhod neplodného rohu vaší ložnice..
 • V rohu si můžete také vytvořit útulný koutek na čtení, ozdobený stojací lampou a pohovkou nebo pohodlným křeslem..
 • Použití vysoké opěradla nebo elegantního patchworku dodá místnosti díky jejich vzhledu útulnost.

Patchwork přehoz na dekoraci

Patchwork přehoz na dekoraci

Když vaše ložnice slouží zároveň jako obývací pokoj, je někdy lepší nechat nepohodlná místa tak, jak jsou. U určitých typů motivů však můžete toto prázdné zákoutí využít k přidání stylu a útulnosti do celé místnosti. Pro zábavu hostů je vhodné umístit rohovou nebo sekční pohovku a vytvořit stylový prostor pro konverzaci..

závěry

Pokud již máte pohovku a stále máte roh, můžete si dovolit vytvořit rozšířené posezení přidáním zajímavého stylu náhlavní soupravy nebo sofistikovanějšího nastavení. Krb je rozhodně jedním z nejchytřejších a nejkreativnějších zákoutí, které tyto výklenky zdobí..

Stojací lampy a nadměrná svítidla jsou také skvělá pro zdobení izolovaných rohů osvětlením. Pracoviště a hřiště jsou také způsobem, jak zaplnit nepříjemné prostory speciálním nábytkem. Podívejte se na video, kde najdete další nápady.

VIDEO: Neuvěřitelně krásné ložnice

Thanks! You've already liked this