Design dětského pokoje s měkkou pohovkou: Jak a kam je lepší dát?

Design dětského pokoje s měkkou pohovkou

Pohovku v dětském pokoji je třeba vybírat pečlivě a důkladně, s větší péčí než pro dospělé. Správně zvolené může být pro malou místnost skutečnou spásou..

Během dne bude dítě moci na kompaktně složené sedačce sedět, číst nahlas a potichu, hrát si a stavět stany a rolovat auta na volné podlaze nebo stavět hrad pro panenky. A v noci můžete úhledně rozvinout mechanismus a získat široký, pohodlný postel, který se ráno opět promění v malou pohovku.

Ale musíte být opatrní, protože tělo dítěte se stále tvoří. Budoucí držení těla silně závisí na místě na spaní, nespavost může začít kvůli špatné barvě a můžete narazit na ostrý úhel na modřinu. Při výběru by rodiče měli toto vše zvážit – a nejen to.

Technická hlediska: bezpečnost, materiály, konstrukce

Na jakoukoli pohovku se díváte z několika pozic:

 • bezpečnostní opatření – jaká je pravděpodobnost zranění dítěte;
 • materiál – vše hraje svou roli, od rámu po čalounění;
 • design – ne každá sedačka je vhodná pro jakýkoli věk a ne na každé sedačce se bude pohodlně spát.

Pouze výběrem technických charakteristik můžete přemýšlet o designu.

Pohovku pro dítě je třeba vybírat pečlivě a důkladně.

Pohovku pro dítě je třeba vybírat pečlivě a důkladně.

Bezpečnostní inženýrství

Nezáleží na tom, jak staré dítě je, pohovka musí splňovat normy. Nikdo není v bezpečí, aby narazil do ostrého rohu, dokonce ani teenager. Zvážit:

 • Měkkost. Pohovka, která bude stát v dětském pokoji, by měla být bez ostrých rohů. Tvrdé loketní opěrky, obdélníkové tvrdé sedadlo, lesklé kovové nohy – to vše je lepší vyhradit obývací pokoj, kde dítě stráví výrazně méně času než doma.
 • Šířka. Většina dětí neklidně spí, hází se a otáčí se, odhodí pokrývky a může spadnout na podlahu. Úzká pohovka několikrát zvyšuje šance na pád – mnohem lépe se hodí spolehlivý sedák se širokým sedákem, na kterém může dítě ležet šikmo nebo natažené jako hvězdice, pokud chce.
 • Spolehlivost mechanismu. Všechny rozkládací pohovky mají specifický otevírací mechanismus. Než jednoho z nich dáte do místnosti, musíte se ujistit, že mechanismus bude fungovat jasně a neotevře se ve špatnou dobu, což způsobí zranění dítěte. Nejlepší je, když je dostatečně těžký, aby ho dítě v zásadě nemohlo zvednout..
 • Spolehlivost prvků. Některé mechanismy mají kolečka – musíte se ujistit, že se samy nebudou kutálet. Některé mechanismy mají krabice – musíte se ujistit, že dítě nemá šanci uvíznout uvnitř. Některé pohovky mají područky a opěradla – musíte se ujistit, že jsou dostatečně bezpečně upevněny a během aktivní hry nespadnou.

Vybírejte pečlivě

Vybírejte pečlivě

RadaJakákoli věc, se kterou dítě interaguje, musí být bezpečná. Ale tento bod je jen začátek volby. Koneckonců, ne každá pohovka, kterou lze nazvat bezpečnou, je vhodná pro spaní dítěte..

Materiály rámu

Pohovka s jakýmkoli mechanismem se skládá z rámu pokrytého výplní místo matrace a potaženého čalouněnou tkaninou. Existuje mnoho variant prvního, druhého a třetího.

Všechny rámce lze rozdělit do tří velkých skupin:

Rámy dřevotřísky. Nejlevnější a nejpodpornější možný materiál – je vyroben z recyklovaného dřeva. Jediným plusem je, že stojí méně než všechny ostatní materiály. Nevýhod je mnohem více – křehkost, nespolehlivost. Pokud se výrobce ukáže jako bezohledný, může dřevotříska emitovat toxické páry. Pohovka s takovým rámem selže za dva až tři roky intenzivního používání..

Ujistěte se, že je rám dobře skrytý

Ujistěte se, že je rám dobře skrytý

Rámy ze dřeva. Skutečné dřevo je krásný, spolehlivý materiál, který zůstává v módě. Rám z něj může sloužit několik desítek let, voní dobře, je dostatečně lehký, s velmi malou pravděpodobností alergie a je zcela přirozený. Strom však hoří, je citlivý na biologické hrozby (může v něm například začít brouk škůdce), podlehne vlhkosti. Časem vyschne a začne vrzat. To se stane rychleji, pokud byla pro výrobu použita borovice nebo jedle. Kromě toho má strom vysoké náklady..

Kovové rámy. Kov je materiál, který je velmi obtížné zničit. Rám z něj může sloužit desítky let, nehoří, je odolný vůči biologickým hrozbám, nevysychá, nehnije, nezpůsobuje alergie. Jeho jedinou nevýhodou je hmotnost. Pokud z konstrukce pohovky vyplývá, že bude nutné ji částečně zvednout, může to být obtížné. Při nákupu pohovky s kovovým rámem se musíte ujistit, že nemůže dítěti nijak ublížit – například se neočekávaně otevřít.

Možnost pro malou princeznu

Možnost pro malou princeznu

RadaPři nákupu sedačky do dětského pokoje se musíte ujistit, že je její rám dobře skrytý a maskovaný měkkou výplní, takže i když dítě do sedačky při běhu narazí, nezpůsobí to vážné zranění.

Plnivo

Výplň je velmi důležitá pro pohovku, která se plánuje instalovat do dětského pokoje.. V závislosti na věku dítěte by to mělo být jiné:

 • novorozený děti potřebují nejpevnější matraci – páteř se právě tvoří, jakékoli měkké plnivo může způsobit rozvoj skoliózy;
 • děti od tří do sedmi let potřebují matraci střední tvrdosti, která pokud možno sleduje křivky těla – držení těla se stále tvoří;
 • děti starší sedmi let a do dvanácti potřebují matraci střední tvrdosti s měkkým potahem, aby se na ní pohodlně spalo;
 • děti starší dvanácti let se ztotožňují s dospělými, protože jejich držení těla již bylo vytvořeno – matrace by neměla být příliš měkká, a to je vše, co se od ní vyžaduje.

Plnivo je pro tento produkt velmi důležité.

Plnivo je pro tento produkt velmi důležité.

Kromě měkkosti a tvrdosti je třeba zvážit, zda výplň pohlcuje pachy – u malých dětí, které se nemusí v noci probudit na záchodě, je to obzvláště důležité. Je také nutné dát přednost materiálům, které nezpůsobují alergie..

Všechna plniva lze rozdělit do tří velkých skupin..

První je odpružený. Mezi nimi:

 • Blok závislých pružin. Skládá se z rámu a pružinové látky, která se po položení ohne. Tento design existuje více než šedesát let, je spolehlivý a může vydržet deset let. Časem se ale prosadí a začne skřípat. Není vhodné pro dítě – ohýbá se ve velkých oblastech, neupravuje se individuálně.
 • Blok nezávislých pružin. Skládá se z jednotlivých svislých pružin, z nichž každý je oddělený od ostatních. Může také trvat deset let, vyznačuje se spolehlivostí a vysokým ortopedickým komfortem – pružiny se prověšují přesně tam, kde jsou naloženy. Nevrzá, zlomená pružina se dá snadno vyměnit. Skvělé pro děti, ale drahé.

Je třeba zvážit, zda výplň pohlcuje pachy

Je třeba zvážit, zda výplň pohlcuje pachy

Pružinové rámy se vyznačují dobrou výměnou vzduchu a vůbec neabsorbují pachy.

Ne všechny materiály druhé skupiny – syntetická plniva – se liší stejným způsobem. Mezi nimi:

1Polyuretanová pěna. Existují dvě verze – buď se materiál rozřeže na bloky a vytvoří se z něj struktura, nebo se nalije do formy a získá se hotová měkká část pohovky. Neabsorbuje pachy, netrpí prachem, dlouhodobě si zachovává tvar, liší se průměrnou tvrdostí. Ale zároveň se bojí slunečních paprsků a nemá velký ortopedický komfort – vhodné pouze pro malé dítě.

2Structofiber. Má vysoký stupeň ortopedického pohodlí, neabsorbuje pachy, nehoří, neabsorbuje vlhkost. Nezpůsobuje alergie. Je to drahé ve srovnání s jinými materiály a velmi tvrdé – pro mladšího studenta bude vyžadována další měkká podšívka.

3Polystyrenové kuličky. Pro pohovku, na které si dítě bude hrát a občas si zdřímnout, je to vynikající materiál – koule neabsorbují vlhkost, nehoří, jsou odolné vůči biologickým hrozbám a snadno sledují křivky těla. Ale aby na nich mohli spát každou noc, nejsou vhodné – příliš měkké, nepodporují držení těla. Také se rychle protlačí, ztratí se na jedné hromádce a musí být znovu naplněni.

4Holofiber. Materiál, který byl vyvinut na počátku jednadvacátého století a sbíral všechny výhody syntetických materiálů. Nepálí, nepodléhá biologickým hrozbám, nic neabsorbuje, často se používá v sedacích soupravách. Pružinové klece se vyznačují dobrou výměnou vzduchu

Pružinové klece se vyznačují dobrou výměnou vzduchu

RadaRozhodně se nevyplatí kupovat sedací soupravu s polstrováním z polyesteru a pěnové gumy – snadno pohlcují pachy, zůstávají na nich skvrny a nevydrží dlouho, zatoulají se do nevzhledných a nepohodlných hrudek.

U třetí skupiny – přírodních materiálů – se to stává méně často. Mezi nimi:

 • Latex. Vyrobeno z kaučukové šťávy, vydrží až dvacet let, má nejvyšší ortopedické vlastnosti mezi přírodními materiály.
 • Kokosové rouno. Vyrobeno z odolného kokosového vlákna. Nevyvolává alergie, je šetrný k životnímu prostředí a levný, ale zároveň je velmi tuhý – je velmi nepohodlné sedět a ležet na něm.
 • Hříva. Jedno z nejdražších středně měkkých plniv.

Lze použít jako postel

Lze použít jako postel

RadaPři výběru pohovky je třeba vzít v úvahu zdraví dítěte. Pokud má problémy se zády, je dobré nejprve navštívit ortopedického chirurga a poradit se s ním..

Čalounictví

Čalounění plní dekorativní funkci a je důležité pro vzhled místnosti – ne každý materiál se vejde do konkrétního interiéru. Čalounění, se kterým je dítě neustále v kontaktu, by navíc nemělo způsobovat alergie, absorbovat pachy a být citlivé na skvrny. Nejlepší ze všeho – mít možnost ji v případě potřeby umýt.

Na sedací soupravu můžete použít:

 • Velur. Měkký, sametový přírodní materiál, který se vyznačuje velkým počtem barev, nezpůsobuje alergie a dobře se hodí do útulné malé školky. Teplé, snadno prodyšné, příjemné na dotek, levné. Lze jej vyčistit vysavačem nebo v případě silného znečištění suchým pracím práškem. Existují pouze dvě nevýhody – za několik let se na čalounění objeví oděrky a je obtížné z něj odstranit skvrny. Vhodný do pokoje teenagera, ale pro malé dítě – to rozhodně ne.
 • Stádo. Také sametový a na dotek příjemný materiál, který je do školky mnohem vhodnější – lze jej prát, nebojí se vlhkosti a snadno z něj odstraníte skvrny. Liší se v různých barvách a trvanlivosti, je obtížné ji roztrhnout. Časem se ale opotřebovává a také pohlcuje pachy. Pokud má dítě problémy, aby včas pocítilo, že je čas jít na toaletu, je lepší zvolit jiný materiál..

Čalounění slouží jako dekorativní funkce

Čalounění slouží jako dekorativní funkce

 • Gobelín. Možnost pro ložnici vážného teenagera, a ne pro batole – příliš drahý a krásný materiál na to, aby dávalo smysl vejít se na pohovku do pokoje předškoláka. Je houževnatý a snadno se čistí – lze odstranit i ty nejodolnější skvrny. Velmi odolný, ale ne příliš příjemný na dotek.
 • Mikrovlákno. Syntetika, ale drahá a dobrá. Lze prát pouze na jemném cyklu, schne pouze na čerstvém vzduchu, ale skvrny lze odstranit jemnými pracími prostředky a měkkým kartáčem nebo hadry. S těmi zakořeněnými si budete muset pohrát. Vůně neabsorbuje.
 • Ekovelure. Velmi odolná tkanina na bázi přírodních surovin, podobná veluru. Pěkné, měkké, nevybledne ani se neroztáhne. Lze prát pouze suchými prostředky.

RadaPřed objednáním pohovky s konkrétním potahovým materiálem byste se měli zeptat na názor dítěte na tuto záležitost. Nechte ho bloudit po kabině s vámi, dotkněte se různých možností a také vyjádřete svůj názor – pokud už samozřejmě umí mluvit.

Disney pohádka

Disney pohádka

Pohovky potažené kůží a náhražkami kůže nejsou vhodné do školky. Za prvé, jsou stylisticky absolutně nekompatibilní s jasnými hračkami a celkovou světelnou náladou místnosti. Za druhé, kůže je kluzká a chladná na dotek – prostěradlo se z ní bude neustále odvíjet. Kůže je navíc rozmarná v péči a je drahá.

Bude to pro vás zajímavé:

Co by měl být dětský pokoj (310+ fotografií): Výběr tapety, podlahy, stropu, postýlky

Moderní záclony v dětském pokoji pro chlapce a dívky: Krásné nové položky (více než 175 fotografií)

Tapeta v dětském pokoji pro chlapce (+200 fotografií): dáváme dítěti příležitost vyjádřit se

Návrh dětského pokoje pro dívku: 150 + Fotografie světlých a nezapomenutelných interiérů

Design

Důležitý bod volby. Design závisí nejen na tom, jak bude sedačka vypadat, ale také na tom, jak pohodlná bude, jak bezpečná a jak dlouho vydrží..

Existuje celá řada možností:

Rezervovat. Nejjednodušší, nejstarší a nejlevnější ze všech možných možností – používá se již mnoho desetiletí. Je to obyčejná pohovka s měkkými područkami – k jejímu rozložení musíte zvednout sedadlo. Záda půjdou dolů a spadnou s ním. Pod sedadlem je často úložný box. Vzhledem k jednoduchosti mechanismu se pomalu opotřebovává, ale k rozkladu vyžaduje značné úsilí. Pro malé dítě to může být nebezpečné – ne všechny modely mají zámek, který zabraňuje skřípnutí. Pro starší dítě to může být nepříjemné – uprostřed, mezi zády a sedadlem, je mezera.

Možnost s prostornou šatní skříní na postel

Možnost s prostornou šatní skříní na postel

Tango. Ve skutečnosti úplně stejná „kniha“, ale s jedním přídavkem – „tango“ lze zafixovat v jakékoli mezipoloze. Pro dítě je to dobrá volba, protože mezipolohy lze použít ve hrách. Nevýhody „knihy“ však zůstávají.

Eurobook. Varianta s trochu složitějším mechanismem než u běžné knihy – zde nemusíte zvedat sedadlo, ale táhnout ho směrem k sobě, aby se valilo dopředu. Poté opěradlo klesá do výsledné prázdnoty a v důsledku toho se získá široké lůžko. Níže je krabice na prádlo. Jedinou nevýhodou je, že mezera mezi opěradlem a sedadlem může být znatelná..

Puma. Mechanismus je velmi podobný „Eurobooku“, jen se nevyklopí sedadlo. Stačí ho vytáhnout nahoru, aby mechanismus začal uvnitř a sám se rozložil. Poté můžete položit záda. Nevyžaduje fyzickou sílu.

Nespěchejte, abyste rychle vybrali jednu nebo jinou možnost..

Delfín. Snad nejoblíbenější možnost, nevyžaduje mnoho síly – takovou pohovku může rozšířit i dítě. Stačí zatáhnout poutko na sedadle směrem k sobě a mírně nahoru, a to se posune dopředu a automaticky se zvedne v jedné rovině s rolovací částí, pod níž se obvykle nachází box na prádlo. Jedinou nevýhodou je, že mechanismus se při aktivním používání snadno porouchá, proto musí být rám zvolen spolehlivě, nejlépe kovový.

Pro velký dětský pokoj

Pro velký dětský pokoj

Francouzská véčko. Dočasná možnost selže poměrně rychle kvůli zvláštnostem mechanismu. Kotviště se skládá ze tří částí; stačí sedadlo vytáhnout a otevřít. Nepravidelnosti na něm jsou téměř nepostřehnutelné, nevyžaduje téměř žádné úsilí, pohovka je ve složeném stavu velmi úhledná a kompaktní. Ale po několika letech aktivního používání selže..

Nezapomeňte vzít v úvahu názor vašeho dítěte..

Rozkládací pohovka. Když je sestavený, nijak se neliší od ostatních pohovek, ale v rozloženém stavu se dobře hodí pro malé dítě – velmi nízko posazený sedák, snadno se na něj šplhá. Mechanismus je jednoduchý – lůžko se vytáhne zespodu, zespodu, pak se záda sníží. Není vyžadována žádná fyzická síla, žádný box na prádlo.

Akordeon. Stačí jen zatáhnout, aby se mechanismus rozložil – záda také klesají, loketní opěrky zůstávají na svém místě. Při srolování se liší velkou kompaktností, ale nemá speciální krabici na prádlo.

Spartakus. Ve skutečnosti – variace „francouzské véčko“, doplněná a spolehlivější. Sekce jsou pokryty speciální síťovinou, která po rozložení vytváří hladké a pohodlné místo na spaní.

Elf. Nejoriginálnější z možností – sedadlo se nijak nerozkládá, područky jednoduše sklopí po obou stranách. Je to velmi výhodné, protože úroveň jejich sklonu lze libovolně nastavit a není k tomu zapotřebí žádná síla. Vhodná volba pro děti – pohovka nemá ostré rohy a je dostatečně široká.

Design dětského pokoje s měkkou pohovkou: Jak a kam je lepší dát? Design dětského pokoje s měkkou pohovkou: Jak a kam je lepší dát? Design dětského pokoje s měkkou pohovkou: Jak a kam je lepší dát?

Design dětského pokoje s měkkou pohovkou: Jak a kam je lepší dát? Design dětského pokoje s měkkou pohovkou: Jak a kam je lepší dát?

Volba možnosti mechanismu závisí na tom, zda dospělý bude vždy k dispozici k rozšíření pohovky a zda má nějaké nemoci, které komplikují tento proces. Kromě toho je lepší vybrat pohovku s boxem na povlečení – poskytuje nejen místo pro ukládání hraček, ale také otevírá obrovský prostor pro hry..

Zdokonalení konstrukce: transformační pohovka

Technicky lze pohovky, jejichž návrhy jsme právě zvažovali, přičíst přeměně sedacích souprav, protože se z obyčejné pohovky mění v postel.. Ale to není zdaleka nejpůsobivější transformace – vývoj posledních let vám umožňuje koupit jeden kus nábytku:

 • Pohovka a palanda. Toto je vynikající řešení pro malou školku, kde žijí dvě děti stejného věku nebo stejného věku. Přes den bude sedačka sloužit jako místo, kde můžete popíjet čaj a dívat se na televizi, zařídit si stan z deky nebo si spolu hrát tiché deskové hry. Lze z ní udělat pevnost nebo si po náročném dni ve škole jen zdřímnout. Ale s nástupem noci můžete pohovku otočit tak, aby se záda zvedala a byla metr nad sedadlem. K designu je připevněn malý žebřík. Ráno bude možné srolovat povlečení, dát ho do zásuvky pod dno a opět srolovat postele na jednu pohovku..
 • Pohovka a stůl. Je to také dobré řešení pro malou školku, kde velikost místnosti – nebo její uspořádání neumožňuje zařídit dítěti složitější pracoviště. Ve složeném stavu je deska stolu uložena za zády nebo pod sedadlem. Stačí ale použít mechanismus, aby byl před sedadlem a zaujal místo u stolu. A pak – otázka technologie. Položte lampu nalevo od dítěte, získejte sešity a knihy a můžete se bezpečně připravit na zítřejší školní den. Zde můžete také pít čaj, rozložit deskovou hru nebo kreslit.

Design dětského pokoje s měkkou pohovkou: Jak a kam je lepší dát? Design dětského pokoje s měkkou pohovkou: Jak a kam je lepší dát? Design dětského pokoje s měkkou pohovkou: Jak a kam je lepší dát?

Design dětského pokoje s měkkou pohovkou: Jak a kam je lepší dát? Design dětského pokoje s měkkou pohovkou: Jak a kam je lepší dát? Design dětského pokoje s měkkou pohovkou: Jak a kam je lepší dát?

 • Pohovka a šatní skříň. Řešení pro školku, ve které prostě není místo pro samostatný šatník. Vypadá jako nástěnná skříňka, uprostřed které je k ní připevněna sedačka. Kolem – zásuvky, nad ním – police. V noci, když nikdo nepotřebuje místo na podlaze, se rozkládá pohovka a dítě může jít spát. Během dne se v jedné ze zásuvek odstraní ložní prádlo..
 • Pohovka a dvě postele. Toto je možnost pro dům se dvěma dětmi. Místo toho, abyste do místnosti dali dvě postele, které budou zabírat většinu místa, můžete dát rozkládací pohovku, která má dvě možnosti. V první je to jednoduše rozkládací pohovka, jejíž lůžka jsou oddělena sedacím prvkem. Ve druhé je to stejná rozkládací pohovka, ze které jsou získána dvě lůžka – jedno blíže k podlaze a druhé, kde bývalo sedadlo.

Po dokončení výběru pohovky podle technických charakteristik se můžete ponořit do jemnějších a zajímavějších materiálů – pohodlí pro konkrétní dítě a potěšení z designu.

Možnost pro kluka

Možnost pro kluka

Design: funkce a rozložení

Existují funkce, které by pohovka měla mít jen proto, že ji kupujete pro dítě:

 • musí být dostatečně měkký, aby bylo obtížné proti němu zasáhnout;
 • musí mít područky, aby z něj dítě nespadlo;
 • měl by mít široký sedák, aby dítě neusnulo;
 • měl by mít zásuvku, aby měl kam odložit některé hračky.

Neabsorbuje pachy, snadno se čistí – to vše je univerzální. Barva a design pohovky by však měly být zvoleny na základě věku, pohlaví a charakteru dítěte..

A postava v tomto užším seznamu je nejdůležitější.

A prvním krokem při výběru konkrétní sedačky by měla být diskuse. Pozvěte své dítě, aby s vámi plánovalo pokoj. Přemýšlejte s ním o tom, kde bude sedačka sedět nejlépe, a přemýšlejte o tom, jak by měla vypadat. Navštivte společně salon nábytku, sedněte si na všechny pohovky, které se vám líbí, a diskutujte o jejich kvalitách.

Volbu lze proměnit v vzrušující interakci s dítětem, bez ohledu na to, jak je staré..

Design dětského pokoje s měkkou pohovkou: Jak a kam je lepší dát? Design dětského pokoje s měkkou pohovkou: Jak a kam je lepší dát? Design dětského pokoje s měkkou pohovkou: Jak a kam je lepší dát?

Design dětského pokoje s měkkou pohovkou: Jak a kam je lepší dát? Design dětského pokoje s měkkou pohovkou: Jak a kam je lepší dát? Design dětského pokoje s měkkou pohovkou: Jak a kam je lepší dát?

Design dětského pokoje s měkkou pohovkou: Jak a kam je lepší dát? Design dětského pokoje s měkkou pohovkou: Jak a kam je lepší dát?

Pohovka pro mladší studenty

Je dobré koupit pohovku ve tvaru zámku pro dítě, ale pro mladšího studenta je to již projetá fáze. Hry jsou pro něj samozřejmě stále důležité, ale postupně se pozornost přesouvá na komunikaci, na školní akce, na znalosti a další činnosti dospělých.. Sem už se nevejde nejjasnější sedačka se vzory.. Zde je třeba přistupovat jemněji.

 • Pohovka se vzorem. Tato možnost je vždy relevantní – a její hlavní výhodou je, že když dítě vyroste, můžete jednoduše změnit čalounění na klidnější a dospělejší. Do interiéru dětského pokoje se mezitím vejde sedačka s pokémony, monster high a dalšími oblíbenými hrdiny. Hlavní věcí je nejprve zajistit, aby je dítě konkrétně milovalo..
 • Jednobarevná pohovka. Jasné barvy, které potěší předškoláky, jsou již méně relevantní. Samozřejmě čalounění pohovky šedá nebo hnědá – stále špatný nápad, ale můžete dát přednost pastelovým barvám, jemným odstínům zelená a modrá. Podle toho, která kombinace bude vypadat dobře se zbytkem místnosti.
 • Pohovkový stůl. Pro studenta je to skvělé řešení, zejména v malé místnosti. Přizpůsobuje se pracovní náladě, šetří místo.

Na sedačku je lepší zvolit uklidňující, oku lahodící barvy – a samozřejmě stále dbejte na názor dítěte.

Skvělý pokoj pro teenagera

Skvělý pokoj pro teenagera

Pohovka pro teenagera

Po třinácti je to, co může předškoláka potěšit, vnímáno s určitým opovržením: každý teenager chce co nejdříve vyrůst a stát se rovnocenným dospělým. Pohovky s obrázky, pohovky v podobě aut, to k tomu rozhodně nepřispívá..

Proto může být výběr pohovky pro teenagera již vyváženější, vedený nejen touhou pobavit dítě, ale také udělat pokoj opravdu krásným.

Existují základní možnosti přizpůsobení barev:

 • Černobílý. Pokud je dětský pokoj vyroben v odstínech stejné barvy, lze v nich také vybrat pohovku. Pokud jsou například stěny světle zelené, lze pohovku vzít v tmavě zeleném nebo krásném bylinném odstínu. Pokud jsou stěny světlé lila, pak může být pohovka nasycená, lila. Ale pokud jsou stěny tmavé, pak by naopak měla být pohovka lehčí. Efekt by měl být zajímavý, pro veškerou jednoduchost příjmu.
 • Kontrastní. Kontrast je hra, kterou je tak příjemné hrát při zdobení interiéru. Hlavní věc je vybrat opravdu vhodné barvy. V místnosti s bílými stěnami bude jasná pohovka – červená, modrá, fialová vypadat vzdorně a bude vypadat skvěle. V místnosti, kde jsou stěny natřeny oranžově, by byla fialová pohovka dokonalá. Aby nedošlo k záměně a nevkládání upřímně nevhodného nábytku do místnosti, stojí za to zkontrolovat pomocí kombinovaných stolů.
 • Neutrální. V dokonale sladěném interiéru, kde je vše na svém místě, můžete pohovku nechat jako ostrov neutrality. Nechte být béžová, jemný šedý odstín, modrý nebo bílý – pak se vejde do jakéhokoli designu a zároveň bude vypadat odděleně a zajímavě.
 • Nasycený. V neutrálním, klidném interiéru bude skvěle vypadat také pohovka v bohatých barvách. Ať upoutá pozornost, ať se stane středem interiéru.

Pohovka by měla ladit se zbytkem prostředí.

Pohovka by měla ladit se zbytkem prostředí.

S výběrem konkrétní barvy je to těžší – sedačka by měla zapadnout do zbytku prostředí, zapadnout do ní, jako domorodec.

Každá barva nese určité poselství a ovlivňuje nervový systém různými způsoby..

 • Béžový. Teplá, jednoduchá, neutrální barva, která se bude hodit téměř do každého interiéru kromě světlých nebo studených. Citlivý na nečistoty, bude muset být čištěn poměrně často a případné skvrny by měly být odstraněny co nejrychleji. Jakákoli maličkost bude viditelná z dálky.
 • Bílý. Nejneutrálnější z barev, která je vhodná pro velmi málo teenagerů. Děti nejsou příliš úhledné a z bílé pohovky bude příliš obtížné odstranit skvrny od barvy nebo šťávy – je lepší okamžitě vybrat jinou barvu.
 • Černá. Pro školku je ve své čisté podobě příliš ponurý – vytvoří dítěti depresivní náladu a vyklepe se, i když v zásadě odpovídá barvám interiéru. Ale řekněme, jestli je zředěný jasnými vzory, kresbami, nebo pokud si dítě samo vybralo z ideologických důvodů černou.
 • Červené. Jasná, výrazná barva, díky které může sedačka vyniknout, ale není vhodná pro spací místo. Můžete však použít jeho bledé a jemné odstíny, které nejsou spojeny ani s krví, ani s láskou, ani s jinými podobnými věcmi..
 • Žlutá. Slunečná, příjemná barva – věří se, že má pozitivní vliv na náladu. Vejít do interiéru není tak obtížné, „osvětlí“ i tu nejmenší a nejtemnější místnost. Vyžaduje péči, jako všechny světlé barvy. Vybírat můžete mezi teplými a studenými odstíny.
 • Zelená. Liší se velkým počtem odstínů. Uklidňuje, přizpůsobuje se klidné náladě, kterou lze využít ke spánku i práci. Dobře se hodí k listovým nebo květinovým vzorům.
 • Modrý. Odstíny modré jsou také skvělým řešením pro ložnice, také uklidňuje a uklidňuje. Můžete si vybrat libovolnou možnost – od nejsvětlejší, po nejtmavší, téměř černou. Modré mraky nebo ryby vypadají dobře.
 • oranžový. Také teplá, příjemná barva, která má zvýšit náladu a zpříjemnit pokoj. Vyžaduje neustálou péči.

Vyberte si pohovku s dítětem

Vyberte si pohovku s dítětem

RadaDobrým rozhodnutím při výběru barvy by bylo nakreslit pohovku v interiéru s vaším dítětem. Můžete to udělat s tužkami a fixy nebo na počítači. Hlavní je společně vidět, jak bude zvolená kombinace vypadat..

Umístění

Když je pohovka již vybrána a designová činnost téměř skončila, zbývá ji pouze umístit na určité místo v místnosti.. A k tomu potřebujete znát dvě jednoduchá pravidla:

 • Neumisťujte pohovku příliš blízko radiátoru. Pokud ji zavřete zády, bude v místnosti neustále zima, dítě zmrzne a může nastydnout. A pokud si dáte loketní opěrku, vzduch velmi blízko místa na spaní bude neustále suchý a dítěti se bude těžko dýchat.
 • Neumisťujte pohovku hlavou nebo nohama proti dveřím, pokud se tomu dá vyhnout. Problém není ani v rozšířené pověře o smrti, ale v tom, jak dveře a možnost, že přes ně mohou rodiče kdykoli vstoupit, ovlivní psychiku dítěte. Mnohem lepší je dát pohovku na opačnou stranu místnosti, aby se dítě z ní mohlo kdykoli podívat na dveře a vidět vstupujícího člověka.

Jasné barvy udělají vašemu dítěti větší radost.

Jasné barvy udělají vašemu dítěti větší radost.

Jinak je výběr místa zcela na vás. Položit sedačku vedle stolu, aby na ni dítě kdykoli dosáhlo? Proč ne? Umístit ho ke zdi napravo od dveří a blízko k němu? To není špatný nápad.

Je jen důležité, aby místnost ve výsledku vypadala jednoduše a organicky, aby pohovka nevyčnívala z obecného sortimentu a vypadala dobře. Bezpečný, se středně tvrdou matrací, potažený látkou, která se nebojí, že nebude příliš uklizená, bude skvělým místem na spaní.

Nákup pohovky do dětského pokoje je skvělý nápad a z procesu výběru se může stát skutečné dobrodružství..

Thanks! You've already liked this