Dekorativní kámen v kuchyni – 130 možností krásných designů

Dekorativní kámen v kuchyni

Ne všechny ženy mají chuť na kulinářské umění, ale téměř všechny ženy v domácnosti spojuje touha mít elegantní kuchyň. Tato část bytu nebo domu má své vlastní zvláštnosti. Na jedné straně je to místo pro přípravu jídla, kde se rodina může scházet v útulné atmosféře. Na druhou stranu je zde místnost, která se téměř vždy ukazuje hostům a známým..

Nestandardní přístup k návrhu jednotky domácího stravování zdůrazní individualitu, vzbudí závist sousedů a obdiv přátel. Dekorativní kámen v kuchyni je vrcholem, který dodá interiéru zpestření..

Prostory hotové kámen, vždy byli považováni za výsadu privilegované třídy a soběstačných lidí. Vzhled umělého, levnějšího analogu výrazně rozšířil okruh jeho spotřebitelů..

Styl, pohodlí, praktičnost, odolnost

Styl, pohodlí, praktičnost, odolnost

Proč kámen?

Dekorativní kámen, který se dlouho používá při dekoraci interiérů, se stále častěji začleňuje do návrhů kuchyní.. Atraktivní vlastnosti jsou:

 • Šetrnost k životnímu prostředí. Tato vlastnost je jednou z nejdůležitějších pro místo, kde jsou potraviny neustále skladovány a připravovány..
 • Dlouhověkost. Dýha vyrobená z tohoto materiálu neztratí svůj vzhled po mnoho let. Kromě toho nevyžaduje kosmetické opravy, nedrolí se ani nepraská. Výsledný povrch není poškrábán a poškrábán.
 • Rozmanitost. Dekorativní předpokládá barevné schéma a velký výběr textur. S jeho pomocí můžete získat absolutně hladký, lesklý povrch, aby byl matný a reliéfní. Hodí se dobře do každého interiéru a dobře se hodí k jiným dokončovacím materiálům..
 • Nedostatek časově náročné péče. Protože má antistatické vlastnosti, zabraňuje přitahování prachu. Jeho odolnost proti vlhkosti a agresivnímu prostředí umožňuje jeho čištění jakýmkoli způsobem bez obav o zachování jeho vzhledu..
 • Snadná instalace. Obložení dekorativního kamene nevyžaduje speciální dovednosti. Instalaci lze provést ručně, bez specialistů. Materiál odpouští nepřesnosti. Chyba se často může změnit v originální návrhové řešení..
 • Všestrannost. Při pokládce tohoto materiálu nejsou nutné složité přípravné práce. Na druhé straně vám dekorativní kámen umožňuje skrýt nedostatky v opravách a nerovných stěnách..

Dlouho se používá v interiérových dekoracích

Dlouho se používá v interiérových dekoracích

Ke všem by měla být přidána nehořlavost materiálu a schopnost odolávat vysokým teplotám. Tato vlastnost je zvláště důležitá pro místnost, kde se předpokládá přítomnost otevřeného ohně..

RadaPři nákupu dekorativního kamene věnujte pozornost jeho geometrii, absenci průchozích otvorů a jednotlivých textur o rozměrech větších než 5 mm.

Druhy kamene

Společným znakem všech typů dekorativního kamene je jedinečnost. Každý povlak je jedinečný. Materiál použitý při dokončovacích pracích může být přírodního nebo umělého původu.

Přírodní

Tento druh byl vytvořen přírodou. Role člověka v jeho přípravě na konečné použití se redukuje na extrakci, třídění a dodávání kamene požadovaného tvaru. Věří se, že tento materiál má vitalitu a dokonce zlepšuje zdraví. V chladném počasí vytváří útulnost a zadržuje nahromaděné teplo po dlouhou dobu a v horkém počasí poskytuje chlad.. Trvanlivost přírodního kamene se počítá na mnoho desetiletí.

Zvýraznění, které dodá interiéru zpestření

Zvýraznění, které dodá interiéru zpestření

Žula se používá k dekoraci kuchyně, která nese jiskry a přetoky. Mramor vnáší do interiéru strohost a ušlechtilost. Travertin naplňuje kuchyň světlem a přispívá k dobré náladě. Říční oblázky přinášejí chlad a odvádějí pozornost od problémů. Břidlice vytváří efekt domácího pohodlí a připomíná krb, zatímco pískovec a vápenec dodávají teplo.

Při výběru přírodního dekorativního kamene jako kuchyňské dekorace se musíte připravit na vážné náklady.

Umělý

Dokončovací materiál patřící do této skupiny je jen částečně umělý, protože lví podíl na jeho složení zaujímá stejný přírodní materiál, představovaný drobenkou a pískem.

Umělý dekorativní kámen se podle svých vlastností příliš neliší od svého přirozeného protějšku. Aditiva, která jsou adhezivním materiálem, nezhoršují vliv na životní prostředí a v některých případech umožňují dosáhnout z materiálu větší pevnosti a odolnosti proti opotřebení. Je lehký a ekonomicky překonává přirozenost.

Dodejte interiéru útulnost

Dodá interiéru útulnost

Kuchyňská stěna

Volba kamene jako dekorace na stěny kuchyně je odvážné, originální rozhodnutí. Neobvyklá textura, teplé barvy, kombinace s jinými materiály a nekonečné množství možností designu vytvoří útulnou atmosféru vhodnou k jídlu a klidné konverzaci..

S jeho pomocí můžete:

 • zcela zakryjte všechny stěny;
 • dokončit jednu zeď;
 • dělat postříkání.

Tento typ dekorace je schopen vizuálně vyřešit problémy s oblastí místnosti. S horizontálním uspořádáním zdiva, světlejšími barvami a přidáním kontrastních detailů, malé kuchyně se vizuálně zvětší. Prostorná jídelna se zmenší a bude pohodlnější, pokud jsou pro výzdobu stěn zvoleny tmavé barvy a je použito bodové osvětlení nebo svícny..

Dekorativní kámen v kuchyni - 130 možností krásných designů Dekorativní kámen v kuchyni - 130 možností krásných designů Dekorativní kámen v kuchyni - 130 možností krásných designů

Dekorativní kámen v kuchyni - 130 možností krásných designů Dekorativní kámen v kuchyni - 130 možností krásných designů

RadaKámen, ať už přírodní nebo umělý, nesnáší jasné světlo. Pouze jemné, tlumené osvětlení může plně zprostředkovat krásu provedení. Přímé sluneční světlo negativně ovlivňuje kvalitu některých dokončovacích materiálů..

Obklad se vyznačuje jednoduchostí a rychlostí instalace. Díky tomu je atraktivní, pokud jde o pokrytí velkých ploch a přidání dalších prvků do dekoru. Heterogenní textura materiálu usnadňuje skrytí nedokonalostí stěn. Navíc nereaguje na páru a vysokou vlhkost, odpuzuje mastnotu a neabsorbuje pachy.. Díky dekoraci na stěnu dekorativním kamenem není udržování kuchyně v čistotě vůbec zatěžující..

Pokud jde o zdobení stěn kuchyně kamenem, je okamžitě představen rustikální styl. V “země»Kombinace kamene a dřeva se dobře odráží. Obklady stěn a dřevěný nábytek tvoří harmonický celek, jehož účinek je umocněn přidáním zeleně do interiéru.

RadaPři zdobení místnosti věnujte pozornost shodě tónů: světlý povlak na stěnách je kombinován s kuchyňskou soupravou vyrobenou z lehkých dřevin a naopak.

Takové obklady se vyznačují jednoduchostí a rychlostí instalace.

Takové obklady se vyznačují jednoduchostí a rychlostí instalace.

Země však není jediným řešením, které vám umožní vytvořit tichou, klidnou a zároveň exkluzivní atmosféru..

Variace a styly dekorace na zeď

Pokud chcete ukázat vznešenost a monumentalitu, musíte věnovat pozornost románskému stylu. Tato možnost je vhodná pro zdobení venkovského sídla, zdobeného pod hradem.

Styl znamená dokončení kamene nejen na stěnách, ale také sex, kroky, strop, otvory atd. Jako dekorativní materiál se nejlépe hodí umělý s betonovou základnou. Měla by být dána přednost šedá a béžový barvy. Takový povlak je vzhledově nerozeznatelný od přírodního surového mramoru a žuly..

Pokud chcete zdůraznit eleganci a vznešenost, odkažte se na anglický styl. V tomto případě jsou stěny dokončeny:

 • mramor;
 • malachit;
 • perleť.

Obklad je vyroben v jemných pastelových barvách:

 • Mléčné výrobky;
 • růžový;
 • béžový;
 • kavárna.

Drahý, vynikající nábytek přináší souboru závažnost, tuhost a diverzifikuje interiér nenápadným kontrastem.

Pomůže ukázat majestátnost a monumentalitu

Pomůže ukázat majestátnost a monumentalitu

Starožitný styl se vyznačuje jasnými proporcemi a správnou geometrií. Pro stěny je vhodná lehká dekorativní omítka. Nejlepší je, když napodobuje mramor..

„Moderní“ styl odpovídá hladkým tvarům, hladkým rohům, horizontální orientaci a asymetrii v uspořádání interiérových prvků. Z dokončovacích materiálů se zde nejčastěji vybírá na jedné barvě, Černá nebo bílý porcelánová kamenina. Otvory a výklenky jsou naopak orámovány akrylovým kamenem.

Pro kuchyňský styl “chata»Vyznačuje se velkým počtem dřevěných prvků. Od rustikální verze se tento styl liší rovnějšími formami a přesností. Směr přitom neztrácí kontakt s přirozeností..

Stěny jsou dokončeny barevným betonem. Současně je pozornost zaměřena na texturu kamenů. Světelný reliéf a mírně vystupující části přiblíží obklad k přirozenosti.

Stylová kuchyně pro venkovský dům

Stylová kuchyně pro venkovský dům

Existuje mylná představa, že kámen není v souladu s moderními materiály. Jeho vyvrácením je porcelánová kamenina, která má hladký, lesklý povrch. Stěny dokončené tímto materiálem vám umožní vytvořit interiér ve stylu „špičková technologie“,”podkroví“nebo minimalismus. Šedé, béžové a černé plné barvy ladí s chromovými a plastovými detaily interiéru.

Poměrně originálním řešením použití dekorativního kamene v kuchyni je zdobení jedné ze stěn. Neméně zajímavá je možnost proložení tohoto materiálu do stávající povrchové úpravy..

Zástěra v kuchyni

Práce je v každé kuchyni důležitá. zóna, včetně sporáku, dřezu a stůl na vaření jídla. Vzhledem k tomu, že ve většině případů je pracovní oblast umístěna proti zdi, je to skutečná hrozba pro její vzhled a integritu. Úsporným řešením by byla instalace nebo instalace zástěry. Na materiál, ze kterého je vyroben, existují zvláštní požadavky.. On musí:

 • být odolný vůči vysokým teplotám a ohnivzdorný;
 • neabsorbujte vlhkost a mastnotu;
 • udržovat kontakt s agresivním prostředím;
 • snadno se čistí.

Dekorativní kámen v kuchyni - 130 možností krásných designů Dekorativní kámen v kuchyni - 130 možností krásných designů Dekorativní kámen v kuchyni - 130 možností krásných designů

Dekorativní kámen v kuchyni - 130 možností krásných designů Dekorativní kámen v kuchyni - 130 možností krásných designů

Vzhledem k tomu, že známé a monotónní dlaždice v této roli jsou stále více minulostí, byla by zástěra v kuchyni z kamene zajímavou možností. Takový materiál zpravidla splňuje všechny podmínky nutné k ochraně zdi před poškozením..

Nespornou výhodou takové ochrany je její vysoký estetický výkon. Mimo praktičnost, zástěra z dekorativního kamene přináší rozmanitost do interiéru kuchyně a vytváří originální chuť.

Co je aplikováno?

Díky svým vlastnostem nelze každý umělý dekorativní prvek úspěšně použít k vytvoření kuchyňské zástěry..

Zaručenou a osvědčenou možností je porcelánová kamenina. Umožňuje získat dokonale hladký a lesklý povrch. Vypálení dodává tomuto materiálu tepelnou odolnost a zajišťuje dlouhou životnost. Vody a chemických pracích prostředků se nebojí a o její síle nemůže polemizovat mnoho druhů obkladů..

Zvýrazněte konkrétní prvek

Zvýrazněte konkrétní prvek

Neméně běžnou zástěrou je kámen na bázi betonu. S jeho pomocí se získávají desky, které napodobují pískovec, zvětralý tuf atd. Jasná chytlavá struktura vypadá v kuchyni velkolepě.

Možnosti založené na sádře jsou jedny z nejlevnějších. Jejich použití je nevhodné, protože sádra nemá dostatečnou odolnost a pevnost proti vlhkosti. Lakový povlak poskytne pouze dočasnou ochranu proti vodě a páře. Díky sebemenšímu čipu bude nepoužitelný..

Zástěra vyrobená z kamene na akrylovém podkladu dobře odolává mechanickému a teplotnímu zatížení. Je však krátkodobý kvůli slabé odolnosti vůči agresivnímu prostředí. Totéž platí pro aglomeráty.

Nástěnná dekorace u kamen

Nástěnná dekorace u kamen

Mezi výhody dekorativních kamenných kuchyňských zástěr patří:

 • Bezešvý design. Absence švů eliminuje místa hromadění nečistot a usnadňuje čištění povrchu.
 • Nízká pórovitost materiálu. Zástěra je spolehlivě chráněna před vlhkostí.
 • Udržitelnost. Poškrábaná zástěra se rychle opraví broušením a leštěním.
 • Vysoký estetický výkon. Zástěra vyrobená z materiálu, který odpovídá povrchové úpravě kuchyně, vám umožní vytvořit originální, harmonickou kompozici v jakémkoli stylu.
 • Trvanlivost.
 • Možnost vlastní výroby a instalace.

Pokud jde o zástěru z přírodního materiálu, její použití je zastíněno vysokými náklady..

Tento materiál je odolný

Tento materiál je odolný

RadaPřestože je kamenná zástěra považována za poměrně silnou a odolnou, neměli byste se jí čistit železnými kartáči, abrazivními látkami obsahujícími kyseliny..

Bude to pro vás zajímavé:

Vnitřní výzdoba pod kamenem (215 fotografií): Tajemství „silného“ interiéru

Zdobení koupelny umělým kamenem: Umyvadlo, deska, police. Vlastnosti použití materiálu

Dekorativní dlaždice

Zdobení umělými kameny je levnější než divoké, ale stále zůstává docela drahým potěšením. Pokud tato možnost není vhodná, pak dekorativní dlaždice pomohou přiblížit interiér kuchyně k přirozenému..

Tento dokončovací materiál se získává lisováním. V interiéru se dlaždice nejčastěji používají se základnou:

 • sádra;
 • beton;
 • akryl.

Aditiva umožňují dodat materiálu texturu přírodního kamene, cihly atd. Dlaždice je k dispozici v široké škále barev, což otevírá možnosti návrhových nápadů. Mezi jeho výhody patří:

 • vysoký estetický výkon;
 • relativně nízká cena;
 • lehká váha;
 • snadná instalace, snadné zpracování;
 • ohnivzdornost;
 • dobré zvukové a tepelně izolační vlastnosti;
 • šetrnost k životnímu prostředí;
 • rychlá čistitelnost.

Povrchová úprava umělého kamene je levnější

Povrchová úprava umělého kamene je levnější

K tomu všemu můžete přidat odolnost proti vlhkosti a pevnost. Tyto parametry jsou však dány základem použitým pro výrobu dlaždic..

Sádrové obklady vynikají svou lehkostí a cenou. Pórovitost materiálu je však nevhodná pro místnosti s vysokou vlhkostí. Dalším negativním bodem je křehkost materiálu..

Dlaždice na akrylové bázi nejsou citlivé na vlhkost, ale agresivní prostředí, které tvoří čisticí prostředky, se stává jejím nepřítelem.

Nejlepší volbou pro dokončení kuchyně jsou dekorativní dlaždice s betonovým podkladem.. Je to skvělé pro kuchyňské podmínky:

 • dokonale napodobuje přírodní materiály;
 • vyráběné kusově, ale i ve formě velkých panely;
 • nepodléhá vlhkosti, agresivní prostředí;
 • silné a trvanlivé.

Sádrové obklady vynikají svou lehkostí a cenou

Sádrové obklady vynikají svou lehkostí a cenou

Při instalaci dlaždic v kuchyni je třeba věnovat zvláštní pozornost švům. Jak dlouho takový povlak vydrží, závisí na jejich těsnosti..

Tapeta na zeď

Žádná inovace, tapeta na zeď, neustále populární. Jejich popularita je založena na poměrně dobré imitaci přírodních materiálů a relativně nízké ceně. Nepopiratelná důstojnost tapeta na zeď je schopnost dokončovat malé plochy a povrchy, které jsou na těžko přístupných místech.

Při výběru fototapety do kuchyně byste měli vzít v úvahu specifika místnosti.. Oni musí:

 • mít vrstvu odolnou proti vlhkosti;
 • být šetrný k životnímu prostředí;
 • dodržovat standardy požárního nebezpečí;
 • snadno se čistí.

Možnost s fototapetou

Možnost s fototapetou

Vzhledem k tomu, že v kuchyni je mnoho míst, kde jsou stěny ohroženy mechanickým poškozením, výběr tapety by měl být u nejtrvanlivějších možností zastaven. V pracovní oblasti je použití fototapetového papíru možné, ale nezaručuje jeho dlouhou životnost.

Řešením pro kuchyň je vinylová fototapeta.

Fotomurály na bázi kompaktního vinylu dokonale zprostředkovávají texturu přírodního kamene. Materiál je příjemný na dotek a dobře chráněn před mechanickým namáháním. Takové tapety se nebojí přímého slunečního světla. Snadno se čistí, nejsou citlivé na vlhkost a agresivní prostředí, mají významný zdroj, neztrácejí sytost vzoru po dlouhou dobu.

Při výběru fotomurálů do kuchyně se musíte ujistit, že materiál, ze kterého jsou vyrobeny, není toxický a byl ošetřen proti plísním.

Nevypadá to nijak odlišně od přirozeného

Nevypadá to nijak odlišně od přirozeného

Dekorace kamene a tapety

Mezi všemi druhy kuchyňských dekorací na zeď je nejzajímavější dekorace s kamenem a tapetami..

Přestože každý z těchto materiálů odvádí skvělou práci, jejich umělecké kvality stále existují.. Kombinace tapety s kamenem dává neomezené možnosti v designérských nápadech. Opakování je v tomto případě zcela vyloučeno. Každý výsledný interiér je zaručeně velkolepý a exkluzivní.

Mezi hlavní výhody patří:

 • harmonie a originalita designu;
 • nekonečné množství variací;
 • váženost;
 • ukazatele vysokého výkonu;
 • během instalace žádné potíže.

Harmonie a originalita designu

Harmonie a originalita designu

Při zdobení místnosti několika materiály je vhodné udělat náčrt, vybrat barvu, zvýraznit oblasti, které je třeba zdůraznit nebo zastínit. Materiály musí být odolné proti vlhkosti, neabsorbovat nepříjemné pachy, odolávat vysokým teplotám a snadno se zbavovat nečistot.

RadaV této verzi byste neměli používat texturované tapety, s jejich reliéfem sníží účinek dekorativního kamene.

Tapeta se zpravidla nejprve nalepí na připravený povrch. Poté jsou vybrané oblasti zakončeny kamenem.

Dekorativní kámen v kuchyni - 130 možností krásných designů Dekorativní kámen v kuchyni - 130 možností krásných designů Dekorativní kámen v kuchyni - 130 možností krásných designů

Dekorativní kámen v kuchyni - 130 možností krásných designů Dekorativní kámen v kuchyni - 130 možností krásných designů Dekorativní kámen v kuchyni - 130 možností krásných designů

Thanks! You've already liked this