Rozsądne umeblowanie pokoi dziecięcych – wskazówki dotyczące zdrowia, bezpieczeństwa i pomysłów na projekt

Pokój dziecięcy skonfiguruj łóżeczko dziecięce w świeżych kolorach

Najmądrzejszy sposób na umeblowanie pokoju dziecinnego

W przypadku umeblowania pokoju dziecięcego ważną rolę odgrywają nie tylko aspekty optyczne. Tematyka zdrowia i bezpieczeństwa jest również elementarna, aby stworzyć idealną przestrzeń życiową dla najmłodszych. Przygotowaliśmy wskazówki dotyczące wyboru bezpiecznego i zdrowego wnętrza oraz uzupełniliśmy je o praktyczne rozwiązania i sugestie.

Meble do zdrowego życia – na co należy zwrócić uwagę przy zakupie

Unikanie gorszych materiałów, które są zanieczyszczone zanieczyszczeniami, nie jest takie łatwe, biorąc pod uwagę prawie nieograniczony wybór. Niezależnie od tego, czy lakiery, farby, kleje czy inne elementy w meblach – wysoce lotne i nielotne toksyny niestety czają się w wielu miejscach. Pomimo pewnych przepisów, nawet maksymalne limity dozwolone przez prawo są wystarczające, aby spowodować konsekwencje zdrowotne, takie jak alergie czy problemy z oddychaniem. Aby chronić dzieci przed truciznami domowymi, należy zwrócić większą uwagę na materiały używane przy zakupie mebli. Różne certyfikaty i etykiety środowiskowe mogą pomóc w znalezieniu produktów, które są tak zdrowe, jak to tylko możliwe.

wyposażenie pokoju dziecięcego pokój dziecięcy lekkie meble dzianiny

Metka “Niebieski Anioł”. Oznakowanie ekologiczne przyznawane jest wyłącznie meblom, które nie zawierają żadnych substancji organohalogenowych, rozpuszczalników ani plastyfikatorów. Jest nie mniej pomocny Znak ÖkoControl w zakresie mebli drewnianych. „Powierzchnie są pokrywane glazurami, naturalnymi olejami z żywic i woskami na bazie naturalnej. Powstała powierzchnia z otwartymi porami może mieć pozytywny wpływ na klimat w pomieszczeniu ”, mówi odniesienie do znaku jakości na poniższej stronie internetowej http://www.oekocontrol.com/. Generalnie radzimy używać mebli do pokoju dziecięcego Solidne drewno. Szansa, że ​​zostaną tu zastosowane zanieczyszczenia jest znacznie mniejsza niż w przypadku sklejki czy innych produktów z klejem. Meble do pokoju dziecięcego z litego drewna dostępne są w lokalnych salonach meblowych oraz w sklepie internetowym pod adresem http://www.kinderwagen.com/, gdzie asortyment sięga od wózków do mebli dziecięcych i huśtawek. Ponieważ wybór produktów jest dobrze posortowany według kategorii, szybko znajdziesz drogę. Oprócz buku, wśród drewna litego dużą popularnością cieszą się czereśnia, orzech i sosna. Buk jest szczególnie wytrzymały, ponieważ jest Drewno liściaste działa z dużą gęstością.

skonfiguruj pokój dziecięcy pokój dziecięcy światło dzienne z drewna

Bezpieczeństwo – A&O

W pokoju dziecięcym wszystkie elementy, czy to meble, czy zabawki, muszą gwarantować maksymalne bezpieczeństwo. Podczas konfiguracji zwróć uwagę na znaki testowe, takie jak ten z TÜV pod oznaczeniem “Certyfikowane bezpieczeństwo„Dobrze znany symbol, który musi być wyraźnie rozpoznawalny na produktach z etykietą„ GS ”. Artykuły z certyfikatem GS zostały sprawdzone zgodnie z wymogami ustawy o bezpieczeństwie produktów. Ostre krawędzie lub narożniki powinny być w przedszkolu tematem tabu. Jeśli nie można ich uniknąć ze względu na istniejące meble, należy wybrać produkty zabezpieczające, które można zainstalować w późniejszym terminie, takie jak Ochrona narożników Aby się oprzeć. Parzysty Gniazda muszą być zabezpieczone przed dziećmi. Oto pięć dodatkowych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa:

  • Szuflady i drzwiczki szafek można zabezpieczyć odpowiednimi zamkami. Zapobiega to przytrzaśnięciu palców i zranieniu ich przez dzieci.
  • Aby zapobiec upadkom, są Dywanowe maty antypoślizgowe Są po prostu przycinane na wymiar i umieszczane bezpośrednio pod dywanem. Dzięki temu dywany nie mogą już się wyślizgnąć.
  • Mieszkasz w mieszkaniu na wyższym piętrze? Zamki okienne Oznacza to, że dzieci nie mogą samodzielnie i niezauważalnie otwierać okien.

wystrój przedszkola pokój dziecięcy różowe tekstylia miękkie meble

Oszczędzaj dzięki elastycznym meblom

W celu ograniczenia wydatków na meble do pokoju dziecięcego wskazane są meble elastyczne, które rosną wraz z dzieckiem. Łóżka oraz biurka i krzesła dostępne są w wersjach regulowanych. Ma to tę zaletę, że pokój dziecięcy nie musi być odnawiany co roku, a dzieci zawsze muszą być wyposażone w jeden sprzęt przyjazny dla pleców korzyść.

Używaj kolorów poprawnie

Aby stworzyć zachęcające środowisko do zabawy dla dzieci, nie powinno zabraknąć kolorów. Pokój w kolorze białym i czarnym wydaje się nudny i pochmurny dla dzieci. Więc nigdy ich nie lekceważ Efekt kolorów i używaj ich mądrze. Generalnie powinieneś wiedzieć, że każdy kolor ma indywidualny wpływ na nastrój. Podczas gdy na przykład zieleń ma działanie równoważące, uspokajające i harmonijne, żółty tworzy dobry nastrój i radosną atmosferę. Z kolei pomarańczowy pobudza komunikację i apetyt. Niebieski symbolizuje spokój, relaks i harmonię. Czerwień to stymulujący kolor, który ożywia pomieszczenia.

do pokoju dziecięcego załóż łóżeczko bezpieczeństwa

Jeśli dzieci są wystarczająco duże, należy je uwzględnić w doborze koloru. Wiele dzieci ma ulubione kolory, które można wkomponować w wystrój pokoju. Kolory są szczególnie efektowne na ścianie. Z pięknym Farby ścienne może być wykorzystany do efektownej inscenizacji pokoi dziecięcych. Podczas projektowania koloru należy zwrócić uwagę na wielkość pomieszczenia. Małe pomieszczenia mogą wydawać się jeszcze bardziej ciasne dzięki mocnym kolorom nałożonym na dużą powierzchnię. Jeśli przestrzeń jest ograniczona i nadal należy używać mocnych kolorów, kolory ścian powinny sięgać tylko do pasa lub ograniczać się do jednej ściany. Alternatywą byłoby wprowadzenie pożądanych kolorów nie jako kolorów ścian, ale za pomocą akcesoriów, takich jak dywany, pościel, zasłony i doniczki.

pokój dziecięcy skonfigurować przechowywanie zabawek

Inne pomysły na umeblowanie i strategie projektowe zebraliśmy w osobnym artykule.

Zamów dla większego spokoju

Bałagan w przedszkolu może mieć trwały negatywny wpływ na dzieci. Zaburzenia powodują niepokój, który krzywdzi dzieci. Idealnie, dzieci od najmłodszych lat uczą się prawidłowo i regularnie sprzątać. Ale to działa tylko wtedy, gdy istnieje wystarczająca ilość systemów organizacyjnych. Oto kilka zaleceń:

  • pojemnik: Pokoje dziecięce powinny zawierać kilka pojemników odpowiednich do sortowania zabawek. Modele przezroczyste są szczególnie praktyczne, ponieważ dzieci mogą od razu zobaczyć, co jest w środku i dlatego nie muszą otwierać wszystkich pudełek, aby coś znaleźć. Zamawiając systemy zamówień, zawsze upewnij się, że dzieci mogą łatwo dotrzeć do wszystkiego.
  • Etykieta: Aby w pierwszej kolejności nie było wyszukiwania, systemy zamówień, takie jak pudełka lub skrzynie, powinny być zawsze oznakowane. Jeśli dzieci nie potrafią jeszcze czytać, użyj graficznego przedstawienia treści. Pudełko zawiera klocki Lego? Wydrukuj klocek Lego i dołącz obrazek do pojemnika.
  • Wkurzanie: Jeśli dzieci są przytłoczone masą zabawek, zabawa nie jest zbyt zabawna. Regularnie sprzątaj, aby ograniczyć wybór. Dziecko nie chce rozstać się ze swoim dobytkiem? Wyjaśnij, że te przedmioty zostaną przekazane biednym dzieciom i mogą je wykorzystać do czynienia dobra. U większości dzieci ten argument wyzwala pomoc.

Ćwicz sprzątanie z dzieckiem, aby nauczyć się podstaw sprzątania pokoju. Twoje potomstwo poczuje się później bardziej komfortowo i nauczy się doceniać zalety porządku.

Urządzanie pokoi dziecięcych ma sens praktyczny

Thanks! You've already liked this