Top 10 ekstremalnych przygód podróżniczych – poczuj adrenalinę!

podróż przygoda pomysł wakacje morze ekstremalne podróże przygoda

Te 10 pełnych adrenaliny ekstremalnych przygód podróżniczych przyprawi Cię o szybsze bicie serca

Niektórzy podróżnicy żyją na krawędzi niebezpieczeństwa. Ci łowcy przygód, którzy nigdy nie są usatysfakcjonowani spędzaniem wakacji na plaży, szukają przygód w wolne dni. Jeśli orbitowanie wokół Ziemi, nurkowanie w wodach pełnych rekinów lub zbliżanie się do goryla z bliska stanie się tym, jak brzmi Twój pomysł na zabawę, masz szczęście.

Mamy 10 ekstremalnych przygód podróżniczych znaleźć, aby Twoje serce przyspieszyło, a na wypadek, gdybyś nie był jeszcze gotowy na podpalenie w wysokiej klasy filmie kaskaderskim, mamy dla Ciebie nasze nurkowanie na „Titanica”. Do wypraw przygodowych dołączyliśmy również podobną alternatywę, choć z mniej pulsującą adrenaliną.

 Jeśli twoja adrenalina wzrośnie po prostu oglądając Szybcy i wściekli, twoje serce poczuje się tak, jakby wyskoczyło z twojej klatki piersiowej, gdy doświadczasz prawdziwej rzeczy.

samochody przygoda swift drag racing ekstremalna przygoda podróżnicza

Drag Racing

Wyścigi uliczne są nielegalne, ale pełno jest przestrzegających prawa szkół wyścigów dragsterów. Szkoła wyścigów dragsterów Douga Foleya (www.dougfoley.com) organizuje kilka wydarzeń publicznych w całym kraju (wciąż zaplanowane na rok 2010 w Phoenix, Las Vegas i nie tylko); Aby uzyskać najwyższy HBM (liczba uderzeń serca na minutę), wybierz wielopak Super Dragster, jednodniowy program podróży ekstremalnych, który zawiera instrukcje bezpieczeństwa i krok po kroku zapoznanie się z samochodem. Potem nadszedł czas, aby wskoczyć na tor, wcisnąć akcelerator i zrobić to jak Mario Andretti.

Opcja z mniejszą adrenaliną: Nie jesteś jeszcze gotowy, aby zasiąść za kierownicą? Usiądź za Andretti i pojedź z nim, zapisując się na Mario Andretti Dream Day (organizowany przez Mario Andretti Racing School; dev.andrettigordon.com; daty i lokalizacje na 2010 rok są nadal otwarte). Tak, autografy są dołączone.

 Safari z gorylamigoryl safari ekstremalna przygoda podróżnicza pomysł wakacje ekstremalna przygoda podróżnicza

Aby mieć szansę na interakcję z jednym z najbardziej zagrożonych gatunków na świecie, podążaj śladami Dian Fossey, antropologa przedstawionego w filmie Goryle we mgle Rok 1988 został uwieczniony. Pozostało nie więcej niż 790 goryli górskich, ale Park Narodowy Vulcanoes w Rwandzie jest nadal najlepszym miejscem na świecie, aby dostrzec jednego z tych łagodnych roślinożerców. Ich charakterystyczne osobowości są urocze, a ruiny Stacji Badawczej Karisoke, gdzie Fossey został zabity i pochowany, same są bardzo zwinne. JK Safaris prowadzi czterodniowe safari do obszaru, które obejmują pobyty w eko-domkach.

 Opcja z mniejszą adrenaliną: jeśli nie jesteś gotowy na ekstremalną podróż konieczną do podążania śladami goryli górskich, wizyta w Małpiej Górze (www.montagnedessinges.com) we Francji innego rodzaju interakcje naczelnych: 280 makaków berberyjskich wędruje swobodnie pośród zwiedzających, ale bądź ostrożny: te przebiegłe stworzenia znane są z tego, że pobierają jedzenie bezpośrednio z rąk zwiedzających!

 Sport, który sprawia, że ​​alpinizm jest równie ekscytujący jak schodzenie w dół

heliski idea przygoda śnieg góry ekstremalne podróże przygoda

 Heli-ski

Jeśli jesteś najlepszym narciarzem z upodobaniem do adrenaliny, zejdź ze stoków i wzbij się w przestworza, wskakując na helikopter i heliskiing, sport, który sprawia, że ​​wspinaczka górska jest równie ekscytująca, jak zejście w dół. Zwabiony obietnicą nietkniętych stoków, dzikiego odosobnienia i wymagającego terenu dla tych, którzy odważą się uzyskać dostęp w powietrzu na niedostępne w inny sposób szczyty. Valdez Heli-Camps (www.valdezhelicamps.com) organizuje wycieczki do gór Chugach na Alasce; Prawdziwi entuzjaści sportów ekstremalnych rezerwują cztero- lub sześciodniowy pakiet „Summit Sounds”, który obejmuje 13-tysięczny szczyt Chugach i oferuje zakwaterowanie na statku (w tym lądowisku dla helikopterów) zakotwiczonym w Prince William Sound.

Opcja mniej adrenaliny: bój się latać?

heliski pomysł podróż wakacje adrenalina przygoda ekstremalna podróż przygoda

Zamiast tego rozważ wyprawy narciarskie w Colorado Rockies; Paragon Guides oferuje wspaniałe wycieczki poza utartym szlakiem, aby uzyskać mniej ekstremalną przygodę w śniegu.

  Jeśli jesteś doświadczonym alpinistą, Adventure Consultants oferują wyprawy szczytowe do Nepaluadrenalinowy sprzęt do ekstremalnych podróży

 Wspinaczka skałkowa

Podobnie jak święty Graal alpinizmu, legenda o Mount Evereście odgrywa dużą rolę w umysłach podróżników i nie bez powodu: ryzykując przejście przez „strefę śmierci” (która co roku zabiera kilka istnień ludzkich) i dotarcie na szczyt, jest sukces życia. Jeśli jesteś doświadczonym alpinistą, Adventure Consultants (www.adventureconsultants.com) Wyprawy na szczyt do Nepalu, które będą kosztować około 65 000 $ i nie mają gwarancji, że zostaną wspięte.

Opcja mniej adrenaliny: gdy chcesz po prostu zobaczyć Everest..

Pomysł na ekstremalną przygodę podróżniczą everest obejmuje ekstremalną przygodę podróżniczą

 Opcja z mniejszą adrenaliną: Jeśli chcesz tylko zobaczyć Everest, ale nie chcesz ryzykować życia na ekstremalnej wyprawie (lub nie chcesz wydać na to wszystkich swoich oszczędności), są całkowicie wykonalne (i tańsze) wycieczki do bazy.

 Sandboarding to ekstremalny sport czterosezonowy

ekstremalna podróż przygoda z piaskiem

 Niezależnie od tego, czy rozważasz rzucenie snowboardu, czy po prostu nie możesz czekać do zimy, aby zejść ze stoku, spróbuj zapiąć deskę i zmierzyć się z górą piasku. Sandboarding to ekstremalny, czterosezonowy sport, który ostatnio zyskał popularność wśród snowboardzistów, których otacza surrealistyczny pustynny krajobraz w poszukiwaniu podobnego przypływu adrenaliny. Oczywiście możesz spróbować surfowania po wydmach na lokalnej plaży, ale dla odpowiedniej oferty udaj się do Cerro Blanco w pobliżu pasma górskiego Andów w Peru, aby znaleźć najwyższą wydmę na świecie. Peru Adventure Tours oferuje ośmiogodzinne ekstremalne wycieczki, które obejmują wypożyczenie deski i lunch.

Życzymy udanych, niezapomnianych wakacji

piaskownica pomysł przygoda podróż wakacje

 Aby uzyskać więcej informacji na temat planowania podróży, zapoznaj się z naszym Przewodnikiem turystycznym po Peru, a następnie skorzystaj z naszej Wyszukiwarki podróży – Porównanie cen – aby znaleźć loty, hotele, rejsy i inne oferty podróży do Peru.

 Nurkowanie z rekinami

ekstremalna przygoda podróż wakacje pompowanie adrenaliny

Jeśli Biały rekin Jeśli nie zostałeś wypędzony z wody na stałe, spakuj się i wybierz się na nurkowanie z rekinami u wybrzeży Cape Point w RPA. Apex Shark Expeditions oferuje jednodniowe wycieczki do False Bay między listopadem a czerwcem (około 30 minut od Kapsztadu) i zaprasza do pływania z rekinami mako i niebieskimi przez ponad godzinę bez niczego poza pianką między tobą a ich płetwami.

 Opcja z mniejszą adrenaliną: sprawdź największego na świecie drapieżnego rekina..pomysł na ekstremalną przygodę z podróżami ocean

Opcja z mniejszą adrenaliną: Zobacz największego na świecie drapieżnego rekina – wielkiego białego – w wodach Pacyfiku wokół meksykańskiej Isla Guadalupe. To prawda, że ​​wciąż dostarcza wystarczająco dużo adrenaliny, ale nieco mniej ekstremalna opcja podróży od Shark Diver umieszcza Cię pod wodą – bezpiecznie za kratami – w bezpiecznej stalowej klatce.

 świat ekstremalnych przygód podróżniczych

 Podróż kosmiczna

Typowe wakacje uwolnią Cię od żmudnej orbity w dzień pracy, ale 10-dniowa podróż kosmiczna oferowana przez Space Adventures z Wirginii wystrzeli Cię z wyrzutni w Kazachstanie na prawdziwą orbitę okołoziemską, gdzie sama grawitacja nie jest już potrzebna, gdy okrążasz kulę ziemską co 90 minut. Ale kiedy myśl o wrzuceniu na barana wartej 40 milionów dolarów rosyjskiej rakiety zrówna z ziemią twoje marzenia o ekstremalnych podróżach, poczekaj na wygodne krzesło na pokładzie Virgin Galactic Richarda Bransona, który rozpoczął swoje pierwsze loty załogowe w 2010 r.: Dobrze płacący pasażerowie muszą przynajmniej poczekać do 2012, aby dostać się na loty suborbitalne, ale będą pobierać stosunkowo tanie „tylko” 200 000 $.

Opcja z mniejszą adrenaliną: Emocje w stanie zerowej grawitacji w jeszcze mniej astronomicznej cenie są dostępne w Las Vegas, Cape Canaveral i Titusville, zarówno na Florydzie, jak i przez Zero G (www.gozerog.com; filia Space Adventures), gdzie za pomocą tych samych parabolicznych manewrów można symulować stan nieważkości, który został użyty do wprowadzenia energicznego Toma Hanksa do Apollo 13 filmować.

  Odkrywanie naturalnych jaskiń zdobądź jaskinię pompującą adrenalinę

Zjazd ze strony wapiennego klifu, przeciskanie się przez wilgotne szczeliny ze świecącymi świetlikami, wyskakiwanie z podziemnego wodospadu i „spływ czarną wodą” w podziemnych progach w Jaskini Ruakuri, części nieziemskiego systemu Jaskini Waitomo w Nowej Zelandii . Pięciogodzinna przygoda podróżnicza Black Abyss oferowana przez The Legendary Black Water Rafting Co. (www.waitomo.com/spływ czarną wodą), jest najbardziej wymagającą z regionalnych wypraw ekstremalnych z przewodnikiem, z mieszanką wspinaczki, zjazdów na linie i rur jaskiniowych.

 Opcja z mniejszą adrenaliną: Dla mniej wymagającego zejścia do domu, udaj się do Parku Narodowego Carlsbad Caverns (www.nps.gov/jaskinia) w południowym Nowym Meksyku. Zamiast rzek i wodospadów, 300 jaskiń zostało wyrzeźbionych przez kwas siarkowy rozpuszczający wapień, co sprawia, że ​​doświadczenie jest znacznie bardziej suche, a jednocześnie „głęboko” satysfakcjonujące.

Możesz przeczytać więcej informacji o planowaniu podróży w naszym przewodniku turystycznym po Nowej Zelandii, a następnie skorzystaj z naszej wyszukiwarki podróży – porównania cen, aby znaleźć loty, hotele, rejsy i więcej ofert podróży do Nowej Zelandii.

 Aby posmakować pościgów samochodowych, płonących budynków i darmowych skrzynek z ostrych filmów akcji, udaj się do Las Vegas

podróż wakacje ekstremalna przygoda filmowa

Trening kaskaderski

 Zarabianie na życie jako kaskader brzmi szalenie dla większości ludzi, ale jeśli myślisz, że jesteś ćpunem adrenaliny, może to brzmieć jak praca marzeń. zarezerwuj pięciodniowe doświadczenie kaskaderskie, a będziesz walczył z kaskaderami, a nawet zostaniesz podpalony przez dobrze wyszkolonego instruktora kaskaderskiego.

Opcja z mniejszą adrenaliną: Przygotuj się na skok wzwyż z bliska podczas skoku spadochronowego w tandemie — są one oferowane w setkach lokalizacji w całym kraju.

 Aby uzyskać więcej informacji na temat planowania podróży, zapoznaj się z naszym Przewodnikiem turystycznym po Las Vegas, a następnie wyszukaj oferty podróży do Las Vegas.

  Zanurz się do „Titanica”ekstremalna przygoda podróżnicza pod wodą

Widziałeś film, ale nie jesteś gotowy, aby zobaczyć RMS Titanic z bliska. Nie musisz być naukowcem morskim, aby zajrzeć do wraków wszystkich wraków, ani nie musisz wyruszać do Nowej Fundlandii, gdzie na pokładzie statku ekspedycje The Great Canadian Adventure Company Akademik Keldysh obsługuje rosyjski statek badawczy, który jest w stanie zejść prawie 2,5 mili pod wodę, aby dotrzeć do miejsca spoczynku statku. Przywilej zobaczenia Titanica z bliska kosztuje prawie 55 000 dolarów, ale zarówno dla fanatyków, jak i ćpunów ekstremalnych podróży, to niewielka cena za bycie jednym z pierwszych nienaukowców, którzy zanurkowali.

Opcja z mniejszą adrenaliną: Jeśli twoje kieszenie nie są tak głębokie, wycieczka z rurką na Bahamach powinna zaspokoić część twojej ciekawości – bez znacznych wydatków. Bimini, Wielka Bahama, Raj i Wyspy Andros mają wraki statków tuż przy brzegu; wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć eksplorację, to maska ​​i płetwy.

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki podróży – porównania cen, aby znaleźć loty, hotel, rejsy i inne oferty podróży.

Thanks! You've already liked this