Lehký laminát v interiéru: 90 luxusních realizací v barvě slonové kosti a klasické béžové

Stylový obývací pokoj soukromého domu s laminátem ze světlého dřeva

Stylový obývací pokoj soukromého domu s laminátem ze světlého dřeva

Mnoho lidí se stále obává použití lehkého laminátu v interiéru. A to není náhoda. Věří se, že je snadněji znečištěný a nepraktický. A vzhledem k tomu, že podlaha hraje téměř ústřední roli při vytváření interiéru v jakémkoli stylu, mělo by se k jejímu výběru přistupovat mimořádně opatrně. Koneckonců celá orientace interiéru závisí na jeho barvě a struktuře..

Světlý obývací pokoj s laminátovou deskou

Světlý obývací pokoj s laminátovou deskou

Rozšiřování prostoru o světlé stěny a laminát

Rozšiřování prostoru o světlé stěny a laminát

Interiér venkovského domu s rustikálními prvky

Interiér venkovského domu s rustikálními prvky

Kontrastní interiér ve skandinávském stylu

Kontrastní interiér ve skandinávském stylu

Při výběru laminátu se musíte nejprve rozhodnout o jeho barvě. Lehký laminát je možná nejlepší volbou pro vytváření moderních interiérů..

Lehký laminát: výhody

Světlé podlahy jsou stále oblíbenější po celém světě. To je dáno následujícími výhodami lehkého laminátu:

 • Schopnost vizuálně rozšířit prostor malých moderních bytů. Zde platí hlavní designové pravidlo: rozšířit světlou barvou, úzké tmavou.

 • Vytvoření efektu naplnění místnosti světlem. Zvláště bílý laminát je vhodný do místností obrácených na neslunnou stranu. Nedostatek přirozeného světla bude kompenzován bledými tóny podlahy.
 • Méně znečištěné ve srovnání s tmavě zbarvenými lamináty: na bílých materiálech je vidět méně prachu. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení je světlá laminátová podlaha praktičtější než tmavá. Tmavší povlak je považován za rozmarnější: jakákoli špína na něm bude viditelnější..

 • Schopnost vytvářet zajímavé a propracované interiéry. Jakékoli detaily a doplňky vypadají výhodněji na bílém pozadí, zvláště pokud je vytvoříte kontrastní.

Studio v kontrastních barvách

Studio v kontrastních barvách

Lehký laminát: nevýhody

Při výběru laminátu ve světlých barvách byste měli také studovat jeho nevýhody, včetně:

 • Možnost vytvoření nepřirozeného efektu vzhledem k povaze osvětlení. Ve většině případů uživatelé chtějí, aby laminát vypadal co nejpřirozeněji, ale tohoto efektu je obtížnější dosáhnout u laminátu ve světlých matných odstínech..

 • Potřeba pečlivého výběru všech doprovodných prvků: soklů, interiérových dveří, okenních rámů atd. Obtíž spočívá ve správné kombinaci odstínů.
 • Vytvoření „rustikálního“ efektu. Někoho může zmást fakt, že podlaha ze světlých nátěrů nevypadá tak elegantně než tmavá. Proto odstíny bílé nejsou vhodné pro vytváření interiérů v určitých stylech. To je však spíše otázkou vkusu..

Světlý laminát má tedy výhody i nevýhody. Při určování, který barevný laminát je lepší zvolit, byste proto měli vzít v úvahu vlastnosti interiéru a efekt, kterého chcete dosáhnout..

Moderní interiér se světlým laminátem v prostorném studiovém bytě

Moderní interiér se světlým laminátem v prostorném studiovém bytě

Světlý obývací pokoj s kontrastními prvky nábytkové sestavy

Světlý obývací pokoj s kontrastními prvky nábytkové sestavy

Vlastnosti výběru lehké podlahové krytiny

Aby lehká laminátová podlaha v interiéru bytu „hrála“ a zdůrazňovala všechny jedinečné designové prvky, měli byste dodržovat určitá pravidla.

Když jste se rozhodli pro odstín nátěru, měli byste se rozhodnout, jaký efekt chcete dosáhnout: okouzlující a luxusní nebo přirozený.

V prvním případě je vhodnější lesklý laminát. Bude však velmi obtížné udržet celý interiér v tomto stylu. Kromě toho zmizí přirozený efekt vlastní světlým odstínům. V tomto případě může být lepší zvolit tmavší tón. V opačném případě bude podlaha vypadat nepřirozeně, což způsobí pocit lacnosti. Tomu se však lze snadno vyhnout: použijte laminát s matným efektem – bude působit přirozeněji a sofistikovaněji..

Světlé barvy pomohou vizuálně zvětšit prostor.

Světlé barvy pomohou vizuálně zvětšit prostor.

Světlý laminát v interiéru by se měl stát spojovacím článkem spojujícím jednu místnost s druhou. Za prvé, zde byste měli věnovat pozornost ne tolik odstínu laminátu, jako osvětlení: koneckonců, stejný tón může vypadat odlišně v závislosti na stupni osvětlení obytného prostoru. V této záležitosti je proto důležité správně používat osvětlení – centrální i periferní.

Výběr lehkého nátěru závisí také na typu místnosti. Někteří návrháři nedoporučují používat světlé barvy jako podlahu pro chodby a chodby. Pokud však vezmete v úvahu všechny funkce této místnosti a podrobně promyslíte interiér, pak toto pravidlo může být porušeno..

Lehký laminát v interiéru: tipy pro použití

Při výběru odstínu stěn je třeba být opatrný. Pokud je budete udržovat ve stejném tónu jako laminátové podlahy, můžete dosáhnout efektu vyšších stropů. V tomto případě se však místnost vizuálně zúží. Místnost navíc může vypadat jako nemocniční pokoj..

Abyste dosáhli úplného vzhledu místnosti, měli byste také pečlivě vybrat základní desku..

Rada! Soklová lišta by měla být asi o 5-6 odstínů tmavší než barva laminátu.

Vysoká soklová lišta v tónu se stěnami vypadá harmonicky

Vysoká soklová lišta v tónu se stěnami vypadá harmonicky

Současně je velmi žádoucí, aby barva podstavce opakovala jeden z odstínů interiéru místnosti. Může to být jakýkoli díl nebo příslušenství. Pokud se vám podaří dosáhnout stejného odstínu dveří a podlahové lišty, bude to perfektní řešení..

Pokud nejste zastáncem standardních řešení, pak můžete zdůraznit originalitu prostor pomocí jedné jednoduché techniky. Vyberte si podlahy a lišty v kontrastních odstínech. Při výběru lehkého laminátu sáhněte po černé soklové liště. Tento detail dodá místnosti expresivitu. Pro harmonii nezapomeňte ponechat některé další detaily interiéru v černé barvě..

Rada! Stín laminátu by měl být v ideálním případě o 2-3 tóny světlejší než nábytek. Pokud je nábytek a laminátová podlaha udržována v jednom odstínu, interiér se spojí do jednoho celku. Toto pravidlo však neplatí, pokud je na podlahu položen tmavý koberec..

Správný tón podlahy vypadá skvěle v každé místnosti

Správný tón podlahy vypadá skvěle v každé místnosti

Volba odstínu laminátu a stylu místnosti

Laminát ve světlých odstínech je ideální pro vytváření jedinečných interiérů v následujících stylech:

 • Skandinávský;
 • provence;
 • minimalismus;
 • špičková technologie.

Rada! Při obnově všech těchto stylů by nejlogičtějším a nejjednodušším řešením bylo vybrat interiérové ​​dveře, které opakují paletu podlah. Bílé interiérové ​​dveře jsou jedním z módních trendů moderních interiérů..

Pokud v interiéru použijete lehký laminát a světlá dvířka, můžete prostor místnosti vizuálně rozšířit a udělat ho prostornějším..

Abyste plně odolávali skandinávskému interiéru, měli byste v interiéru použít co nejvíce bílé barvy. V tomto případě bude v interiéru vhodný laminát „světlý dub“. Aby místnost nevypadala jako nemocniční, zřeďte ji doplňky v odvážných barvách. Může to být koberec, polštáře, ložní prádlo, vázy, lampy, obrazy atd. Tím místnost „oživíte“.

Ale k vytvoření stylu Provence je lepší použít hlavně ne bílé, ale jemné pastelové odstíny. Dejte přednost doplňkům s květinovými vzory. Umožní světlému laminátu zářit novými barvami.!

Klasická kombinace šeříku a béžové ve stylu Provence

Klasická kombinace šeříku a béžové ve stylu Provence

Při vytváření minimalismu v místnosti byste měli kombinovat bílou barvu interiéru s volným otevřeným prostorem. V takovém případě musíte použít co nejméně nábytku. Ideální, pokud je v kontrastu s podlahou.

Chcete-li v interiéru vytvořit high-tech styl, měli byste kombinovat laminát bílých odstínů s jasnými a přísnými liniemi. V tomto případě návrháři již doporučují použít laminát s lesklým efektem, protože není třeba vytvářet pocit přirozenosti. Naopak je třeba zdůraznit průmyslový design prostor. V tomto případě se doporučuje provést vnitřní dveře posuvné. Pro hi-tech styl kombinujte bílou se šedou, metalickou a černou.

Světlý laminát v high-tech interiéru zvýrazní kontrastní koberec

Světlý laminát v high-tech interiéru zvýrazní kontrastní koberec

Harmonicky vybraný podstavec v každé oblasti je zárukou vysoce kvalitního dekoru místnosti

Harmonicky vybraný podstavec v každé oblasti je zárukou vysoce kvalitního dekoru místnosti

Lehký povlak, podléhající určitým pravidlům, tedy může vypadat velmi výhodně v každém interiéru. Při výběru mezi světlou a tmavou laminátovou podlahou v interiéru byste měli zvážit efekt, kterého chcete dosáhnout, a styl, který chcete vytvořit..

Thanks! You've already liked this