Setkáváme se s Rokem psa: jak stylově a harmonicky vyzdobit dům na Nový rok 2019?

Rok 2018 je rokem žlutého zemského psa

Podle východního kalendáře je rok 2018 rokem Žlutého zemského psa

Novoroční nálada zcela závisí na zdobení domu v předvečer prázdnin. Výběr různých doplňků je každým rokem stále působivější; pokud si přejete a máte k tomu vhodné příležitosti, není vůbec těžké vytvořit si z domova opravdové vánoční přání. Některé dekorace lze vyrobit vlastními rukama, pokud chcete strávit příjemný večer vyšíváním a nabít duchem nadcházející dovolené!

Krásná sváteční výzdoba ze šrotu

Kreativní sváteční výzdoba ze šrotu

Trendy v roce 2018

Rok Psa žluté Země je moudrost a věrnost, klid a rozvážnost. Rodinné hodnoty a pohodlí v domě jsou tomuto zvířeti obzvláště blízké, proto nadměrná rozmanitost a domýšlivost zůstane další rok. A v Roku psa se doporučuje zaměřit se na přírodní tóny a přírodní materiály..

Rada! Pro domácí dekoraci jsou vhodné jehličnaté větve, hliněné vázy, živé rostliny a sušené květiny, přírodní látky a nadýchané koberce..

Vánoční hračky vyrobené z látky v podobě pejsků

Vánoční hračky vyrobené z látky v podobě pejsků

Původní strom z větví

Původní strom z větví

 • Barevné schéma je založeno na žluté barvě, takže všechny jeho odvozené odstíny jsou vhodné pro výzdobu interiéru o svátcích: oranžová, hnědá, béžová, zlatá a jantarová..

Složitější barvy, jako je hořčice, dřevina, šafrán a terakota, lze také přidat do základní žluté. Taková teplá paleta může a měla by být mírně zředěna jinými barvami, například zelenou nebo červenou. Nejlepší je však použít pouze tlumené odstíny, aby nepřekrývaly základní barvu..

Dekorativní krbová dekorace

Dekorativní krbová dekorace

Skutečným řešením pro výzdobu slavnostní atmosféry bude ztělesnění pohádkového lesa s jehličnatými větvemi, stromy a zvířaty. Pokud váš domov nemá krb, může být vyroben z různých materiálů, například ze sádrokartonu, polystyrenu, překližky a dokonce i lepenkových krabic. Skvěle doplní výzdobu místnosti, ve které je strom instalován, a vytvoří vřelou atmosféru..

vánoční strom

Podle tradice je hlavní ozdobou domu vánoční stromeček; bez něj se neobejde žádný svátek. Nezáleží na tom, kterou možnost zvolíte, umístění přírodní borovice nebo umělého smrku – v Roku psa byste neměli zbytečně hromadit hračky.

Omezenost a přirozenost pomůže dodržovat základní styl. Při oblékání krásky si vyberte jeden ze čtyř způsobů:

 • Chaotické uspořádání neomezuje představivost, všechna prázdná místa jsou zaplněna, ale musíte se ujistit, že nedochází k přetížení.

Harmonická kombinace vánočního stromku a interiéru obývacího pokoje

Harmonická kombinace vánočního stromku a interiéru obývacího pokoje

V novoročním dekoru v Roku psa by měl být menší luxus.

V novoroční výzdobě v Roku psa by měl být minimální luxus

 • Od shora dolů, počínaje od koruny, visí pozlátko a déšť, poté jsou rovnoměrně rozloženy po stranách.
 • Spirálový pohyb vytváří evropský styl: malé hračky jsou umístěny nahoře a větší míče lze zavěsit blíže ke dnu..
 • Dekor v kruhu zahrnuje uzavření každé úrovně hraček do prstenu. Pro přirozený vzhled použijte různé velikosti šperků ve stejné řadě.

čtrnáct

Rada! V Roku psa se hračky pro kutily stanou skutečnými hračkami. Jako výchozí materiál jsou vhodné jakékoli dostupné prostředky – tkanina, papír, dřevo a dokonce i potraviny. Který pes odmítne pamlsky?

K oblíbeným sladkostem můžete přidávat kosti ve formě hraček – na takový stromek se bude dlouho vzpomínat. Hlavní věcí je udržet vašeho domácího psa mimo návnadu, aby byla celá struktura neporušená..

Rada! Smrkové nebo borové větve nevyhazujte, mohou se stát nenahraditelnou ozdobou v domě. Kromě toho, na rozdíl od umělých, skutečný strom má jedinečnou vůni, bez které je novoroční dovolená nemožná..

Strop, dveře a schody

Při zdobení místnosti je strop často zapomenut, ale je ideální pro realizaci neobvyklých nápadů. Speciální LED pásky pomohou vytvořit vícebarevné osvětlení a budou barevně ladit s girlandami na vánočním stromku. Kromě toho můžete používat pravidelný déšť s hračkami připevněnými k vlasec. Pro nejrozhodnutější majitele domů existuje speciální akrylová barva, kterou lze snadno smýt roztokem..

Rada! Pomocí šablony bude snadné malovat strop a výsledek se bude líbit dospělým i dětem..

Dekorativní lampy nad jídelním stolem

Dekorativní lampy nad jídelním stolem

Věnec z pomeranče a skořice naplní váš domov příjemnou vůní

Věnec z pomerančů a skořice naplní dům příjemnou vůní

 1. Dveře jsou obvykle zdobeny různými pozlátky nebo věnci. Tuto metodu, i když zcela běžnou, lze docela dobře použít přidáním nádechu vlastního stylu. Koneckonců, všechny dekorace by měly být vyrobeny ve stejném barevném schématu a udržovány ve stejném stylu..
 2. Můžete vyrobit nadýchané sněhové vločky z pozlátka nebo zavěsit saténové stuhy..
 3. Kartičky štěstí budou zajímavým řešením předních dveří, zvláště pokud se očekávají hosté..

Idea! Pokud má dům schodiště, využijte jeho potenciál tím, že z něj uděláte kromě stromu i hlavní postavu. Nezapomeňte nechat prostor pro bezpečný průchod, zábradlí můžete ozdobit girlandami, koulemi a stuhami s mašlemi.

Neignorujte kroky: můžete na ně dát krabice s dárky nebo zapálené svíčky. Elegantní schodiště vytvoří slavnostní vzhled a bude vynikající domácí dekorací.

čtrnáct

Rada! Girlandy jsou univerzální ozdobou všech svátků. Lze je snadno vyrobit z jakéhokoli materiálu – papíru, cukrovinek, tkanin nebo plastových kelímků. Skvěle se hodí na jakékoli místo v domě.

Krásný dekorativní papírový věnec

Krásný dekorativní papírový věnec

DIY LED věnec dekorace

DIY LED věnec dekorace

Okno

V posledních letech nás mráz na novoroční svátky zřídka potěší, což znamená, že budete muset vyzdobit okna sami. Kromě běžného způsobu vyřezávání sněhových vloček z papíru a použití různých barev existuje více neobvyklých možností zdobení okna. Pomocí běžné zubní pasty můžete na skle vytvořit skutečné mistrovské dílo.!

Okenní výzdoba s nálepkami

Okenní výzdoba s nálepkami

Krásně navržené okno vytvoří ve vašem pokoji zvláštní atmosféru

Krásně zdobené okno vytvoří v místnosti zvláštní atmosféru

K tomu potřebujete šablonu ve formě jakýchkoli figur, které najdete na internetu, starý zubní kartáček, vodu, nádobí, nůžky a papír..

 1. Šablonu je nutné navlhčit a přilepit k oknu a setřít přebytečnou vodu.
 2. Pastu zřeďte vodou na konzistenci zakysané smetany a šablonu nastříkejte štětcem.
 3. Poté, co je šablona zcela pokryta zubní pastou, lze ji odstranit, obrázek je připraven.

Okno můžete ozdobit šablonami a zubní pastou.

Okno můžete ozdobit šablonami a zubní pastou.

 • Neméně zajímavé vypadají kompozice svíček a smrkových větví. K instalaci svíček budete potřebovat papírové kelímky bez vzoru, které můžete namalovat podle vlastního uvážení; vyplňte volné místo zmačkaným papírem a vrchol ozdobte umělým mechem.
 • Věnec můžete vyrobit z větví jedle a zavěsit ho přes svíčky červenou stužkou. Jako další dekoraci můžete použít jakýkoli materiál: kužely, hračky nebo girlandy.

Rada! Pokud nemáte čas na vytváření složitých vzorů, můžete si zakoupit hotové samolepky na okna. Drží se za sekundu, ale vypadají velmi jasně a kvalitně. Do vašich oken se tedy mohou podívat jakékoli postavy.

Girlandy pro dekoraci oken

Girlandy pro dekoraci oken

Novoroční kompozice z papíru na parapetu

Novoroční kompozice z papíru na parapetu

Kompozice

Chcete -li vytvořit harmonický dekor, je nutné použít různé kompozice, které kombinují několik myšlenek v jednom souboru:

 1. Jasná světla. Girlandy vypadají skvěle nejen jako dekorace na vánoční stromeček. Jsou vhodné pro okna, oblouky a stropy. Novoroční krabici můžete vyrobit tak, že ji naplníte slavnostními doplňky nebo dárky a celou kompozici ozdobíte duhovými světly..

  Osvětlené ozdobné koule

  Osvětlené ozdobné koule

 2. Romantické svíčky. Pro stůl jsou večer prostě nenahraditelní. Sbírejte více svíček spolu s falešným sněhem a šiškami, aby váš večírek vypadal slavnostně.
 3. Novoroční vůně. Hlavní svátek roku si nelze představit bez vůně mandarinek, smrkových větví a skořice. Takové složení je zvláště důležité, pokud je strom umělý. Může být umístěn jak na sváteční stůl, tak vedle vánočního stromku..
 4. Báječný děj. Vytvořte „živou“ skladbu, která nese určitý význam. Můžete například vyrobit ozdobné sáně tak, že je ozdobíte girlandami a pozlátkem..
 5. Vánoční věnec. Jeden ze symbolů Vánoc můžete postavit pomocí jedlových větví. Jako ozdoba se používají šišky, stuha, korálky a koule. Vypadá skvěle na dveřích, oknech a nad krbem.

15

Území dvora

Dekorace domu často nepřekračuje svůj práh a všechny pohádkové dekorace zůstávají uvnitř. Příroda se už ale postarala o navození nálady, zbývá velmi málo – přidat sněhové pokrývce jasné barvy. Tradice zdobení nádvoří existuje mezi Američany po mnoho desetiletí a stále více se používá v jiných zemích. Proč si tedy nepůjčit dobré nápady?

Zdobení poštovní schránky borovými větvemi

Zdobení poštovní schránky borovými větvemi

Věnce s věnci udělají z vaší brány neodolatelnou

Věnce s věnci udělají bránu neodolatelnou

Vytvoření atmosféry na ulici začíná fasádou domu a přechází do dvora po schodech prahu. Na přední dveře můžete zavěsit věnec se šiškami a zvonek s červenou stužkou. A ozdobte fasádu domu girlandami ze smrkových větví nebo proveďte jasné osvětlení.

Na schody můžete dát hrnce s různými papírovými figurkami a po ploše rozmístit ledové koule. Je také snadné vyrobit ledovou kouli: nalijte vodu do běžné koule a přidejte barvivo a poté ji pošlete do mrazu. Poté, co je led připraven, musíte gumu odstranit – a získáte kouli ledu.

Rada! Protagonisty mohou být také postavy jelenů, saní s Ježíšem, sněhuláci. Pokud není možné zakoupit hotovou instalaci v obchodě, může si sněhulák v přítomnosti sněhu vyrobit kdokoli, protože kbelík mrkve najdete v každém domě.

Krásné aranžování květin na verandě soukromého domu

Krásné aranžování květin na verandě soukromého domu

Vánoční výzdoba dvora se suchými větvemi

Vánoční výzdoba dvora se suchými větvemi

Pokud před domem rostou evergreeny, je docela možné je ozdobit podle příkladu vánočního stromku. I malé keře thuja mohou projít po jedli, pokud je oblečete do hraček. Pro běžné stromy ponechané na zimu bez listí je místo koulí vhodné světlé oblečení z jakékoli látky. Jednoduše můžete obalit kmeny stromů různobarevnými střihy látek nebo starých věcí a vzhled ošuntělých kmenů stromů se změní..

Rada! Pokud chcete něco speciálního, můžete si koupit figuru lezeckého Ježíška a pověsit si ji na dům nebo plot. Získáte skvělý nápad, který osloví všechny bez výjimky – jak vaše hosty, tak běžné kolemjdoucí..

Thanks! You've already liked this