Benzínový generátor: který je lepší vybrat? Významná kritéria a na co se zaměřit

Elektromobil poháněný benzínovým motorem

Elektromobil poháněný benzínovým motorem

Časté výpadky proudu a prostý nedostatek napájení, například v polních podmínkách, nutí uživatele kupovat zařízení, jako je benzínový generátor. Který z nich je lepší vybrat – uživatel se rozhodne, ale často dělá chyby při výběru kritérií. A to je již skutečný problém, protože nesprávně vybrané zařízení způsobí potíže a materiální škody..

Malý model s rukojetí a kolečky pro snadnou manipulaci

Malý model s rukojetí a kolečky pro snadnou manipulaci

Domácí asistent pro pohodlný život

Domácí asistent pro pohodlný život

Nenahraditelný předmět na stavbě

Na stavbě nenahraditelná věc

S uzavřeným pouzdrem nemusíte stavět další úložný box

Díky uzavřenému pouzdru není potřeba stavět další úložný box

Kritéria vlastního výběru

Při výběru elektrárny, která spaluje benzín, budoucí majitelé okamžitě získají mnoho výhod. Jedná se o tichý provoz, který je ve srovnání s naftovými motory okamžitě patrný, a také kompaktní rozměry, které umožňují nejen pohodlně uložit užitečnou věc, ale také ji přepravovat na dlouhé vzdálenosti v případě, že ji není kam uložit. země nebo prostě není potřeba..

Na základě stejného kritéria se budoucí majitelé také pokoušejí získat krásné a ergonomické generátory, ale tento směr vyhledávání často nevede k tomu, co bylo původně požadováno, ale k naprostému opaku. Mnoho lidí dává přednost strojům s transportními kolečky, skládacími nebo jen pohodlnými držadly. Ano, jejich přítomnost bude v přírodě velmi užitečná, a bude -li použita i na vašem vlastním pozemku, bez ohledu na to, zda bude použita pro zemědělské potřeby, zábavu nebo dokonce stavbu.

15

Mimochodem, pro tyto účely a určité úkoly (například elektrické svařování) existují speciální upravené verze,

Ve skutečnosti nejsou fyzické parametry a pohodlí při používání vždy spojeny s nezbytnými charakteristikami, jako je výkon a kompatibilita připojených elektrických spotřebičů, a často jsou rozhodující.

Vysoký výkon umožňuje dlouhodobé používání zařízení

Vysoký výkon umožňuje dlouhodobé používání zařízení

Důležité indikátory

Charakteristikou, kterou nelze při správném přístupu k podnikání přehlížet, je moc. Je specifikován ve dvou typech specifikací:

  • nominální;
  • maximum.

Model KGE6500E KIPOR. Jmenovitý výkon 5 kW, maximální výkon 5,5 kW

Model KGE6500E KIPOR. Jmenovitý výkon 5 kW, maximální výkon 5,5 kW

Druhý je vždy větší než první. Během provozu však existuje inverzní vztah. Při maximálním výkonu může práce trvat jen krátkou dobu, zatímco hlavní zátěž lze provádět pouze při jmenovitém výkonu. Spotřeba paliva bude úměrná, nicméně časté používání při maximálních otáčkách způsobí, že stroj bude vyžadovat údržbu, jako je výměna oleje v krátkém čase. To je přinejlepším a v nejhorším případě bude zapotřebí plnohodnotná renovace..

Při nákupu produktu určete, který model zvládne nejsilnější potřebné elektromotory

Při nákupu produktu určete, který model zvládne nejsilnější z elektromotorů, které potřebujete.

Ale tato mince má i druhou stranu. Nesmíme zapomenout, že výkon může být pro očekávané zatížení nedostatečný. Pro správný výpočet je nutné znát nejen místo použití elektrárny, jak to dělají lidé, kteří se v této oblasti špatně orientují, ale také pochopit, která zařízení s jakými charakteristikami jsou k ní připojena..

Malé kompaktní jednotky lze snadno přepravovat v kufru automobilu. Nečekají od nich velkou zátěž, a proto jsou s nimi vždy spokojeni

Malé kompaktní jednotky lze snadno přepravovat v kufru automobilu. Neočekává se, že budou tvrdě pracovat, a proto jsou s nimi vždy spokojeni.

Na základní úrovni je lze rozdělit do dvou kategorií – s elektromotory i bez nich. Pokud pro druhou kategorii lze toto kritérium jednoduše shrnout, pak pro první je třeba vzít v úvahu zapínací proudy a podle toho indikátory výkonu – u některých zařízení mohou výrazně překročit jmenovité. V základní verzi je prostě třeba zdvojnásobit, ale přesto je vhodné zkontrolovat specifikace připojených zařízení uvedených v pokynech..

Elektromotory jsou rozmarnými spotřebiteli elektřiny

Elektromotory jsou rozmarnými spotřebiteli elektřiny

Jemnosti sortimentu

Jednou z hlavních vlastností generátoru instalovaného v elektrárně je jeho typ. Jsou jen dva, ale i přes to je třeba jim porozumět. První typ je nejběžnější – synchronní. Je užitečný pro řadu domácích potřeb, ale bohužel není vhodný pro vysoce přesná zařízení a topné kotle. V takových případech se hodí asynchronní modely. Pokud se ponoříte do jemností, pak jsou to oni, kdo dává čistou sinusovou vlnu, která je tak důležitá pro vysoce kvalitní provoz přesných elektrických zařízení..

Synchronní a asynchronní typy zařízení

Synchronní a asynchronní typy zařízení

Některým výrobcům se daří kompenzovat nedostatky sinusoidy v první verzi návrhu díky použití dalších technických zařízení.

S ostatními konstrukčními prvky, jako jsou motory, by se mělo zacházet opatrně. Jsou + dvou typů, a to:

  • dvoudobý;
  • čtyřtaktní.

Návrh a provoz dvoudobého motoru

Návrh a provoz dvoudobého motoru

Pracovní cyklus čtyřtaktního motoru

Pracovní cyklus čtyřtaktního motoru

První z nich jsou méně hlučné, ale nákladné z hlediska údržby, protože fungují výhradně na směsi benzínu a oleje a současně mají nízkou produktivitu. Ty jsou vhodnější pro dlouhodobou práci, ale budou vyžadovat instalaci v oddělené místnosti nebo na ulici, odkud bude jejich hluk méně slyšet..

Nezapomeňte na chladicí systém. To je zvláště důležité v nepřetržitém nepřetržitém provozu. Většina vozů v tomto případě má klasický systém chlazení vzduchem, ale existují výjimky z této řady, které jsou dodávány s prvky s cirkulujícím chladivem, nejčastěji vodou.

Systém chlazení vzduchem se používá v poloprofesionálních jednotkách se střídavým proudem, které mají výkon až 6 kW. Proto jsou určeny pro krátkodobý provoz.

Systém vzduchového chlazení se používá v poloprofesionálních jednotkách, jejichž střídavý proud je až 6 kW. Proto jsou určeny pro krátkodobý provoz.

Další užitečnost

Jen málo lidí ví, ale takové stroje nelze vždy ocenit výhradně externě. Rozměry modelu tedy ve všech případech neodrážejí jeho výkon. Některé výrobky od různých výrobců mohou mít podobné rozměry, ale budou se lišit kapacitou palivové nádrže. Čím je větší, tím delší práce bude pokračovat bez doplňování paliva. To je třeba vzít v úvahu, pokud stroj není používán jako alternativní zdroj energie, ale jako hlavní.

Pokud je problém hluku generátoru stále kritický, měli byste věnovat pozornost těm, kteří mají v balení zvukotěsné pouzdro. Bude to nejen dobrá bariéra pro cizí zvuky, ale v některých případech bude také chránit před nežádoucími povětrnostními podmínkami, jako jsou srážky a vítr, nasměrováním prachu přímo na otevřené konstrukční prvky..

13

Důležitým aspektem používání strojů je dostupnost výkonových výstupů ve formě svorek a zásuvek. První z nich přijde vhod při připojování autobaterií a dalšího příslušenství s napětím 12 V, zatímco ostatní se budou hodit při neustálém provozu všech druhů zařízení od elektrického nářadí až po reflektory. Některé z nich budou vyžadovat připojení 220 V, zatímco jiné budou vyžadovat 380 V. Některé modely v této řadě budou mít dvě nebo dokonce všechny tři možnosti připojení, v některých případech dokonce duplikované několikrát, ale jejich cena je často nepřiměřeně vysoká. Proto stojí za to se předem rozhodnout, zda bude nutné připojit elektrické spotřebiče s třífázovým napájecím zdrojem, nebo se můžete obejít s jednofázovým.

Ovládací prvky provozu jednotky, jako jsou: voltmetr, tlačítko spínače napětí, zásuvky, svorky, indikátory provozu jsou umístěny na předním panelu

Ovládací prvky ovládání jednotky, jako například voltmetr, tlačítko spínače napětí, zásuvky, svorky, indikátory provozu jsou umístěny na předním panelu

závěry

Když mluvíme o vlastnostech takové techniky, nelze nezmínit její nedostatky. Hlavním z nich je doba běhu. U každého modelu není omezen jedním, ne dvěma, ale kombinací faktorů. Výrobci to uvádějí v pokynech a někdy i na pouzdru zařízení, aby uživatel nezapomněl zařízení včas vypnout. Část této řady má zároveň funkce automatického vypnutí, což vám umožňuje ovládat zařízení bez svědomí a bez starostí s údržbou..

Rozpětí v maximální době provozu v nominálním režimu se bude výrazně lišit i v rámci řady jednoho výrobce. Některé stroje budou pracovat pouze 3-4 hodiny, zatímco jiné asi 11 hodin. Ale ne všechno je tak jednoduché.

Pamatujte na bezpečnost. Nedoporučuje se zapínat jednotku v blízkosti žádné místnosti, aby výfukové plyny nepronikaly oknem nebo dveřmi.

Pamatujte na bezpečnost. Nedoporučuje se zapínat jednotku v blízkosti žádné místnosti, aby výfukové plyny nepronikaly oknem nebo dveřmi.

Při nesprávně zvoleném zatížení může generátor vykazovat poruchy – vydávat nesrozumitelné zvuky, pracovat v trhnutí, což nakonec povede k potřebě opravy. Proto je důležité nevybírat model s nadměrnou světlou výškou výkonu..

Nakonec věnujte pozornost ukazatelům pohodlí a přitažlivosti vzhledu. Pokud jde o první – postarejte se o pohodlné spuštění. Když má model dostatečně vysoký výkon, stává se použití ručního startéru skutečnou dřinou. Proto je v tomto případě vhodné zvolit podobné zařízení, ale se spuštěním pomocí klíče.

Kompaktní přenosný model

Kompaktní přenosný model

Pokud jde o design, pod zdánlivě odlišnými produkty od údajně konkurenčních výrobců lze skrýt naprosto identické vlastnosti. V tomto případě stojí za to kontaktovat prodejce nebo prodejního poradce za účelem objasnění. Poskytnou podrobný a úplný popis se specifikacemi pro podrobnou studii..

Ať vám vybrané auto přinese pohodlí do života a ať je elektřina s vámi!

Thanks! You've already liked this