Kutilská řemesla z přírodního materiálu (více než 90 fotografií hotových prací): originální domácí výzdoba a možnosti řemesel pro zahradu a školu

Dýňová květinová váza bude neobvyklou ozdobou krbu

Dýňová květinová váza bude neobvyklou ozdobou krbu

Abyste poskytli pohodlí bytu nebo domu, je vhodné přemýšlet o dekorativním designu prostoru do nejmenších detailů, například vytvářet řemesla z přírodního materiálu vlastními rukama. Takové detaily umožní učinit, byť krásný, ale zpočátku „prázdný“ obytný prostor více domáckým, teplým a pohodlným. Krásná řemesla vyrobená z přírodních materiálů jsou pro interiér v ekologickém stylu obzvláště nepostradatelná, ale v každém jiném designovém nápadu je místo pro ručně vyráběné dekorace. Také takové zajímavé věci budou velmi užitečné pro rodiče, jejichž děti potřebují předvést rodinné vyšívání ve školce nebo ve škole. Buďme trpěliví a začněme vyrábět!

Rodinné složení mořských oblázků

Rodinné složení mořských oblázků

Zajímavý dekorativní prvek vyrobený z kávových zrn

Zajímavý dekorativní prvek vyrobený z kávových zrn

Řemesla jsou nejčastěji vyráběna z přírodního materiálu v létě a na podzim, protože právě v této době najdete téměř pod nohama mnoho užitečných maličkostí. Některé materiály jsou však k dispozici kdykoli během roku, takže chladná zima ani brzké jaro by neměly být překážkou kreativity..

15

DIY řemesla ze dřeva (video a foto nápady)

Dřevěná řemesla si v interiéru vždy najdou důstojné místo a mohou mít zcela odlišný tvar, protože dřevo se používá v různých variantách:

 • Větvičky a větvičky – nejdostupnější nástroj pro tvorbu řemesel. Z nich můžete vytvářet figurky zvířat, hvězd, srdcí a obecně jakéhokoli tvaru, což je pro děti velmi vzrušující. Můžete ozdobit rámeček pro fotografii nebo zrcadlo suchými větvičkami a tyčinkami, stejně jako ozdobit panel a vyplnit s nimi určitou siluetu. Zajímavý květináč na květiny v ekologickém stylu se získává z tyčí spojených dohromady.

Vánoční svícen vyrobený z větví

Vánoční svícen vyrobený z větví

Přírodní kompozice osvěží interiér

Přírodní kompozice osvěží interiér

 • Řezy stromů a “konopí” také poskytují široký prostor pro kreativitu. Můžete z nich vyrobit větší předměty, například hodinky, šperkovnice nebo stojany na tužky. Taková práce vyžaduje mužské ruce a dovednosti v práci s nástroji, ale ženy mohou také použít řezání pily k vytváření dekorativních ozdob. Řezy malých větví lze slepit dohromady a vytvořit tak různá řemesla. Pěkné přívěsky se získávají přivázáním malých řezů na lanech k velké základně po obvodu. Stejně tak stojí za to zdobit starou stojací lampu nebo lustr..

Ekologické stolní hodiny

Ekologické stolní hodiny

Závěsná police s dřevěnými policemi

Závěsná police s dřevěnými policemi

 • Kůra a Březová kůra složitější materiály z hlediska vytváření mistrovských děl. Různé koše a boxy z březové kůry jsou vždy umělecká díla, ale naučit se je vyrábět je velmi obtížné. Na kůře stromů můžete vytvářet miniaturní obrazy, doplňující „kresbu“ kůry vhodnými detaily.

16

Řemesla z přírodních materiálů: oblázky a oblázky

Kameny různých barev a tvarů dělají vynikající řemesla. Můžete si vyrobit pohodlný koberec, horký stojan, ozdobný panel nebo originální figurku.

Rada! Nejoblíbenějšími kameny jsou oblázky, protože mají ploché oblasti, což velmi usnadňuje připevnění k podkladu lepidlem..

Dekorativní hrnce s

Dekorativní květináče s “květinami”

Mozaika v orientálním stylu na kamenech

Mozaika v orientálním stylu na kamenech

I obyčejné malované kameny vypadají velmi zářivě a zábavně, a pokud z nich také vytvoříte kompozici, získáte jedinečný kus nábytku. Někteří návrháři používají oblázky k dekoraci svislých nebo vodorovných ploch v bytě, například částí zdí, krbů a parapetů..

Dekorativní panel z kamenů

Dekorativní panel z kamenů

Domácí háčky na ručníky s použitím přírodních materiálů

Domácí háčky na ručníky s použitím přírodních materiálů

Témata řemesel z přírodních materiálů na léto: ovoce a semena

Z hodin práce na základní škole si každý pamatuje dětská řemesla vyrobená z přírodních materiálů, na která byly použity šišky, žaludy, skořápky ořechů, semínka, kávová zrna atd. Společně s dětmi můžete vytvořit hodnotný dekorativní doplněk do domácnosti z tyto známé materiály. Z ovoce a semen se nejčastěji vyrábějí miniaturní figurky nebo trojrozměrné obrazy. Pokud do „kytice“ suchých větviček připevníte různé ovoce, můžete vánoční stromek adekvátně nahradit.

Volumetrický panel do kuchyně

Volumetrický panel do kuchyně

Vánoční hračka z kávových zrn a pytloviny

Vánoční hračka z kávových zrn a pytloviny

Rada! Veškerý shromážděný přírodní materiál (oblázky, šišky nebo dřevěné tyčinky) by měl být před vytvořením domácích mistrovských děl vysušen. Pokud jsou součásti mokré, životnost plavidla se výrazně sníží..

13

DIY podzimní řemesla: listy a květiny

Spadané listy různých barev a sušené květiny umožňují vytvářet nejjasnější kytice, kompozice a dekorativní věnce. Taková podzimní řemesla vyrobená z přírodních materiálů se nehodí k běžným vázám, ale k originálním nádobám: melounová kůra, kokosová skořápka nebo dýňová skořápka. Chcete -li ozdobit sváteční stůl, můžete takové podzimní kompozice jen doplnit svíčkami, zralou zeleninou a ovocem. Listy a mech se používají k vytváření aplikací a někdy se získá taková krása, že není hřích nahradit ji obrazem moderního umělce..

Listový rybník v japonském stylu

Listový rybník v japonském stylu

Podrobný návod na vytvoření vázy z javorových listů

Podrobná mistrovská třída o vytvoření vázy z javorových listů

15

Řemesla na námořní téma: používají se mušle

Dalším unikátním materiálem pro tvorbu kutilských řemesel jsou mušle. Jednotlivé vzorky samy o sobě jsou obzvláště zajímavé z hlediska dekorativnosti, a dokonce ani výrobky z nich nenechají nikoho lhostejným. Pokud máte to štěstí, že sbíráte na moři sbírku mušlí, nenechávejte je v pytli, ale vyrobte si z nich obrázek nebo přívěsek v námořním stylu..

Originální svíčka v mořském stylu

Originální svíčka v mořském stylu

Dekorativní věnec z mušlí

Dekorativní věnec z mušlí

Master class: shell topiary

13

DIY Crafts: Peří

Peří se běžně používá jako přísada v jiných řemeslech: slouží k ozdobení ocásků, účesů nebo kmenů stromů. Lze je ale použít i samostatně, pokud jsou svázané v malých „kyticích“ a vloženy do průhledných nádob. Takový „ptačí“ dekor vnese do interiéru svěží emoce..

15

DIY řemesla z přírodního materiálu: mistrovské kurzy výroby

Výroba řemesla z přírodního materiálu je docela jednoduchá, protože to začínají učit ve škole. Pokud to zkusíte, můžete vytvořit skutečné umělecké dílo. Zvažte detaily výroby krásných maličkostí.

Barevný panel

Zajímavý panel lze vyrobit z různých přírodních materiálů. Vhodné jsou pro něj suché listy, sláma, skořápky ořechů a sušené květiny. Samotný děj může být naprosto cokoli. Panel se vytvoří následovně:

 1. Nejprve jsou nakresleny rámy, což může být naplavené dříví původních forem nebo několik větví spojených navzájem. Panel může být kulatý, v tomto případě může réva fungovat jako rám.
 2. Základem panelu je pytlovina nebo obyčejný papír. V některých případech můžete vytvořit pletivo ze slámy a záměrně nechat na obrázku prázdná místa..
 3. Z listů, květin a dalších dostupných přírodních materiálů můžete vytvořit kompozici a v případě slaměného základu by bylo zajímavým řešením splétání prvků do již vytvořené mřížky.
 4. Poslední fází je vytvoření spojovacích prvků (z lana nebo drátu), pomocí kterých lze panel zavěsit na zeď.

Plážový styl při vytváření nástěnného panelu

Plážový styl při vytváření nástěnného panelu

Vaječné květináče

Miniaturní květináče se získávají z vaječných skořápek, nicméně tato práce vyžaduje kvůli křehkosti materiálu velkou péči:

 1. Syrové vejce nejprve jemně rozbijte a celý obsah nasypte do mísy. Okraje mohou být vyhloubeny přesně, nebo je můžete nechat se šrapnelem.
 2. Dále vyřešíme problém stability budoucí vázy. Pro tyto účely je vhodný buď stojan na vejce, nebo balíček z nich. Pokud neplánujete používat jiná zařízení, můžete použít plastelínu, která je stočena do bičíku, se kterým je svázáno dno budoucí vázy.
 3. Po registraci může být kontejner osídlen obyvateli. Může fungovat jako váza, kde budou ve vodě stát malé květy, a jako květináč, do kterého můžete zasadit greeny, mechy nebo malé sukulenty..

13

Rada! Kromě květináčů tvoří skořápka vynikající svícny. Během velikonočních svátků budou vhodná jakákoli řemesla..

Pařez svícen

Chcete -li vyrobit svícen z malého konopí nebo pily, musíte provést několik jednoduchých kroků:

 1. Všechny dřevěné části by měly být předem ošetřeny impregnací, aby se zachránily před hnilobou a škůdci.
 2. Dále ve středu pařezu nebo kdekoli v jádru (v závislosti na nápadu) je nutné vyvrtat dostatečně široký a mělký otvor, do kterého se vejde standardní plochá svíčka. Pokud nemáte dovednosti pracovat s vrtačkou, můžete použít běžný nůž, ale práce bude trvat déle.
 3. Poté musíte zpracovat okraje a řez produktu brusným papírem..
 4. Pro dekoraci můžete produkt namalovat nebo nechat v přirozené formě, ale plátky lakovat. Okraje výrobku lze svázat pytlovinou nebo omotat jutovým lanem.

Neobvyklý svícen na klády

Neobvyklý svícen na klády

Krásná vánoční kompozice

Krásná vánoční kompozice

Zajímavě vypadá také svícen na několik svíček, vyrobený stejným způsobem na dlouhém zádrhelu. Pokud přemýšlíte o montáži na zeď nebo stabilním stojanu, často si můžete udělat radost romantickými večery..

Speciální vrtací nástavec vám pomůže snadno připravit otvory pro svíčky

Speciální vrtací nástavec vám pomůže snadno připravit otvory pro svíčky

Pokud chcete vytvořit něco zcela jedinečného, ​​což ještě nikdy nikdo neudělal, popusťte uzdu své fantazii. Někdy se nejznámější předmět může objevit tak neobvyklým způsobem, že si člověk říká, jak to vůbec mohlo někoho napadnout..

Ruční

Ručně vyrobený „dům na vesnici“

Vánoční složení svíček a mechu

Vánoční složení svíček a mechu

Krásný věnec dodá interiéru svěžest

Krásný věnec dodá interiéru svěžest

Sukulentní panel udělejte si sami

Sukulentní panel udělejte si sami

Thanks! You've already liked this