Zwalczaj szczaw rogowy za pomocą naturalnych domowych środków i metod przyjaznych dla środowiska

Szczaw rogaty nie jest koniczyną szczęścia. Odkrycie jej grządki w ogrodzie uszczęśliwia tylko nielicznych ogrodników. Jest to irytujący chwast, który w ciągu kilku tygodni może zarośnąć zaskakująco duże obszary, eksplodując strąkami nasion i głęboko rosnącymi podziemnymi rozłogami. Wyrwanie jej nie pomaga tutaj, ponieważ korzenie nadal tkwią w ziemi ogrodowej. Może to szybko zrujnować trawnik i kwietnik. Jak więc na stałe walczyć z irytującym szczawiem rogatym? W końcu nie wolno stosować herbicydów niszczących pozostałe rośliny ozdobne lub użytkowe w ogrodzie. Fundusze mogą być również nieszkodliwe dla dzieci, zwierząt domowych i innych domowników lub zapylaczy. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy przedstawić Wam kilka naturalnych i przyjaznych dla środowiska domowych środków zaradczych, które można wykorzystać do walki ze szczawiem drzewnym.

Szczaw rogaty można od razu rozpoznać po typowych liściach

Walcz ze szczawem rogatym naturalnymi domowymi sposobami i metodami przyjaznymi dla środowiska.Wyganianie szczawika z ogrodu

Ważne fakty, które warto wiedzieć o szczawiku rogatym

Możesz pokonać tego roślinnego wroga tylko wtedy, gdy znasz jego naturę. szczaw zajęczy, lepiej znany botanicznie jako Oxalis corniculata, jest również znany jako szczaw zajęczy lub szczaw zajęczy.

Często można go pomylić z szczawikiem zajęczym (Oxalis stricta). Chociaż wizualnie przypomina szczawik rogaty, rośnie głównie jako roślina jednoroczna.

Rogaty szczaw zajęczy pochodzi z basenu Morza Śródziemnego i Azji Południowo-Wschodniej. Dziś jest szeroko rozpowszechniony prawie na całym świecie. Pod kontrolą, ten gatunek szczawiu jest często używany jako roślina ozdobna w ogrodach skalnych, rabatach dywanowych lub po prostu w doniczkach. Odmiana atropurpurea jest szczególnie atrakcyjna wizualnie z czerwono-fioletowymi trójlistnymi liśćmi i jasnożółtymi kwiatami.

Jak już widać po nazwie, szczawik zajęczy należy do rodziny szczawiowatych (Oxalidaceae). Wiele gatunków, w tym szczaw zajęczy, jest jadalnych, ale zawiera kwas szczawiowy i dlatego smakuje wyjątkowo kwaśno. Roślina jest bogata w witaminę C, a z jej liści można zrobić napój przypominający lemoniadę. Podobnie jak herbatę, świeże liście można zaparzać w gorącej wodzie przez 10 minut, dosładzać napar odrobiną miodu i delektować się schłodzonym. Możesz również dodać świeże liście do sałatek, aby uzyskać atrakcyjność wizualną.

Czy wiesz, że szczaw hornwood jest rzeczywiście jadalny??

Szczaw rogaty walczy ze szczawikiem w lesie naturalnymi domowymi sposobami i metodami przyjaznymi dla środowiska

Smakuje podobnie do cytryny i może być nawet uprawiana jako roślina uprawna

Szczaw róg używa naturalnych domowych środków i przyjaznych dla środowiska metod zwalczania szczawika w sałatkach

W ogrodzie szczaw rogaty jest w stanie wytrzymać prawie wszystkie warunki. Jest odporny na suszę, uwielbia ciepło i może dobrze się rozwijać na glebach wyjątkowo ubogich w składniki odżywcze lub zasadowych. Niezależnie od tego, czy jest w pełnym słońcu, czy w cieniu, ta roślina wszędzie dobrze się czuje. Ze względu na kwaśny smak chwasty rzadko są atakowane przez szkodniki.

Niestety odchwaszczanie i wyrywanie nie pomaga w walce z szczawikiem rogatym. W rzeczywistości może to pogorszyć problem, ponieważ owoce kapsułek otwierają się po dotknięciu i wyrzucają wiele maleńkich nasion na odległość 3 metrów do ogrodu. Małe nasiona mają specjalną teksturę, która pozwala im przyczepiać się do wielu różnych powierzchni podczas kontaktu. Można je wykryć, przyglądając się uważnie ubraniom, futerkom Twojego zwierzaka, ostrzom kosiarek, wężach wodnych i doniczkach. Jak więc możesz walczyć ze szczawiem leśnym??

Te chwasty można wprowadzić do ogrodu w dowolnym miejscu i czasie, zupełnie nieświadomie

Szczaw róg używa naturalnych domowych środków i przyjaznych dla środowiska metod zwalczania żółtego zakwitu szczawika

Zwalczanie szczawiu rogowego naturalnymi herbicydami

Zrogowaciały szczaw jest trudny do opanowania za pomocą powszechnie dostępnych na rynku herbicydów. Dzieje się tak, ponieważ często mogą one uszkadzać inne rośliny dookoła. Wiele z nich zawiera również substancje chemiczne, które mogą być również niebezpieczne dla dzieci, zwierząt domowych lub pożytecznych zapylaczy, takich jak pszczoły i motyle.

Na szczęście w walce z tymi nieznośnymi chwastami istnieje również kilka łatwo dostępnych, bezpiecznych, naturalnych i przyjaznych dla środowiska alternatyw dla chemii. Wiele z nich możesz znaleźć nawet w swojej kuchni. Aby jednak były skuteczne, musisz je odpowiednio zastosować. Oto kilka sugestii, jak kontrolować szczawik rogaty i zapobiec ponownemu rozprzestrzenianiu się.

Nasiona szczawiu zajęczego mogą wzlecieć do 3 metrów po dotknięciu owocu kapsułki

Szczaw róg zwalcza kapsułki nasienne szczawika przy użyciu naturalnych domowych środków i metod przyjaznych dla środowiska

Wcześnie rozpoznaj i zniszcz szczawik rogaty

Należy co najmniej raz w tygodniu sprawdzać obecność szkodników na łąkach i rabatach w ogrodzie, Choroby i sprawdź chwasty. Ponieważ jak większość problemów życiowych, szczaw rogaty jest łatwy do zwalczenia we wczesnych stadiach.

Wystarczy wykopać z ziemi młode rośliny, w tym cały ich korzeń palowy. Należy to zrobić, zanim zakwitną, ponieważ dopiero wtedy tworzą się owoce kapsułki wypełnione nasionami. Po całkowitym usunięciu chwastów przykryj obszar warstwą organicznej ściółki o grubości co najmniej 5 cm. Zapobiegnie to kiełkowaniu wszelkich potencjalnych nasion lub młodych roślin, które mogłeś przeoczyć.

Te chwasty można łatwo i szybko zabić, gdy są jeszcze młode

Zwalczanie szczawika za pomocą naturalnych domowych środków i metod przyjaznych dla środowiska Zniszczenie szczawika w ogrodzie

Walcz z zadomowionym szczawiem szczawiowym

Jak już wspomniano, raz zadomowiony i w pełni wyrośnięty, szczaw zajęczy prawie nie może zostać zniszczony przez odchwaszczanie i wyrywanie. Te domowe środki zaradcze mogą ci tutaj pomóc:

Mąka z glutenu kukurydzianego: Ten naturalny produkt jest w rzeczywistości produktem ubocznym, który powstaje przy produkcji skrobi kukurydzianej. W ogrodzie gluten kukurydziany działa jak środek antykoncepcyjny dla wszystkich rodzajów nasion, w tym szczawiu drzewnego. Rozsyp garść mąki na i wokół chwastów, dobrze je zalej i pozwól im wyschnąć. Jednak nie próbuj tej strategii, dopóki twoje ozdobne i użyteczne rośliny nie będą dobrze ugruntowane, ponieważ gluten kukurydziany zniszczy również przydatne nasiona.

Mąkę z glutenu kukurydzianego w formie granulatu znajdziesz w każdym centrum ogrodniczym

Szczaw rogaty wykorzystuje naturalne domowe środki i metody przyjazne dla środowiska do zwalczania granulek mąki z glutenu kukurydzianego

DIY spray przeciw chwastom: W butelce ze spryskiwaczem wymieszaj ocet jabłkowy, sól i mydło do naczyń, dobrze wstrząśnij i spryskaj nieznośne zielsko. Bądź jednak ostrożny, ponieważ podobnie jak wiele innych naturalnych herbicydów, ten spray nie rozróżnia chwastów od innych roślin.

Specjalistyczne herbicydy: W przypadku drobnych inwazji chwastów, podczas gdy naturalne domowe środki zaradcze mogą być bardzo skuteczne w rozwiązaniu problemu raz na zawsze. Jeśli jednak Twój ogród jest zaatakowany przez duże ilości szczawiu drzewnego, bardziej rozsądnym rozwiązaniem są specjalistyczne herbicydy. Większość dużych centrów ogrodniczych lub sklepów internetowych ma teraz specjalnie opracowane produkty, które specjalnie niszczą gatunki szczawiu i są nieszkodliwe dla trawnika, roślin ozdobnych i pożytecznych lub zwierząt.

W niektórych przypadkach nie można już polegać wyłącznie na domowych środkach zaradczych

Zwalczaj szczaw rogaty za pomocą naturalnych domowych środków i metod przyjaznych dla środowiska, stosuj herbicydy w ukierunkowany sposób

Rogaty szczaw zajęczy to chwast, którego zniszczenie wymaga wiele wysiłku i poświęcenia z Twojej strony. Może pojawiać się raz za razem w ogrodzie i należy go wcześniej wykopać z ziemi.

Koszenie trawnika może pogorszyć inwazję koniczyny

Szczaw rogaty zwalcza szczawik naturalnymi domowymi środkami i metodami przyjaznymi dla środowiska, nie niszcz go koszeniem

Szczaw rogaty wykorzystuje naturalne domowe środki i metody przyjazne dla środowiska, aby zwalczać małe żółte kwiaty

Thanks! You've already liked this