Wspaniały projekt ogrodu – zaprojektuj swoją osobowość w ogrodzie

Wspaniały projekt ogrodu osobliwy charakter rzeźba ogrodowa statua

Dowiedz się, jak najlepiej zaprojektować swoją osobowość w ogrodzie

Udany projekt ogrodu odzwierciedla potrzeby i duszę właścicieli. Niektórzy z nas to artyści, którzy używają roślin, głazów, a nawet lnu do malowania obrazu siebie i sposobu, w jaki postrzegamy świat.

Wielu z nas to kolekcjonerzy, którzy lubią pokazywać skarby, które ostatecznie zebraliśmy. Inni z nas to filozofowie, którzy przyglądają się wszystkiemu dogłębnie i cieszą się ogrodem samotności i refleksji. Czy należysz do ostatniego typu ludzi??

Jeśli tak, poniższe wskazówki będą szczególnie pomocne.

Wspaniały projekt ogrodu

Wspaniały projekt ogrodu osobliwy charakter przedmioty dekoracyjne świeże

Niezależnie od tego, czy styl ogrodu jest współczesny, azjatycki czy wiejski, zasady i cele są niewiarygodnie podobne. Czy to możliwe, że filozofowie i esteci mają te same potrzeby, niezależnie od pochodzenia??

Czasami te ogrody są paradoksalne, bardzo złożone w projektowaniu, ale bardzo podobne w wyglądzie!

Przyjrzyjmy się wspólnie ich zasadom projektowania i stwórzmy ogród odpowiadający potrzebom filozofa!

Formularz

Wspaniały projekt ogrodu osobiście w stylu rustykalnym

Filozofowie są bardzo świadomi form i ich wpływu na ludzki umysł. Na przykład sfery symbolizują doskonałość, doskonałość i równość.

Zwróć uwagę, jak w tym współczesnym ogrodzie nadano im ciekawą fakturę. Zobacz także, jak ich pozycjonowanie tworzy atmosferę spokoju i introspekcji. Gdyby to wszystko było ustawione razem w grupie pod krzakiem, miałbyś zupełnie inny efekt!

Filozofowie kochają samodzielny wygląd formy i jej własne znaczenie.

Wspaniały projekt ogrodowy kamienie z roślin trawiastych

Ten azjatycki ogród ma zupełnie inny wygląd niż poprzedni. Ale na pewno zauważysz, że ich przesłanie i emocje, które je wywołały, są bardzo podobne do poprzedniego.

Oczywiście nacisk położono na przedmioty, które są bardzo podobne. Oba ogrody przemawiają za śmiałością, prostotą i spokojem.

Projektanci ogrodów często mieli doświadczenie z ludźmi, którzy najpierw chcą mieć azjatycki ogród. Po dyskusji okazuje się, że tak naprawdę chcą projektu prostego, zrelaksowanego i prowokującego. Profesjonalnie zagospodarowany ogród może spełnić te wymagania, niezależnie od stylu.

saldo

Wspaniały projekt ogrodu rośliny trawiaste system wodny staw

Filozofowie przywiązują dużą wagę do równowagi w projektowaniu ogrodów. Usuwa uczucie dysonansu poznawczego i osiąga spokojny nastrój.

Osiąga się tutaj typową równowagę asymetryczną. To przemawia do filozofów bardziej niż formalna symetryczna harmonia. Asymetryczna równowaga oznacza po prostu, że wizualna waga elementów musi być zawsze taka sama, a nie, że obie strony muszą być takie same. Asymetryczna równowaga wydaje się bardziej inspirować umysł, podczas gdy formalna równowaga robi wszystko za Ciebie.

Wspaniała architektura roślin trawiastych w ogrodzie

Podłoże

Każdy ogród ma podłogę. Filozofowie preferują podłoże proste, jednolite i monochromatyczne, czyli takie, które pokaże rośliny w ich najlepszym wyglądzie. Kamyczki, połamane kamienie i piasek to popularne wybory.

Jeśli zamiast tego wybralibyśmy torf, wygląd byłby zupełnie inny. Postrzegana wartość przedmiotów i roślin zostałaby podważona i zmniejszona.

kwiat

Wspaniały krajobraz rośliny trawiaste róże świeże

Ogrody filozofów zawierają niewiele, jeśli w ogóle, roślin. Właściwie dla filozofów duże ilości kwiatów to uczta dla oczu, która kryje w sobie prawdziwe piękno ogrodu. Zamiast tego wolisz czyste kształty i liście.

Jakby ten rodzaj kwiatu pochodził z bajki

Wspaniały projekt ogrodu osobliwy charakter kwiaty niezwykłe

Ale odpowiednio ustawione kwitnące krzewy również mogą skłonić do myślenia. Zobacz, jak krzewy róż z kwiatami w różnych stadiach (z rozwijającymi się płatkami i kroplami deszczu) na tym zdjęciu zachęcają do autorefleksji w sposób niedostępny nawet dla morza petunii.

tekstura

Wspaniałe gatunki drzew trawiastych w ogrodzie

Czasami rośliny o unikalnych fakturach przyciągają o wiele więcej uwagi niż na przykład kwiaty. Widzimy tu wspaniały przykład – Arctostaphylos manzanita. Łuszcząca się kora drzewa i subtelne kształty brązu uspokajają i odciskają piętno na naszym umyśle. Do ogrodu filozofów mogły trafić również drzewa iglaste, klony i monumentalne trawy, ponieważ wykazują one niepowtarzalny kształt i fakturę.

Sztuka

Wspaniały projekt ogrodu rzeźby z trawy posąg ogrodowy

Filozofów pociąga sztuka ogrodowa, która inspiruje do myślenia poprzez powtarzanie kształtów, kolorów i faktur w różnych miejscach.

Unikalne rzeźby, takie jak ta, są preferowane od wielopoziomowej formalnej fontanny, drzew wykonanych z butelek wina i odważnie kolorowej sztuki współczesnej.

Sztuka wykonana ze szkła

Wspaniały projekt ogrodu uprawa roślin trawiastych

To kolejna, bardzo udana decyzja o ogrodzie filozoficznym. Zwróć uwagę na niezwykłą jakość tych elementów, która umożliwia im zarówno odbijanie, jak i pochłanianie światła.

Wybierając sztukę ogrodową należy mieć świadomość, że spadające gałęzie i gradobicie mogą spowodować znaczne szkody.

paradoks

Wspaniałe pomysły na sadzenie ogrodu

Większość filozofów stara się podkreślić naturalne elementy, które ilustrują kontrasty i ilustrują uniwersalne prawdy! Tutaj można zobaczyć część śródziemnomorskiego ogrodu. Wykopałem kilka korzeni drzewa książki, które wyrosły na bardzo dużym głazie. To była część mojej nieudanej próby przekształcenia tej rośliny w żyzną glebę. Poczułam się zaadresowana rzeźbiarską winietą. Odszyfrowałam tam opowieść o sile i konflikcie z ewentualnym rozpadem i pokojowym współistnieniem. To jest lekcja, o której chcę więcej myśleć w ciągu dnia, aby lepiej ją zrozumieć.

Dźwięki

Wspaniały projekt ogrodu trawa vintage rustykalny materiał

Filozofowie uwielbiają proste, uduchowione dźwięki w ogrodzie. Ten dodatkowy aspekt jest często pomijany. Dzwonki, kuranty, urządzenia wodne i ozdobne kieliszki wytwarzają wyjątkowe odgłosy w ogrodzie.

Siedzenia

Wspaniały projekt ogrodu ławka z trawy żółte liście jesienią

Każdy ogród potrzebuje miejsca do siedzenia. Filozofowie starannie ustawiają ławki tak, aby o określonej porze dnia mogły łapać światło. Po jednej stronie wodospadu zainstalowałem już płaski głaz.

Które byś wybrał?

Wspaniały projekt ogrodu osobliwy charakter ogrodzenia ogrodowego

Więcej niesamowitych gatunków roślin

Wspaniały projekt ogrodu osobliwy charakter roślin

Staw ogrodowy do podziwiania

Wspaniały projekt ogrodu osobliwy charakter zielony świeży

Różnorodność i obfitość roślin i kwiatów

Wspaniały projekt ogrodu osobliwa ścieżka postaci

Thanks! You've already liked this