Udany projekt ogrodu wymaga wysiłku, wysiłku i silnego pragnienia

udany projekt ogrodu parasol żółty miejsce do siedzenia

Nie pozwól, aby te wymówki powstrzymały Cię od udanego projektowania ogrodu

Więc nie jesteś ogrodnikiem? Może to dlatego, że twoja ostatnia próba wyhodowania pomidorów zakończyła się katastrofalną porażką, albo dlatego, że uważasz, że nie masz wystarczająco dużo miejsca lub czasu na coś takiego. Bez względu na to, jakie są przyczyny Twojej fobii przed roślinami, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci przestać się obwiniać i zdecydować się na zaprojektowanie swojego ogrodu.

Udany projekt ogrodu

udany projekt ogrodu kwietnik typu czerwona roślina

1. Zabijam wszystko czego dotknę

Dla fanów tego stwierdzenia mam następującą sugestię: Zaakceptuj, że twoje rośliny mogą nie rosnąć wystarczająco dobrze, a nawet umrzeć. Właściwie powinieneś tak założyć. Tylko praktyka może z czasem pomóc ci tego uniknąć. Każda roślina, którą zabijesz, czyni cię lepszym ogrodnikiem. Za każdym razem lepiej zrozumiesz czego potrzebujesz.

Aby uniknąć całkowitego i ostatecznego zniszczenia rośliny, powinieneś być w stanie rozpoznać oznaki zepsucia na czas. Mogą to być żółtawe liście, gnijące korzenie, niska odporność i wszystko inne, co wydaje się nieco niezwykłe. Następnie musisz przeprowadzić małe rozeznanie, aby dowiedzieć się, co tak naprawdę powinieneś robić.

Kolorowe, świeże kwiaty

udany projekt ogrodu czerwony rodzaj roślin kolorowe kwiaty

Czasami kupujesz rośliny w bardzo złym stanie, a potem w ciągu kilku dni lub tygodni rozpadają się. Więc to nie zależy od Ciebie! Oczywiście ludzie, którzy sprzedali ci roślinę, nie wiedzą o niej wystarczająco dużo. Często więc zdarza się, że np. rośliny kochające cień są ustawiane na słońcu. W innych przypadkach gatunki są podlewane i umieszczane w doniczkach bez otworów do odpływu wody. Zdarza się też, że roślina jest już chora.

2. Ogrodnictwo jest za drogie

udane ogrodnictwo rodzaje kwiatów sadzenie ogrodu kwietnik

Tak, ogród może kosztować dużo pieniędzy, jeśli nie wiesz, jak go mądrze wydać. Jeśli jednak wiesz, co robić, będzie tanio. Powiem ci coś: rośliny też są wyprzedane! Kiedy zaczynałem od ogrodu, kupowałem dużo z przecenowej części galerii handlowych. Kupowałam te, których korzenie były zamarznięte, storczyki, które nie kwitły i tak dalej.

Zaprzyjaźnij się z innymi ogrodnikami

Udany projekt ogrodu zaprzyjaźnił się z ogrodnikiem gatunków czerwonych roślin

Możesz także zaprzyjaźnić się z innymi ogrodnikami i zdobyć od nich niektóre rośliny, gdy zostaną przycięte, zasiane lub rozprowadzone. Aha, a oto coś do przemyślenia: co powiesz na ogród warzywny, który na pewno się opłaci!

3. Nie mogę nawet utrzymać pomidorów przy życiu

udany projekt ogrodu rodzaje kwiatów malarstwo ogrodowe sztuka

Bardzo często słyszę to stwierdzenie i od razu odpowiadam, że pomidory to tak naprawdę bardzo duże wyzwanie. Zacznij od czegoś innego. Chociaż są łatwe w pielęgnacji, gdy już wyrosną, są również, przede wszystkim, najlepsi we frustrujących ogrodnikach.

Udany projekt ogrodu wymaga wysiłku, wysiłku i silnego pragnienia – zacznij od czegoś prostszego, zanim całkowicie się sfrustrujesz.

Sucha gleba

udany projekt ogrodu czerwony typ rośliny wilgotna gleba

Rozejrzyj się i zobacz, jakie rośliny rosną w Twojej okolicy w prawie wszystkich biurach, domach i ogrodach. Najlepiej zacząć od tego. Na początek wybierz te, które mogą rosnąć również w bardzo suchej glebie.

4. Ogrodnictwo jest dla (.. tutaj podaj kategorię osób, do których nie należysz)

udany projekt ogrodu projekt ściany czerwonej ściany

Kombinacja w puli tutaj nie jest typowa. Nieważne więc, o kogo chodzi: dla każdego znajdzie się odpowiedni ogród. Nawet 20-latek, który nienawidzi wszystkiego, co tradycyjne, może znaleźć drogę do jakiegoś projektu ogrodu.

Utrzymuj ogród warzywny

udany projekt ogrodu czerwona odmiana roślin warzywa zioła

Możesz także pielęgnować rośliny babci, jeśli masz na to ochotę, ale fajnie jest mieć też takie, których nikt inny nie ma. Weź również pod uwagę warzywa lub zioła, których możesz użyć podczas przygotowywania jedzenia. A może masz ochotę na mięsożerne rośliny? Osobiście uwielbiam rośliny okienne, które mają galaretowate liście i tropikalne bromeliady, takie jak Aechmea apocalyptica, z ich szalonymi, grzesznymi pędami kwiatowymi w kolorze czerwonym i szarym.

Dobrą rzeczą w roślinach jest to, że naprawdę nie dbają o to, co o nich myślimy

udany projekt ogrodu czerwona roślina typu brumeliaden

5. Nie mam miejsca na ogródek

udane projekty ogrodowe rodzaje kwiatów dachówka kwiaty w pomieszczeniach

Oczywiście masz miejsce! Nie potrzebuję podwórka, tarasu ani nawet stołu, żeby stworzyć własną zieloną oazę. W mieszkaniu nadal masz możliwość uprawy roślin w pionowym pojemniku lub na bardzo wąskim tarasie. Rozejrzyj się za nieużywanymi obudowami, takimi jak dawne kabiny prysznicowe, które możesz łatwo przekształcić w obiekt do pielęgnacji roślin. Zamieniłem jeden w ogród orchidei. Wszystko czego potrzebuje to od czasu do czasu trochę wody i specjalne nawozy dla storczyków.

Pierwszym kryterium, według którego należy szukać odpowiedniego miejsca dla swojej rośliny, jest jej zgodność z warunkami. Innymi słowy, musisz badać gatunki, które mogą się rozwijać w dostępnych warunkach. Odkrycie tego to krzywa uczenia się.

Ozdobna kolekcja sukulentów

Udane projektowanie ogrodu sukulenty typu czerwonych roślin Mój taras był zbyt ciemny na kwiaty, sukulenty i warzywa, które wybrałem po raz pierwszy. Przekonałam się jednak, że jest to odpowiednie miejsce dla roślin domowych. Po tygodniach niepodlewania przetrwały tylko storczyki, bromeliady i inne gatunki, które normalnie rosną w koronach drzew i są przyzwyczajone do podobnych warunków suszy i cienia.

Bromeliady

udany projekt ogrodu czerwony rodzaj rośliny różowe kwiaty

Każda obumarła roślina zrobiła miejsce dla innych, którzy czuliby się dobrze na ich miejscu.

Oto kolejna wskazówka: umieść rośliny, które dobrze się dogadują, we wspólnych pojemnikach, aby zaoszczędzić miejsce i pieniądze!

6. Nie mam czasu na ogród

udane projektowanie ogrodów rodzaje kwiatów uprawa roślin

Jest tak wiele roślin, które ich nie wymagają, ponieważ bardzo łatwo o nie dbać. Sukulenty i kaktusy w doniczkach są idealne dla osób takich jak Ty. Te prawie nie wymagają podlewania i potrzebują tylko słonecznego okna.

Kaktusy w doniczkach

udany-projekt-ogrodu-czerwony-rodzaj-kaktusów

Jeśli chcesz skrócić czas koszenia w ogrodzie, możesz rozważyć niektóre drzewa i krzewy, ponieważ wymagają one znacznie mniej zabiegów konserwacyjnych. Ogrody warzywne są trochę kłopotliwe, ale potem zaoszczędzisz czas na przygotowywaniu jedzenia i łatwiej będzie zachować szczupłą sylwetkę!

7. Dostałem roślinę, ale umarła

udane projektowanie ogrodu rodzaje kwiatów płytki czajniczek wazon na kwiaty

Prawda jest taka, że ​​większość roślin, które otrzymujesz, ma takie zakończenie. Można to zmienić tylko dzięki bardzo silnemu zaangażowaniu z Twojej strony. Wiele roślin doniczkowych, które otrzymujesz, jest jednorocznych i zginie bez względu na to, jak dobrze się nimi zaopiekujesz.

Ten taras ogrodowy w twojej szafie to bomba, która czeka na eksplozję, ponieważ zawiera zbyt wiele roślin rosnących w tych samych warunkach. W wielu przypadkach nie ma też otworów do odpływu, a kwiaty są przesiąknięte wodą.

Wspaniałe odważne kolory

udany projekt ogrodu czerwony rodzaj rośliny różowe kwiaty

Można się tylko dziwić, ile osób jest głęboko przekonanych, że nie mogą dbać o rośliny, ponieważ widzieli jedną śmierć, którą otrzymali w prezencie.

Aby tego uniknąć, należy pomóc ludziom lepiej dbać o rośliny udany projekt ogrodu czerwony typ rośliny piękny ogrodnik

Thanks! You've already liked this