Śpij dobrze z roślinami doniczkowymi oczyszczającymi powietrze!

Były czasy, kiedy domy były zimne i przewiewne, a ewentualne otwory w ścianach zawieszano futrami lub skórami zwierzęcymi. Wraz z możliwością obróbki szkła pojawiły się szyby szklane. Dzięki temu w pokojach pozostało więcej ciepła, zwłaszcza zimą. Ale gdy był mróz lub burza, zimno i wilgoć łatwo wkradły się do mieszkania. Odkąd ludzie próbowali izolować swoje domy tak bardzo, jak to możliwe, aby zimno pozostało na zewnątrz, a ciepło w środku, klimat w pomieszczeniu jest w zasadzie taki sam, jak ten, który sam stworzyłeś. I to nie zawsze jest najlepsze.

Suche, stęchłe powietrze i kurz

Okna z dobrą izolacją termiczną wykonują swoją pracę i niczego nie przepuszczają ani nie przepuszczają. Oznacza to, że nie ma wymiany powietrza ani zmiany wilgotności. Cząsteczki kurzu osadzają się i są wyrzucane przez ludzi podczas ruchu. Wszystkie te wydarzenia zapewniają, że szybko poczujesz się wyczerpany, zmęczony i nie będziesz miał naprawdę dobrego snu.

Śpij dobrze z roślinami doniczkowymi oczyszczającymi powietrze! kwiaty parapetów

Rośliny dla żywej atmosfery

W szkole uczysz się, że rośliny przetwarzają CO2 w tlen poprzez fotosyntezę. Jednak rośliny mogą służyć nie tylko do poprawy jakości powietrza w domu. Pomagają również filtrować i wiązać kurz i inne zanieczyszczenia, takie jak benzyna czy formaldehyd, z powietrza. Nie wszystkie rośliny mają tę zdolność w takim samym stopniu: rośliny domowe oczyszczające powietrze mają specjalne właściwości, które sprawiają, że są bardziej skuteczne w wytwarzaniu tlenu i zwalczaniu zanieczyszczeń.

Śpij dobrze z roślinami doniczkowymi oczyszczającymi powietrze! zdrowie roślin w domu

Wnieś rośliny do mieszkania

Oczywiście ludzie z zielonym kciukiem czerpią wielką przyjemność z uprawy swoich roślin – a zwłaszcza roślin domowych oczyszczających powietrze – z nasion lub sadzonek. Ale nie każda roślina jest do tego odpowiednia lub może osiągnąć w krótkim czasie rozmiar, który naprawdę pomaga zauważalnie poprawić klimat w pomieszczeniu. Dorosłe i duże rośliny, które są wystarczająco stabilne, aby wykonywać swoją pracę, można łatwo kupić w sklepach takich jak Plantsome.de. Tutaj masz bardzo duży wybór i doświadczonych specjalistów od roślin po swojej stronie, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Śpij dobrze z roślinami doniczkowymi oczyszczającymi powietrze! zdrowe życie z roślinami

Rośliny domowe oczyszczające powietrze dla lepszego klimatu

Zakładając takie rośliny, znacząco przyczyniasz się do poprawy jakości powietrza w domu. Zapewnia to lepszy klimat w pomieszczeniu. Oczyszczające powietrze rośliny domowe mają zazwyczaj większe powierzchnie liści, które zapewniają dobrą wymianę CO2 w czyste powietrze i jednocześnie usuwają kurz. Dlatego powinieneś hojnie rozprowadzać te rośliny w mieszkaniu. Ich różne kolory, od bieli przez zieleń po przyjazną ciemną czerwień, tworzą ciekawe akcenty i ożywiają każdą przestrzeń życiową.

Czyste powietrze i dobre zaopatrzenie w tlen są dobre dla umysłu i ciała. Między innymi rośliny sprzyjają zasypianiu dzięki swoim właściwościom odświeżającym powietrze. Gdy w powietrzu jest wystarczająco dużo tlenu i mniej cząsteczek kurzu, podświadomość może lepiej się zrelaksować i nie popada w stan niepokoju. Roślinna zieleń działa również uspokajająco na układ nerwowy. przydatna informacja: Udowodniono naukowo, że roślina ananasa działa przeciw chrapaniu!

Śpij dobrze z roślinami doniczkowymi oczyszczającymi powietrze! zdrowie flory w pomieszczeniach

Lepiej mieć jeszcze jedną roślinę!

W Plantsome możesz przeglądać różne kategorie, a sekcja Rośliny domowe do oczyszczania powietrza ma wiele do zaoferowania. Po znalezieniu swoich faworytów, takich jak złocista palma owocowa Marty lub paproć mieczowa Karla, możesz wybrać odpowiednią sadzarkę i otrzymać wszystko bezpłatnie w ciągu trzech dni. Dzięki trzymiesięcznej gwarancji na rośliny, licznym wskazówkom na stronie internetowej i bezpłatnej aplikacji otrzymujesz kompleksową profesjonalną pomoc, aby naprawdę działała z roślinami i lepiej się relaksowała!

Śpij dobrze z roślinami doniczkowymi oczyszczającymi powietrze! kwiaty do salonu

Thanks! You've already liked this