Nowoczesny projekt krajobrazu dla twojego podwórka

nowoczesny projekt krajobrazu szare kamyki rośliny subtropikalne

Nowoczesny projekt krajobrazu

Być może na Twoim podwórku jest już szary żwir, ostoi i nowoczesne donice, ale wciąż brakuje nowoczesnego wyglądu. Dziś mamy dla Ciebie kilka wskazówek, jak osiągnąć nowoczesny design open space.

Rozmawiaj w jasno określonych strefach

Jedną z podstaw współczesnego krajobrazu jest to, że strefy są wyraźnie określone.

Geometria sprawia, że ​​ogród jest wyjątkowy i bliski naturze. Ważne jest również, aby ogród był ciekawy. Widzimy tutaj zdjęcia wspaniałego współczesnego ogrodu zaprojektowanego przez D • CRAIN. Zwróć uwagę na prostokątne figury ze żwirem, które tworzą efekt odskoczni.

Żwir i trawa definiują współczesny ogród

Ile wydzielonych stref możesz zrobić? W tym przykładzie jest wszystko: basen, system wodny, zadaszona weranda, nowoczesne donice i mnóstwo klombów z rodzimymi trawami. Idealny projekt!

Wyraźnie zdefiniowane strefy we współczesnym krajobrazie

nowoczesny projekt krajobrazu wysoka trawa na zewnątrz basenu

Na tym zdjęciu widać, że roślinność gruntowa służy do oddzielenia stref podparcia, na przykład stawu przy basenie. Żwir, płytki, trawa, woda i bujna roślinność łączą się w idealnie zaplanowany krajobraz:

Żwir, kamień i trawa na nowoczesnym podwórku

nowoczesny projekt krajobrazu bambus i lilie wodne

Oprócz rozległego zielonego trawnika na podwórku znajduje się również oczko wodne z rynną. Zwróć uwagę na elementy dekoracyjne zastosowane w tej otwartej przestrzeni – betonowe ścieżki do trawy i krzewów wzdłuż ogrodzenia. Rezultat: podzielona na segmenty, ale jednolita przestrzeń

Instalacja wodna w nowoczesnym podwórku

nowoczesny design krajobrazu szare odcienie zieleni

Kolejną wydzieloną strefą jest część wypoczynkowa z kominkiem. Nie zapominaj o wrażeniu, jakie może wywołać jasno zdefiniowany ganek.

Miejsca na zewnątrz na nowoczesnym dziedzińcu?

nowoczesny design krajobrazu elegancka część wypoczynkowa z ogniem

Do wykonania kolejnego dziedzińca użyto różnych materiałów – betonowe ostoi i weranda, drewniane deski na otwartą przestrzeń, soczyście zielony trawnik. Kolory tworzą imponujący kontrast wizualny.

Podwórko ze sprytnym krajobrazem

nowoczesny projekt krajobrazu stylowe podwórko

Nawet jeśli Twoja otwarta przestrzeń ma tylko wyraźnie wydzieloną strefę, można ją dobrze zaprojektować. To jest podwórko zaprojektowane przez Rees Roberts + Partners LLC. Krzewy tworzą przestrzeń prywatną, urządzoną z zadbanym trawnikiem i nowoczesną otwartą przestrzenią:

Zielona przestrzeń na miejskim dziedzińcu

nowoczesny design krajobrazu fotele siatkowe

Rośliny ułożone strategicznie

Ważny jest nie tylko dobór gatunków roślin, ale także imponujące rozmieszczenie. Liście i trawy rosną w równych rzędach.

Rośliny uprawiane w rzędach

nowoczesne skrzynki balastowe z wysokimi drutami w architekturze krajobrazu,

Podobny wygląd można zaobserwować również na otwartej przestrzeni, zaprojektowanej przez Odcienie Zielonej Architektury Krajobrazu. Rośliny są ułożone według gatunku, dzięki czemu tworzą warstwy kolorów od głębokiej czerwieni do przydymionego błękitu …

Trawy w rzędach

nowoczesny projekt krajobrazu tarasowy z paprociami

Nie zakładaj, że wszystko musi być uporządkowane w prostych liniach. Możesz tworzyć strategiczne kompozycje, mieszając rośliny. Lile i róże poniżej kontrastują z zielonymi tonami.

Ładnie zaaranżowane rośliny

nowoczesny projekt krajobrazu dziki i piękny

To kolejna przykuwająca wzrok kombinacja kamieni, sukulentów i dziwnych roślin. Użyj swoich klombów jako czarnego płótna do ciekawych szkiców, jak na zdjęciu projektu autorstwa Grounded …

Unikalne połączenie roślin

nowoczesny projekt krajobrazu wyjątkowy

Kolejny dziedziniec, zaprojektowany przez Cipriano Landscape Design, wykorzystuje moc świata roślin. Nawet jeśli nie są uprawiane w zgrabnych, prostych liniach, rośliny wyglądają schludnie z obramowaniem na łuku.

Żywe rośliny otaczają kwietnik

nowoczesny projekt krajobrazu bujna roślinność

Korzystaj z dzikich elementów … w pewnych granicach

Dzikie elementy można również wkomponować w nowoczesne dziedzińce. W tym pokoju od Grounded kwiaty pomarańczy sięgają nieba, ale wciąż z wyraźnie oddzielonego kwietnika.

Kwiaty pomarańczy na nowoczesnym podwórku

nowoczesny projekt krajobrazu Aloe Vera w jasnym pomarańczowym kolorze

Jedną z możliwych kombinacji jest bujna roślinność na krawędzi kwietnika. Dichondra to świetna opcja, pokazana na zdjęciu otwartej przestrzeni zaprojektowanej przez D • CRAIN:

Bujne rośliny tworzą efekt wodospadu

nowoczesny projekt krajobrazu wiszące rośliny bluszcz

Życie roślinne może nawet spływać po nowoczesnych schodach, jak w tej stylowej przestrzeni od D • CRAIN. Umieść ten wygląd obok schludnego trawnika i ożyw go rodzimymi trawami.

Kaskadowe rośliny nad nowoczesnymi schodami

nowoczesny projekt krajobrazu duże płaskie stopnie

W tej wyjątkowej przestrzeni od Rees Roberts + Partners LLC pnącza wspinają się po ścianach, a zielone odcienie roślin podkreślają beton i drewno w pomieszczeniu.

Dziki i zadbany w miejskiej otwartej przestrzeni

nowoczesny projekt krajobrazu dzika część wypoczynkowa

Wreszcie dochodzimy do pokoju z Huettl Landscape Architecture z najlepszym połączeniem dzikich i zadbanych elementów. Rośliny rosną oczywiście wokół dziedzińca, a starannie ułożone płytki gankowe odzwierciedlają czyste linie architektury domu.

Krąg trawy

nowoczesny design krajobrazu skandynawski

Istnieje kilka opcji nowoczesnej architektury krajobrazu. Dzisiaj postawiliśmy na czyste linie i zadbany wygląd. Czy jesteś entuzjastą tego stylu, czy może wolisz coś innego do swojej wolnej przestrzeni? Daj nam znać swoje przemyślenia w komentarzu poniżej …

Thanks! You've already liked this