Magnolia wnosi do ogrodu odrobinę ekstrawagancji

 Każdy, kto ma magnolię na zewnątrz, może uważać się za szczęściarza. W Niemczech jest tylko kilku ogrodników hobbystów, którzy mają magnolię w swoim ogrodzie. Piękno jest wymagające i może być trudne do rozwoju w naszych warunkach pogodowych. Ale to nie powinno powstrzymać nas od dowiedzenia się trochę więcej o magnolii, prawda? I podziwiać ich wyjątkowe kwiaty na zdjęciach. W dalszej części dowiecie się również ciekawostek na temat pochodzenia tego egzotycznego gatunku oraz otrzymacie kilka praktycznych wskazówek dotyczących pielęgnacji magnolii. Bądź na bieżąco, aby uzyskać więcej informacji.

 Delikatne kwiaty o subtelnym zapachu.

Magnolia delikatne kwiaty subtelny zapach naturalne piękno

  • Magnolia – przodek wszystkich roślin kwitnących

Magnolia nosi imię francuskiego botanika Pierre’a Mangola. Istnieją gatunki liściaste i zimozielone. Zwłaszcza w wiosennych tygodniach (kwiecień i maj) piękne drzewo (lub krzew) pięknie kwitnie i otępia zmysły subtelnym, ale specyficznym zapachem.

Drzewo magnolii jest zawsze tak rzucające się w oczy, że nie pozostawia przechodniów obojętnym. Ze względu na nieco ekstrawagancki wygląd zawsze przyciąga wiele ciekawskich i zazdrosnych spojrzeń. Ale wiele osób po prostu podziwia jego naturalne piękno. Jednak niewiele osób wie, że rodzina magnolii skolonizowała ziemię 100 milionów lat temu. Przypuszczalnie należą do rodziny najstarszej rodziny roślin kwitnących na świecie. Dziś magnolia ma dość prymitywną strukturę kwiatową, a jej płatki nie są ze sobą zrośnięte. Jest to również dowód na wczesne pochodzenie magnolii i jej związek z zielonymi roślinami liściastymi. W Europie Środkowej występowały również rodzime magnolie, które niestety zniknęły w epoce lodowcowej.

 Około 200 gatunków magnolii ozdabia dziś świat.

Różowe kwiaty magnolii

Magnolia wspaniale przystosowała się do warunków klimatycznych Ameryki Północnej i Środkowej oraz Azji Wschodniej i można ją znaleźć wszędzie w tych regionach. Amerykańskie gatunki magnolii często rosną wysokie i rozwijają się w wysokie drzewa. Te wschodnioazjatyckie są mniejsze, ale nieco twardsze niż magnolie w USA. W ostatnich latach naukowcy starają się uzyskać nowe odmiany, które łączą najlepsze cechy gatunków wschodnioazjatyckich i amerykańskich. Tak powstały odporne i wcześnie kwitnące odmiany hybrydowe, takie jak „Butterflies” i „Yellow Bird”. Jej żółte kwiaty są atrakcyjne i dla nas Europejczyków coś zupełnie nowego.

Odmiana hybrydowa Magnolia „Yellow Bird” zaskakuje pięknymi żółtymi kwiatami.

  • Gdzie i jak najlepiej rozwija się magnolia??

Daj swojej magnolii wystarczająco dużo miejsca w ogrodzie, ponieważ jej korona rozwija się z biegiem lat. Mniejsze odmiany również potrzebują kilku metrów kwadratowych powierzchni podłogi. Lokalizacja magnolii musi być strategicznie wybrana, aby drzewo było widoczne pod różnymi kątami w ogrodzie. W czasach swojej świetności zawsze jest prawdziwą atrakcją na zewnątrz, ale lokalizacja może nadal wymagać osłony przed wiatrem. Piękne drzewo magnolii preferuje lekko kwaśną, równomiernie wilgotną i bogatą w próchnicę glebę. Wzbogać go warstwą ściółki z kory, a magnolia podziękuje Ci pachnącą obfitością kwiatów. Możesz posadzić ziemię rośliną okrywową, którą można łatwo połączyć z drzewem magnolii. Są to na przykład kwiat piankowy (Tiarella) lub mały barwinek (Vinca). Wczesne kwitnące w łóżku są również dobrymi partnerami dla magnolii, głównie żonkili, krokusów i pachnących fiołków. Drzewo magnolii nie może dobrze dogadać się z samym geranium.

Drzewo magnolii ozdabia frontowy ogród i wita gości!

Ozdoby ogrodowe z wysokimi drzewami magnolii

W zależności od rodzaju i odmiany magnolie różnią się wysokością i szerokością. Najbardziej typowe kolory jej kwiatów to biały i różowy, ale pojawiły się nowe odmiany, które oferują bogatszą różnorodność kolorów. Naturalne kwiaty magnolii doskonale współgrają z zielenią ich dużych, często owalnych liści. Możesz dowiedzieć się więcej o poszczególnych odmianach i ich kwiatach tutaj.

 Dość duże zielone liście i białe kwiaty – sztuka natury!

Magnolia zielone liście białe kwiaty sztuka natury

  • Praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji drzew magnolii

Magnolia faktycznie stawia wysokie wymagania w zakresie warunków klimatycznych i gleby, w przeciwnym razie jest łatwa w pielęgnacji. Najlepszy czas na posadzenie tak pięknego drzewa to wiosna. Magnolia potrzebuje od 5 do 10 lat, aby prawidłowo zasadzić. Czasami formowanie pierwszych kwiatów trwa nawet dłużej. Tylko 30-letnie magnolie rozwijają swój pełny rozkwit. Mogą żyć ponad 100 lat. Wróćmy jednak do wskazówek dotyczących pielęgnacji. Jeśli magnolia już się zapuściła, łatwo jest dalej o nią dbać. W porównaniu z innymi pięknymi kwiatami, takimi jak róże pnące czy wisteria, magnolie nie wymagają regularnego przycinania. W zimie wystarczy gęsto mulczować magnolię, ponieważ temperatury mogą tu ogromnie spaść.

W przeciwnym razie drzewa te są odporne na szkodniki i choroby, co jest kolejnym plusem w ich pielęgnacji. Cudownie pachnące kwiaty magnolii przyciągają pszczoły i chrząszcze. Owady te są niezbędne do prawidłowego wzrostu, zapylania i pięknego okresu kwitnienia magnolii.

 Magnolie radzą sobie z niewielką ostrożnością.

Biały kwiat magnolii łatwy w pielęgnacji

 Ale dopiero na starość wrażliwe diwy rozwijają swoje pełne piękno.

 Naturalne piękno, które urzeka.

Kwiat magnolii urzeka naturalne piękno

Gałązki magnolii również dobrze wyglądają w wazonie.

Gałązki magnolii w wazonie wyglądają dobrze

 Minimalistyczna dekoracja z gałązką magnolii

Minimalistyczna dekoracyjna gałąź magnolii naturalne piękno

 Wydobądź piękno magnolii.

Piękny dekoracyjny wazon z różowymi kwiatami magnolii

 Kwiaty magnolii symbolizują tęsknotę za ciepłem i bliskością.

Kwiaty magnolii symbolizują tęsknotę za ciepłem bliskości

 Cudowna dekoracja do domu!

Gałęzie kwiatów magnolii w wazonie wspaniała dekoracja

Dekoracja wazonu z kwiatami magnolii

Wazon z cudowną ozdobną magnolią

Dekoracja magnolii

Thanks! You've already liked this