Encyklopedia roślin – gatunki roślin na zewnątrz dla zacienionych obszarów

 ogród projekt roślin leksykon dekoracja mebli ogrodowych

Gatunki roślin do ogrodu i ich pielęgnacja

Znalezienie roślin odpornych na słońce może okazać się trudne. Ale drugi wariant, czyli pielęgnacja tych roślin, które lubią cień, okazuje się jeszcze bardziej skomplikowany.

Czy chcemy nasze? Leksykon roślin spójrzcie razem na takie gatunki roślin?

Wszystko, co musisz zrobić, to przewinąć w dół i spojrzeć na zdjęcia i teksty.

Encyklopedia roślin – Trawa Mondo – broda węża karłowatego

Ophiopogon japonicus minor , w języku niemieckim nazywa się to brodą węża karłowatego. Niektórzy nazywają tę trawę ostoją współczesnego ogrodu. Dzięki ciemnym, długim liściom i nowoczesnej sylwetce ta mocna roślina jest używana jako roślina okrywowa na zacienionych obszarach. Na uwagę zasługuje jego zdolność do wzrostu na wzgórzach i zapewnienia obfitej tekstury na podwórku i innych obszarach.

Encyklopedia roślin – Trawa Mondo

encyklopedia roślin drzew Mondo gras

Różne kształty, w jakich można znaleźć tę trawę, można wykorzystać do stworzenia ciekawego wyglądu w kształcie stosu lub chodnika. Tutaj wypełniłeś tym zepsute miejsca! Nie uważasz, że wynik jest fantastyczny?

Broda węża karłowatego jest odporna na suszę i nie wymaga koszenia. Ale nie rozprzestrzenia się bardzo szybko. Więc jeśli chcesz uzyskać soczysty wygląd, rozważ umieszczenie roślin bliżej siebie.

Między kamieniami

Kamienie podłogowe z leksykonem do projektowania ogrodu

Czy uważasz, że wąsy węża karłowatego można przyczepić tylko do podłogi? Spróbuj też w inny sposób! Możesz również uprawiać tę trawę w pojemnikach na kwiaty, a jej tolerancja na suszę jest szczególnie pomocna. Czy widziałeś nasze poprzednie artykuły na temat bloków cementowych? Być może pamiętasz, że niektóre z nich były po prostu wypełnione brodą węża karłowatego?

Poniżej widzimy brodę węża karłowatego w połączeniu z mchem gwiaździstym w nowoczesnym pojemniku na rośliny.

Dwa rodzaje roślin w jednym pojemniku

projektowanie ogrodów leksykon roślin mech

Leksykon roślinny – konopie dziobowe (senseviera trifasciata)

Czy chcesz dodać trochę więcej dramatyzmu i wysokości do swojego zacienionego miejsca? Wtedy potrzebujesz konopi dziobowych. Jest to bardzo popularny wybór w nowoczesnych domach. Ta bardzo ciekawa strukturalnie roślina może przetrwać w pomieszczeniach słabo oświetlonych, a także w warunkach nasłonecznionych. Najważniejsze, żeby nie było za gorąco!

Łuk do połowy na dziedzińcu

projektowanie ogrodów leksykon roślin na podwórku na zewnątrz

Z pewnością wielu z Was zauważyło tę roślinę w galeriach handlowych. Stosowany jest szczególnie często w lobby banków i hoteli. Jednak to również sprawia, że ​​​​jest to świetna roślina doniczkowa. Możesz jednak cieszyć się nimi również na zewnątrz. Jak widać poniżej, można to wykorzystać do zwiększenia limitów.

Pomysły na projekt ogrodu

Leksykon podłogowy do projektowania ogrodu

Ponieważ bardzo dobrze rośnie w cieniu, można ją również wspaniale umieścić w pojemnikach na rośliny i innych pojemnikach na zewnątrz przed domem. To działa dobrze, nawet jeśli są przykryte kocem.

Pielęgnacja roślin

patio ogród projekt leksykon roślin na zewnątrz

Jak już kilkakrotnie podkreślano, dzisiejszy artykuł dotyczy odmian łatwych w pielęgnacji. Jest jednak kilka punktów, których powinieneś się trzymać. Po pierwsze, nie należy ich zbyt dużo podlewać. Daj tym roślinom wystarczająco dużo czasu, aby wyschły między podlewaniami. Ponadto mamy do czynienia z rodzajem rośliny, która uwielbia ciepłą pogodę. Jeśli pogoda zrobi się zbyt chłodna, rozważ zabranie ich do domu.

Drewniany pojemnik

patio projektowanie ogrodu leksykon roślin projekt zewnętrzny

Paprocie mieczowe (Nephrolepis)

To chyba najdoskonalsza roślina do miejsc o słabym cieniu. Na pewno sam widziałeś tę roślinę wiszącą na wielu werandach. Doskonale nadają się również do zawieszania pojemników na rośliny.

Leksykon roślinny – paprocie mieczowe

projektowanie tarasów leksykon roślin projekt zewnętrzny

Idealnie nadają się do wykładania schodów prowadzących do Twoich drzwi.

Projektowanie patio

projektowanie tarasów leksykon roślin oświetlenie latarnie

Paproć mieczowa jest również odpowiednią rośliną rabatową. Jeśli umieścisz je w scenie, zapewnisz soczysty, pełny wygląd. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać: Mogą przetrwać niemal wszędzie, ale potrzebują też wilgoci. Podlewanie ich jest kluczowe!

Piękne rośliny w ogrodzie

projektowanie ogrodów leksykon roślin projekt zewnętrzny

Paprocie mieczowe (Nephrolepis) opadają kaskadowo nad pojemnikiem. W ten sposób roślina ta tworzy charakterystyczny kształt i silną prezencję. W Freshideen uważamy, że wystawa na tym zdjęciu jest bardzo udana. Bujna roślina świetnie kontrastuje z kształtem stoiska.

Gatunki roślin na zewnątrz

leksykon roślin do projektowania ogrodów rośliny na zewnątrz

Leksykon Roślinny – Mieszane Sukulenty

Na koniec pokażemy kilka małych sukulentów, które są szczególnie popularne w pojemnikach na rośliny, które również są minimalistyczne. Tak, słyszałem, jak wielu z was mówi: sukulenty kochają słońce! Co robisz w tym artykule??

Tak, częściowo masz rację. Jednak możesz również wiedzieć, że mogą one również z powodzeniem rosnąć na dziedzińcach, które nie są zbyt nasłonecznione. Umieściłbym je w półcieniu. W Freshideen uwielbiamy wypielęgnowane krajobrazy z ciekawymi, soczystymi obszarami! Ale jeszcze nie widziałem tak wyrafinowanego projektu ogrodu.

Pielęgnacja i aranżacja roślin

Pojemnikowe, przyciągające wzrok rośliny leksykonu roślin

Często słyszę, jak ludzie mówią o tym, jak mało opieki potrzebują te rośliny. Myślisz, że praktycznie nic im się nie stanie. W Freshideen wiemy to również z własnego doświadczenia.

Możesz posadzić ich tak wiele. Musisz tylko być na bieżąco.

Mam nadzieję, że uzyskasz odpowiednią kombinację światła, wody i ziemi!

Światło, woda i ziemia

projektowanie ogrodów leksykon roślin piękne rośliny

Jedno jest pewne: sukulenty doskonale sprawdzą się w nowoczesnych pomieszczeniach, a także tych, które są w cieniu. Oto kolejna wskazówka: pozwól glebie dobrze wyschnąć między podlewaniami.

Nowoczesne pomysły na ogród

projektowanie ogrodów leksykon kamienna podłoga schody

Sadź je w ziemi lub uprawiaj w pojemnikach na rośliny. We Freshideen zalecamy najpierw wypróbowanie drugiej opcji. Właściwie jedną z najmilszych rzeczy, jakie przychodzi mi do głowy na podwórku w domu, jest kupa sukulentów na nowoczesnym podwórku.

Stos sukulentów

leksykon roślin do projektowania ogrodu piękna dekoracja

Mieszkasz w okolicy z dużą ilością wiewiórek? Te stworzenia będą kuszone, aby zjeść twoje sukulenty. Dlatego warto rozważyć przeniesienie go w bardziej niedostępne miejsca. Powinieneś również sprawdzić, czy wszystkie posiadane przez Ciebie rośliny są bezpieczne dla dzieci i zwierząt. Niektóre gatunki są toksyczne, jeśli dostaną się do organizmu!

Jednak z plandeką unikniesz wszelkich niebezpieczeństw i będziesz cieszyć się wspaniałym ogrodem! Życzymy zielonego kciuka i wielu wspaniałych chwil w zacienionym terenie na świeżym powietrzu!

Thanks! You've already liked this