Podkroví: 85 návrhových nápadů

Podkroví: 85 návrhových nápadů

Podkroví v soukromých domech se bohužel stává místností, kde se ukládají nepotřebné věci, starý nábytek nebo stavební materiály. Skutečně, bez řádné opravy, temná místnost se šikmými oprýskanými stěnami nepůsobí zrovna přívětivě. Pokud ji ale ozdobíte, zapněte nějaké světlo a budete mít k dispozici další obytný prostor. Dnes budeme hovořit o možnostech návrhu podkroví, kde chcete žít!

Vlastnosti podkroví

Slovo „podkroví“ se objevilo v polovině 17. století, kdy architekt přišel s geniálním nápadem – využít podkroví jako obytný prostor. Je pravda, že v té době zde žili pouze sluhové, ale dnes přijímají hosty, přidělují ložnici pro dítě nebo organizují další koupelnu.

Zda půda zabírá celou plochu budovy nebo její část, závisí na její velikosti. Podkrovní místnosti se liší výškou stropů a geometrií uspořádání – jedna šikmá stěna nebo několik. S těmito indikátory je spojena řada návrhových řešení..

Před přeměnou podkroví na obytný interiér je však nutné jej vybavit s přihlédnutím ke všem technologickým jemnostem. Podkroví je obnaženo nejen shora, ale i zespodu, z obytné části domu, odkud stoupá vlhký vzduch. Abyste na poslední úrovni vytvořili co nejpohodlnější podmínky, je nutné se předem postarat o tepelnou izolaci a hydroizolaci.

K dokončení se doporučuje použít lehké materiály – to zjednoduší přepravu a také minimalizuje zatížení budovy. Pokud si vyberete mezi dřevěnými a betonovými konstrukcemi, pak má první možnost mnohem více výhod. Vnitřní obklady jsou převážně ze sádrokartonu, stejně jako vnitřní příčky.

Přirozené světlo vstupuje do podlahy podkroví svislými okny a / nebo podkrovními okny, která jsou instalována pod úhlem. Ty poskytují rovnoměrnější osvětlení prostoru..

Spolu se zkosením jsou dalším vrcholem podkroví trámy, které podpírají střechu. Dostávají se do popředí a vytvářejí jakousi průmyslovou estetiku, která by neměla být skryta za sádrokartonovými konstrukcemi, pokud to styl nevyžaduje. Tímto způsobem však můžete naplnit interiér neobvyklými objemy..

Podkroví má výrazný vzhled, který je ideální pro venkovské, etnické a půdní styly. Ale designová řešení se na to neomezují – lze zde zadat modernější trendy, bez obav z experimentů a odvážných kombinací..

Podkrovní design podlahy - Vlastnosti Podkrovní design podlahy - Vlastnosti

Návrh obývacího pokoje v podkroví

Horní patro může sloužit jako hlavní obývací pokoj nebo další místo k odpočinku, kde chcete s rodinou odejít do důchodu. Volba závisí na velikosti místnosti, která je často nejprostornější v domě, a někdy je naopak malá jako malá místnost. Ale to vám nezabrání pohodlně vyzdobit obývací pokoj v podkroví a přizpůsobit jej vašim osobním potřebám..

Světlíky nejenže propouštějí více přirozeného světla, ale také poskytují lepší výhled do okolí. V tomto ohledu jsou zřídka zakryty závěsy a snaží se uspořádat nábytek tak, aby vedle otvoru bylo křeslo nebo pohovka..

První potíže s uspořádáním úrovně jsou spojeny se zkosenými stěnami, které ztěžují nalezení místa pro skříně a police – důležité atributy obývacího pokoje. Všimněte si, že se nedoporučuje dělat tento prostor vysokými předměty, ale stojí za to použít pouze minimální sadu nábytku..

Úložné prostory lze uspořádat na svislých stranách. Chcete-li to provést, zkuste vybrat kompaktní model, experimentovat s tvary nebo si sami vytvořit vestavěné výklenky. V prostorném podkroví poskytuje regály umístěné ne podél zdi, ale kolmo k ní, zónování.

Použité barvy, dokončovací materiály a výzdoba závisí na stylu. Mnoho moderních řešení se řídí čistým, diskrétním a funkčním interiérem plným světla. Pro vytvoření jednoty struktury jsou stěny se stropem natřeny bílou barvou a podlaha je pokryta praktickým materiálem šetrným k životnímu prostředí..

Country nebo Provence bude vypadat dobře v podkroví, zatímco klasika se lépe hodí do místnosti s méně výraznými střešními trámy..

Interiérový design obývacího pokoje v podkroví - fotografie Interiérový design obývacího pokoje v podkroví - fotografie Interiérový design obývacího pokoje v podkroví - fotografie Interiérový design obývacího pokoje v podkroví - fotografie Interiérový design obývacího pokoje v podkroví - fotografie Interiérový design obývacího pokoje v podkroví - fotografie Interiérový design obývacího pokoje v podkroví - fotografie Interiérový design obývacího pokoje v podkroví - fotografie Interiérový design obývacího pokoje v podkroví - fotografie Interiérový design obývacího pokoje v podkroví - fotografie Interiérový design obývacího pokoje v podkroví - fotografie Interiérový design obývacího pokoje v podkroví - fotografie Interiérový design obývacího pokoje v podkroví - fotografie Interiérový design obývacího pokoje v podkroví - fotografie

Návrh ložnice v podkroví

Útulná malá postel pod šikmými stěnami je obrazem, který se často používá v kině, takže ložnice v podkroví se zdá být něco známějšího. Vůbec nepotřebuje mnoho prostoru a nízká úroveň stropů nijak neruší spánek. Světlíky nad postelí vám umožní obdivovat hvězdnou oblohu za klidných letních nocí.

Ložnice se zdá být ideální volbou pro podkroví, protože pro její uspořádání je zapotřebí minimální množství nábytku: manželská postel, noční stolek se stolní lampou – a interiér je připraven. Tuto sadu můžete ospravedlnit tím, že místnost nazvete dočasným útočištěm pro hosty, což je velmi výhodné pro malé domy..

Zkomplikovat místnost přidáním komody, toaletního stolku, knihovny nebo pracovního prostoru. Tato volba závisí na potřebách obyvatel a jejich počtu..

Povrchové úpravy a barvy hrají důležitou roli v designu podkrovního prostoru na spaní. Doporučuje se, kromě bílé, zvážit také pastelové nebo neutrální odstíny, protože tmavá řešení vytvářejí v uzavřeném prostoru nepříjemnou atmosféru, ačkoli jeho hlavním cílem je poskytnout majitelům zdravý a zdravý spánek. Přírodní materiály nevypouštějí škodlivé látky, „dýchají“ a mají pozitivní energii, což také přispívá k relaxaci.

K dekoraci můžete použít textil: ložní prádlo, přehoz, povlak na polštář, deku na křeslo. Musí odpovídat základnímu stylu. Závěrečným prvkem interiéru budou rostliny a lampy.

Interiérový design ložnice v podkroví - fotografie Interiérový design ložnice v podkroví - fotografie Interiérový design ložnice v podkroví - fotografie Interiérový design ložnice v podkroví - fotografie Interiérový design ložnice v podkroví - fotografie Interiérový design ložnice v podkroví - fotografie Interiérový design ložnice v podkroví - fotografie Interiérový design ložnice v podkroví - fotografie Interiérový design ložnice v podkroví - fotografie Interiérový design ložnice v podkroví - fotografie Interiérový design ložnice v podkroví - fotografie Interiérový design ložnice v podkroví - fotografie Interiérový design ložnice v podkroví - fotografie

Návrh dětského pokoje v podkroví

Děti budou potěšeny, pokud je dáte na půdu – ne do té, která je nakreslena v hororových filmech, ale lehkou a upravenou, připomínající tajnou pevnost.

V podkroví je možné přidělit školku pro dítě, které dosáhlo školního věku. Pro děti bude toto místo nebezpečné: kvůli šikmým stropům, přítomnosti schodů, po kterých se musíte neustále pohybovat, a také izolaci od zbytku domu, nemluvě o rodičovské kontrole.

Rostoucí děti mohou žít v místnosti s nízkými stropy, které si proti tomu ještě nebouchají hlavu. Bez ohledu na to, jak esteticky mohou vyčnívající paprsky vypadat, budou muset být kvůli bezpečnosti dítěte skryty za příčky ze sádrokartonu. Obecně platí, že při výběru nábytku se snažte zůstat u modelů se zaoblenými rohy, hladkými čely a ergonomickým designem..

Věk mladého majitele tvoří obsah místnosti: komody s hračkami nebo psací stůl. Můžete zařídit školku pro dva, palandy vyměňte pouze za oddělené.

Pro nikoho není tajemstvím, že děti, které se jen učí světu kolem, milují pestré, rozmanité barevné kombinace, ale v této záležitosti je důležité to nepřehánět. Vyberte si pastelové odstíny s několika jasnými akcenty a celkový dojem může být umocněn bohatým přirozeným světlem..

Návrh interiéru dětského pokoje v podkroví - fotografie Návrh interiéru dětského pokoje v podkroví - fotografie Návrh interiéru dětského pokoje v podkroví - fotografie Návrh interiéru dětského pokoje v podkroví - fotografie Návrh interiéru dětského pokoje v podkroví - fotografie Návrh interiéru dětského pokoje v podkroví - fotografie Návrh interiéru dětského pokoje v podkroví - fotografie Návrh interiéru dětského pokoje v podkroví - fotografie Návrh interiéru dětského pokoje v podkroví - fotografie Návrh interiéru dětského pokoje v podkroví - fotografie Návrh interiéru dětského pokoje v podkroví - fotografie Návrh interiéru dětského pokoje v podkroví - fotografie Návrh interiéru dětského pokoje v podkroví - fotografie

Návrh domácí kanceláře v podkroví

Na první pohled vypadá kancelář v podkroví neobvykle, ale pokud o tom přemýšlíte, pak je to skvělé místo pro uspořádání pracovního prostoru. Podkrovní prostor je obvykle oplocen od „zbytku světa“, což znamená, že se zde můžete plně soustředit na svůj druh činnosti. Totéž platí pro dílny nebo miniknihovny..

Ve vzácných případech je pro domácí kancelář přidělena velká plocha, ale prostorný interiér plný světla a vzduchu může přispět k produktivní práci. Je lepší zvolit neutrální nebo přirozené odstíny – vytvářejí příznivou atmosféru a zelená barva dokonce aktivuje mozkovou aktivitu.

Pracovní plochu lze umístit ke zdi, do středu místnosti nebo k oknu. Okenní parapety se často používají jako desky, což dává designu funkčnost..

Kromě osobní knihovny by v podkrovní kanceláři mělo být i místo k odpočinku. Obvykle se jedná o malou pohovku s konferenčním stolkem, na které je příjemné sedět a ponořit se do čtení..

Na osvětlení jsou kladeny zvláštní požadavky – musí tvořit komplexní systém, zajišťující tok světla na obecné i místní úrovni.

Interiérový design domácí kanceláře v podkroví - fotografie Interiérový design domácí kanceláře v podkroví - fotografie Interiérový design domácí kanceláře v podkroví - fotografie Interiérový design domácí kanceláře v podkroví - fotografie Interiérový design domácí kanceláře v podkroví - fotografie Interiérový design domácí kanceláře v podkroví - fotografie Interiérový design domácí kanceláře v podkroví - fotografie Interiérový design domácí kanceláře v podkroví - fotografie Interiérový design domácí kanceláře v podkroví - fotografie Interiérový design domácí kanceláře v podkroví - fotografie Interiérový design domácí kanceláře v podkroví - fotografie Interiérový design domácí kanceláře v podkroví - fotografie

Podkrovní design koupelny

V podkroví vypadá koupelna docela neobvykle, ale i pro ni si můžete vytvořit optimální podmínky. Takový interiér má okna, ale žádní sousedé, kteří se do nich mohou omylem podívat. Kromě soukromí zaznamenáváme útulné uspořádání a poměrně velkou plochu..

Koupelna, na rozdíl od ostatních místností, vyžaduje důkladnější technickou přípravu, která zahrnuje instalaci kanalizace a vodovodu. Nezapomeňte na vlhké mikroklima a konstantní pokles teploty. Pro obklady stěn jsou vhodné běžné dlaždice a strop lze chránit sádrokartonovou konstrukcí s nátěrem odolným proti vlhkosti.

Pro malou koupelnu v podkroví je lepší zvolit rohové nebo nástěnné umyvadlo a toaleta by měla být s vestavěnou nádržkou. Tvar a rozměry vany se musí hodit pod šikmou střechu, pokud se tam plánuje její instalace.

Navzdory skutečnosti, že závěsy pro okna se na úrovni podkroví používají jen zřídka, budou v koupelně vypadat více než vhodné. Pro výzdobu vyberte krásně tvarované zrcadlo, ručníky a odpovídající doplňky. Objekty estetického designu také pomohou proměnit prostor..

Návrh interiéru koupelny v podkroví - fotografie Návrh interiéru koupelny v podkroví - fotografie Návrh interiéru koupelny v podkroví - fotografie Návrh interiéru koupelny v podkroví - fotografie Návrh interiéru koupelny v podkroví - fotografie Návrh interiéru koupelny v podkroví - fotografie Návrh interiéru koupelny v podkroví - fotografie Návrh interiéru koupelny v podkroví - fotografie Návrh interiéru koupelny v podkroví - fotografie Návrh interiéru koupelny v podkroví - fotografie Návrh interiéru koupelny v podkroví - fotografie Návrh interiéru koupelny v podkroví - fotografie

Video: Podkrovní podlaha – nápady interiéru

Thanks! You've already liked this